Paylaş Paylaş

FSP Champ 1K kesintisiz güç kaynağı incelemesi

Özellikle iş yerleri için tasarlanan Champ 1K serisi, 1000VA kapasitesini 0.9 güç faktörü ile birleştirip 900 Watt yük altına girebiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Zendagi Migzara @nginx

  İzleyelim. Line var bende ama artık yetersiz kalıyor büyütmem lazım, onlinelar da biraz tuzlu ama kaliteli, bakalım 🙂

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Umarım ekranı kapatılabiliyordur ve fansızdır. İzleyeyim...

 • Fth @sword-q

  online upsleri evde kullanmak mümkün değil gibi bu video bir kaç ay önce gelseydi hiç o işe girmemiş olurdum 1kva olan bir tane aldım eve geldim 10 dakka sonra geri götürdüm şaka gibiydi. oyun bilgisayarımı çok götürmez ama günlük kullanımda nuc ve nas sürücü açık olduğundan line interktive 1kva aldım. çıt yok

 • Endoskop @endoskop

  türkiyede en gerekli pc parçalarından bir şakaya gelmez yıldırım düşen modemime bakın http://postimg.org/image/pwpt9nreh/

 • paratoner @paratoner

  Fiyatına göre iyi bir ürün gibi görünüyor, 400-500TL civarı bir ürün yerine bir miktar daha masrafı göze alıp Online olması sebebiyle tercih edilebilir, bunun 3 KVa olanı Vatan'da kampanya'da 1555TL olarak satışta görünüyor.

 • Akif Sever @pauselife

  Videoyu izledim, elektrikler gitti 🙁

 • Nihat ONAY @nihat-onay

  Online veya line interactive tam sinüs çıkışlı UPS lerinizi içerisinde AC elektrik motoru veya metal çekirdekli trafo barındıran cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Pasif PFC li bilgisayar güç kaynakları, PFC için metal çekirdekli ballast a benzer trafo barındırırlar.Bundan dolayı tam sinüs olmayan UPS leri sevmezler. Bildiğim budur. Fiyatını APC ile karşılaştırıyorum. Bence uygun.

 • Paralelport @paralelport

  - Aküleri ne kadar öğrenebilir miyiz? FSP servis için kimi kullanıyor?
  Teşekkür. Güzel cihazmış. Fiyatına göre mantıklıymış. Bana Dell'in KGK'lerini hatırlattı.

 • Psikobat @psikobat

  Benim de merak ettiğim bir kac konu var;
  1.Yük durumuna göre fan sesi artıyor mu ?
  2.Biz buna araba aküsü gibi büyük amper değerine sahip akü bağlasak sorun olur mu ? Bazı örneklerini gördüm özellikle internet cafelere cok daha hacimli olanını(sanırım 6kva) koyulup 15/20 akü paralel baglanarak 25+ pc uzun bir süre idare etmesini sağlıyorlardı.Tabi oradaki akülerde kuru tip akü idi.
  Son olarak fiyatı dolar bazında makul görünse de TL çevirince güldürmüyor.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  @gamsizm Tv ve Ps3 ile birlikte kullandığınızı söylediniz. Tv kaç inç ekrana sahipti?

 • Yasin özdemir @yaaasin

  BU CİHAZI VATAN TOPKAPI MAGAZASINDAN ALALI 20 GUN KADAR OLDU. DEGİŞİK 2 FARKLI WİNDOWS 10 YUKLU BİLGİSAYARDA DENEMDİM USB DEN BAGLADIGINIZDA VE YAZILIMINI YUKLEDIGINIZDE ILK BAŞTA SIKINTISIZ ÇALISIYOR AMA 5-10 SEFER BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATTIGINIZDA BİLGİSAYAR USB DEN BAGLI CİHAZI GÖRMEMEYE BAŞLIYOR.. YAPTIGINIZ OTOMATİK BİLGİSAYARI KAPANMA AYARLARI HERŞEY İPTAL.. YAZILIMI SİLİP YENİDEN YÜKLÜYORSUNUZ DÜZELİYOR AMA 3-5 GUN SONRA YİNE AYNI SORUN..(EKRANDA SÖYLE BİR UYARI SONSUZ KEZ.. USB AYGITI TANINDI.. USB AYGITI TANINMADI... USB AYGITI TANINDI.. USB AYGITI TANINMADI... USB AYGITI TANINDI.. USB AYGITI TANINMADI... ) WİNDOWS 10 YAZILIMININ DÜZELTİLİP ÖYLE SATILMASI LAZIM.. SIKINTILI CİHAZ.. LEVENT ABİ SIKI TAKİPCİNİMMM HABERİN OLAA... BU SIKINTILARDANDA BAHSET GİDİP ÇİNE FABRİKASINI GEZDİ MURAT KARDEŞİM BAKTIM İYİ MARKA GAZA GELDİM ALDIM AMA YAZILIM PROBLEMİNİN DÜZELTİLMESİ İÇİN BU FİRMAYA Bİ BİLGİ İSTEK MAİLİ ATIN...

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bu yazılım maalesef çoğu üründe verilen bir yazılım. Farklı marka UPS aldığınızda da karşınıza bu çıkacak muhtemelen. Bilgisayarına Java yüklemeyen çok kişi var onları hiç kullanamıyor.

  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

   Yazılımı çoğu firma kullanıyor, bende Tunçmatik Digitech Pro 2200Va Windows 10 da senin sorununu bende yaşadım. Bende hiç görmüyordu. PowerManager'ı kur çalışıyor aynı şeyleri ondada yapabiliyorsun. Ben hiç sorun yaşamadım PowerManager ile muhtemelen senin sorununda çözülecektir.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Bende de Tunçmatik Digitech Pro 2200Va var. Ses sistemi de z5500 vardı yalnız ben uzun süre yokken kardeşim el koydu 🙂 Ses sistemini görünce yazmak istedim, onu UPS'e bağlama zaten kendi sigortası var dalgalanmada sıkıntı olmaz, elektrik çok tüketir ama sağlamdır sıkıntı olmaz. Tabi tercih meselesi sağlamda olsun diye yalnız elektrik kesilince kapatıp, kulaklıkla devam etmen UPS ömrü için iyi olacaktır. Bende sağlam kasa var çift monitör modemle birlikte internet video vs. test ettim 40 dakika kadar gidiyor. Bizdeki modelin güzel yanı sadece ısınınca fan açması, sessiz bir fan almayı düşünüyorum, onu alıp taksam sıkıntı kalmayacak, üşengeçlikten uğraşmadım. Söylediğin her şey katılıyorum çok doğru noktalara değinmişsin.

 • turker @turker

  eğer şebeke kötü ise de mecbur online tercih edersiniz.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Yazılımı PC'ye kuruyorsun zaten. Elbette yazılım atıyor maili. Zaten eve almayın dememizin sebeplerinden biri de o. Bu sisteme bu UPS'ten 5 tane bağlanacak. Bunları yönetecek basit bir bilgisayar ayrılacak. O hep açık kalacak. O PC'ye dışarıdan bağlanıp yönetecek sistem yöneticisi.

 • Metehan Uğurlu @thegreatmete

  @gamsizm Bu ups'ten 5 tane yan yana olacak, o da basit bir bilgisayardan yönetilecek demişsiniz ama onun yerine 6 kVA'lık kamaşullah edition bir ups daha mantıklı olmaz mı?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Orada verdiğim örnek başka. Beş tane 6kVA alınacak diye de düşünebilirsiniz. Seçme şansım olsa bir tane yerine birden fazla alırım o ayrı. Çünkü sonuçta böyle kritik bir cihazı merkeze koyduğumda, bozulduğunda ki bir gün aküsü bozulacak, bağlı sistemler komple risk altına girer. Aynı mantıkla tek ve büyük kapasiteli disk yerine birden fazla disk kullanıyorum.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  bende bunun Tunçmatik olanından var 2008 yılından bu yılın temmuz ayına kadar kullandım. şebeke sağolsun 386W'ları göre göre alet iyi dayandı hala çalışıyor ama hata veriyor anakartı arızalanmış. Serviside ya istanbulda yada bursada var bende yalova'da olduğum için yaptırmadım yeni bir tane düşünüyordum ki sizin video denk geldi. Bu arada benim kullanım senaryom iki 550w güç kaynaklı + lcd mönitörler + modem + switch + kablosuz ev telefonu ile ortalama 40 dk kullanım süresi elde ettim. elektirik kesintilerinde modem ve notebookla ortalama 6 saat çalıştırmıştım, işlerimi çok rahat bitirebiliyorum. kolay gelsin.

 • Zibrokan @zibrokan

  En büyük eksikliği LAN bağlantısının olmaması. Özellikle NAS cihazlarla çalışırken LAN bağlantısı çok çok önemli.

 • Çağatay @backflip

  Ups şebekeden ne kadar elektrik çekiyor peki? Tüm video boyunca bu bilgiyi bekledim, bağlı sistemlerin harcadığı kadar mı çekiyor yoksa ups max kapasitesi kadar sürekli elektrik mi çekiyor?

  Bağlı sistemler direk aküden çalıştığı için; aküyü sürekli besleyen şebeke elektriği ne kadar tüketime sahip merak ediyorum. 3kv(2400w) ups var odamda, aldığım günden beri bu soru var aklımda.

  Lineer bir tüketim senaryosu elbette yoktur fakat basitçe tüketim mantığı nedir bunların, ''outputW=şebekeW'' şeklinde mi yoksa ''outputW<şebekeW'' mı? (aküler %100 dolu ve örneğin %10 yük altında bir senaryoya göre)

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  22dk 1000va için çok az değil mi? Yük binse bile o makine en fazla 300-400w çeker. Bu durumda insan 3-4 saat gider diye bekliyor ama alınan sonuç 22dk.

  • ALIEN @alien

   1000VA olması dayanma süresinin ölçüsü değildir. Anlık olarak verebileceği gücü belirler.
   Uzun süre çalışsın istiyorsanız akü kapasitesini arttıracaksınız. Bu modelde olmayabilir fakat online UPS lerde genelde ilave akü giriş soketi olur.

  • emrahkaracam @emrahkaracam

   @alien @gamsizm iyi de hocam bir diz üstü pc iyi ele alalım. Yük durumuna göre 10w ile 60w arası güç harcıyorlar. Üzerindeki el kadar batarya ile düşük yük altında 3-4 saat çalışıyor. Masaüstü bilgisayar da 40 ile 300w arası güç çekiyor genelde. O büyüklük ve ağırlıktaki bir cihazın pc ve monitörü düşük yükte 10 saat yük altında da 2 saat çalıştırması lazım.

   Burada masaüstüyle dizüstünü kıyaslamak doğru değil tabiki. Masaüstü çok daha fazla güç harcıyor ama diğer tarafta da dizüstünün el kadar bataryasının yanında dev gibi bir cihaz var.

 • Anıl Köksal Bayburt @vetapex

  reklamınız pek şirinmiş. ben yazmasam o yazmasa yine hataya devam edeceksiniz. lütfen baştan şunu söyleyelim artık demeyin. 2 basit cümleler kurun. 3 sözünüzü bitirmeden başkasına başlamayın. yapmayın artık bunları. kolay gelsin.

 • Doğaç @dogy

  Topolojisinin online olduğu söylendi mi yoksa ben mi kaçırdım acaba? (söylenmiş,
  ben kaçırmşım.) Ayrıca, içinde kaç adet, kaç ah akü var keşke buna da değinseydiniz. Online cihazlar bol akü barındırıyor ve aküler öldüğünde bütçede ups parası kadar delik açabiliyor özellikle yuasa gibi kaliteli markalardan alırsanız. (ondan da bahsedilmiş, iki akü demek ki 24V. Neremle izledim videoyu çok merak ediyorum)

  Birşeyi düzeltmek istiyorum. Akü her zaman aktif değildir. Soğutma sisteminin çalışma nedeni online topoloji gereği voltajı düşüren bir devre (adaptör diyebiliriz halk arasında) ve voltajı yükselten devre (inverter) sürekli çalışmakta. Bunun sebebi DC voltajın AC voltajdan çok daha kolay filtre edilebilmesi ve SMPS güç kaynaklarında görüğümüz geniş giriş voltajın avantajından yararlanılması. Bu da şöyle oluyor. Örneğin 4 akülü bir online ups var 48V. Giriş voltajı atıyorum 150 de olsa 250 de olsa bu devre 48V sağlar, (örnek laptop adaptörleri 100-240VAC girişi kabul eder, çıkışı her zaman 19V'dur, içinde akü yoktur) yükseltici de her zaman 48V'yu 220 VAC'e yükseltir.

  Kombi de rahat çalışır çok az güç tüketen AC motor var içinde. Kombi için online gerek yok ama tam sinüs veren line interactive ups'ler de var APC markasında. Ayrıca, kombi ups'i diye bir kavram da var. Yukarıda arkadaş güzel bir şekilde açıklamış @woxed

  700TL'de bu tip bir cihaz için gayet iyi. Ama gene de bir osilaskoba bağlamadan kullanmayı düşünmem. Tam sinüs dense de bunlarda emi/rfi kaçakları olabiliyor veya sinüs sinyali düşük çözünürlülüklü olabiliyor. Bu düşük çözünürlülük işine girmeyeceğim derya deniz olur şöyle araştırabilirsiniz 8 bit, 16 bit, 24 bit sesler var örneğin.
  @gamsizm

  • Paralelport @paralelport

   İlk paragrafta bir kaza olmuş ama sonra feci önemli bir noktayı gündeme getirmişsiniz: voltaj düştüğünde bunu aküden bağımsız düzeltip düzeltememek önemli bir kriter.

   APC'nin tam sinüsler malum epey pahalı 🙂 1000VA 1200-1300TL civarıydı.

 • erdinc @erdinc

  Yıllardır kullanan biri olarak 2 hususu sormak istiyorum. elektrik kesilince bip bip ötüyor malum o sesi mute tuşu her zaman kapatıyor mu yoksa öterken basınca mı kapatıyor. yani mute tuşuna basıp 2 saat sonra fişten çekince ötüyor mu.Gece yarısı ötmesinden bıkıp buzzerini sökmüştüm.
  ikinci husus sadece cep telefonunu şarja takınca kendini kapatıyor mu.(akım düşük diye bendeki bekleme moduna giriyor)

  • MarjinaL -TR @marjinal10tr

   @erdinc Guc kesildiginde ses cikarmasi normal, uyari veriyor "elektrik kesildi bak ip ustunde yuruyorsun"... sende ona "tamam isim bitti" diyerek UPS' i kapatabilirsin. (onunde tusu olmasi lazim) Telefonu adaptorle sarj et, uyku modu eger varsa kapanabilir olmasi lazim, icindeki hucreler lityum degil zaten uyumasi ilginc.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Onu denemedim. Bence kapanmaz ama bakarım. Ses basınca kapanır da akü biterken iptal edilemeyecek şekilde yeniden başlıyor. Zaten bununla ötmese de aynı ortamda uyumanız mümkün değil.

  • erdinc @erdinc

   Aynı oda değilde salonda tvde kullanıyoruz, upsyi her gece kapatınca uydu alıcı arıza yapıyor 4-5 model değiştirdik. kapatmazsakda bip bip ötüyor bizdekinin buzzeri söktüm, ev için sıkıntılı cihazlar. bizdeki powercom marka 10 senedir çalışıyor (aküsü bile değişmedi),
   bizdekilerde (3 tane var.) cep telefonu ve sadece modem çalışmıyor kullanılmıyor diye kapatıyor kendini, ekstra bir şey daha takmak gerekiyor.

   @marjinal10tr hergece saat 3te elektrik gidiyor bizim burada bir kez kapatıyosun iki kez kapatıyorsun bir süre sonra kaldırıp camdan aşşağı atma aşamasına geliyor insan. kullanmasakda en fazla 3 senede tüm elektronik eşyalar arıza yapıyor. Yazın 3 ay boyunca her gün saat 14:00da elektrik kesildi, ekranlı olan modelde ekranda 220voltu görmek nasip olmadı en fazla 215volt oluyor ortalama 205volt. kullanmak zorundayız ama düzgün ürün yok.
   iş yerinde yazar kasaya aldık her elektrik gidince 20-25 cm boşa çeviriyor normalde 1 ay dayanacak toner 1 haftada bitiyordu.(nokta vuruşlularda toner mi ne deniyorsa adına)

 • MarjinaL -TR @marjinal10tr

  @erdinc UPS' ler elektrik yok iken guc saglamak icin degildir. Proje hazirliyorsunuzdur, montaj, cizim vs. emek ve zaman alan genellikle ticari kullanim icindir. Elektrik gittiginde 5-10dk daha idare etsin diye degil, projenizi hemen kaydedip cihazi guvenli sekilde kapatmak icindir.

  Elektrik kesintileri, akim ve voltaj dalgalanmalari icin regulatorler mevcuttur. UPS' i sonuna kadar kullanmak elektrik kesintisinden daha tehlikelidir. Voltaj regulatorleri sizin kullaniminiza daha uygurdur, cop olmazlar. (is devam etmeli diyorsaniz jenerator alin.)

  UPS' in otmesini engellemek sacmadir, tekrar sozluyorum; UPS batarya degil calismayi guvenli bir sekilde kurtarmak icindir. "diiiit....diiit.....diiit...." cevirisi: elektrik kesildi, kaydini yap kapat makineyi.

  online-offline zartu zurtu gereksiz sisirmedir.

  • erdinc @erdinc

   bence bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. upsler elektrik yokken güç sağlamak içindir. Dünyada sadece pc ler yok. elektrik dediğiniz şey. sadece pc çalıştırmakta kullanılmıyor. Bunların içinde kuru akü var istediğiniz kadar voltajı düşsün bozulmaz. her yazdığınız cümle bu ürünleri kullanmadığınızı o kadar belli ediyor ki jeneratör olsa ne olacak? o devreye girene kadar yine ups kullancaksınız .voltaj regülatörü ile line-aktifler zaten aynı cihazlar , birisi max 5 sn voltajı düzenliyor diğeri saatlerce. aniden elektrik voltajı düşer ve elektrik giderse line-aktifte ups devreye girene kadar yüzde 30 pc kitlenir zaten.Ne çalışma kaydebilirsiniz ne pcyi kapatabilirsiniz. dediğim gibi bilmediğiniz konulara bulaşmayın.

  • Metehan Uğurlu @thegreatmete

   UPS'ler elektrik yokken güç sağlamak içindir. Biz bu gücü bilgisayarı kapatmak için kullanırız, o ayrı. "UPS'ler güç sağlamak için değil, sen solunum cihazını güvenle kapat diye." Çok saçma bir cümle oldu değil mi? 😀

  • MarjinaL -TR @marjinal10tr

   @erdinc @thegreatmete

   Uslubunuz, seviyenizi takdiri sayan etmektedir. "...dedigim gibi bilmediginiz konulara bulasmayin" Bende arz ederim ki, sizde "bilmediginiz" okur-yazarligi taklit etmeye calismayin. Yorumum gayet aciktir, kesintisiz guc kaynaklarinin kullanim amacini ve mantigini ogrenmek isteyen bir kisiye anlatir gibi acikladim.

   Adi ustunde KESINTISIZ GUC KAYNAGI yani SUREKLI degil KESINTI yapmayan guc saglamaktadir. Amaclari SUREKLI GUC saglamak olsaydi aku gibi kaynaksiz eski guc depolari degil, daha uzun omurlu, dayanikli, kendine daha hizli elektrik yukleyen lityum teknolojisi tercih edilirdi. Ayrica akuler ve piller GUC KAYNAGI degil DEPOLANMIS ENERJILERDIR.

   UPS' ler elektrik kesintisi gibi cihazlara veya uretimde aksaklik getirebilecek durumlarin onune gecmek icin tercih edilen jenaratorlerin tam guce cikana kadar olabilecek kesintileri onlemek icin kullanilmasi daha makbuldur ki bu da son kullanici icin luzumsuz, kurumsal icin sart olabilecek durumdur.

  • erdinc @erdinc

   @thegreatmete, Solunum cihazına gelene kadar neler var neler ... en basitinden akvaryumu olan kişiler (bazıları) kullanıyor evi su basmasın/balıklar havasızlıktan ölmesin diye. Veya nakliye sırasında hava basmak için kullanılıyor. masaüstüne 22dk yeten güç kaynağı laptopta 3saat kullanım sunuyor. 3 saat boyunca laptobu 300 kez güvenli şekilde kapatırsınız 🙂 , ben fax ve yazar kasa boşa kağıt sarmasın diye kullanıyorum. Lisede okurken bilgisayar dersinde kullanıyorduk elektrik gidince ders yapılamıyor müfredat aksıyor diye 30 adet alınmıştı. Bir internet kafede gördüm yıllar önce ana kasa elektrik kesilince para alamıyor diye koymuştu, elektriğin gelmesini beklemiyordun. Üniversitede giriş kapılarında var elektrik kesilince kapıdan millet geçemiyor diye koymuşlar, Yine rc araç tutukunları lipo şarjı için kullanıyor, bu alet olmadan araç kontağı 2 saat açık kalmak zorunda olunca 20dk civarı açık kalsa yeterli oluyor. Yine üniversitede rüzgar ölçüm sistemi kurmuştuk rüzgar türübini inşası için şart olarak 6 ay boyunca 1 sn bile kayıt durursa ölçüm geçersiz sayılıyordu . Oradada bu cihazlardan 2 adet kullanmıştık. Kendi gözümle gördüğüm LÜZÜMSUZ kullanım alanları.

 • Mehmet Çakir @m3hm3t4189

  Google'dan fiyatına baktım ve videoyu kapattım daha makul fiyatlı bir ürün inceleseydiniz keşke yine de teşekkürler

 • Paralelport @paralelport

  Java ise bunun yazılımının Linux altında çalışma ümidi var mıdır?

 • Servet @enigmasi

  Bundan kullandım ben. Web arayüzü üzerinden gelen güç değerlerini görebiliyorsunuz. Ofisimizin bağlı olduğu şebeke sürekli sorunluydu. Bu arayüzde bunun kanıtını görmüş olduk.

 • Berkay Özdenoğlu @berky84

  Murat abi senin şu kapişonlu sweetin çok hoşuma gidiyor. Nerden aldın?

 • ZvAnA @zvana

  Bu aralar evimde yaşanan elektrik tesisatındaki sıkıntılardan dolayı salondaki cihazlarım için de bir ups şart oldu. İncelemedeki ürünü aldım. Fan nedeniyle biraz tereddütlüyüm ama film izlerken falan zaten sesin duyulacağını sanmıyorum. Ama hiçbir cihaz çalışmazken çok fazla rahatsız etmez umarım.

  UPS'i, özellikle Av receiver, Projektör ve LCD TV'yi korumak için kullanacağım. Onun dışında tivibu ve digitürk receiver'ı da bağlanacak. İçeride zaten yıllardır pc için kullandığım powercom ups pc ve çevre birimlerini korumaya devam edecek.

 • TTuzcu @dost_club

  @gamsizm @leventp şimdilerde ihtiyaç duyduğum için araştırma yapıyorken bulduğum bir bilgiyide paylaşmak istedim. FSP Champ serisi ürünlere http://www.fsplifestyle.com/home/product.php?AreaLang=0&PSN=1367 linkindeki "Add-on Lan Card For Online UPS" başlığı altındaki SNMP Card isimli karttan takarsanız ağ desteğine de sahip oluyorsunuz. tabi Levent Bey ve Murat beyin bu konuda bir bilgileri varsa onuda yazarlarsa sevinirim. SNMP Card kart alıp bu ürüne takarsak Nas cihazımıza otomatik kapatma komutu göndertebilir miyiz? Çünkü şöyle bir bilgiye ihtiyacım var; onun için konu açtım hatta. https://forum.donanimhaber.com/m_120403564/tm.htm#120403564

 • Fist @fist

  Aslında kişiye göre değişen istekler var. benim isteğim ise, hattımdaki elektriksel parazitin yok edilmesi.
  PSU'daki modüler çıkışlardan bobin çınlaması geliyor. Bu ayrıca tüm anakarta yansımakta. Yani, bir ana akımdan gelen güç, tüm sistemi etkiliyor. Tüm sistem derken,
  Ses kartı,
  Ekran kartı,
  Anakart,
  PSU,
  SSD,
  ve sistem üzerindeki çalışan tüm parçalar sorun yaşar. Yazılım üzerinde ve ses işlerinde sıkıntı çıkartır. CW sorunu tüm sisteme kulağa bile yansır.

  Bunu aşmak için, interaktive veya online UPS veya güç regulatörü yada inverter gibi parçaların hangısı kullanılmalıdır?

  Sorulması gereken benim açımdan budur.

  Misal şöyle bir başlıkta benim sorunuma benzer bir sorun yaşayan kullanıcının sorunları ve ona verilen çözüm önerilerini görüyorsunuz.

  https://forum.donanimhaber.com/voltaj-regulatoru-mu-ups-mi--11187220

  Yani milletin bu sorunu yaşadığı şüphe götürmez bir gerçek.ülkemizde adam gibi elektril hatı döşenmiyor. Ev yapar insanlar, topraklama ve güç dengeleyiciler yok. Böyle rezalet bir mimari planlama yapılırsa, millet de böyle yanan anakart ve CW sorunları yaşar.

  ben bu sorunu aşmak için önce akım korumalı priz ve interaktive UPS deneyeceğim. Olmazsa UPS geri gidecek, yerine online ups alınacak.

 • ufuk can @ufuk-can6104

  içindeki aküler hangi marka beyler bilen varmı ?

 • ufuk can @ufuk-can6104

  bunun uzun süreli modeli varmış long diye geçiyormuş arkasında ek akü takma soketi olan ve ekranından 6 ampere kadar şarj etme ayarlanabiliyormuş nasıl nereden temin edebiliriz bu modeli bilen varmı ?

Benzer Videolar