Windows 11 de eski sağtık menüsünü aktif etme.

PowerSheel programını yönetici olarak açın. Aşşağıda ki kodu yazın. Ve onaylayın.

İşlem tamam.

 

reg add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f /ve

 

Not: teknopat pat reislerden aşırdım. 🙂 🙂 Kendilerine teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

TurHiLL Live USB 2024 (#LiveCD)

TurHiLL Live USB 2024

TurHiLL Blog Sitesi

Senelerdir kendi kullanımım için yaptığım ve çeşitli programlarında kullanıldığı Live USB belleği kullanıyorum. İnternet hızları arttığı için daha kolay paylaşılabilir oldu.

Böylece arkadaşıma eşe dosta link atıp paylaşıyordum. Fakat TS ailesi içinde paylaşmaya aşlamam belirli bir düzene kavuşmamı sağladı. Bir çok insana ulaşan bu son sürüm Live USB eski adı live cd idi, kolaylıkla windows makinelerine müdahale etmesi, zararlıları silmesi veya dosya kurtarması için kullanıldı. Profesyonel veya amatör bilgisayarla haşir neşir olan insanların çokça kullandığı bu son sürüm TurHiLL Live USB 2024 sürümü indirilebilir durumdadır.

İçerikte neler var?

Şöyle ki live usb sistemine Portabbleapps başlatıcısını ekledim. Zaman zaman güncelleniyor. iso dosyasını usb ye açtıktan sonra dana dizinde ki star.exe uygulamasını açın ve istediğiniz programları ekleyin. Ve kapatın menüyü. Biraz bekleyin ki rem de ki değişiklikler USB de güncellensin. Ayrıca yine ana dizinde ki YARDIM MERKEZİ klasörüne göz atmayı da unutmayın.

Bir çok program ekledim. Ayıca sitede ki güncelleme merkezinden ayarladığım firefox portable yazılımı indirin. Ve PortableApps klasörüne kopyalayın rar içeriğini. Ana sistemde Firefox açık olmasın. Cachesini rem de konumlandırdığım için çok seri çalışacaktır Firefox.

 

Google Driver: https://bit.ly/turhillliveusb2024  (2.65GB)

MediaFire:  https://bit.ly/mediafireliveusb  (2.65GB)

MD5: 82B0F0993EA8B2C42E2187C054A12D96

SHA1: 76ECDDBBF6A5F79041F67EE3C6FB515C689EBE91

 

İyi günler.

01-01-2023 00:01

@awsalli @massive-attack @awsalli @peace @kortex @72pinedoram @ademalp @hegemen @mr-bell @mhcycle @burakadagun @huseyinekrem @iboocum @wallace @aliud @izzetdemir @gurveer-ponce @aponshell @orcun @l0st @jabbathehutt  @ad33p @another @thundermack @seckyn @srkndmrgl @huseyinekrem @karflake1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ağdaki trafik durumunu en son Win8 desteğine sahip NetSpeedMonitor uygulamasını zorla Win10 üzerinde çalıştırarak takip ediyordum. Artık Win11'de kullanılmıyor baya eski kaldığı ve görev çubuğu yapısı değiştiği için. Yeni Traffic Monitor geldi.

https://github.com/zhongyang219/TrafficMonitor/blob/master/README_en-us.md

Popup olarak çalışıyor ama görev çubuğu desteği de mevcut. İşlemci ve bellek durumunu da takip edebiliyor hatta. Ama bende CPU verisini göstermedi.
- Toplam alınan ve yollanan verinin kaydını tutuyor.
- Bağlantı değiştiğinde otomatik geçiş yapıyor.(Diğerinde elle değiştiriliyordu)
- Yatay ve dikey gösterim, birim seçimi, yazı tipi ve büyüklüğü ayarı, renk ve arka plan ayarı vb gibi ayarlar yapılabiliyor.
- Popup kısmı gizlenebiliyor. Ayrıca tema desteği de mevcut. Ekranın bir yerinde üstte kalacak şekilde pozisyonunu kilitleyebiliyorsunuz.

Ekleme1: Görev çubuğundaki kısmına çift tıklandığında alınacak aksiyonu da seçebiliyorsunuz. Görev Yöneticisini seçtim. Mis gibi oldu. Program da çalıştırabiliyorsunuz.
Ekleme2: Görev çubuğundaki göstergede sıra değiştirme ayarını Display Settings kısmı içine almış. Oradan Download seçip sağdaki butonlarla aşağı yukarı taşınabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

#youtubeshorts #Block
Benim gibi youtube shorts dan gına geldiyse ve engellemek için bir yöntem arıyorsanız, bunu deneyebilirsiniz işe yarıyor gibi.

https://youtu.be/ZiW6JLG5I5g

How to Disable YouTube Shorts

Quick walkthrough on how to get rid of YouTube shorts (the TikTok/Instagram Reels copy) on the iOS or Android YouTube app.There's no specific setting that al...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reddit r/place teki son durum, cok guzel cizimler yapilmis. Turk bayragi ve Ataturk portleris de durmaya devam ediyor. Gece silmeye calismis xQc ancak izin vermemis bizimkiler. 🙂

Etkinlik bittinginde ki son hali nasil olacak acaba, bastirip duvara asabilirim. GNU/Linux hala duruyor sol tarafta ancak Windows baslat menusu silinmis, CS ve Fortnite logolarida vardi onlarida goremedim.

Genel olarak egenceli bir etkinlik oluyor. Sanirim yarin bitmis olacak, nft olarak satacaklarmis diye duydum ancak dogrumu bilmiyorum.

https://www.reddit.com/r/place/

#reddit #place

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27

7 Yıl veya Daha Uzun Süredir Kullanılmadığı İçin Kapatılan Cihaz Nasıl Açılır ?

https://www.turkiye.gov.tr/btk-yedi-yil-uzeri-kullanilmayan-imei-kayit-basvurusu

7 yıldır kullanılmadığı için imei numarası kapatılan telefonlarınızı buradan açabilirsiniz. Fatura istenmiyor sadece hattınızın o telefona bir zamanlar takılması gerekiyor. Yani o telefona kim hattını taktıysa onun E-Devlet hesabından başvurmak gerekiyor.
BTK kayıtlarından imei numarasının geçmişi inceleniyor ve eğer adınıza kayıtlı hattan sinyal alınmışsa telefonun sahibi olduğunuz anlaşılıp bloke kaldırılıyor. 12 saat falan sürüyor ortalama bu işlem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#windows11 #sağtıkmenüsü
Eski sağ tık menüsünü geri getirmek için gerekli regedit dosyası. Sonrasında yeniden başlatmak gerekiyor. Microsoft bu menüyü adam edene kadar eskisinden devam. Devamını gör demekten cigerüm solmuştu.
-Disable ismindeki eski menüyü geri getiriyor. Enable olanı yüklerseniz win11'in kendi sağ tık menüsünü geri getirebilirsiniz.

İndirme Linki:https://drive.google.com/file/d/1vc2MfQ1yYtYJUCTXXv87AKQucOAdL67p/view?usp=sharing

Kaynak: https://www.elevenforum.com/t/disable-show-more-options-context-menu-in-windows-11.1589/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chrome yavaşlayıp cpu yu sömürüyorsa deneyebilirsiniz

ben software reporter tool adlı dosyayı notepad ile açmak yerine çünkü txt olarak açarken kilitleniyor
aynı isimle boş txt oluşturup sonra uzantıyı exe yaptım orjinal dosyayı da sildim

https://www.ozengen.com/software-reporter-tool-engelleme-silme-kaldirma-nasil-yapilir/

Software reporter tool engelleme, silme, kaldırma nasıl yapılır

Google Chrome Software reporter tool, Chrome yüklemesini izleyen, herhangi bir hatalı veya uyumsuzl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap