bugün aklıma esti mp3 çalar kullancam ben ya dedim
fakat eskisi gibi bir mp3 çalar bulamadım hehe
ipod shuffle da satılmıyor artık. aslında sebebi de gayet açık; hiç kimsenin ihtiyacı yok hehehe
aliexpress'ten bi tane sipariş verdim. dolapları karıştırsam eski bir tane bulabilirdim ama bu sefer de pil derdiyle uğraşmak aklıma gelince bir bulantı yaşadım. bataryalı mini bi müzik çalar aldım bakalım. gelince unutmazsam mini bi güncellemeyle izlenimlerimi aktarırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba, excel'le ilgili bir sorum var.

elimde 12000 satır ve 2 sütun olan bir excel dosyası var. ben bu dosyadaki verileri kullanarak grafik çizmek istiyorum.
buraya kadar hiçbir problemim yok 🙂 istediğim şey ise şu, ben mesela bu 12000 satırı 4'e bölüp içinden ilk, ikinci, üçüncü 3000 satırı ayrı ayrı almak sadece o verileri kullanmak istiyorum.

bunun birkaç şekilde yapılabileceğini düşünüyorum ama nasıl aratsam bilemediğim için burada soruyorum. bilen varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim. teşekkürler 🙂
#excel #excelyardım #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

60 fps neden bu kadar meşhur oldu? ne meşhur etti 60 fps'yi ben uzun zamandır yeni sistemlerden vs. uzak olduğum için 60 fps vs 30 fps hakkında rahatlıkla atıp tutamıyorum.
kimi oyunlarda 30 fps gayet kabul edilebilirdi benim için.
monitörlerle alakalı mı bu?
ama gerçekten o dönüm noktasının ne olduğunu bilmiyorum.
kırmızı çizgi - 30 fps
mavi çizgi - 60 fps

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

selamlar,
fotoğraf makineleri hakkında fikrinizi almak istiyorum;
ilerleyen zamanlarda fotoğraf makinesi almak istiyorum. uzun zaman eos m kullandım. şimdilerde kuşlara merak saldığım için alacağım makineyle birlikte bir tele lens de alacağım. şimdiden bütçe planlaması yapmak istiyorum. biraz uzun vadede alacağım için para biriktireceğim öyle alacağım. yani çok sorun değil ama yine de arka planda değil bütçe 🙂
mesela nikon coolpix p900 gibi bi dslr-like makine ile ıvırı zıvırıyla sony a6000 kiti aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor. p900'ün zoom yapabilmesi çok hoşuma gidiyor ama biraz da kandırıcı bir oyuncakmış gibime geliyor. sonuçta iyi bir gövde alıp iyi bir de lens aldım mı daha kaliteli vidyo da çekebilirmişim gibi...
sonuç olarak kafamda daha fazla şeyin şekillenmesi için soruyorum, hangi makineleri lensleri tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

geçenlerde wi-fi sizce zararlı mı diye sormuştum bir önceki durum güncellemesinde, ekran görüntüsündeki "Wi-Fi is an important threat to human health" başlıklı makaleyi okurken.
bazı çalışmalar gündelik hayatta kullandığımız 2,4 veya 5 GHz ile alakalı değil fakat sonuç olarak bilimde de aslında bunun daha bir sonucuna varılmış değil. bir kısım çalışmalar zararlı olduğunu gösteriyor bir kısmı gri bölgede kalmış. hatta kimyasal olarak nasıl bir mekanizması olduğu üstünde yazılmış makaleler de var.
sonuç olarak söylemek istediğim şey, bugün faydalı sandığımız şey yarın zararlı çıkabilir. bir dönem mesela eczaneler amfetamin satmaktaydı 🙂 zararlıysa bile bizim bugün delisi olduğumuz wi-fi için yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

wi-fi sinyallerinin zararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
sizce zararlılar mı değiller mi? yorumları merak ediyorum. ben çok zararlı oldukları kanaatinde değildim fakat anladığım kadarıyla zararlılarmış.
bir süre sonra yeni bir durum güncellemesi yaparım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Havada o kadar fazla sinyal var ki wifi osuruk kalır özetle. Takmayın bunları kafaya

 • wilhem @wilhem

  Radyo dalgalarının insan vücudunda doku ısınmasına neden olduğu biliniyor. Ancak sıkıntı yaratacak düzeyde değil. Güneşte de radyasyon var neticede ama zararlı düzeyde olmadığı için sıkıntı yaratmıyor örneğin. Ancak uzun vadede nasıl etkilerinin olduğuna dair kanıtlayıcı bir çalışma ya henüz yapılmadı ya da araştırma sonuçlanmadığı için zararlı değil açıklamaları yapılıyor normal olarak. Bence zararlı veya zararsız olduğu kanıtlanmış değil.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Bu bilimsel bir konu. Haliyle "bence" diye başlayan bir yorum yapamam. Yapılan yorumları da bilgi edinmek amaçlı okumam.

 • Halil @hcaktuna

  Zararli olsa dahi bunu kanitlayacak adami kaziga oturturlar. Teknoloji bunun uzerine kurulu. Bilmem kac trilyon dolarlik sektoru yedirirler mi.

havacılıklı vidyo unutuldu mu yoksa bîplus üyelere yasak mı hâlâ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

habercilik gerçekten ölmüş... tık almak için birisi yem atıyor ötekiler de onu kopyalıyor.
benim bildiğim haberci dediğimiz bizi araştırma zahmetinden kurtaran bilgiyi getiren kişilerdi. siyasi açıdan konuşmuyorum, hiç olmadı sosyal konularda yapabilirler bunu ve olması gereken o.

hepsi vize serbestisi beklerken yeşil ve gri pasaportlara da vize geldi minvalinde haber yapmış. ne provoke edici bir şey. aslında avrupa bunu herkesten istiyor. sanki bize özgü bir şey gibi sunmuşlar. bir de zaman vermek yok bir şey yok...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6