Paylaş Paylaş

MSI GE72 Apache Pro incelemesi

MSI'ın oyuncular için tasarlanmış Apache Pro ailesinden GE72'yi inceliyoruz. Skylake işlemcisi, DDR4 bellekleri ve GeForce GTX 970M GPU'su ile günümüzün oyunlarının altından rahatlıkla kalkıyor.
Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mesut Kahraman @vigilante

  İhtiyaçtan dolayı DVD okuyucu/yazıcı evet güzel bişi ama artık o kadar çok gereksizleşmeye başladı ki bir laptopta çok büyük bi yer kaplıyorlar diye düşünüyorum.Yada kutudan harici şekilde yapılsa artık çok daha iyi olmaz mı?O alan başka şeyler için kullanılır daha iyi olur.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   DVD sürücüyü görünce ben de aynısını düşündüm hocam. Bilgisayarda çok yer kaplıyor ama çoğu kişi nadiren kullanıyor. Diyelim ki tasarlarken DVD sürücü dışında tüm parçalar rahatlıkla sığdı. Kalan alana DVD sürücü koyana kadar bir tane kapaklı 2,5 inç harddisk yuvası koysa ve oraya isteyen bir harddisk takardı. Gerçi yine aparatla takılır ama kendinde olsa daha iyi olabilirdi.

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  gs60 ghost pro incelemesi olsaydı keşke

 • mcm @saturasyon

  O değil de MSI'ın her makinesi aynı, tasarım yoksunu.

 • AlperenUtlu @alperenutlu

  Klavye fontu Spider Man fontunu andırmıyor mu?

 • Lucky @massimo

  İlk defa bir incelemenizi beğenmedim aynı cihazın 5. nesil işlemcilisi bende var yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. öncelikle bu tarz cihazlar için çok kısa bir inceleme olmuş hatta inceleme özeti olmuş bu video. birincisi dışındaki metal kasa deyipgeçtiğiniz kısım magnezyum lityum alaşımı hem serin kalması hem hafif olması için seçilmiş. ama oyunda klavyenin sol üst kısmında hafif bir ısınma oluyor bu doğru ama normal.. fan sesine gelince içinde 970m var diyorsunuz yahu bu ekran kartını soğutmak için illaki ses olacak ses istemiyorsanız performansta istemeyin leptopta.. sonra fan tuşu gereksiz diyorsunuz oyunda işe yaramıyor diyorsunuz yahu oyunda işe yarasa yani fanı durdursa o tuş o ekran kartı yanar.. ayrıca oyun dışında toz süpürme işine yarıyor o tuş.. içerdeki tozu dışarı atıyor. sonra klavye daha geniş olabilir yer var diyorsunuz ekran nereye kapanacak önce klavye tasarımına dikkat edin tuşların olduğu kısım hafif içeri göçük o kenarda yer var dediğiniz kısıma ekran çerçeveleri geliyor orasıda tuş olsaydı ekran tuşa temas ederdi.. çizerdi vs.. ayrıca oyunlarda takılıyor dediniz ultra ayarda oynatmıyor dediniz güncel oyunların %80nini oynadım hangi oyun ultrada kasma yaptı çok merak ediyorum ben en kasan oyunda enaz 35 fps yi gördüm ultra ayarda o oyunu çok merak ettim doğrusu söyleyin ben bir daha fps testi yapacağım.. kilosuda çok normal 17.3 bir pc den bahsediyorsunuz normalde 4 kg civarındadır bu ekran pc ler yeni nesil cihazlarda 2.7 kilolara düşüldü. bu sistem hiç bir cihaz zaten 2kg olmazki.. bu saydığım tüm öZellikler sizin sistemin aynısı ama 5. nesil işlemcilisine ait sizdeki 6. nesil bir kade olsun benimkinden iyidir ki.. bilmedğimiz cihazların incelemesinde gülüp iyi olmuş deyip geçiyordum da bu inceleme olmamış hocam.. @gamsizm @hkellecioglu

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O yüzeylerin katkısı düşündüğünüz kadar değil. Kasanın ana gövdesi plastik. Zaten ne çok hafif ne de az ısınıyor.

   Hafif bir ısınma deyip küçültülecek bir mesele değil bariz ısınıyor ve sadece bir köşede değil, tüm klavyeye yayılıyor. Sol köşe en çok ısınan yer sadece.

   Fan sesinin olması normal ama mağazaya gittiğinizde yanıltacaktır. Çünkü normal duruşu tamamen sessiz. Oyunda ise coşuyor. Ve evet fan düğmesi gereksiz çünkü oyun sırasında zaten durdurmak akılsızlık olurdu. O zaman ne işe yarıyor? Toz atmak diyorsanız onu zaten oyun esnasında da yapıyor.

   Klavye tasarımını tıkıştırmadan yapmak da mümkün. Tercih edilmemiş.

   35 fps'yi çok sanıyorsanız 980M'li modele bakın görün. Bunun yettiği yer var yetmediği yer var. Genel olarak tüm oyunları yüksek ayarlarda oynatır ama 60 fps'ye ulaşamıyor. Biz zaten ultra ayarlardaki performansı gösterdik videoda izleyin görün niye soruyorsunuz ki hepsi görülüyor zaten?

  • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

   gta5 ultra full AA açıncada oynatsında göreyim bi 😀

  • Lucky @massimo

   şimdi hocam öncelikle kasanın ana gövedi plastik dediniz benimki komple metal sadece alt kısmı plastik ve ekran arkasındada wifi vs. sinyali için siyah renkli küçük bir plastik çizgi var.. o yüzden ısınma konusu ile ilgili söylediklerimde özür dilerim ama sizin incelediğiniz cihaz ile benimkinin tasarımı aynı klavye nin touch pad ın olduğu kısım falan metal sadece en alt kısım masaya temas eden kısım plastik.. ve bende sadece sol üst kısımda hafif bir ısınma var.. bir mühendis olarak baktığımda klavyenin olduğu kısım daha alçakta ekranın tam kapanması için buda parmağınızı F tuşlarının hemen üzerindeki kosımdan sağdan sola doğru kaydırın yükseltiyi farkedersiniz. çünkü bida baktım videoya özellikle kalvue kısmına çok dikkatli baltım metal gibi duruyor sizdeki ve eğimli görünüyor tabi cihaz sizde parmağınızı kaydırın bi. fps konusuna gelince 30 fps ve üzeri bence oynanabilir sınırdır çünkü oyun akışında en ufak bir takılma hissayatı vermez bence 30fps ve üzeri.. o yüzden 30 fps yi baz aldım. ve sizi kesinlikle kırmak incitmek değildi amacım benim severek izlediğim insanlarsınız

  • Lucky @massimo

   @gamsizm klavye çıkıntısının fotoları ayrıca bu kısım sizin incelediğiniz cihazda metal mi plastikmi anlamadım

  • Lucky @massimo

   @huseyinekrem GTA5 ultra full açtım sadece motion blur'u kapattım çünkü oyunlarda sevmiyorum oyun zevkimi bulanıklaştırıyor 🙂 5 dakka oynadım fps yi zorlayacak sahneler yaratmaya çalıştım düz yolda beklemedim yani 38 fps yi gördü ama ortalama 45 fps civarında oynadım diyebilirim..

  • Samaritan @johngreer

   Ultra full ayarlarda 980 zor açıyor siz nasıl açıyorsunuz?

  • Lucky @massimo

   reflection msaa kapalıymış muhtemelen ondan sıkıntı yaşamadım x8 e aldığımda üst kısımda hata verdi kırmızı çizgi ile ama daha ne kadar insan gözünün algılayabileceği bir değişiklik olabilirki zaten fazlasıyla keskin gözüküyor oyundaki tüm efektler.. ya hocam ben kötü anlattılar falan diye eleştirmiyorum veya bu cihazı daha fazla övmeniz lazım falanda demiyorum illaki eksik noktalarını anlaatcaklar ki kullanıcı ona göre alsın burda sıkıntı yok fakat inceleme çok yüzeysel.. ne doğru düzgün kasa yapısı ne ses sistemi vs. detaylı anlatılmamış.. bu tüm pc incelemeleri için geçerli açın güncel oyunlardan bir kaçtane kendinizi sağ üst köşeye ufacık koyun şu oyunda şu ayarlar ile şu fps şu mhz şu sıcaklık bu oyunda bu veriler vs. diye anlatın yaf bi açın cihazın içini gösterin anakart yapısı ses sistemleri diğer tüm donanımlar vs. hepsini gösterin izleyiciye.. ben bundan yakındım bir çok pc incelemesi böyle.. oysa cep telefonu incelemeleri veya gündem değerlendirmeleri süper yapıyorlar..

  • Lucky @massimo

   @tekir yok hocam apache kasada plastik olan yok daha doğrusu klavyelerin bulunduğu kısım yani elimizin temas ettiği kısım ile monitörün arka yüzeyi metal alüminyum alaşımı yani lityum magnezyum alaşımı var.. ekranın çerçevesi ve kasanın masaya temas eden kısmı plastik videoyu bir daha inceleyin klavye olan kısım ile monitör arkası kısım fırçalanmış alaşım bariz gözüküyor.. bir başka husus ta ekran çok güzel deniyor tamam ama hamdi bey bakıyor monitöre o da evet çok güzel ekran diyor yahu bi çevirin kameraya gösterin ekranı sağdan sola yukarı aşağı bi yapın ekranıda bizde görelim ne derece kararma oluyor veya olmuyor..belki hamdi beye güzel gözüken bize kötü gözükecek veya tam tersi.. sallamasyon bir inceleme olmuş ve böyle çok fazla incelemesi var bu sitenin ona çok fazla tepki gösterdim..

 • Onur şirin @onursirin1

  Haklısın kardeş. Siteye girdiğimde karşıma laptop çıkınca direk kapatıyorum.

 • ahmet albayrak @cryzboy43

  acıkcası razor core; bu ve bunun gıbı 970m ve ustu gpulara sahıp aletlere "fazladan" 1000$ vermeyı mantıksız hale getırıyor-dusunuyorum-6500 tl vergıler cıkınca 1900$ yapıyor-razer stealth+razer core 1500$ arada 400$ fark yapıyor ve bununlada 970 almak mumkun-dezavantaj olarak fazladan kargo ucretı var ve bıde tr de garantsınden mahrumuz...

 • Lucky @massimo

  hocam cihazı iyi göstermek değil öyle olsa eksik kısımlrından bahsetmezdim zaten ısınma var doğru ses te var ama bunların bu tarz cihazlarda olmasının 2016 yılı teknolojisinde normal olduğunu anlatıyorum videoda aykırı birşeymiş gibi anlatıldı ondan söyledim

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Videoda aykırı bir şeymiş gibi anlatılmadı hatta ses konusundaki olumlu gelişme belirtildi.

  • Lucky @massimo

   hocam video çok özet gibi olmuş onu anlatıyorum ben.. mesala ses konusundaki gelişmeyi sadece ses çok iyi çıkıyor deyip geçtiniz teknik ayrıntı verilmedi.. apache cihazların içini açıp bakın lütfen sol alt ön kısımda 2 adet sağ alt ön kısımda 2 adet toplam 4 adet strero hoperlor var birde sanbufur var cihazda bu gibi ayrıntıları anlatmanızı beklerdim ben..

 • Lucky @massimo

  ben hepsiburada bana özel fırsat kampanyası ve 20.00-00:00 kampanyası ile 3750 10 taksit aldım

 • Mlih @melih-atmaca

  Abi söyle uygun fiyatlı (2500-3500 civarına) harici ekran kartlı laptop (f/p ↑) incelemesi olsa 🙂 ne güzel olur

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   dell yollarsa 7559 var o krıterlere uyan-ama tr de daha ıncelmesı yok sanırım

  • Mlih @melih-atmaca

   @gamsizm Şu firmaların istek ve şikayet bölümlerinden sıkıştırıp ürün isteyelim Diyelim ürünü almak istiyoruz incelemesi yok ürün gönderin TS'ye 🙂

  • Lucky @massimo

   @gamsizm Murat bey msı nın gtx 950m ekran kartlı oyun leptopları var 3232 tl
   http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qd032xtr-core-i76700hq-8gb-1tb-gtx950m-2gb-173-full-hd-freedos/p_63549/
   linkteki bu cihaz tamam 950m düşük biraz (orta seviye bir ekran kartı) 6.nesil i7 8gb ram 7200 harddisk ama ssd yok fakat m2 slotu var isteğe göre ve bütçeye göre takılabilir bu cihazı hernakadar bir 980 ve 970 performansı olmasada önerebilirmisiniz arkadaşlara ultra seviye olmasada bazı oyunlarda medium bazılarında high seviyelerde oynayabilirler bence artı 17,3 full hd mat ekran var..baştan söyleyim bu cihaz hakkında bilgim yok sadece arkadaş 2500-3500 arası dediği için merak ettim önerirmsiniz diye artı havale ile nakit fiyatı 60 tl falan daha ucuz

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   @massimo dell 7559 da 960m var(4gb gddr5) ve 3350 gıbı fıyatları

  • Lucky @massimo

   @cryzboy43 kasa yapısı komple plastiğe benziyor hiç kullanmadım dell o yüzden birşey diyemeceğim. ama apache kasalar her açıdan süper ve sağlam hissiyatı veriyor.. ayrıca dell in ekranı parlak ise espirisi kalmaz aşırı yansıma yapıyor parlaklar.. mat full hd kullanmadıysan eğer bi dene derim ben.. ve dell 17,3 ekran oyun içinse eğer 17,3 tercihimdir ama sürekli gezdirmek taşımakta gerekiyorsa örneğin hergün veya 2-3 güne bir 15,6 ideal fakat 3-4 haftada bir veya benim gibi iş ayda bir için farklı illere gitmek gerekiyorsa illaki taşınabilir lazımsa ve oyunda olsun diyorsanız 17,3 taşıma sırt çantası ile ideal oluyor..

  • Lucky @massimo

   @melih-atmaca hocam güzel o fiyata fakat i5 olması ne denli performans düşürür 15,6 olması nekadar tatmin eder iyi araştırmak lazım yinede ayrıca apache kasa değil kasa yapısıda önemli çünkü alüminyum kasa ise çok aşırı ısınmalarda fazla hissediyor insan ısınmayı 🙂

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   @massimo guvendıgım ve takıp ettıgım bı edıtordur ben onun yalancısıyım :d
   https://www.youtube.com/watch?v=s0mXMTjZy5M

  • Mlih @melih-atmaca

   Şuan kullandığım laptopta 15,6'' alışkınım 🙂

  • Lucky @massimo

   @cryzboy43 süper inceleme yapıyor adam çok teşekkür ederim linkteki kıyaslama ama diğer videoları muhteşem böyle incelemeler lazım işte bize elin adamı yapmış.. tekrar çok teşekkür ederim sayende adam gibi inceleme yapan bir inceleme kanalı buldum eyvallah dostum..

  • Lucky @massimo

   hacım bide https://www.technopat.net/ ibuldum onlarda güzel inceliyorlar.. açıp söküyorlar cihazı tüm detayları anlatıyorlar ha bi levent abi etmez ler ama güzel inceliyorlar pc'yi falan.. burayla bi alakası varmı o sitenin

  • Mlih @melih-atmaca

   @cryzboy43 Video iyiymiş 🙂 1000$ civarı (±200) ürün dolu O laptopların hepsi Trde var mı?

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   teknofıyat olsun akakce olsun bı aratın-benım gundemımde olmadıgı ıcın varmı yokmu bılmıyorum

  • Mlih @melih-atmaca

   @massimo buralarda pek sevilmiyor pat 🙂 Bazı dengesiz davranışları varda 😀

  • Lucky @massimo

   ha işin o boyutunu bilmiyorum yeni sayılırım bu ortamlarda.. haklısın o çocuklardan birtanesi değişik biraz fakat incelemeri detaylı vs.. aslında o değişşiğin kulağını levent abi bi çekse sonra o ikisini alıp incelemelerde 3ü olsa bence milyonlarca izleyeni olur 🙂

  • Mlih @melih-atmaca

   @massimo Bende takip ediyorum Youtube sayfasını Biraz mecburuz çünkü oyuncu ekipmanı olarak en çok ürün onlar inceliyolar (çok inceleyince çokta ürün gönderiyor firmalar)

  • Lucky @massimo

   ya önemli olan kaç tane ürün inceledikleri değil önemli olan incelenen ürün hakkında doğru düzgün bilgiler verilenbiliyormu yeterince teknik ayrıntı veriliyormu bu önemli.. bak yukardaki videoya sesi iyleştirilmiş sesi çok güzel çıkıyor deniyor yahu ses sistemi nedir kaç haporlor var vs. veya kasa metal ama alışımı ney bilmiyoz bakırmı çinkomu titaanyummu vs.. teknik ayrıntı verin ben ona kızıyorum.. bir ürün inceleniyorsa o ürün hakkında herşeyi önce analiz edin kendiniz sonra bize anlatın artık küçük çocuk bile ekran kartı araştırırken bu kaç gb değilde bu kaç bit frekansı kaç diye soruyor o yüzden ayrıntı önemli bizim için.

  • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

   @massimo o zaman iyiki yurtdışında yaşamıyon, dediğini yapan büyük youtube kanalı yok. Türkiyede böyle sadece 😀

  • Mlih @melih-atmaca

   @huseyinekrem Yurtdışındakiler niye inceleme yapıyolar anlamadım Al gitsin yav al 😀 Biz 3 le çarpıyoz ne varsa

  • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

   aylık 200'üm oluyor. Dolar olsa her ay tel değiştiririm 😀

  • Lucky @massimo

   @huseyinekrem bana yurt dışındakinin neyi yapamadığından önemli olan neleri yapabildiğidir. ama @melih-atmaca nın dediği gibi onlarda 3 ile çarpma durumu yok fakat bizde 3 bin tl alan insan ile aynı şartlarda çalışan birisi orda 3 bin euro alırmı o tartışılır bir konu fakat teknoloji incelemesi yapılan bir kanal ise burası teknik detaylara yer vermeliler çünkü burdaki incelemelerden işin teknik kısımlarını öğreniyoruz avm'lerdende bize verdiği hissiyatı inceleyebiliyoruz. e şimdi ben bu videoya göre notebook almaya kalksam ve biride deseki bunu alma şurda x marka bir cihaz var 200 tl daha ucuz aynı işlemci ekran kartı ram vs. falan var dese onu tercih ederim ama burda deselerki kasa alaşımı şu ses sistemi şu ekran şu vs. bende derimki 200 tl fark bu gibi özelliklerden dolayı verilebilir veya verilemez aynı işlemcili ekran kartlı yani tüm donanımları aynı olan casper veya acer daha ucuza satabilir çünkü ses sistemi ekranı bataryası klavye ergonomisi ve kalitesi gibi yan özellikleri düşüktür o zaman aradaki fark ta kabul edilebilirse kişiye göre o zaman verilebilir.. sadece bu cihaz için algılamayın tüm incelemeler için böyle bu

  • Mlih @melih-atmaca

   @huseyinekrem Aynen 😀 harçlıktan krediden o civarlar kalıyo İninal kartım geliyo bu hafta yurt dışına dadanacam bundan sonra şu vergi+yancı'ları aradan çıkartalım 🙂

  • Mlih @melih-atmaca

   @massimo Hocam TS'nin kurulduğundaki amacıda (İnsanlara hergün hap gibi 10-15 dklık videolarla ) bilgi vermek , bilinçlendirmek TS ninde yoğurt yiyişi böyle 😉 Tarzı bu 🙂

  • Lucky @massimo

   @melih-atmaca ya hocam sana şöyle anlatım zaten ekranda çıkan foto'da bu cihazın işlemcisi ekran kartı vs. şu diye yazıyor değilmi.. ama bu donanımlar kombine olduğunda nasıl bir performans veriyor bu anlatılmıyor. en güncel oyunlarla bu pc için bi test yapsınlar hangi ayarlarda hangi performansta çalışıyor bir görsün insanlar bu kombinasyonun birleşimi hakkında daha iyi canlanır insanların kafasında.. ayrıca cihazın donanım dışındaki yan özelliklerinden hatta ekstra özelliklerinden bahsedilmiyor çok fazla. ben sana desemki işlemci şu ekran kartı bu falan bi tarafta a markasının pc'si var diğer tarafta b markasının pc'si var.. iksininde işlemci ekran kartı vs. herşeyi aynı a markası 3000 tl ama b markası 2800 tl.. doğal olarak b markasını tercih ederiz hepimiz fiyatından dolayı ama burda a markasını güçlü kılan ses sistemi ekran klavye kalitesi kasa kalitesi ağırlığı vs. vs. gibi yan özellikler anlatılsa bizde mağazaya gittiğimizde haa bu 3000 ama bunda şunlar şunlar var 2800 lik cihazda bu özellikler nasıl diye bir inceleriz ucuz olanı ahım şahım fark yoksa alırız 2800 lüğü ama fark çoksa ve o fark alan kişiye göre 200 tl fazla vermeye değerse o zaman a markasını alırız.. bu incelemeyi yaparkende derimki teknoseyir beni bilinçlendirmiştir çünkü bu cihazı bilmiyorumdur ki teknoseyiri izlemişimdir.. onlar şu özelliklerden bahsetmişti bakalım bu ucuz olanda bu özellikler nasıl diyebileyim ben..benim bakışım bu.. 😉

  • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

   @massimo türkiyede beleşe bişey alamazsın ya markası kötüdür yada kalitesi kötüdür 200 lira ucuza gelmesi için. Buraya incelemesi gelmediyse bi kere baştan kötüdür. Çok fazla üstünde durmana gerek yok.

  • Lucky @massimo

   amacım beleşe almak değil buraya iyi veya kötü cihazlarda geliyor demedim.. ama burda inceleneni tam anlatınki buraya gelmeyenler ile karşılaştırırken bir fikir sahibi olalım.. oyun olsun diye izlemiyoruz bilgi edinelim diye izliyoruz.. ben sadece bu video için değil bunun gibi birçok inceleme var özellikle pc alanında bu gibi durumlar artık olmasın diye geri bildirim yapıyorum.. öneride bulunuyorum. ha ister kulak verip değiştirirler tarzlarını veya bizim tarzımız bu sen kimsin de seni dinleyeceğiz derler aynen devam ederler bizde başka yerlerden izleriz ama anlatım becerisi çok güzel insanlar var burda en azından birşeyler ekleyelim mevcut durumun üstüne.. biraz daha güzel tercih etmeme sebep olacak ayrıntılar versinler ürün hakkında.. yoksa bu cihazı almak gibi düşüncem yok.. son zamanlarda izlediğim bir kaç video da bu gibi durumlar yaşayınca patlama noktası bu videonun yorum kısmı oldu herkesten özür dilerim verdiğim rahatsızlıklar için şimdiden..

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Gündemi daha yeni bitirebildim, bu da sabaha kalsın artık 🙂

 • ertkaran @ertkaran

  Bence bu kadar para verip de 60 fps alamamak da sıkıntılı bi durum, pcde oyunların konsola göre en önemli avantajı çözünürlük ve fps bence. Ayrıca ekran kartı 980m yapılıp, işlemci, ssd ya da ram kısılabilirdi bence, oyun açısından en önemli bileşen zayıf kalmış

 • Mehmet @mehmet4241

  Oyuncu bilgisayarı incelemelerini keyifle izliyorum. Biraz daha uzun tutsanız. 🙂 ve kasanın içini gösterseniz süper olacak.

 • Galaksi Taksi @myownkaos

  gereksiz bir review, teknoseyir neden bu hallerde? hamdi yüzünden mi?

 • aslanmurat @aslanmurat

  Bu bilgisayar diğerlerine göre daha alınabilir seviyede

 • Applejack @applejack

  hikaye abi bunların hepsi. laptop ile oyun mu oynanır yahu şaka gibi.. 6500 lira fiyatı var diyorsunuz hemde.

 • Lucky @massimo

  @gamsizm bak hocam o kadar yazdım ettim yukardaki yorumlarda.. ama lütfen beni yanlış analamadan okuyun bu size bir izleyiciniz olarak feedback'tir yani geri bildirimdir.. aynı bilgisayarın bir başka sitedeki incelemesini buldum.. adamlar herşeyi ile anlatmış. şimdi sayın @gamsizm elini vijdanına koy bana öyle cevap ver. bu linkteki site ile kavgalımısınız değilmisiniz bilmiyorum ha ordaki arkadaşlardan biri banada çok itici geliyor huyu suyu kötüdür veya iyidir bilmiyorum.. belki düzgün insanlardır belki kötülerdir bilmiyorum çünkü yukardaki bir yorumda arkadaş burda o site sevilmez dedi. ben işin sevilip sevilmeyen kısmına bakmıyorum.. insanların iticiliği değil yaptığı iş önemlidir bence. ama aynı pc için şu iki incelemeyi bi izleyin ondan sonra siz izleyici olsanız hangi inceleme bu pc hakkında size daha iyi bilgi verir ve o pc yi alıp almayacağınıza ve diğer pc ler ile karşılaştırma yapıp yapamayacağınıza yardımcı olur söyleyin lütfen.. adamlar artılarınıda eksilerinide söylemişler leptobu söküp parçalamışlar herşeyi tek tek hem donanım hem yan özellikler hem fiziksel hem kimyasal anlatmışlar.. tek tek performans testide yapmışlar. hemide 1,5 ay önce.. yani işlerini fazlasıyla bana göre düzgün birşekilde yapmışlar emeğe saygı.. ha diyorsanız bu video çok uzun kimse izlemez diye veya bizim tarzımız bu kısa olmalı videolar diyebilirsiniz o zaman çok uç kısımlara girmeden ama izleyicinin bu cihazı almasında karar vermeye yarayacak şeyleri anlatın.. atıyorum onlar 5 oyun ile yarım saatte test etmiş siz 2 oyun ile 7-8 dakkada test edin. ben size oyunu anlatın demiyorum bu kombinasyondaki cihazın bu oyunlara karşı verdiği performans tepkisini bize gösterin diyorum. cihazı tercih etmeme neden olacak bilenen özelliklerin dışında ekstra özelliklerede yer verin diyorum incelemenizde. 13 dakikada yüzeysel anlatacağınıza 1,5 saat olmasada 20-30 dakka gibi bir sürede anlatın ama incelediğiniz cihaz hakkında alıp almama konusunda yeterli bilgiye erişelim.. ve sadece bu cihazla sınırlı kalmasın tüm incelemelerde bunu yaparsanız daha güzel olur diyorum. bu bir emir rica falan değil yanlış anlamayın lütfen..yoksa bu cihazı almak gibi düşüncem yok.. son zamanlarda izlediğim bir kaç video da bu gibi durumlar yaşayınca patlama noktası bu videonun yorum kısmı oldu herkesten özür dilerim verdiğim rahatsızlıklar için şimdiden.. bu size aslında bir geri bildirimdir yani sen firmasın ben müşteriyim feedback yapıyoruz bu açıdanda bakabilirsiniz.. ama lütfen kendinizi çek edin hem 1,5 ay geriden geliyorsunuz hem çok eksiksiniz.. s7 edge ve lg g5 ide önce onlar duyurmuş ispanyada ve ilk onlar incelemiş hemde daha detaylı.. neyse herşey için teşekküler iyi çalışmalar.. bahsettiğim inceleme linki bu: https://www.technopat.net/2016/02/12/msi-ge72-6qf-apache-pro-incelemesi/

  • Lucky @massimo

   şimdi dikkatimi çekti cihazın daha adını eksik söylüyorsunuz diyorsunuzki Msı ge72 6qf apache o isimde aratın bakalım bir sürü farklı model çıkıyor -052xtr , -017tr gibi farklı modelleri çıktı. birinin ram ssd gibi bazı özellikleri düşük. diğerinin bilmem nesi farklı lütfen inceleme yaptığınız ürünü iyi analiz edin ve iyi araştırın. google ye msı ge 72 6qf apache pro yazın yani videoda dediğinizi bakalım kaç farklı 6qf göreceksiniz.. eğer bana bunlar aynı kasa donanım farkının önemi yok diyecekseniz o zaman kasa önemliyse kasayı niye anlatmadınız yok bu donanım önemli videoda üstünde durduğumuz gibi diyecekseniz modeli niye eksik söylüyorsunuz.. madem bu işte profosyonelim diyorsunuz araştırın analiz edin körü körüne inceleme yapmayın... ha eğer profosyonel değilseniz tüm laflarımı geri aldım.. @gamsizm

  • Mustafa Tayfur @mtayfur83

   Her iki incelemeyi de izlemiş birisi olarak şunu belirtmek isterim. Öncelikle eleştirinizi elbette mantıklı buluyorum bence de burada yapılan incele ön inceleme havasında gibi olmuş. Ama " Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır " derler bir de bu açıdan bakmak gerek.

   Şimdi konuya gelecek olursak aşırı detaylı inceleme bazen gerçekten sıkıcı olabiliyor. Şahsen bir çok ürün yada marka hakkında bu siteler sayesinde detaylı bilgi edindik. Şimdi kalkıpta son bir iki inceleme hakkında başarısız olmuş diyerek eleştirmek ve bu doğrultuda yargılamak ta çok doğru değil.

   Bu tip pahalı ürünü alan adamın emin olun ne içiyle nede dışıyla buralarda anlatılanlar kadar alakası olmaz o adam basar parayı alır kullanır atar. Bizde burada zenginin malı züğürdün çenesi yorar misali konuşur dururuz...Saygılar...

  • Lucky @massimo

   Hocam eyvallah güzel söylemişsiniz fakat ben bu incelemeyi sadece örnek teşkil ettiği için bukadar abartarak yorumlarla tepki verdim. bu cihazın 5. nesil işlemcilisi bende mevcut uygun bir kampanya ile 3 ay önceki şartlara göre piyasa fiyatlarına göre yaklaşık 1500 tl ye yakın uygun aldım cihazı.. amacım öncelikle iş için güçlü bir pc ve sonrasında oyun fiyatta uygun olunca aldım.. yaklaşık 3 aydır kullandığım için sadece işlemci nesili farklı bu videodakinden.. benim burdaki tepkim neden msı yı eksik veya kısa anlattınız diye değil bu bildiğim cihazdı peki ya bilmediğimiz yüzlerce cihaz yazılım vs. da bu şekilde anlatıldıysa akabinde bundan sonraki incelemeler bu şekilde olmasın diye bir tepki koydum. çünkü bütün teknolojik cihazları hiçbirimizin detaylı kullanma şansı yok. anlatım eksiklerinden bir çok yorumumda bahsettim.

   1-) ürün adı modeli eksik anlatılıyor.

   2-) ekran çok güzel denip geçiyor diğer beyfendide evet ekran çok güzel diyor bi çevirin ekranı kameraya sağdan sola yukarı aşağı bi oynatın kararma varmı yokmu millet görsün bi.

   3-) en güncel çok oynanan oyunlardan 1-2 tane seçin test yapın oynarkende ekranda millet görsün gps frekans sıcaklık vs. bilgileri bir köşede.

   4-)ses çok güzel denip geçiliyor tamam güzelde apache cihazların hepsinde 4+1 ses sistemi var bu söyleyin enazından

   5-)monitör metal ana kasa plastik deniyor.. birincisi ana kasanın yarısı plastik ikincisi metal olan ne metalı tenekemi bakırmı neyden yapılmış

   6-)ben birnevi dolaylı bir müşteriyim bu site için feedback yapıyorum tek tek eksik noktaları anlatıyorum ama sanki ayıplıyormuşum gibi veya hakaret ediyormuşum gibi algılanıp ona göre cevaplar veriliyor ve hala biz haklıyız muhabbeti yapılıyor.. ben siz haksızsınız demiyorumki incelemede şunlar şunlar eksik anlatılmış diyorum..

   lütfen sadece bu pc incelemesi için algılamayın bu söylediklerimi tüm incelemeler için yapılsın istiyorum.. başka kullandığım cihaz incelemesi olursa ve eksik noktalar olursa yine dile getiririm bu aslında teknoseyirin iyiliğine bence.. ayrıca yukarda saydığım maddelerin anlatılması videoyu en fazla 20 dakka uzatır 13 dakka değilde 33 dakika olur buda çok sıkmaz insanları. ben sizde 1,5 saat anlatın cihazı demiyorumki elbette her yiğidin yoğrut yiyişi farklıdır.. bizler bu gibi sitelerdeki incelemelere bakarak teknolojik ürünleri alıyoruz.. yoksa donanım özelliklerine sahip moonster 200 tl daha ucuz ise ben neden msı yı tercih etmeliyim onu anlamak istiyorum yada neden lg değilde samsung.. saygılar...

  • Mustafa Tayfur @mtayfur83

   Elbette yorumunuzdan anladığım bu tip konularda eleştirilerinize gelen yorumlardan ötürü doğal olarak üzerinizde biraz gerginlik hali var gayette haklısınız, umarım editörler belirttiğiniz eksiklikleri bir sonraki incelemelerde dikkate alırlar. Ne diyelim bu da başka bir bakış açısı...

  • Lucky @massimo

   yok tepki falan umrumda değil adım bile yazmıyor kim nerden bilecek beni.. ama adım yazmıyor diye bu bana saygısızlık yapma hakkıda vermez o konuyada dikkat etmeye çalışıyorum..ben sadece istiyorumki millet olarak eksik yanlarımızı görmek veya birinin bize söylemesi veya bizim birisine söylememiz bundan daha güzel birşey olamaz..

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  Şu sıralar ekran kartı almayı önermediğim gibi bunun gibi cihazları almayı da önermiyorum. 28nm gpu lar yaz aylarında çöp olacak. Bunun içindeki 970m de bundan nasibini alacaktır. Oyun oynatmaya devam edecek olsa da 2kg lık orta seviye yeni cihazlarların bunun içindeki gpu kadar performans verdiğini görünce verdiğiniz paraya acırsınız. Masaüstü pc gibi upgrade imkanı da yok ya da çok zor.

 • usermm1 @usermm1

  Dizüstü değil sırtüstü olmuş

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  çok fazla para, kur ve bize geliş farkı

 • feko @feko

  Bence yeterli ama denildiği gibi bu fiyata masaüstü kral bir cihaz toplanabilir. Yine tercih meselesi diyelim.

 • feko @feko

  Dedim ya tercih meselesi...

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Ucuz pahali kismina takilmiyorum ama usb 2 ve dvd surucu ? pek dogru tercihler olmamis sanki

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Monster'da 5.499 tl'ye 980M'li model almak mümkün.
  http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=477898&kat=6453&lang=tr-TR#.Vvl1hR8zrVM
  Kalan 1000 lira ile neler yapacağına sen karar ver 🙂 Şahsen ben performans odaklı düşünürüm. Çok çok daha uygun fiyata daha güçlü bir Pc almak varken şu alet çok mantıksız görünüyor bana.

 • CaptainCombo @captaincombo

  Bu seviyede laptop alacaklar Polaris' i beklemeli.

 • onurtrklmz @onurtrklmz

  DVD'yle şişen fiyatta dvd yerine 512 SSD kullanılarak yakın rakamlardan tutulabilirdi. Hem kur sorunumuz hem de kişisel bütçelerimiz açısından bu ürün cidden hayal. Ilgilisi varsa captain combonun dediği gibi nvidia polaris i beklemesi daha anlamlı olur bence de. Hemen hemen aynı paraya daha güncel makinalar gelecektir.

  Öte yandan laptop incelemesi kısa olmuş bence de. Telefonlara 30+ dk ayrılabilen bir yayın konseptinde laptopun bu kadar kısa olması tartışılır. Ancak ben bu tür cihazların pek meraklısı da olmadığım için olsa gerek videoyu gayet yeterli buldum. Eksik bilgi pek yok gibiydi. Laptopun içinin açılıp parçalanması gibi önerileri ise gayet mantıksız ve bilgi birikim açısından hiçbir katkı sunmayacak öneriler olarak görüyorum. Sadece zaman ve kaynak israfı. Yine de bu konuda söz bu tür cihazlarla ciddi biçimde ilgilenenlere düşer. Benim gibi çulsuz dinazorlara değil 😄

 • Lucky @massimo

  Hocam eyvallah güzel söylemişsinizestfrullah çulsuz dinazor falan demem ben ama herkesin bir bütçesi vardır.. fakat ben bu incelemeyi sadece örnek teşkil ettiği için bukadar abartarak yorumlarla tepki verdim. bu cihazın 5. nesil işlemcilisi bende mevcut uygun bir kampanya ile 3 ay önceki şartlara göre piyasa fiyatlarına göre yaklaşık 1500 tl ye yakın uygun aldım cihazı.. amacım öncelikle iş için güçlü bir pc ve sonrasında oyun fiyatta uygun olunca aldım.. sadece oyun için bende almazdım heleki seyahat durumlarım olmasa masaüstü alırdım.. yaklaşık 3 aydır kullandığım için sadece işlemci nesili farklı bu videodakinden.. benim burdaki tepkim neden msı yı eksik veya kısa anlattınız diye değil bu bildiğim cihazdı peki ya bilmediğimiz yüzlerce cihaz yazılım vs. da bu şekilde anlatıldıysa akabinde bundan sonraki incelemeler bu şekilde olmasın diye bir tepki koydum. çünkü bütün teknolojik cihazları hiçbirimizin detaylı kullanma şansı yok. anlatım eksiklerinden bir çok yorumumda bahsettim.

  1-) ürün adı modeli eksik anlatılıyor.

  2-) ekran çok güzel denip geçiyor diğer beyfendide evet ekran çok güzel diyor bi çevirin ekranı kameraya sağdan sola yukarı aşağı bi oynatın kararma varmı yokmu millet görsün bi.

  3-) en güncel çok oynanan oyunlardan 1-2 tane seçin test yapın oynarkende ekranda millet görsün gps frekans sıcaklık vs. bilgileri bir köşede.

  4-)ses çok güzel denip geçiliyor tamam güzelde apache cihazların hepsinde 4+1 ses sistemi var bu söyleyin enazından

  5-)monitör metal ana kasa plastik deniyor.. birincisi ana kasanın yarısı plastik ikincisi metal olan ne metalı tenekemi bakırmı neyden yapılmış

  6-)ben birnevi dolaylı bir müşteriyim bu site için feedback yapıyorum tek tek eksik noktaları anlatıyorum ama sanki ayıplıyormuşum gibi veya hakaret ediyormuşum gibi algılanıp ona göre cevaplar veriliyor ve hala biz haklıyız muhabbeti yapılıyor.. ben siz haksızsınız demiyorumki incelemede şunlar şunlar eksik anlatılmış diyorum..

  lütfen sadece bu pc incelemesi için algılamayın bu söylediklerimi tüm incelemeler için yapılsın istiyorum.. başka kullandığım cihaz incelemesi olursa ve eksik noktalar olursa yine dile getiririm bu aslında teknoseyirin iyiliğine bence.. ayrıca yukarda saydığım maddelerin anlatılması videoyu en fazla 20 dakka uzatır 13 dakka değilde 33 dakika olur buda çok sıkmaz insanları. ben sizde 1,5 saat anlatın cihazı demiyorumki elbette her yiğidin yoğrut yiyişi farklıdır.. bizler bu gibi sitelerdeki incelemelere bakarak teknolojik ürünleri alıyoruz.. yoksa donanım özelliklerine sahip moonster 200 tl daha ucuz ise ben neden msı yı tercih etmeliyim onu anlamak istiyorum yada neden lg değilde samsung.. saygılar

 • Ufkabakan @ufkabakan

  @massimo @mehmet-aksakal @malikepoglu @krmrbtn
  Gaming Laptop olarak sınıflandırılan bu tarz -kısmen pahalı- cihazları alan arkadaşlara bir sorum var. Desktop Sistem yerine bu tarz cihazları tercih etme sebebiniz nedir?
  Benim akılma gelenler:
  A) Yer darlığı. Yurt odası, küçük kısıtlı alana sahip kişisel oda vs gibi sebeplerle az yer kaplayan, derli toplu bir cihaz gereksinimi.
  B) Taşınabilir cihaz ihtiyacı. Beli aralıklarla, farklı yerlerde konaklama sebebi ile kişisel bilgisayarınızı yanınızda götürme ihtiyacı.
  C) ?

  • Mlih @melih-atmaca

   →Tanışabilir olması süper birşey (dizüstünde kullanılmıyor ama) ev içinde taşıma , okula götürme , kütüphanede oyun&proje işlerini yapmak çok iyi oluyo
   →Aslında masaüstü pcler çokta ucuza gelmiyor (Şık bir kasa+bu donanım+iyi klavye,fare+monitör+kulaklık derken bu tip cihazlara yaklaşıyor fiyatı)

  • Mehmet @mehmet4241

   Bende Monster Abra A5V4 (4GB_GTX960M) Var deli gibi oyun oynatabiliyor. ama fan sesine alışılmıyor. Çünkü 2x fan ile soğutulunca ister istemez sesi çıkıyor. kulaklık çözüm oluyormuş. param olunca gaming kulaklık alıp bu fan sesi belasından kurtulacağımı düşünüyorum. oyuncu laptoplarını önerirrim. kesinlikle alınır.

  • Lucky @massimo

   Ben işim gereği hem performanslı bir leptop hemde oyun oynamak için msı gaming tercih ettim. çünkü ay’da bir seyahat etmem gerekiyor ve 1 hafta ikamet ettiğim yerden uzakta oluyorum denetim için. denetimlerden sonrada akşam otele geldiğimde bazı günler geç saatlerde oyun oynayasım geliyor o ytüzden arabamın arka koltuğunda istediğim yere götürüyorum hemde çok renkli ışıklı olmadığı için iş amaçlıda kullanıyorum.. ayrıca ister yatak odasında ister salonda veya balkon da hem digitürk play’dan lig tv hem film vs. izlemek içinde taşınabilir olması tercih sebebim. ekranın 17,3 inç olması ve oyun performansınında bana göre ideal olması masaüstünü hiç aratmıyor aksine geçiyor benim yaşantıma göre.. düşünsene lig tv den fener galatasaray derbisini izleyecen veya diğer maçları kasayı salona getir led tv ye bağla vs. uzun iş leptobu HDMI ile bağlıyorum mis gibi izliyorum 🙂

 • paratoner @paratoner

  Her zamanki gibi eleştirilecek kadar eskikleri var ama dişe dokunur eksiği olmayan bir model çıkaracak bir ticaret erbabı'da yok ve mevcut koşullarda olamaz. eğer kullanım senaryolarınızda bu tip cihazı düşünemiyorsanız eleştiri şiddetide artıyor.
  Şahsen fena değil hatta iyi denebilir. eksikleri sizi tıkıyorsa daha üst bir model'e yada alternatiflerine bakarsınız olur biter.

  Ağzınıza sağlık incelem güzel olmuş.

 • Murat_34 @murat_34

  güzel bir makina fiyat ne kadar

 • MiniNinja @minininja

  İnceleme için teşekkürler ancak bu çöp ürüne insanlar para vermemeli bence. Bu kadar hantal ve berbat bir dış tasarım olamaz. Çok yer kaplıyor çok ses çıkartıyor, estetik yoksunu ağır kasa, rahatsızlık verecek kadar ısınıyor ve dünya kadar fiyatı var. akıl alır gibi değil. Basmışlar mobil donanımı allah ne verdiyse sonra insanların bu ürünü almasını bekliyorlar. Bahsetmiş zaten ama bende söyleyeyim, o para krallar gibi kasa toplarsın 60 fps altı üstü muhabbeti yapmazsın. İstediğin ayarlarda oynarsın oyunu. Sadece taşınabilirlik için bu yetersiz makinelere bu kadar para vermek akıl alır gibi değil. Oyun Desktop pc ve konsolda oynanır. Laptoplar iş ve hafif amaçlar için kullanılır

Benzer Videolar