Özellikle photoshop üzerinden duvar kağıdı tasarımı yapan bir arkadaşım için Monster Abra A7 düşünüyoruz.F/p bir cihaza benziyor. Rami 16 yapacağız ve ssdyi de 512 e çekeceğiz. Tavsiye eder misiniz ?

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v12-4/

#akış #TümAkış #TeknoYardım

Abra A7 V12.4 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Abra A7 V12.4 17,3" Gaming Laptop gücünü Intel i5-10200H işlemci ve Nvidia GTX1650 Ti ekran kartından alıyor. Mükemmel oyun deneyimine hazır mısın?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Kingston'un özellikle araç kameraları ve zorlu şartlar için olan Endurance serisini 4-5 aydır araç kameramda kullanmaktaydım. Cihaz dün birden bire ekte gördüğünüz uyarıyı verdi. Kartı çıkarıp tekrar taktım. Bu sefer cihaz karta format atmam gerektiği uyarısı verdi. Format attım. Tekrar aynı uyarı ve yinelenen format sonrası hafıza kartının bozulduğunu, değiştirmem gerektiğini ekrana yazdı. Bilgisayarımdaki okuyucuda denedim. Sistem kartı görmedi bile. Webdenal sitesinden almıştım. Müşteri hizmetlerini aradım. Destek bilişim diye bir yerle görüşmemi istediler. Normal 32 gb sd 40 lira satıldığı yerde bu karta kargo dahil 80 lira verip almıştım. Açıkcası bu kadar kısa sürede "patlaması" beni üzdü. Sanırım 5 yıl garanti garanti veren Samsung Pro sd kart alacağım. Kingston'a güvenim yok artık. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 38

Merhaba arkadaşlar.Kardeşim hemşire ve son atamalarda ataması İstanbul’a çıktı.Biz Antalya’dayız. Kendisi araç kullanamıyor. Bu yüzden şoför olan eniştem ve benim onu İstanbul’a götürmemiz gerekiyor. Dün ilçemizde seyehat kuruluna gittik. Oradaki görevli: “E-devlet’ten başvurun, daha hızlı sonuç alırsınız.” diyip bizi başından savdı.Bugünde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Nasıl bir yol izlemeliyiz ? Fikri olan var mıdır ? #konudışı #akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Çin'deki virüsden dolayı bilgisayar parça fiyatlarının aniden yükselme durumu nedir sizce? Linus bile alacaksanız şimdi alın diye video yayınlamış ki bu adam Amerika'da. 970 evo plus m2 ssd nasıl bu arada 🙂 #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CS:GO oynarken arkadaşlarla Discord üzerinden bağlantı kuruyoruz. Sorun şu ki onların seslerini alabiliyorum ama benim sesim onlara gitmiyor. Başka hiç bir iletişim uygulamasında sorun yok. Önceleri sestendir diye düşündüm. Ses ayarlarını sıfırladım. Olmadı. Sonrasında telefondan bağlandım sorunsuz görüşme yaptım ama şu dikkatimi çekti; "Ses bağlantısı kuruldu" yazan yerin sağındaki çubuklar bağlantının kalitesini gösteriyor. Telefonda konuşurken hep tam yeşil şekilde ama bilgisayarda hep en dipte gözüküyor. Normalde sunucular Türkiye dışında olduğu için ping olmalı ama istatistiklere bakınca hep "0 ping" ibaresini görüyorum. İşin içinden çıkamadım.
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Halam 2018 temmuzda yazın gititiği yayla evine 2 yıl taahhütlü Ttnet internet satın almış. Kendi evinde Ttnet alt yapısı olmadığından internete bağlanamıyor ama faturalar tıkır tıkır geliyor. Müşteri hizmetlerini arayıp, talepte bulunduk ama hep sallıyorlar.Şu zaman gelecek k bu zaman gelecek. Şimdi taahhüt temmuz 2020 de bitiyor. İptal edersek alamadığımız hizmet için ceza ödemek zorunda mıyız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir abim bana şunu sordu: iPhone 8 almak için iyi zaman mı? Yoksa yeni iPhone tanıtımını beklenmeli mi ? Siz ne dersiniz? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yakın zamanda bordo (umuma mahsus) pasaport almayı planlıyorum. En fazla kaç sene alınabiliyor ? Tabloda gördüğünüz gibi 4+ demiş. Örneğin ben 10 sene almak istiyorum.Başvuru yaparken bunu belirtmek mi gerekiyor? #KonuDışı #akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,

Bugün piknikten döndükten sonra evimin önünde duran bu kasayı gördüm. Eski püskü hurda bir kasa. Tabi ki meraklı ben şöyle bir bakmadan edemezdim. Dell marka OptiLex G1 model bir bilgisayardı bu.

İlk dikkatimi çeken işlemcinin soketli yapısı oldu. Intel Pentium II işlemciydi. Her ne kadar yaşım yetse de o zamanlar babam bilgisayarın dersleri engelleyen bir araç olduğunu düşündüğü ve bu yüzden bana pc almadığı için ilk defa soketli bir işlemci görmüş oldum. İşlemci detayları şunlar:
http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium-II/Intel-Pentium%20II%20400%20-%2080523PY400512.html Üzerinde herhangi bir fan yok. Direk ısı borusu ile soğutuluyor.

Ekran kartı olarak direk anakarta gömülü ATI 3D Rage Pro agp 2x gpu vardı. O zamanlar PC'den oyun oynayamayan birisi olarak bu kart ne kadar güçlü, hangi seviye kart vs. bilemiyoum. Eskiden gpular daha iyiymiş. En azından üzerinde devasa fan ve ısı borusu kombinasyonu yokmuş. Tabi ki önemli olan beklentiler.

Şaşırıdığım diğer bir nokta da kasanın tabanında bulunan PCI genişleme yuvaları oldu. Demek ki eskiden anakart üzerinde yer kalmadığı için ek bir slotla uzatmışlar. Yıllar geçtikçe günümüz anakartlarındaki çipler küçülmüş ve pci yuvalarına yer kalmış.

Sabit disk olarak bir zamanların popüler markalarından Maxtor'u görüyoruz. 4 GB IDE bir sabit disk. Şimdilerde bu kapasite çok komik geliyor ama zamanında büyük olduğunu düşünüyorum. Üretim yılı 98 olduğuna göre muhtemel bilgisayarda 1999 yılında üretilmiştir diye "kaba" bir tahmin yapıyorum.

Ram'in markası Hyundai ama bildiğimiz Hyundai'nin elektronik kolu olan Hyundai Electronics. 128 MB bellek.100 mhz hızında çalışıyor.

Dell bilgisayarı Avrupa'da ürettiğini özellikle vurgulamış. Yıl 99 olmasına rağmen ürün Windows 98 ile çıkmamış. Windows 95 ve NT ile çalışmak için dizayn edilmiş. Akılda kalıcı "Intel Inside"
logosunu da unutmamak lazım.

Amerikan şirketi olmasına rağmen o zamanki üretim süreci İrlanda üzerindeymiş. "Made in China" arayan gözler, "Made in Ireland" görünce değişik duygular içine giriyor. Sizi bilmem ama Çin dışında üretilen mallar özellikle teknoloji ürünleri beni duygusal açıdan daha çok tatmin ediyor. Daha fazla güven duygusu veriyor.

Günümüzden farklı olarak giriş çıkışlarda anakartın ve kasanın yapısı ile orantılı olarak yerleştirilmiş.Ses giriş çıkışları en altta. USB sadece 2 adet. Genelde hep seri portlar yaygın. Günümüze tanıdık VGA bağlantısı.

Bütün bunlar bize geleceğin geçmişten ilham aldığını, alacağını gösteriyor.Tozlu rafları 90'lı yılların sonu da olsa yaşadım biraz ve kendi gözümle deneyimlerimi paylaştım. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim 🙂 #akış #tozluraflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11