Turkcell Superonline çağrı merkezi (teknik birim değil) ve eve gelen teknik elemanın modemdeki 5GHz yayını 5g mobil internet sanmaları beni benden alıyor. Bir de iddialaşıyorlar. İddialaşma rüzgarına kapıldım diye kendime kızıyorum sonra. #TurkcellSuperOnline #5G #5Ghz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • thpozitif @thpozitif

  3 5 ay önce 5GHz yayın yapmıyor modem bazen diye aramıştım. Çağrı merkezindeki hanımefendi henüz 4,5g var. 5g dünyada hiçbir yerde yok diye azarlamıştı beni. 😁🙃

 • UnicornKnight @unicornknight

  işini gerçekten çok ama çok iyi bilen teknik elemanlara da sahipler, ancak sıradan bir çağrı merkezi görüşmesinde minimum 3 farklı kişi/birim nezdine taşımadan ve artık iş küfürleşme noktasına gelmeden maalesef aktarmıyorlar.

  bir defa ulaşabildiğinizde ise ürün/hizmet ile ilgili yaşanılan problemi doğru anlayan (her şeyden evvel iyi bir dinleyici ve gözlemci olan) biri ile muhattap olabilmeniz sayesinde sorununuz daha fazla uzamadan (tabi o ana değin yani o kişi ile görüşene değin mevzunun uzadığı ve rezalet halini aldığı süreyi saymıyorum) çözülüyor.

  edit: unutmadan söyleyeyim, iki defa Türkçe konuşamayan kişilerle de muhattap oldum. bakın kastettiğim şey şive ve/veya yöre ağzı falan değil, öylesi alçakça olur. tam anlamıyla "Geronimo Türkçesi" ile konuşan tipler peydah olmuş (ben var müşteri temsilciniz olmak, siz bizi niye aramak? UGH!) durumdalar adeta. ikincisinde artık utanmayı bir kenara kaldırıp bunu doğrudan sorunca da kemkümlü konu çeviren yanıt aldım, yani yanıt alamadım.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Torpille eleman ala ala böyle olur.

2011 Macbook Air var.
Sistem açıldıktan sonra fotoğraftaki gibi ekranda çizgiler çıkıyor ve sonra donup sistem yeniden başlıyor. Hikaye bu şekilde başladı şu anda sistem açılana kadar ekranda çıkan elma logosu ve ilerleme barının olduğu ekranda çizgiler çıkmaya ve yeniden başlamaya başladı sistem. Hatta döngüye girdi.
Problemin ne olduğuna ve benim yapabileceğim birşeye dair fikri olan var mı?
Not: 2 gün önce sıfırdan sistem de kurdum. 2 gün problemsiz çalıştı ama şu an aynı durumdayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25

Aşağıdaki tez anketine katılımınızı rica edeceğim. Sabır diliyorum 😀
http://www.surveey.com/SurveyGoOn.aspx

surveey.com

Online anket oluşturmak ve yayınlamak için anket yazılımı, web anketleri, müşteri memnuniyeti anketleri, çalışan memnuniyeti anketleri, pazar araştırması anketleri gibi anketler...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple TV de Turkcell TV+ uygulamasını kullanmak için evimizde zaten kullandığımız abonelik bilgilerini girip Apple TV üzerinden izlemeye devam edebiliyor muyuz? Yoksa TV+ cep aboneliği mi almak gerekiyor?

Kısacası Apple TV olursa Turkcell TV+ cihazından kurtulabiliyor muyuz?

Bir de bir önceki nesil Apple TV HD versiyonunda Turkcell TV + kullanılabiliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei telefon kullanıp arama ayarlarında Volte arama yada 4G arama ayarı olan kimse var mı?
Babamın 5 senelik LG g4 ünde Volte arama aktif ve ses kalitesi çok iyi. Fakat Huawei de hala Volte yok. Bir yerde okuduğumda göre Volte aktivasyonu cihazı üreten firma ile ülkedeki operatör arasında bir entegrasyon gerektiriyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Ziyaret ettiğimiz müşterilere iş bitiminde servis formu düzenliyoruz. Yapılan işlemler de hep aynı sayılır. bu servis formunu dijitale taşıyıp üç beş tıklama ve belki 1 satır not ile telefon veya tablette düzenleyip ardından müşteriye göndermek istesem. Nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • thpozitif @thpozitif

  Şimdi ona bakıyordum ama sanırım bilgisayardan bakmak gerek. Gözlerim pörtledi.
  Peki müşteri imzası alınabiliyor mu bir şekilde?

 • thpozitif @thpozitif

  Google formlar veya benzeri uygulamalar benim ihtiyacımı pek karşılamadı yada ben bu uygulamalar hakim olmadığımdan aradığımı bulamadım.

  Gocanvas diye bir uygulama buldum. hazır formlar da var. kendiniz de oluştrabiliyorsunuz. mobil uygulamada da çok pratik şekilde form doldurabiliyorsunuz. işin en sonunda formda doldurduğunuz verileri bir pdf haline getiriyor ve paylaşmaya imkan veriyor. Elinizdeki basılı formu gönderin 3 5 günde bu formata getirelim gibi bir seçenek de sunmuşlar.
  Mevcut formu gönderdim bakalım ne çıkacak.
  1 kullanıcı için de ücretsiz halde.

  ilgilenen olursa diye burayı da güncellerim.

 • thpozitif @thpozitif

  Go canvas uygulamasını aktif kullanıyorum 5 aydır. Form doldurma işini çok kolaylaştırdı. Tavsiye ederim. Sorusu olan varsa cevaplarım

Huawei mate9 kullanıyorum. Uygulamalara özel bildirim sesi ayarlayamiyorum.
Bildirim seslerini ozellestirebilecegim basit bir uygulama oneriniz var mıdır?
Çoğu programda çok ayrıntılı ayarlar ve izinler var. İçim sıkışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap