binanın önünden kablo geçmesine rağmen TT tarafından, port olmadığı için fiber hizmetten faydalanamayacağım söylendi. Çözüm içinse TT Müdürlüğüne dilekçe vermem söylendi.
Sorum şu: daha önce hiç dilekçe verip başarılı olan oldu mu yani uğraşmaya değer mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hakan @i6s

  Apartman adına verirsen gelir büyük ihtimalle

  • Hakan @i6s

   Yani altında 5-6 dam fazla imza olursa

  • Batuhan @batuhanb

   @i6s @ardazeytin bina panosuna daha ucuza daha hızlı internet alacaklarını, merak ediyorlarsa daire numaralarını yazmalarını belirten bir yazı koydum ama apartmanın yaş ortalaması çok çok yüksek olduğu için 1 kişi bile katılım göstermedi sağolsunlar 🙂

  • Orcun @orcun

   @batuhanb Öyle bizim apartmanda da doğalgaz var, kapıya gelmiş. Ama apartman 8 kat, yarısından fazlası yaşlı hep. E ne oluyor ? korkuyorum yok evimi yıktırtmam yok masraf olacak şöyle böyle kimse yanaşmıyor. E ben kiracıyım evsahibi ile anlaştım tamam diyor taktırt kiradan düşelim vs. apartman yönetimi kaypaklık yapıyor istenmiyor vs. diye. Ne yapıcaz bilemiyorum.

  • Hakan @i6s

   @batuhanb değişikliğe kapalı insanlar tek tek ikna etmek lazım

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @orcun nasıl olsa ölecem diye bina geri dönüşümüne karşı gelenler var. Bina tepesine yıkılacak ama inat işte.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @i6s dediği gibi tek tek ikna etmek gerekiyor.

  • Orcun @orcun

   @ardazeytin O var birde ya bunların hali vakti yerinde. Arabaları vs. var. Emekli evli falan ama ya kapıda 2016 model golf var. Ama evinde doğalgaz yok. Yahu rahat edecez işte ? evde elektrikli şofben elektrikli ısıtıcı şu bu klima var ya ben bütün kış böyle ısınmak çile çekmek zorunda mıyım ? musluğu açıyorum buz gibi su sabah o buz gibi suyla şeyini yıka tuvalette vs. e bizde rahat edelim çok mu bunlar ? aman evim bozulmasın aman patlar matlar borudan gaz geçiyi vıııy korkarım ben şöyle böyle.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Port sayısı ihtiyaca göre arttırıldığı için tek kişi değil de yakın çevrede kim varsa ikna edip beraber dilekçe verin. Tek başınıza bu masrafa ikna etmeniz zor.

 • Lehimli At @at

  Arıza ekibine söyledim, benim interneti 14mbits yaptılar. Adsl için daha fazla bant genişliği yok zaten. 😀

  • Batuhan @batuhanb

   @at @zirkenyum valla işe yarayacağını bilsem yaparım. Oy veren hayali binlerce insan var en olacak birkaç kişiden 😀 Ama resmen tek bir firmaya mecbur ediyorlar. TT'ye tamam fiber kalsın superonlinedan size dsl'e geçeyim diyorum ona bile port yok diyorlar. Resmen firma para kazanmak istemiyor akıl alır değil. Rekabet kuruluna mı şikayet etsem acaba 😀

Türk Telekom'un port yok olayı inanılmaz saçma ve sinir bozucu bir olay değil mi ?
Ayrıca altyapım fiber destekliyor mu diye bakıyorum, Turkcell'e ve D-smart'a göre hayır, Vodafone'a göre bilinmiyor. Türk Telekom'a göre 82 Mbit'e kadar destekliyor ama port yetersiz. Yav bu işi yapması gereken TT değil mi kardeşim koy portu o zaman onu da biz mi yapacağız ? Zaten dünyanın parasını ödüyoruz saçma sapan hız ve kotalara.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu lanet şeyin çözümünü bilen var mı? haftalardır bir şeyler indirmeye çalışıyor. serbest bırakıyorum 1 saat boyunca 1,5 mb/s indiriyor ama hiçbir şeye yaramıyor. ayarlardan baktım ne güncelleme yapıyor ne bir şey. internette çözüm diye önerdikleri şeyleri yaptım hiçbir işe yaramadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Superonline kota vs haberlerini gördüm, tariflere bakayım dedim. Sonra baktim ki ben 69.90 ödeyip 75 gb AKK alıyorum. Aradım müşteri hizmetlerini, durumu anlatıp ''75gb yerine 100gb tanımlayın yeter 5 lirasında değilim '' dedim. O fiyat farkı modem fiyatı dediler. '' o zaman ben 5 lira daha vereyim 100gb'ı alayım'' dedim. Tüh daha dün fiyatlar güncellendi artık o fiyattan verilmiyor 100gb, fiyatlar internete geç yansıyor olabilir dediler. Neyse kapattım telefonu ve resimdeki şartları gördüm. Ne yapyım sizce ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mhmmdy @mhmmdy

