60 fps neden bu kadar meşhur oldu? ne meşhur etti 60 fps'yi ben uzun zamandır yeni sistemlerden vs. uzak olduğum için 60 fps vs 30 fps hakkında rahatlıkla atıp tutamıyorum.
kimi oyunlarda 30 fps gayet kabul edilebilirdi benim için.
monitörlerle alakalı mı bu?
ama gerçekten o dönüm noktasının ne olduğunu bilmiyorum.
kırmızı çizgi - 30 fps
mavi çizgi - 60 fps

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27

selamlar,
fotoğraf makineleri hakkında fikrinizi almak istiyorum;
ilerleyen zamanlarda fotoğraf makinesi almak istiyorum. uzun zaman eos m kullandım. şimdilerde kuşlara merak saldığım için alacağım makineyle birlikte bir tele lens de alacağım. şimdiden bütçe planlaması yapmak istiyorum. biraz uzun vadede alacağım için para biriktireceğim öyle alacağım. yani çok sorun değil ama yine de arka planda değil bütçe 🙂
mesela nikon coolpix p900 gibi bi dslr-like makine ile ıvırı zıvırıyla sony a6000 kiti aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor. p900'ün zoom yapabilmesi çok hoşuma gidiyor ama biraz da kandırıcı bir oyuncakmış gibime geliyor. sonuçta iyi bir gövde alıp iyi bir de lens aldım mı daha kaliteli vidyo da çekebilirmişim gibi...
sonuç olarak kafamda daha fazla şeyin şekillenmesi için soruyorum, hangi makineleri lensleri tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

geçenlerde wi-fi sizce zararlı mı diye sormuştum bir önceki durum güncellemesinde, ekran görüntüsündeki "Wi-Fi is an important threat to human health" başlıklı makaleyi okurken.
bazı çalışmalar gündelik hayatta kullandığımız 2,4 veya 5 GHz ile alakalı değil fakat sonuç olarak bilimde de aslında bunun daha bir sonucuna varılmış değil. bir kısım çalışmalar zararlı olduğunu gösteriyor bir kısmı gri bölgede kalmış. hatta kimyasal olarak nasıl bir mekanizması olduğu üstünde yazılmış makaleler de var.
sonuç olarak söylemek istediğim şey, bugün faydalı sandığımız şey yarın zararlı çıkabilir. bir dönem mesela eczaneler amfetamin satmaktaydı 🙂 zararlıysa bile bizim bugün delisi olduğumuz wi-fi için yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

wi-fi sinyallerinin zararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
sizce zararlılar mı değiller mi? yorumları merak ediyorum. ben çok zararlı oldukları kanaatinde değildim fakat anladığım kadarıyla zararlılarmış.
bir süre sonra yeni bir durum güncellemesi yaparım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Havada o kadar fazla sinyal var ki wifi osuruk kalır özetle. Takmayın bunları kafaya

 • wilhem @wilhem

  Radyo dalgalarının insan vücudunda doku ısınmasına neden olduğu biliniyor. Ancak sıkıntı yaratacak düzeyde değil. Güneşte de radyasyon var neticede ama zararlı düzeyde olmadığı için sıkıntı yaratmıyor örneğin. Ancak uzun vadede nasıl etkilerinin olduğuna dair kanıtlayıcı bir çalışma ya henüz yapılmadı ya da araştırma sonuçlanmadığı için zararlı değil açıklamaları yapılıyor normal olarak. Bence zararlı veya zararsız olduğu kanıtlanmış değil.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Bu bilimsel bir konu. Haliyle "bence" diye başlayan bir yorum yapamam. Yapılan yorumları da bilgi edinmek amaçlı okumam.

 • Halil @hcaktuna

  Zararli olsa dahi bunu kanitlayacak adami kaziga oturturlar. Teknoloji bunun uzerine kurulu. Bilmem kac trilyon dolarlik sektoru yedirirler mi.

havacılıklı vidyo unutuldu mu yoksa bîplus üyelere yasak mı hâlâ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

habercilik gerçekten ölmüş... tık almak için birisi yem atıyor ötekiler de onu kopyalıyor.
benim bildiğim haberci dediğimiz bizi araştırma zahmetinden kurtaran bilgiyi getiren kişilerdi. siyasi açıdan konuşmuyorum, hiç olmadı sosyal konularda yapabilirler bunu ve olması gereken o.

hepsi vize serbestisi beklerken yeşil ve gri pasaportlara da vize geldi minvalinde haber yapmış. ne provoke edici bir şey. aslında avrupa bunu herkesten istiyor. sanki bize özgü bir şey gibi sunmuşlar. bir de zaman vermek yok bir şey yok...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

selam
#fotoğraf işleme ile alakalı bir sorum var.
şimdi ben bir takım fotoğraflar çekiyorum. aynı kareler ama günün farklı zamanlarında, haliyle fotoğraf renk sıcaklıkları farklı. raw çekim yapıyorum. şimdi ben bunların renk ve sıcaklık ayarını teker teker yapmak istemiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim? bildiğiniz bir tutorial var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu yazıcı kartuşları için yapılacak bir şey yok mu? f4280 model bi hp yazıcı var eskiden kartuş doldurup temas yerlerine bant çekmek falan işe yarıyordu ama şimdi hiçbir şey işe yaramıyor hep mavi basıyor. bi yöntem falan geliştirilmedi mi hala? herkes teslim mi oldu bu dolandırıcı firmalara?
ayrıca sanıyorum bu sadece türkiye'ye özgü değil. diğer avrupa ülkelerinde, amerika'da da olan bir problem. oralarda bir düzenleme falan yapılmışlığı olsa buralara vururdu çünkü ehehe
ama kimse umursamıyor heralde. bir zaman önce youtube'da yazıcı parçalayıp bir hareketlilik başlatmak isteyen bi adam görmüştüm o kadar.
sinir edici bir durum yani. evimde yazıcı var gönlüme göre yazdıramıyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhabalar, laptop'tan şu ekran görüntüsünü aldım
bu internal empty port dediği şey benim boş bir portum olduğu anlamına mı geliyor? arkadaki vidaları açmadan bundan nasıl emin olabilirim? bi aralar aida64 diye bi program vardı onda gösterir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap