Powerbank ile basketbol sahası aydınlatır mı bugün akşam bunu test edeceğim. Eğer ilgi görürse yapmak isteyene yardımcı olurum. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Varol Çiftçi @varolmak

  Yarım bir basketbol sahası aydınlatılacak eksik yazmışım. Dün gece henüz 1 metre uzunluğunda olan led şeriti ikiye bölmemiştim. Ona rağmen tek bir kenardan yeterince aydınlık elde ettim. Şimdi her kenara iki tane yarım metrelik şeritler çektim ve aralarında 4 metre mesafe olacak. Ve dün yaptığım ölçümle her 1 metrelik kesilmemiş ve araya kabloların direnci girmemiş haliyle 1.7 A akım çektiğini gördüm kullanılacak powerbanklar da 2.1A çıkış veriyor. Benim evde yaptığım test ile 10000mA powerbank yaklaşık 2,5 saat aralıksız herhangi bir voltaj ve akım kaybı yaşamadan ömür verdi. Tabi normal bir kullanımda bu durum nasıl olacak zamanla belli olacak.

 • Ersin Gündem @ersin_gundem

  5 voltu 12 volta mı yükseltiyorsunuz hocam step up devresiyle? Herhangi bir sıkıntı oluyor mu powerbanke zarar verir mi?

  • Ahmet Varol Çiftçi @varolmak

   Evet. Step-Up olarak nispeten ucuz bir model olan SX1308 2A DC Boost Modülünü kullanarak 5voltu biraz kayıpla birlikte 12Volt'a çevirdim. Biraz ısınma olduğunu gördüm modülde yalnız bu datashettinde belirtilen sıcaklık değerlerinin arasındaydı. Onun dışında sanırım step up tan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bşr problem oluyor. Çıkış voltajı ucunda bir direnç olmadan yani ledler bağlı değilken 12 volta geliyor. Yalnız ledler bağlanınca 9.70 volt civarına iniyor. Ama bu yeterli bir ışık tatmini sağlıyor. Powerbank'a bir zararı yok yalnız bazen step up olduğu için powerbank güç kesip salıyor. Ve bu da ledin bağlı olduğu ilk sıradan itibaren yaklaşık iki saniye kadar bir yanıp kapanıyor. Daha sonra normal çalışma voltajına yani 9.70 civarına yükseliyor. Şuan herhangi bir problem gözlemlemedim. Ama düzeneği uzun kullanımda ne gibi problemleri olacak buraya yazacağım.

  • Ersin Gündem @ersin_gundem

   @varolmak Genelde 12 v adaptörler 13.5 volt civarına veriyorlar. Yükteyken de 12 volta düşüyor. Sizde 13 v civarına alırsanız biraz daha parlaklık artar ledlerede zarar vermez diye düşünüyorum. Ben elektriğin olmadığı zamanlarda modem çalıştırmak için kullanmayı düşnüyorum ama powrbankin verdiği amper yetecek mi emin değilim. Powerbankte qc 3.0 özelliği var ama 12 volt alabilmek için olan quick charge devresinden Türkiyede bulamadım. O daha verimli olur diye düşünüyorum.

 • Agab @agab

  Rehber beklerim hocam kullandıklarınızı. Sitede basketçi görmek sevindirdi

Merhaba iyi günler evde babamın almış olduğu bir uydu alıcısı var androidli ama hiçbirşey çalıştırmıyor. Marka modeli: Next Pandora TV ben bu cihaza farklı bir işletim sistemi atmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Sadece android olsun yeter uydu alıcısı çalışmasa da olur yardım ederseniz sevinirim. Bilgim sıfır bu konuda..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç tane film satın almak istiyorum yanlız abonelik tarzı olmasını istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Xiaomi bugün Mi 6X'i tanıttı. Redmi Note 5 Pro ile tip olarak neredeyse kopyası, boyut falan aynı. Note 5 Pro 4000mAh, Mi 6X 3000mAh.

Önemli olan boyu değil işlevi midir? Aynı hacimde olan telefona nasıl %30 daha fazla pil sıkıştırılabilir?

Saçma sapan işler. 4000 olanın içinde 4000mah pil olduğuna da inanmıyorum artık.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8893&idPhone2=9140

Compare Xiaomi Redmi Note 5 Pro vs. Xiaomi Mi A2 (Mi 6X) - GSMArena.com

Xiaomi Redmi Note 5 Pro specs compared to Xiaomi Mi A2 (Mi 6X). Detailed up-do-date specifications shown side by side.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Elektronik müzikle harmanlanmış türk müzikleri dinlemek isteyenler için tavsiye çok hoşunuza gidecek 🙂 https://m.soundcloud.com/veyasin/100-anadolu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ilk fotoğraflar yakında inceleme atmayı düşünüyorum
Atsam okurmusunuz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Bir sorum olacak;
Bİr video dosyası ve bir de aynı videoyla aynı zaman da kaydedilmiş ses dosyası var fakat video düzenleme programında senkronize edemiyorum bunu kolay bir yolu var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://kickass.so girebilen var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15