  valla ben kurtuldum çok şükür. adamlar hem modeme para alıyorlar hemde kapatalım diyince geri istiyorlar resmen dolandırıcılık

 • Hasan Alp İNAN @hainan

  Tüm firmalar böyle arkadaşlar. Tüketiciyi koruyan bir mekanizma yok veya varsa da çalışmıyor, düzgün işlemiyor. Geçen gün D-Smart'tan ayrıldım. Ayrılma nedenim HD uydu cihazı benim olmasına rağmen benden cihaz kira bedelinin alınması. Varın siz düşünün halini milletin. Fark etmeden bizlerden ne paralar alınıyor. Dur diyende yok. Firma değiştirseniz, başkasına geçsenizde benzer farklı bir uygulamayla karşılaşıyorsunuz.

  #VatandaşaKazık #SahtekarlıkÖrnekleri #NeYapsamdaKurtulsam #DevletNerede #WhatIsThis #Hukuksuzluk #BenBunlarınTaa.... #DuyarlıVatandaş

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Ne oldu hocam senin 2. hat. Geçebildin mi o hatta türknete.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @serhanhepsen Hayır hala geçemedim. TurkTelekom bir şekilde engel oluyor diye düşünüyorum. Geçenlerde BTK'ya yazdım sorun bizim ile alakalı değil diye geçiştirmişler cevap olarak. Altyapı sanki ninemin.

   Turktelekom bağlatınca daha şubeden eve varmadan bağlanıyor, başka firma olunca süründürüyor. Bölgemden sorumlu Urla/İskele TTelekom şubesine has bir pürüz var önümde.

   2 sene önce kavga dövüş Superonline bağlatmayı başarmıştım 3-4 hafta içinde. Turktelekom şubesinde oda oda gezip onları yapacağı işleri ben yapmıştım. Öyle bağlanmıştı. Turknet'de sanırım öyle olacak. Şuan 1 haftayı tamamladık ve abonelik başvurusu bile yapamamış durumdayım. Turknet uğraşsa da Turktelekom şubesinde "Hahaha, bu öğlen ne yesek ki" gibi bir daimi ortam var. Turknet bir şey talep ediyorsa bile takmıyorlar muhtemelen.
   Dün @skurmus Sinan Bey'in de ilgisini çekti konu. Onun yardımı ile umarım en kısa sürede Turknet ailesini katılırım.

Fifa 2002-2004-2005-08-10-11-13-14-15-16 oynadım ama gördüğüm en kötü oynanış net 2017'de

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nvidia web helper service ne işe yarıyor acaba ? Bilgisayarı her açtığımda ilk 15 dk neredeyse internet kullanamıyorum bunun yüzünden. Nasıl kapatılır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan paylaştı.

DiRT 3 1 Günlüğüne Bedava Olmuş Yapışın 😀 #ücretsizoyun #steam

https://www.humblebundle.com/store/dirt-3-complete-edition-free-game

Buy DiRT 3 Complete Edition from the Humble Store

Get DiRT 3 Complete Edition, the definitive edition of off-road racer DiRT 3 now expanded with extra content and enhanced with Steamworks integration, including Achievements, Leaderboards and Steam...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
Batuhan paylaştı.

#akış #apple #siri #sesliasistan @leventp @gamsizm @hkellecioglu

Sirinin sadece bir sesli asistan olmadığını dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=8v_JhwjLako

Bir Engelli Ve Siri

Facebook: www.facebook.com/bayGece Twitter: www.twitter.com/bayGece İnstagram: www.instagram.com/baygece/
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 58

intel odayı buz gibi yaptı. amd ne güzel ısıtıyordu kışın 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap