Otomobil havalandırma ızgaralarına takılan mıknatıslı telefon tutucuların çok güçlü mıknatısları var. Bu mıknatısın telefonun ois , işlemci, depolama özellikle de pil donanımına etkisi hakkında fikri ve bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

55 " Samsung tv power ışığı yanıp sönüyor. Tv açılmıyor. Arada bir ekrana ışık geliyor ama tv açılmıyor. Samsung ile iletişime geçip servis kaydı oluşturdum ama fikri olan var mıdır ne olabileceğine dair?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tevsiye isteyeceğim şöyle bir senaryom var;

3. kattaki dairede fiber internet var. bodrum katta bulunan depoya bu interneti modemden çıkaracağım ethernet kablosu ile taşıyacağım havalandırma boşluğundan. yaklaşık 20mt. kablo olacak. Depoda interneti kablosuz yayması için hangi router/ap (tam olarak ne dendiğini bilmiyorum) önerirsiniz?

NOT: depo yaklaşık 50 m2 kare planlı. ortasında bir taşıyıcı kolon var.

Mevcut durumda adsl var ve yine ethernet kablosunun ucuna taktığım bilmem kaç yıllık airties ap ile internet veriyorum depoya ama fiber hızını (50mbit) desteklemez sanırım.

mevcut kullandığım air ties ağ genişletici linkte:
http://www.airties.com.tr/products/wap/Air4310

Air 4310

AirTies designs and develops its own software and hardware, wirelessly streaming high definition video to multiple rooms and screens.The comprehensive product portfolio includes broadband Internet...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20
 • Muhammed Galip Uludağ @cheytacllc

  Linkteki cihaz 150 mbit bant genişliği var. Çok cihaz bağlanmayacaksa (10+) sıkıntı çıkarmayacaktır. 2 yıl önce kullanıyordum.

 • thpozitif @thpozitif

  kablonet modemi kurdu, internette sıkıntı yok ancak modem ile router'ı WPS üzerinden bağlayamıyorum. Modemde wps varsayılan kapalı olarak geliyormuş. onu açtık ancak birtürlü wps ile bağlayamadım router'ı.
  Router airties ve benim wps düğmesi muamelesi yaptığım düğmenin üzerinde AIR TOUCH yazıyor. Acaba sadece airties marka modemlerle mi iletişim kurabiliyor? (bir önceki modem airties idi)

 • thpozitif @thpozitif

  Dünkü problem güncel. Bir türlü wps üzerinden esitleyemedim modemle airties router'ı.
  Hangi akla hizmet bilmiyorum hiç bir ayar yapmadan sadece ethernet ile birbirine bağladım cihazları ve router üzerinden internete erisebiliyorum. Ancak router şifresiz yayın yapıyor. Menüsüne erişmek için denedigim 192.168 li adresler cevap vermedi. 192.168.0.1 ile ana modemin menüsüne erisebiliyorum ancak.
  Routerdaki kablosuz yayını nasıl sifreleyebilirim? @overkill @leventp

 • thpozitif @thpozitif

  Router kablosuz yayinina şifre koymak konusunda fikri olan biri var mıdır?

Üyelik sırasında havale ile ödeme seçeneğini seçip siparişi tamamla dendiğinde üyelik sayfasının en başına geçiyor sayfa. Ödeme için banka hesap bilgileri mail olarak gelmiş ama bununla alakalı bir uyarı çıkmadı sayfada. Hatta hata oldu diyerek üyelik islemini bir kez daha yapmaya çalıştım.

Havale ile sipariş verildiğinde mailinizi kontrol edin minvalinde görülebilir bir uyarı olsa daha iyi olur sanki.

Android Chrome tarayıcıda mobil sürüm kullandim. @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MP3 oynatıcı arıyorum. Huawei müzik, Google müzik gibi uygulamalar kullanıyorum fakat MP3 dosyası son kapattığını yerden oynamaya devam etmiyor. Sürekli baştan başlıyor. Haftalık gündem degerlendirmesi, bilim ve teknoloji notları vb. 1 saat üstünde Yayınları MP3 olarak indirip dinlediğim için büyük problem.
Dosyayı kaldığı yerden oynatacak uygulama oneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Radyo dinlemek için hangi programı kullanıyorsunuz? Tunein zor geliyor bana.

Ayrıca donanımsal olarak FM var mı Huawei mate9 da acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm GPS i aktif olarak kullanan uygulama olmasa dahi (navigasyon vb.) GPS in açık olması güç tüketimini kayda değer bir şekilde arttırır mı?

Navigasyon için her seferinde GPS i aç/kapa dert oldu da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Telefondaki NFC chip ten faydalanarak İstanbul kart veya site giriş kartı gibi NFC kartları telefonumuzda taşıyıp kullanmamıza imkan veren uygulamalar var midir Android için? Cards diye bir uygulamaya rastladım , istanbul kartı kopyaladim ama henüz kullanma imkanım olmadı. Çalışacağına dair güven de vermedi açıkçası. Bahsettiğim senaryoyu gerçekleştiren var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8