Windows 10'da yapışkan notları açıyorum, ekrana bir not yazıyorum ve uygulama aşağıda çubukta açık olarak duruyor. oradan kapatırsam eğer ekrandaki notta gidiyor. bununla ilgili ne yapabilirim? kısaca nasıl minimize ederim? ya da alternatif olarak ne kullanabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evimde ttnet fiber var ve modem değiştirmek istedim ama hgw destekli değilmiş. nedir bu hgw? illa ttnetin verdiği modeme mi mecburuz? denediğim modem tp link archer vr 400.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı malum sitelerde satılan büyük alışveriş sitelerinin çek, indirim kodu, indirim kodu tanımlanmış hesaplar (artık her nasıl bişeyse) ne kadar güvenilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google picasa adlı fotoğraf uygulamasını kullananlar acaba şimdi hangi fotoğraf görüntüleme programını kullanıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Laptopun ekranında bazı font sıkıntıları yaşıyorum. Durumu şöyle izah edeyim. Ekrana sağ tıkladığımda gelen menüdeki yazılar net iken rocketdockta açtığım ikonlardaki yazılar ise bulanık. Yine sağ tık menüsündeki yazılar az daha kalın iken masaüstündeki pdf ya da word vs dosyalarındaki yazılar daha ince. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Edit: Sistem windows 10 pro, çözünürlük 1080p, ölçek %125

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar ev için bazı mobilyalar almayı düşünüyorum. Başta çalışma vs pc masası, kitaplık vs gibi. İnternetten alacam çünkü küçük bir şehirdeyim. Tavsiye ürün, firma vs vs her türlü şey faydalı olacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi geceler arkadaşlar. Yeni yapılan bir apartmanda oturuyorum. Fiber altyapı döşendi (öyle dediler )ve binaya ankastre kurulacak. Türknete bağlanmayı düşünüyorum. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Turknet'de fiber yok ama eve tahminimce telefon için bakır da geliyordur. Kapına kadar fiber olan bir bölgede Turknet'den minimum 75mbps VDSL alabileceğini tahmin ediyorum. Denk bir fiber paket alman için çok ciddi rakamları ödemen lazıma aylık olarak. Atıyorum AKKsiz SO fiber var en uygun. 25mbps 89TL. Ama zaten Turknet alsan 150GB bitince 24'e düşecek.

  • muhammedsari @muhammedsari

   minimum 75 de güzel rakam. 150 gb da yeter herhalde. gece 2-8 arasında indirmeleri yaparım.24 bile fena değil düşünce de. Önce ttnet alıp mı türknete geçeyim direk mi başvurayım?

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @muhammedsari Orası biraz şans işi. Sıfır bağlantı yeni bina diyorsun. Risk alır gerekirse beklerim diyorsan doğrudan Turknet'e başvur. Yok bir an önce olsun ama az uğraşırım dersen önce taahütsüz TTelekom VDSL bağlat. Sonra o aktif iken Turknet'e başvur oradan taşınsın sinyal açıkken. Diğer türlü port yok, yoğunuz vs. gibi uzun bir süreç olabiliyor. Ama bunlar hiç yaşanmadan hızlıca çözülebilir de. Riskleri değerlendir tarafını seç. Birde Turknet'in sitesinden kontrol et bakalım adresine verebileceği hız çıkıyor mu? Muhtemelen dediğin kadar yeni ise bina hata verebilir. Sonuç vermeden.