60 - 70 TL'ye Rainbow Six Siege için kablolu mouse alacağım. Ne alayım arkadaşlar ?
DPİ min 2500 olmalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Airties 5650 modemime bir adet harici disk usb'den bağlı şekilde kullanıyorum. Aynı harici diski aynı anda pc'ye de usb'den bağlamak istiyorum. Nasıl bir kablo kullanmalıyım ? Tavsiyesi olan arkadaş var mı ? (Yani hdd aynı anda hem modeme, hem de pc'ye usb'den bağlı olarak kullanılacak)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyice saçmalamaya başladılar .. Yok makarna incelemesi, yok sugru incelemesi cart curt ..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar selam,

Evde bir yerden bir yere 15 mt civarı ethernet kablosu çekeceğim. Cat 5 mi alayım ? Cat 6 mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam,
Eskiden Vatan Bilgisayar'ın sitesinden herhangi bir ürünün fiyatına bakar, %30 indirim zamanı fiyatın ne olacağını bilirdik. Bir süre önce sitelerini değiştirdiler ve sanırım bu sistemde değişti değil mi ? Artık %30 indirim olmuyor mu ? Olunca fiyatın ne seviyeye geleceğini şuan eskisi gibi kestirebiliyor muyuz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam,

Bir süredir bir ekran kartı almayı düşünüyorum, aşağı yukarı aynı düzey (aklımda) 6-7 kart vardı. Bunları karşılaştırdım. Belki yararı olur diye sizlere de gönderiyorum.

Tablodaki oyunlara (ve detaylarına) göre fps değerlerini Anandtech'ten alıp her oyunda en yüksek fps alan karta kendi grubunda 100 puan verdim, diğerlerine ise aynı mantıkta yüzdesel şekilde puanlarını verdim. Sıfır kartların fiyatları (7790 hariç) Vatan Bilgisayar'dan alınmıştır.

Not 1 : Tabloda fps değerleri gözükmüyor. Karıştırmayınız.
Not 2 : Her kartın soğutmasına göre farklı fiyatları var ancak ben genelde uygun fiyatlı olanları karşılaştırmaya ekledim. Zira tablonun fikir vermesi benim için yeterlidir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Majesteleri @majesteleri

  Fiyat / performans oranına baktığımızda HD 7870 önde görünüyor. Gtx 660'la arasında %1,2 gibi bir fark söz konusu. Fiyatları +/- ufak değişimler liderliği değiştirebilir. Gördüğünüz gibi 4 kart arasında max %4 fark görünmekte. Aralarındaki farklar çok az, yani çok araştırıp kafa yormaya gerek yok 🙂

 • Majesteleri @majesteleri

  @angelfrantix Hocam gördüğün gibi 750ti fiyat / performansta sondan 3. Yanlış bir tercih olacağı kanısındayım.

 • Fırat Duran @firat_duran

  @majesteleri Senin gibi düşünen 4-5 oyun manyağı tanıyorum. Geçen yıllarda GTX 680 alacaktım çok dalga geçtiler yok bi ton para yok F/P değil falan filan GTX 560 aldım ucuz diye. Şuan hala kullanıyorum sıkıntım pek yok. FHD de bir iki ayar kısıp kasıyorum. İlginç olan benle dalga geçen oyun manyağı dediğim kişiler şuan Nvidia ekran kartı kullanıyor. GTX 780 almayı koydum kafaya fakat olurda vazgeçersem en kötü 750Ti alıcam. He illaki daha fazla fps az para vercem mantığın varsa o ayrı konu yargılayamaz kimse seni ama ben nvidia kalitesini bildiğim için diyorum. Fiyatta herzaman önemlidir 😀 295X2 varkende Titan Z almam heralde 😀 2 yıla çöp olcak zaten.

 • argent @argent

  bende uzun yıllar amd kullandıktan sonra nvidia geçtim fiyat olarak pahallı olsalarda aynı fiyat segmentinde amd tarafında kağıt üzerinde daha güçlü bir kartlar olmasına rağmen nvidia sürücü kısmında bu açığı kapatıyor amd kartlarda sürücüden kaynaklı sorunlar fps düşmeleri kaplama sorunları vs. yaşanabiliyor sürücülerin geç yayınlanmasıda cabası nvidia kartlar daha optimize bi oyun deneyimi sunuyor bunuda göz önüne almak lazım. Şahsen şu listede benimde tercihim GTX660 yada 750Ti olur