Paylaş Paylaş

Gigabyte Aorus P1200W 80+ Platinum Güç Kaynağı

Gigabyte'ın Aorus 1200 watt güç kaynağını inceliyoruz. Ürün 1200 Watt güç kapasitesi ile dikkat çekerken, güncel sistemlerin gösterişli kasalarına uyum sağlayan bir renk düzeni ve LCD ekranla geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Metin Girin @babazula

  Levent abinin tabiriyle tam bir kendine sorun arayan çözüm

 • Alper Demirci @aademirci

  "güncel sistemlerin gösterişli kasalarına uyum sağlayan bir renk düzeni"

  RGB led mi? 🙂

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Ne kadar gereksiz işler ile uğraşıyorlar ya; şunu yapana kadar, şu kabloların içine yedirilmiş bir kasa yapın ya...

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Amerikan fermuar, kablo toplama işini çok kolaylaştırdı artık. Bence o kadar da kastırmaya gerek yok, plastik kelepçe ile (Migros'ta bile satılıyor.).

 • Red_Saboteur @red_saboteur

  eskiden kaynak makineleri, güç kaynakları, trafolar v.b. ağır içi bobin dolu cihazlardı büyüktüler ağırdılar ama şimdi yeni bir teknoloji var o bobinlerin yaptığı işi devreler yapıyor o yüzden epey bi ufaldılar eskiden bi ses tesisatına akü büyüklüğünde ağır trafo koyardık şimdi 300 gr incecik cihazlar var 30a 🙂 Switch Mode Power Supply

 • Höşelek @benvaryaben

  şu kendi kablolarını kullanma uyarısı bence farklı bir şey için. sonuçta soketler evrensel olduğu için giriş uçları da aynı olmak zorunda. bence bu uyarı 1200w gibi yüksek amperlere ulaşabilecek bir güç kaynağı için kablo kalitesi söz konusu. çünkü düşük kalitedeki kablolardan yüksek güç çekmeye çalışırsanız yanacaktır. iki farklı üreticinin kablosunu alıp yan yana karşılaştırmak lazım dizilim mi farklı diye. ama dediğim gibi anakarta veya bileşenlere giren uçlar evrensel olduğu için giriş uçları da evrensel olmak zorunda. en azından mantıken....

 • Psikobat @psikobat

  İnceleme için teşekkürler Murat hocam @gamsizm , bir iki sorum olacaktı, Psu hangi firmaya ürettiriyor ?(sirtec,Fsp vs)kablo 18awg dir herhalde ? Birde yazılım kurmadan ekran default ne gösteriyor ?(güç tüketimi gif vs) Aorus engine cok sıkıntılı bir program ekran kartı lcd içinde kullanılıyor muhtemelen aynısı, gif yükleniyor üstüne isdediğiniz yazı yada değer ekleniyor kaydet tamam...Bir restart bitti gitti, program çalışmadan o yaptığınız ayarlar gelmiyor tekrar boyle saçmalık yok.2Mb gifi insan roma felan yukler programa kitlemez sizi.Hayır programda çok dertli illa başka bir rgb programı ile çakışıyor saçma sapan birşey malesef.Fiyat bilgisi bulamadım ama muhtemelen 3,5k altı değildir

 • umitt @umitt

  çok küçük bir kesime hitap eden ürün, 1200 watt psu'ya ihtiyaç duyanlar oldukça azdır onların içinde de ekranlı psu'ya ilgi duyabilecekler azdır. şu tak çıkar kabloların birbiriyle uyumsuz olmaları tamamen saçmalık uyumsuzluk konusunda uyardığınız iyi olmuş.

 • huseyin/azuren @hegemen

  Parası olan iyi sistem toplayanlar alacaktır.Sessiz olması avantaj.
  Parası olmayan bizim gibi fakirler uzaktan "keşke benim olsa" diyerek bakacaktır.
  Ağzınıza sağlık.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  @yasin sordu @gamsizm duydu gibi bir hal...:=))) Patlayan model...

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @gamsizm @yasin Beyin arkadaşı Çift ekran kartı takacakmış. Onun için ben FSP aldım tavsiye ederim dedim. İmalatçı firma çoğu zaman fiyat/performans olarak daha iyidir dedim. Üzerine Asus, Cigolayt, MSI, Corsait, Thermaltake, Cooler Master, vb markalar kendi etiket karlarınıda koyduğundan daha pahalı olurlar dedim.

   Sizi refüze etmek adına değil. Sosyalde geçen @umtk nın marka bilinci ile @ugury verdiği tavsiye üzerine alınan ürünün konusunda patlama muhabbeti üzerine takıldım. Teknoloji sitelerinde Cigolayt patlayan güç kaynağı olarak anılır oldu. Kendi suçları olmasa da yaptırdıkları firmanın bir kalitesizliği olsa gerek. Üzerlerine kaldı. Firmayı uyarınız. Bol tanıtım ve çekiliş yapsın. Şu anda alışveriş sitesine giren alıcı direkt markayı eliyor.

  • Yasin @yasin

   @kadirg1976 Arkadaş EVGA aldı giriş çıkışlar daha uygun kendisine.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @yasin ONAYLANMIŞ HESAP. Hayırlı olsun...:=)))

   Bizi sallayan yok çok şükür... @hkellecioglu

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @kadirg1976 FSP Gigabyte için de üretim yapıyor. Markanın kaynağına gitmek güzel ben de kullanıyorum. Ama o patlayan güç kaynakları bizdeki 1200 Watt değil.

 • huseyin/azuren @hegemen

  Çaktırma böcek yerleştiriyorlar 😀

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Kasanın içinde ben o ekranı nasıl göreceğim?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Camı olmayan kasa kalmadı gibi bir şey.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @terminator: Ben de böyle şeyleri sevmiyorum, neden mi, standardı yok çünkü. Ben böyle şeyleri, yüzüne bile bakmayacağım kasanın yanında istemem. Bir kere kasanın masaüstünde olacağı kesin değil, ekranın sağ tarafında olacağı belli değil, daima aynı yerde durup, durmayacağı bile belli değil. Böyle bir niyetin var ise kasaya yedirecek gibi yaparsın. E, Asus da kasa üretmiyor; o zaman ben buna neden para vereyim? Ya, harcanan kaynağa yazık. Saçma sapan şeylere para harcamaya başladılar, ürün satmak için. Böyle şeylere standart gelir, çıkartacam kabloyıu ana kartın usb soketine takacağım da yazılımını yükleyip kontrol edeceğim; o zaman ne halt yemeye ekran var orada, yazılımdan bakarım zaten. Kar marjını kitlemek için bir altlarına s.... kaldı. Ya biraz sinirliyim bugün, aslında ilk matinesinde yazmak istedim ama sonuçta kullanmak isteyen çıkar, eyvallah dedim. Sinirlenince bugün tutamadım kendimi...

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @lterlemez: Sinirden GB olduğunu unutup, ASUS'a giydirmişim birde... 🙁

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @terminator: Ya, yaparsın eyvallah da ilk moda olduğu zamanki inceliği kalmadı, ben ona sinir oluyorum. İnsanın gözüne sokmayı geçtim, kör ediyor artık (kaba saba yapıyorlar bir de). Bu işler ilk ortaya çıktığında, GB yada Asus, hangisi hatırlamıyorum ama ana kart pcb'sinin kenarlarının tamamını gezecek, belli belirsiz görünecek şekilde yapmıştı. Ama rgb çalışınca mükemmel oluyordu, özellikle Meksika dalgası efekti çok iyiydi. Şimdi, koskoca sıvı soğutucu pompası komple rgb, pavyon ışıklarından beter. Hayır bir de kontrol edilemiyor bazılarında (ucuz olsun ve/veya kim uğraşacak şimdi onunla diyen firmalar yüzünden), iyice b... çıkıyor. Ya, adam gibi kasa, ana kart, psu yaptınız da pavyonlusu kaldı. İlk çıktığında çok iyiydi bu işler, sonra vur dedi müşteri, bunlar öldürdü.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @terminator; Daha da kötüsü, standardı da yok işte. Yok 4 pinli, 3 pinli; yok adreslenebilir, yok rainbow; yok 12 V, 5v yok 3V. Heves ediyorsun bu sefer de bunlar ile uğraşıyorsun.

 • freshmind @freshmind

  GP-P850GM ve GP-P750GM modelleri havaya uçuyor ve uçuruyordu. Bütün teknoloji basını o haber ve incelemeler ile çalkalanıyordu. Şimdi bu model o model değil onu biliyorum ancak o skandallar yaşandığında Gigabyte'ın verdiği yanıtlar beni firmadan soğuttu. Önce kabul etmediler, sonra çok nadir dediler, sonra o güvenlik önlemlerinin normal bir kullanıcı tarafından tetiklenmesi çok zor dediler (sistem yüke girer yada ani dalgalanma yaşarsa güvenlik önlemi devreye girip kapanıp açıldıktan sonra Psu ateş alıyordu) en son bizde konuyu araştıracağız dediler 5-6 ay sonra her şeyi kabul edip, ürünü alanlar bize gönderirse değiştiririz tadında bir lütufta bulundular.

  Böyle bir firmadan bu kadar pahalı bir ürün almazdım şahsen.

 • gegirti @gegirti

  mühim olan o ekranın olması değil, o ekranda doom'u kimin oynatacağı