Açık Kaynak Tohum hareketi. Şirketlerin tekelinde olan tohum patentlerine karşı çıkmak için oluşturulmuş girişim. Yazılımdaki açık kaynak ve özgür yazılım fikirlerinden ilham aldıklarını tahmin ediyorum. Ayrıca Açık Kaynak Tohum Lisansı isminde bir de hukuki metin hazırlamışlar. İlgimi çekti, paylaşmak istedim. Web sayfalarını inceleyebilirsiniz.

https://www.opensourceseeds.org/en

#AçıkKaynak #Tohum #Gıda

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Wikipedia'ya hızlıca erişmek için 2 yol gördüm

1- Linkleri yönlendiren bir eklenti mevcut Wikizero'ya. Eklentiyi yükledikten sonra bu adresten json dosyasını indirip eklentiye import edin. Imgur sitesine de link yönlendirme yapıyor, isterseniz kapatma seçeneği var
https://gist.github.com/FarukKaradeniz/82e8f70ccaad719b858b53c57b11010a

Chrome
https://chrome.google.com/webstore/detail/redirector/ocgpenflpmgnfapjedencafcfakcekcd?hl=tr

Firefox
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/redirector/

Opera için Chrome eklentilerini yüklemeye yarayan bir eklenti
https://addons.opera.com/tr/extensions/details/download-chrome-extension-9/?display=en

2- Wikiwand kendi arayüzü ile direk olarak erişmenize izin veriyor. Ekteki görüntülerden karşılaştırabilirsiniz. Facebook paylaşım butonu olduğundan dolayı sanırım bir bağlantı kurabilir, bu konuda hassas iseniz bilginiz olsun
http://www.wikiwand.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

İcatlar, icatlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CEYD-A ile Akıllı Ev Sistemi Oluşturmak (Geliştiriciler için Detaylı Anlatım)
https://web.ceyd-a.com/2019/07/ceyd-a-ile-akilli-ev-sistemi-olusturmak/

CEYD-A ile Akıllı Ev Sistemi Oluşturmak | CEYD-A

Tanıdıklarınıza bu yazıyı önerinWeb servis yapısını kullanarak CEYD-A’ya metin formatında sorduğumuz sorular CEYD-A tarafından yorumlanarak dönen cevapları uygulamalarınızda...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı Ağustos da araba ile tatile gideceğim Çanakkale den başlayıp Mersin veya Adana'ya kadar gitmek istiyorum zaman olarak sıkıntım yok kesinlikle görmelisin dediğiniz yerler var mı şurası çok iyi falan dediğiniz bir yer Plaj yada havuz önerisi istemiyorum ama şelale falan olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Politik değildir sadece gülmekten öldüğüm için paylaşmak istedim hiç üşenmemiş kim yaptıysa 😂😂 https://www.youtube.com/watch?v=sKrRW8XKONM

Ekrem İmamoğlu İron Man Montaj EKRM-34

Ekrem İmamoğlu İron Man montaj ➤Hemen Ücretsiz Abone ol👉 https://www.youtube.com/c/pozitifadam?sub_confirmation=1 sponsorluk & iş teklifleri için; bymustafa....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır programlama işlerinin içinde olmama rağmen web projelerinde bir şeyi ortalayacağım zaman hep arama yapmak zorunda kalıyorum (güzelim center elementini niye kaldırdılarsa). Yalnız değişmişim demekki adamlar bunun için web sitesi açmış. Ortalamak istediğiniz nesneye ait bilgileri veriyorsunuz size css kodlarını veriyor. Kenara kaydetmekte fayda var.
http://howtocenterincss.com/
#html #css #FaydalıSiteler #WebTasarım

How to Center in CSS

Centering in CSS is a pain in the ass. This is a code generator that consolidates them and gives you the code you need for each situation.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Filmönerisi The Quiet Earth.

Şimdi bu hafta vereceğim film önerisi daha önce verdiklerimden biraz farklı. Daha kült, az oyuncusu bulunan ve muhtemelen herkese hitap etmeyecek ya da herkesin anlamlandıramayacağı bir film. 2001: A Space Odyssey izleyip beğendiniz mi? Beğendiyseniz muhtemelen bu film de hoşunuza gidecek zira efektler, film anlatımı oldukça benziyor. Ayrıca I'm Legend filmi de aynı türe giriyor bu filmle, (Tabi ki o film başka bir yere yöneliyor.) onu da beğendiyseniz bu filme bir göz atın.

Zac Hobson, Amerikanların iş birliğiyle yapılmakta olan Project Flashlight isimli bir projede çalışan bir bilim adamıdır. Projede bir şeylerin ters gittiğini bilmesine rağmen "İnsanların yararına olacak..." vs denildiği için sesini çıkartmamıştır. Proje ilerlerken bir hata meydana gelir ve dünya üzerindeki tüm insanlar yok olur ancak Zac Hobson hayatta kalır. Aynı zamanda bu proje evrenin de düzenini altüst etmiştir ve gerçekleşen olay belirli aralıklarla kendini tekrar etmektedir.

Zac Hobson artık dünyanın sahibidir ve kendisini tanrı ilan etmiştir. İstediği gibi yaşar, istediklerini yapar. Her gün başka hayatta kalan insanları aramak amacıyla çeşitli radyo yayınları yapar. Ancak tek bir yanıt alamaz. Tam umutları tükenmişken bir şeyler olur ve olaylar gelişmeye başlar. Ayrıca, "Tüm insanlar yok olduysa Zac Hobson nasıl hayatta kaldı?" sorusu film ilerlerken cevap buluyor.

Yeni Zelanda yapımı olan bu film (Dili İngilizce ama aksan bir garip tabi, yine de anlaşılır.) ülkesinde gösterildiği 8 film ödülü adaylığının 8'ini de almış. Benim de çok sevdiğim bir film ama dediğim gibi kült bir yapım. Herkesin ilgisini çekmeyecektir. Yine de mutlaka izleyin, bir buçuk saat sürüyor. Beni korku filmlerinden daha çok geren bir yapım bu nedense. Arada çıkan efektler, olayın biraz yavaş ilerleyip sonra hızlanması 2001: A Space Odyssey'e benziyor. Ayrıca çıplaklık da var filmde, ona göre kiminle izleyeceğinizi iyi seçin. Yalnızken izlerseniz etkisi daha büyük olur zira yalnızlığı ve yalnızlığın getirdiği korkuyu çok iyi yansıtıyor.

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt0089869/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Web based sisteminizi halka açık yerlerde (mesela dijital anket ekranlarınızın olduğunu varsayalım) kullanıma açmadan önce kurcalanmasından (anket sayfasının kapatılması ya da başka bir sayfa açılması gibi) endişeleriniz varsa Chrome'a sağ tıklayıp, program yolunun sonuna

-kiosk https://proje-adresi.com/ornek-anket/ şeklinde ekleme yapabilirsiniz. Chrome bu şekilde tam ekran başlayacak, sağ tık çalışmayacak, belirlediğiniz adres dışında başka bir sekme açılamayacak, fiziksel bir klavye erişimi olmayana kadar Chrome ve tam ekran modu kapanamayacaktır.

Ya da çocuğunuzun girmesini istediğiniz bir site varsa (ders çalışma siteleri gibi) aynı yöntemi uygulayabilirsiniz 😀 😀

#AklınızdaOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap