Pc gibi ses düzenleyeceğim android program var mı? Sesleri birleştirme yapacağım ileri geri alacağım vb. Arayüzü vegas gibi Yada Adobe gibi falan. Çok katmanlı mı deniyor adını bilmiyorum ama bulamadım yardımcı olur musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kız arkadaşımın telefonu bozuk anakart sorunlu demişler wifi çalışmıyor ev İnterneti ne bu telefonu nasıl bağlarız. Ehternet yada Bluetooth bir cihaz falan var mı çözüm olarak

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En önemli özelliği sağlam olması uzun ömürlü olması desem 480 gb ucuz ssd önerisi istesem ne önerirsiniz bana ?

Tr200 sorunlu bx500 sorunlu vb derken araştırmalarım beni özellikle 200 tbw değeriyle Gigabyte'a yöneltti görüşlerinizi merak ediyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkes cayır cayır 1050 ti satıyor bu kart alınmaz bi hale mi geldi? Ben bu kartı almak için arıyorum acaba yanlış mı yapıyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 46
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Nvidia ne için lazım? Giriş seviyesinde, Amd firması önde, o yüzden millet satıyordur.

  • Enes Pst @enoes241

   Render için de kullanıyorum o yüzden Nvidia şart

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @enoes241 Render içinse, Nvidia şart. 1050ti işini görmez. Vray, Maxwell gibi render motorlarında 1060 üstü kart lazım.

  • Enes Pst @enoes241

   @awsalli 650 ti dan sonra 1050 ti da uçak gibi gelir diye düşünüyorum

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @enoes241 Viewport performansı çok iyi olmayacak, polygon sayısı artıkça, ekran kartı ıkınacaktır. 1070 olmasına rağmen, ben hala cpu ile render alıyorum. Ae,Ps gibi yazılımlarda gpu etkili, 3ds max yazılımında Octane, iray filan kullanılmadığı sürece, Cpu ile almak daha mantıklı. Yüksek çözünürlüklerde daha iyi kotarıyor.

  • Enes Pst @enoes241

   @awsalli octane ve redshift kullanacağım hocam 1070 ile çok şey yapılır aslında

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @enoes241 Onlarda gpu şart, Vray ve maxwell render'da Gpu çok başarılı değil. Özellikle Maxwell render yazılımında, Gpu devreye girdiğinde özelliklerin hepsi çalışmıyor. Elimde bulunan 3d model arşivi, Vray için yapılmış. Farklı render motoruna girmek istediğimde, kaplamaları dönüştürmek ile uğraşmak zorunda kalıyorum. Gereksiz yere beni çok yoruyor. Kişisel çalışmalarda, diğerlerini kullandığım çok oldu. İray gpu ile çok iyi çalışıyordu. Mental ray ile birlikte onu uzun süredir kullanmadım. Octane fiyatı çok yüksekti. Corona render yazılımından sonra, farklı render motorlarını denemeyi bıraktım.

  • Enes Pst @enoes241

   @awsalli corona cidden güzel ya ben yeni geçtim ona ama cpu ile değil gpu ile hızlı iş yapıp animasyon yapmak istiyorum. Rtx kullanabilirim aslında onun için gene 1060 lazım en aşağı. Maxvell kullanamadım vray gpuda berbat zaten. Octane ise hayatımda kullandığım en iyi render motoru diyebilirim. Bu kadar hız artışı olsun da birkaç kapamayı dönüştürürüz önemli değil. Bunu yapan çok güzel pluginler var zaten. Lumion da var ayrıca gpu tarafında

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @enoes241Ne tür animasyon yapacaksın? Bir kaç obje olsa dediğin doğru, sahneyi dolu istiyorlar. Yaptığın işe göre değişsede, 40+ objeyi dönüştürmek uzun sürüyor. Sadece Texture olsa hemen değiştirirsinde, yansımalar, kırılmalar vs derken ciddi manada seni uğraştırıyor. Materyal dönüştüren plugiinler yıllardır var, işe yaradıklarını daha görmedim. Basit objeleri dönüştürseler bile, bütün sahnede başarılı olamıyor. Bazı pluginlerin, diğer yazılımlara desteği yok, işin içine onlarda girince çok uğraştırıyor. 70-80 milyon polygonlara çıkınca, ekran kartı yetersiz kalıyor. Viewportta performas veremeyen kart, Renderda ne yapar Allah bilir. 32 gb ram bile ucu ucuna yetiyor. Zamanında Mental ray ve Brazil ile bu işlere başlamıştım. Her sahnede obje dönüştürmek bir nokadan sonra, sinirlerini bozmaya başlıyor. Uznu süre Vray render motoruna direnmeme rağmen, sonunda o galip geldi. Stdio renderlarda Maxwell, mimaride Vray kullanır oldum. Animasyon işine girişmiyorum.

  • Enes Pst @enoes241

   @awsalli studio dediğini anlamadım maxvell path tracing destekliyor bu güzel bişe. 32gb ram idare eder yarı yolda bırakmaz ben 16 ile çalışıyorum. 70 80 milyonu görüyorsan iyi ben 3 4 milyonda çöküyordum artık gına getirdi 650 ti. Şimdi ki pluginler gayet düzeldi bazı şeyler kalıyor ama sahnenin büyük bölümü convert ediliyor. Corona özellikle çok iyi çeviriyor materyali.
   Benim yapacağım animasyon işi biraz karmaşık altyapı mimariye izin versin buna ek olarak yeşil perde vb CGI film falan tarzı şeylerle uğraşıyorum. Reklam filmi falan da dahil. Lumion 650 ti üzerinde bile render alıyordu viewport yeterli çalışsaydı 🤦‍♀️😅

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @enoes241 Studyo Render, ürünü tekil olarak render etmek diyebiliriz. Keyshot bu işi güzel yapar, ürünü oraya aktarmak biraz zordur. O yüzden Max içinde arka plan oluşturup, hemen render ediyorum. Layer ile çalışıyorum, yüksek polygonlu objeleri box olarak göstertiyorum. O sayede yüksek polygonlara çıkabiliyorum. Müşteri solidworks vb. yerlerde modellemiş, ürünü gönderiyor. 500-600 bin polygonlu obje oluyor, 10 adet kopyalayınca, otomatikman sahne şişiyor. 1050ti ile umarım başarırsın.

 • Gurveer Ponce @gurveer-ponce

  Ben de satıyorum 😂 yeni pc topladım güçsüz kaldı.

 • Slim Shady @slim-shady

  1050ti ilanı açacağım bende. 🙂 satılık.

 • Joe @joe

  Yetmiyor nefesi. Minimum rx570 alınmalı bu devirde.

2 yıl minig yapmış bir gtx 1060 alınır mı ?
Fiyatı epeyce uygun alabiliyorum bana da en az 6 gb 1060 lazım tasarımda renderda ray tracing kullanmak için gerekiyor. Sizce ne yapmalıyım ?
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 60

@gamsizm Acil yardımlarınıza ihtiyacım var pc çöktü ve format atmaya kalkınca sürekli mavi ekran veriyor. Ssd ile ilgili sanırım ama daha ömrünün yarısına geldi lütfen yetiştirmem gereken iş var yardım bekliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15

@gamsizm Multi Thread bi işlemcide tek çekirdek kullanan bi uygulama tek izlek mi kullanır yoksa 2 izlek mi ?
Görev yöneticisinde izlekler çekirdek gibi çıkıyor. Örneğin 6 core 12 thread işlemci warsa 12 çekirdek gibi her izleğin yükü görünüyor fakat çekirdek başına 2 izlek düştüğü için tek çekirdek kullanan bi uygulama 2 izleği mi kullanır ?
Yada oyunlarda mesela 4 çekirdek desteği olan bi oyunda 8 izlek mi kullanılır ?
Bunu anlamanın en sağlıklı yolu mp3 çevirmektir. Mp3 çevirirken tek çekirdek kullanılır.

Bunu şunun için soruyorum single core performansı çok kötü olan bi işlemcim war fx 6300 ryzen bi işlemciye geçtiğimde ortalama %70 civarında tek çekirdek daha iyi ve hyper threading olduğu için tek çekirdekte performansım bi anda 4e falan mı katlanacak ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizce Tps bir açık dünya Western oyununun satış başarısı ne yönde olur ?
Yada western Fps
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  kızılderili olarakta oynama şansı versin ortalığı yıkar geçer...

 • Enes Pst @enoes241

  @ermanyurdakann Hocam strateji zaten piyasanın %5lik kesimine hitap eden bir tür. Böyle bi türün arkasında neden durduğunu anlamadım. Oyun yapımı konusunda Fps yada Tps stratejiden fersah fersah daha kolay üstelik. Gta 5 çıkmaya yakın yada çıktığında yada çıktıktan epey sonra tam bilmiyorum bu oyun çıkmıştı. Oyun Gtadan alternatif arayan oyunu bitirip doyamayan insanlar için ucuz çerez niyetine bi oyundu ve 100bin sattı. Mantık aynı aslında. Rdr 2 nin yanında elbette esamesi okunmaz ama benim hedefimde milyonlara ulaşmak değil 5 dolardan 100bin satış hayatımı kurtarabilir. Üstelik Nvidianın GameWorks kütüphanesine de hakimim. Steamde Caming Soon altında GameWorksler geliyor diye duyursam bununda oyuncular açısından etkisi olur diye tahmin ediyorum. Çok mu yanılıyorum ? Doğru noktalarım war mı ? yoksa genel itibariyle doğru yolda mıyım ? inan hiç bilmiyorum bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım war.

 • Enes Pst @enoes241

  @ermanyurdakann @ermanyurdakann yine de teşekkürler. Hayır saints row değil. Bu dediğim tek kişinin yaptığı bi oyun. Peki hocam hangi mecrada anket benzeri yada soruyla genel kanıyı ölçebilirim bi fikrin war mı ?

 • Enes Pst @enoes241

  @raw Yok hocam bende sanırım donanımhaberde 2si birde duymuştum.

Arkadaşlar motion track olayına giriş yaptım. Sizce ne gibi şeyler yapabilirim ?
https://www.youtube.com/watch?v=IXnPViVh2xA

Deneme 123

Motion track denemesi
BeğenFavori PaylaşYorum yap