Son günlerde garip bir internet problemi yaşıyorum. Bazı siteler çok geç yükleniyor ya da hiç yüklenmiyor ama vpn açınca aynı kıvranan site şak diye açılıyor. Interneti dış mekan wifi alıcı üzerinden alıyorum. Sıkıntı ne olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar,

Novabazar.com güvenilir mi ? Çeyrek altın almayı planlıyorum. Daha önce alış veriş deneyimi olan oldu mu ? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kardeşimin LG g3 anakart pert olunca telefon arayışına girdik. 1000 lira biraz üstü ya da altı telefon bakıyorum. Benim kafamda Mi A1 ya da redmi 5 plus var. Hangisi daha iyi olur? Önerilerinize açığım. #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18

Sizce günlük kullanım için iPad pro 10.5 mu ? Macbook air 2017 mi? Pil süresi de önemli #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Şu sıralar iPad almayı planlıyorum. iPad air 2 ve yeni tanıtılan iPad 2018 arasında kaldım. iPad air 2 ince, ekranı güzel ama 2014 yılında çıkan bir model olduğu için işlemcisi esk ve bu yüzden uzun vadede kullanmak için performans konusunda çekincelerim var. iPad 2018 yeni güncel bir işlemciye sahip performans konusunda uzun bir süre götürebileceğini düşünüyorum. Air’e göre görece daha kalın, ekranla dokunmatik arasında boşluk olduğu için Air’a göre daha farklı bir ekranı var. Genellikle sosyal medya, multimedia ve ara sıra da oyun uygulamalarını kullanmayı düşünüyorum. Sizin tercihiniz ne olurdu? #TeknoYardım #ipad #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • xdaft @xdaft

  One Glass Screen de olsaydı yeni iPad al geç derdim ama o beni tasarımda ciddi rahatsız ediyor (ekranla bileşenler arasında boşluk var.) ama yine de güncel iPad alınır

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  air 2 ‘deki ekranı ipad 2018 kullanmamaları çok kötü olmuş, çünkü büyük fark var iki ekran arasında.. Bende air 2 kullanıyorum üzerinde 11.3 ios kurulu, takılma falan hiçbir durum yok. bence ipad ipad yapan ekranı, kullanmayacağınız kalem desteği için bence 2018 deği air2 alınır.

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  ben air 2 yi almaya gittiğimde yanında bir sene öncesini air’ı duruyordu ikisinede yakından bakma fırsatım olmuştu. air’ın ekranındaki boşluklar çok ciddi rahatsızlık verici, air 2 de ise sanki ekrana direkt dokunuyorsunz. bence konfor farkı çok.

 • tonsiliminkripti @tahaaksu

  iPad Pro 10.5 al derim para varsa . Ben memnunum tavsiye ederim ve uzun süre götürür. ikinci el temiz de bakılabilir. Ben yurt dışından aldım .

Asus r9 270x Direct CU II Top 2 gb ikici eli kaçtan gider? #akış #ekrankartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube go uygulaması sayesinde Pttcell 128 kbit bağlantı hızında bile videoları açabiliyorum artık. Kotayı da az yiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 2 ay önce İptal ettiğim Turk. net adsl aboneliğimi yeniden almak için başvuru yaptığımda, alt yapımın olmadığı söylenmişti. Türk Telekom çağrı merkezi de aynısı söyledi. Madem alt yapı yok bende ilçemdeki Türk Telekom müdürlüğüne gideyim bu konuda ne yapılabilir sorayım dedim ama kimseyi bulamadım. Bildiğin kapatıp gitmişler ofisi. Telefon numarası bırakmışlar ama açan yok. Sonra Türk Telekom ana bayisine gittim. Oradaki bayan alt yapımın olduğunu söyledi. İstersem Türk Telekom dan internet hizmeti alabileceğimi belirtti. Ben Turk netten almak istediğim için pek gönüllü olmadım. Neyse dedim bu iş böyle olmayacak btk ya şikayet bıraktım. Ttnet yanıt vermiş şikayete demiş ki alt yapınız uygun değil. Valla anlamıyorum. 2 ay öncesine kadar internetim çatır çatır çalışıyordu. Kimse gelip telefon direğini sökmedi ya da eve gelen telefon kablomu kesmedi. Yan komşumun aynı direğe bağlı hattı için sorgulama yaptığımda onun alt yapısı görünüyor. İşin içinden çıkamadım. Kimse yardımcı olmuyor. #akış #TeknoYardım #turknet #TurkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Hiç aranma dolanma. Yapman gereken şu: önce TTelekom taahhütsüz bağlatıyorsun. İnternete girdiğini görüdğün an Turknet’e başvuruyorsun. Geçiş yapıyorlar. İnternet kesilmeden Türknet’e geçmiş oluyorsun.
  Hak hukuk falan palavra, bırak o işleri.

 • elmasevmem @elmasevmem

  şu port muhabbeti olabilir. siz aboneliği kapatınca sizin portu başka birine vermişlerdir, geri dönmek istediğinizde de port kalmamıştır belki.

 • Rasim Burak Sertel @aceleciburak

  Ülkece ağır bir port sorunu var birde kentsel dönüşüm yüzünden ortalık devasa şantiyeye döndü eskiden max 5 katlı olan apartmanlar yerini 8 9 yada 10 katlı 2 3 4 lü gruplu yaşam alanlaına bıraktı bunlar olunca da altyapıya hiç yatırım yapılmadığından eskiden bir sokakta bölgesine göre olmakla beraber 200 300 bilemedin 500 hane yaşarken şimdi oldu 5000 1000 hane altyapı zayen sadece ADSL ilk ülkeye geldiğinde değişmiş yani 2000 lerin başlarında artan kentleşme altyapının yeterli gelmemesine neden oluyor ayrıca sadece Sokaktaki saha dolabı değil Telekomun santral müdürlüklerindeki cihazlarda artan abonelikleri karşılamayacak durumda şöyle örnek vereyim bir DSLAM Kartı en yüksek kullanıcı kapasitesi 3000 hanelik bir kullanım sunuyor.

  Bölgem Sapanbağları/Pendik/istanbul sokağımda ciddi şekilde yeni bina sayısı arttı sadece 4 aydır ben ISP değişikliği için Türk Telekomu rutin şekilde arıyorum ayda bir yatırım planı çıktığı söyleniyor ki sokağıma 2. bir saha dolabı takıldı ancak içi şuan boş sözde cihaz bekleniyormuş cihaz geldiğinde sokaktaki erişim iki saha dolabına paylaştırılacak ama zaman noktasında ne zaman olur belli değil.

  benzer sorunları 2012 de TTNET ten Superonline a geçişte yaşamıştım yine port sorunu o zaman en azından ISP taşıma başvuruları alınıyordu şuan tüm ISP ler kendisini sağlama alıp ancak Boş Port varsa geçiş yapabiliyorlar 2012 de 1.5 ay sadece geçiş için bekledim Telekom lütfetti de Santrale baskın yapınca var olan portumu süperonline a aktarmıştı.

  kısacası bu tarz durumu mümkün olan her ortamda yazın Altyapı sağlaması gereken kurum yıllardır yatırım yapmamış 5G nin arefesindeyiz ancak Genişbant internet hala 2000 lerin başındaki gibi kalmış durumda. Devletin artık Regülasyon kurumu gömleğini takıp artık bu Telekom a bir kimlik vermesi lazım Altyapı sağlayıcısı mu yoksa son kullanıcıya hizmet edenfirma mı .

  yapılacak iş zor da değil Devlet ile Telekom masaya oturup Devlet her İlin belediyesi ile Telekomu buluşturup Altyapıda beraber çalışmalarını sağlayacak bunun başka çözümü yok Belediyeler duruma müdahil olursa altyapısal değişim ciddi şekilde hızlanır çünkü belediye de ekip var ama telekomdaki ekipler çok sınırlı işleri savsaklamaları da bu yüzden

Turk Net’te daha önce adsl aboneliğim vardı, iptal ettirmiştim. Şimdi tekrar abone olmak istediğimde Türk Telekom alt yapımın olmadığını söylüyorlar. Kocaman telefon direğini söküp gitmediler, halen yerinde duruyor. Bu nasıl bir çelişki? #akış #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap