Eğer Rubik Küp ile ilgilenen ya da ilgilenmek isteyen varsa, Şok’ta 10₺’ye çok güzel bir başlangıç küpü var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vivense’den bir şey alıp da gelen var mı? Masa sipariş ettim 1.5 ay sonra iptal ettiler. Hediye çeki verdiler, onunla paspas aldım onu da iptal ettiler. 🤦‍♂️

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne zaman iPad satmaya kalkışsam ABD numaralı birileri bana WhatsApp’tan ulaşıp akrabam için alacağım falan diyor. Ben de “No money, no honey” tarzı cevaplayınca gidiyorlar. Hani bu bayağıdır bulunan bir numara mı, aslında bunlar Türk mü, ABD numarasını nereden buluyorlar? Hiç başına gelen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Evde küçük hobi işleri için lehim yapmam gerekiyor. Kaliteli, uzun ömürlü tavsiye edebileceğiniz bir alet var mı?
Ekleme: Bütçe konusunu bilemedim. İçime sinen fiyat/performansı iyi bir alet olursa 300-500 verebilirim herhalde. 🧐

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Masaüstü bilgisayar için WiFi adaptör kullanan var mı? Ne tarz bir şey almalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Otomobiller konusunda teknik sorularınız varsa burada bilgim kadarıyla cevaplayabilirim.

Biraz boşluğum var, bari böyle faydalı bir şekilde değerlendirmiş olayım. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • eaydogan @eaydogan

  Enjektör temizleme katkıları işe yarar mı gerçekten? Muhakkak aşındırıcı özellikleri de vardır, zararlı olabilir mi? Temizleme amaçlı yağ katkıları aslında nedir yararları/zararları nelerdir? Bu tür katkılar nasıl ve hangi durumlarda kullanılmalı? İdeal bir motor soğutma sıvısı nasıl olmalı? Çeşme suyu kullanmak neden zararlıdır tamamen antifriz veya farklı çözümler kullanılması yararları/zararları nelerdir?

  • Rasko @rasko

   Enjektör temizlemek için en sağlamı enjektörleri söküp, bir bardak solventin içinde bir müddet temizlemek. Solventin içindeyken 12 volt akım bağlanıp bir müddet çalıştırılırsa daha iyi sonuç alınır. Yakıta koyulan katkılar hortumlara, contalara zarar verebiliyor.

   Kaliteli yağların içinde temizlik işini yapan deterjanlar var zaten. Fazladan bir şey katmaya gerek yok. Bahsettiğiniz katkılar yağın efsafını bozabilir.

   İdeal soğutma suyu antifiriz + saf su karışımıdır. Sadece antifriz ısıyı yeterince iletemez. Aracınızın kitapçığında hangi tür antifriz ve su karışım oranı yazar. Musluk suyu bir çok mineral ve başka bazı yabancı maddeler içermekte. Bu yabancı maddeler aşındırma, paslanma, donma sıcaklığını yükseltme gibi sorunlar yaratabilir.

  • Furkan Emir @furkanemir

   İşe yarıyor, 1.5 CRDİ aracımda çekiş artmadı çünkü kondisyonu iyi ama sesi ve titreşimi azaldı. Yağ katkıları motora atılıp rölantide 10 dk çalıştırılıp sonra yağı boşaltılanlar içerideki yağın tamamen çözünmesi boşluklardan çıkması ve yeni yağın nüfuz etmesi için iyi deniliyor ki işe de yarar gibime geliyor denemedim, motor soğutma sıvısı için uygun renkli antifriz ve içme suyu kullanılır. aldığınız antfrizin arkasında ne oranda suyla karıştırılırsa kaynama ve donma sıcaklığının ne kadar olacağı yazar. çeşme suyu kireç yapar ısınıp soğudukça ve radyatörü tıkar. tamamen antifriz olayı 2 şekilde gerçekleşir 1 konsantre antifrizler var suyla karıştırman gerek yoksa özelliğini gösteremez bir de hazır olanlar var.

 • Meraklı @merakli

  Son zamanlarda birinci vites ile kalkarken arabaya bağırıyor. Hemen 2.vitese alıyorum. Eskiden olmazdı. Sorun arabadan mı?

 • Emre @ebagcuvan

  Dizel de turbo bakımı yapılmalı mı ? Yapılırsa ne zaman yapılmazsa ne olur ?

 • Bella Ciao @bestami

  Ayna Mahruti değişimi ile yakit tasarrufu sağlamak mümkün müdür.

LP'nin arada bir bahsettiği Windows'tan gereksiz uygulamaları çıkartma olayı vardı. Onun ismi/forumu neydi, hatırlayan/bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft, yanlışlıkla yenilediğim Xbox Gold üyeliğini iptal edip, para iadesi yaptı. Which is PlayStation yapmıyor bunu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk çıktığı günden beri iOS 12 Beta 1 kullanıyorum. Yıllardır tüm geliştirici betalarını kullanmış birisi olarak tarihin en stabil iOS betası olduğunu söyleyebilirim. Birkaç ufak tefek hata dışında bir sorun yok, yağ gibi. Bunun sebebi de büyük yeniliklerden ziyade, iOS 11 optimizasyonu üzerine gidilmesi. Gelecek iPad’lerde ise Home tuşu olmayacak. Arayüz iPhone X gibi çalışıyor, tuşa basmadan tüm kontroller sağlanıyor. Milletimize hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Yaklaşık 4 yıl sonra tekrar geri döndük. Long live TeknoSeyir!

BeğenFavori PaylaşYorum yap