Bitlocker şifreleme esnasında saatler sonra taşınabilir diskimi %40da kesti ve şimdi kurtarma anahtarı dahi çalışmıyor. Şifreyi doğru yazdığımda hatalı demeden önce çok bekletiyor ama hatalı girince hatalı demek için bekletmiyor, demek ki kendi de biliyor köftehor bu şifre doğru o zaman napmam lazım şimdi. Linux falan kursam sanal makinede açılır mı bu ?
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu son bi daha kafanızı şişirmeyeceğim
Msi optix mag274qrf (qd olmayan)
Gigabyte g27q hangisinde daha az sorun yaşarım acil almam lazım
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün hp x27q iade etmek üzere kargoya verdim. Lakin şimdi fiyatın düşmesiyle beraber kafam karıştı
LG gn880b ve Gigabyte g27q arasında kaldım
Rtings sitesi verilerini dikkate alarak artılar eksiler yaptım ama bide siz bakın.
Gigabyte artıları:
-Daha iyi kontrast
-Daha iyi siyah başarımı.
Eksiler:
Response time çok kötü zaten sürekli düşük fps ile çalışacağım için hızlı monitör isteğimin bi anlamı kalmayacak.
16 milyon renk
Lg artıları:
-Renk başarımı çok az olsa da daha iyi ve 1 milyar renk gösterebilen bir panel.
-nano ips panel
Eksiler:
-Daha kötü kontrast
-trendyol gibi bi yerden alınacak

Bildiklerim bunlar yalnız kafama takılan şey 16 milyon renk göstermesine rağmen nasıl 1 milyar renk gösteren ile benzer renk gamutuna sahip oluyor (srbg Adobe rgb) gibi konularda.
Siz olsanız bu fiyat aralığında ne alırdınız gerçekten model yok. Bütçe 5 civarı mümkünse aşağısı.
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İps bi monitörün bu şekilde bozulması normal mi ? tam emin değilim ama sanırım ışığını düşürdükçe daha çok bozuluyor.
@gamsizm @passenoir @anil_ @emreyuce

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Bu kadar başınızı ağrıttıktan sonra nihayet HP X27Q modelini aldım ama pişman gibiyim monitörün sol altından bi parlama var ve renk konusunda bazı açıları benim TN panelden daha kötü. Monitörün sol altında parlama var bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?
Muhtemelen iade edeceğim bu nasıl ips panel tamam renkler hdr falan güzel ama açılar berbat

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Enes Pst @enoes241

   monitörün karşısından bile belli oluyo sol alttaki görseli doğru görmek için sola doğru eğilmem gerekiyor bu normal mi ?

   EDİT: bu kadar fazla olması normal mi ?

  • KRAK3NN @passenoir

   @enoes241 Yani ucuz etin yahnisi yavan olur demiştim.. Ha kimi pahalilarda da oluyor IPS dezavantajlarından biri de bu sızma olayı işte.O kadar fazla olmaması lazım sadece karanlık sahnelerde mi öyle oluyor? İade hakkın var ama Amazon dışında hiç bir firma onu kullanmana müsaade etmiyor neredeyse.İade almaz muhtemelen HB,THH ile uğraşabilirsin.

  • Enes Pst @enoes241

   @passenoir 14 gün iade deniyor ben srgbyi bahane etcem cihazda glow falan sorun var dersem bide teknik personel baksın muhabbeti olacak. Benim aptallığım gigabyte 16 milyon renk yazıyor diye almadım. bundan daha iyi kontrast daha iyi renk gamutu (16 milyon renkle nasıl oluyorsa ?).
   aydınlık sahnelerde de çaprazdan bakarsan renkler bozuluyor. Karanlık sahnelerde sol aşağıdaki arama kutusunun beyazı yukarı doğru çıkıyor. resim atmaya çalışayım

  • KRAK3NN @passenoir

   @enoes241 İşte 14 gün içinde koşulsuz iade hakkı var tüketicinin ancak hiç bir firma onu kolay kolay sunmuyor işi yokuşa sürüyor.THH ile uğraşıyorsun sonra

  • Enes Pst @enoes241

   @passenoir umarım öyle olmaz. yoksa benim için epey kötü olacak. yeni konu açıyorum resimlerle birlikte ?

 • anıl @anil_

  IPS glow'dur. 2 tane ips monitör, 1 tane televizyon geçti elime hepsinde ışık sızması vardı. 144 hz olanda ips glow çok fazlaydı. 75 hz'li monitör daha az rahatsız ediciydi ips glow, ışık sızması açısından. Yüksek hz'li monitörde daha çok sorun oluyor gibi geldi bana, yüksek hz olsun diye daha gelişigüzel üretiliyor sanki bu monitörler. Ips ile içerik tüketilir deniyor mesela da karanlık sahneler için çok kötü bir deneyim oluyor ışık sızması - ips glow ile film/dizi izlemek. Oled monitörler yaygınlaşırsa ancak çözülür bu sorun yoksa düzgün ips monitör bulana kadar alıp bakarsınız. Bu da uğraşırıcı.

 • anıl @anil_

  @enoes241 Düşük pozlama ile bir fotoğraf çekip atın buraya isterseniz. Rahatsız ediyorsa sizi iade edin.

 • Emre Yüce @emreyuce

  Asus’un bir laptopunu aldım kız arkadaşıma neyse bu glow muhabbeti sardı ama yok öyle bir şey ya kavga gürültü iade ettim sonra farklı bir yerden aldım tertemiz çıktı 😂 Gözünüze bir kere çarpınca o olay sürekli canınız sıkılıyor ki sıkılacaksa iade edin kesinlikle 🥺🥺

LG 27GN880-B 27" 1ms QHD G-Sync FreeSync Oyuncu Monitörü Fiyatları,...

LG 27GN880-B 27" 1ms QHD G-Sync FreeSync Oyuncu Monitörü arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hp x27q monitörle tasarım yapılır mı sizce? Adobe rgb yüzde 70 falan

Edit: HP Omen var birde?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tasarım için bi monitör önermediniz bana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 27

Sonunda 9 yıllık monitörüm bozuldu acil monitör almam lazım aklımda birkaç model var ama tavsiyenizi almak isterim tasarım ağırlıklı iş yapıyorum. Dolayısıyla renkler benim için önemli. Yalnız gecikmelerde benim için önemli olduğu için yüksek Hertz değerini önem veriyorum telefonda bile 120 hertze geçtim şu anda bir rahatlama oldu bunu bilgisayarda da yaşamak istiyorum çünkü geciken hiçbir şeye tahammül edemiyorum.

Gigabyte g27q
HP x27q
Acer gördüm ama güvenemedim
ViewSonic çok sıkıntı çıkarıyor bide hdr bile yok emin olamıyorum genede

İhtiyacım;
27"
2k (2560x1440)
İps 1 milyar renk ve doğruluğu
Yüksek hz

HP Adobe rgb %69 verdiği için yanaşmak istemiyorum. LG bi model vardı 5800 gibi ama artık fazla çıktım zaten bu kadar fiyata çıkamayacağım.
Max bütçe 5000

Eğer 24 " 10 bit paneli olan varsa öneriniz dinlemek isterim. Uygun fiyatlı kaliteli 24" 1080p falanda düşünebilirim çünkü bende bilmiyorum ne yapacağımı.
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Selamlar herkese. Bir şarkıyı videomda kullanmak istiyorum. Herhangi bir maddii çıkarım yok sadece müziği kullanmak istiyorum. Telif hakkını karşı taraf falan işaretlersem youtube buna izin veriyor mu ? Bunu nasıl kullanabilirim ?
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap