#akış #TümAkış #Oyun
Arkadaşlar,
Benim gibi Assassin's Creed serisini kaçırmış birisi bugünü yakalamak istese hangi oyunları hangi sırada oynaması gerekir? (PC ve Xbox olarak)
Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18

Sevgili TS ailesi, Shop4TR sitesinden alışveriş yaptınız mı? Güvenilir bir site midir?
#TümAkış #akış
https://www.shop4tr.com

shop4tr.com

Cheap video games, DVDs and Blu-Rays from shop4tr.com Xbox One, PS4, Switch and PC games at a fraction of the RRP!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar #Asus #Adsl modem üzerinde snmp'yi aktif edebilen var mı? Router'lar üzerinde bu özellik aktif olarak geliyor ancak modemlerde kapalı. İlginçtir ki aşağıdaki dosyalar mevcut:

/usr/etc/snmp
/usr/etc/snmp/snmpd.conf

Hatta /sys/module/nf_nat_snmp_basic de var, ancak ne yazık ki module olarak ekleyemedim ve aktifleştiremedim.

Fikriniz var mı?

Bu arada #asusmodem düşünenlere bir bilgi: 2014 yılı Aralık ayında aldığım DSL-N14U modeme hala güncelleme geliyor. Bravo Asus.

#akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • deathline @deathline

  @tbalci muhtemelen modeme usb bellek/disk takıp ilgili ihtiyaç duyan uygulama(media server veya dosya paylaşımı) kurulursa çalışacaktır ama arayüzde menüde yok konsol kullanılacak, n17u da virtual server/port forwarding kısmı hariç snmp hiç adı geçmiyor.

  • Tolga BALCI @tbalci

   Selam. Bunları denedim, ancak çalışmıyor. Hatta configure-make-make install ile kurmayı düşündüm, ancak repository'lerde olan paketler MIPS architecture'da compile etmiyor.
   Berbat bir durum: snmp orada, biliyorum, çalıştıramıyorum 🙁

#Superonline #Fiber kullanan ve bunu Asus, TP-Link gibi Superonline'ın verdiği router'lardan başka bir router ile kullanan var mı? Internette Superonline tarafından verilen router'lar ile ilgili çok şikayet var: kullanıcı adı/şifrelerin verilmemesi, verilen router'ların kalitesizliği, router üzerinde ac/n olmaması, LAN port'larının 100 Mbit olması ...

Yakın bir zamanda taşınacağım ve bu konu benim için önemli. Eğer Superonline'ın böyle bir dayatması varsa, o zaman yandım ben...

#akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 19

Merhabalar. Pro-amatör seviyesinde #AMD #Ryzen kullanan arkadaşlara bir sorum var: #HyperV ile ilgili herhangi bir sorun yaşadınız mı - performans, makinaların beklenmedik şekilde çakılması, uyumsuzluk?
#MCT olan arkadaşlarımızdan AMD kullanan varsa MOC imajları ile bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını belirtirlerse benim için şahane bir bilgi olur 🙂
Çok teşekkürler.
#akış #Hyper-V #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biz #PayPal ile eBay'e uyacağımıza, #eBay bize #PayPal ile uydu 🙂
Artık eBay üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapabileceğiz gibi gözüküyor.

(eBay kurtları bunu biliyor olabilir, ancak ben "Artık kredi kartı kullanabilirsiniz" yazısına istinaden paylaştım.)

#akış #TümAkış #TümAkışBurada

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Kasım ayı başında eşimle birlikte #SamsungGalaxyA8 (SM-A810F) aldık. İkimiz de telefondan son derece memnunuz, hiç bir negatif düşüncemiz de yok. Hatta telefonları aldığımız zaman Samsung mağazası gelen stokların birkaç gün içinde tükendiğini, son 3 telefondan ikisini de bizim aldığımızı, ellerinde başka stok da kalmadığını söylemişti. Dahası, hatırlıyorum telefon Salı günü stoklara girmişti, Perşembe günü Media Markt'ın Internet sitesinde "stokta yok" yazıyordu.
Diğer yanda #samsungtürkiye nedense bu telefon hakkında son derece sessiz - sanki bu telefon piyasaya hiç sürülmemiş, hiç üretilmemiş gibi. Eğer Samsung'un Türkiye sitesine bakarsanız, A serisinde bu telefon yok, aratıp zar-zor buluyorsunuz, onda da tanıtım yok. Sadece destek bölümü var. Sanki #Samsung bu telefonun sessiz sedasız unutulmasını, piyasadan kalkmasını istiyor gibi. Bunu Samsung Türkiye'ye Twitter'dan yazdım, ona da cevap vermediler.
Sizin bu telefon ile ilgili bir bilginiz, tecrübeniz var mı? Samsung'un bu şekilde davranmasının sebebi ile ilgili bir duyum vs var mı?
#akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba,

Volkswagen Bora 2001 aracım için bir ses sistemi almak istiyorum. Konu hakkında çok detaylı marka, model bilgim yok, yorum ve tavsiyeler için #Teknoseyir ve #Otoseyir'deki uzmanlara ve kullanıcılara danışmak istiyorum.

Gelelim özellik değerlendirmelerime.

Önceliğim Bluetooth ile rahatça telefon görüşmeleri yapmak. Daha önce araç içi Bluetooth seçeneklerini denedim, ancak ses sistemine bağlı olarak yapılan kadar randıman alamadım. Bu yüzden Parrot vs gibi çözümleri düşünmüyorum. Ses kalitesi, konuştuğum kişinin kendi sesini duymaması gibi temel konularda gayet iyi olmalı.

Bir de ben aracımda cep telefonumda sürekli podcast dinliyorum, bunu da Bluetooth üzerinden yapabilmeliyim.

Bluetooth ile sadece arama değil, çağrı görüntüleme, gerekiyorsa rehberden arayabilme vs. gibi fonksiyonların olması da tercih sebebi olabilir.

USB'den şarj sağlaması benim için önemli bir konu. Her ne kadar şu anda çakmak gözünden şarj ediyor da olsam, ses sisteminden doğrudan şarj etmek isterim.

Hazır USB demişken, bir arkadaşım yurtdışından USB üzerinden tüm fonksiyonların kontrol edilebildiği bir cihaz getirtmişti. Cep telefonunu bağladığında hemen hemen tüm fonksiyonları kumanda edebiliyordu. iPhone kullanıcısı olduğu için sanırım, çünkü cihaz sadece Apple ürünleri ile uyumluydu. Android destekleyen varsa onu da mutlaka bilmek isterim.

Bununla birlikte aracın sürüş, kapı/bagaj açık bilgisi gibi ek bilgileri cihazda görebiliyorsam çok güzel olur, ancak öncelikli tercihim değil.

Navigasyon benim için çok önemli değil, Yandex ve Google Maps yetiyorlar sağolsunlar 🙂 Bir de aracın güncellemesiyle uğraşmak istemiyorum. Ancak eğer araç içi sistemdeki navigasyon için "çok farklı bir deneyim" diyen arkadaşlar varsa yorumlarını almak isterim.

CD oynatıcı olup olmaması hiç önemli değil.

Double DIN olabilir, tercih de edebilirim, ancak adam gibi ekranı ve kullanımı olmalı. Indash tarzında ekranı içinden çıkan ürünleri istemiyorum. Navitech'in ürünleri var, ancak markayı tanımıyorum. Harvard, Goldmaster, Roadstar gibi ürünler soru işareti. Sanırım Pioneer, Kenwood gibi markaların bu şekilde, 1000 TL altı ürünleri var. Eğer doğrudan araca özel üretilmiş, konsolu ile doğrudan uyumlu modeller varsa bunları da değerlendirebilirim.

Bunun dışında bazı mağazalarda ürünlerde park kamerası hediye olarak veriliyor, olursa hayır demem elbette.

Sizlerin deneyimleri, yorumları nedir, bana ne önerirsiniz? Bu işle profesyonel olarak uğraşan İstanbul'da Bahçelievler, Şirinevler, Bakırköy civarında oturan arkadaşlar varsa yerlerine de gidebilirim.

Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkürler .

Tolga

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8