H500 Kasa Aldım kasa cayır cayır yanıyor. 86 derece R5 2600 aurus 2080 ti 83 derece 4400 fan devri ile. bütün kasa fanları da full dönüyo. Napmam lazım ? Çıldırcam...
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 22

H500 Fan sorunu.
Bugün h500 kasa aldım. Fanlar full devirde bile aşırı sessiz ve soğutmuyor 1200 devirde dönüyor. 3 fanı 3 pinli tek bi kablo besliyor ondan olabilir mi acaba. Lütfen yardım edin bu kadar para verdim boşa gitti resmen. Bağlantıda mı hata yaptım nerde yanlış yaptım ki ?
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 30 / 32

@gamsizm
3 fanlı 2080 ti Aorus modeli var elimde fakat bi sorunum var. ekran kartı sıocaklığı 75 dereceye geldiği zaman fanlar 4400 rpm ile çalışıyor ve bildiğiniz evin içinden helikopter kalkıyor. manuel olarak kontrol edemiyorum ekran kartı biosu olarak F3 diye bi sürüm var sitesinde. Kendinde ise f10 sürümü yüklü. güncellenmediğini iddia ediyor benden önceki sahibi. kartın normal sıcaklığı bildiğim kadarıyla 83 falan olması gerek oysa 75de uçuşa geçiyor 72ye falan düşürüyor sonra yeniden ısınıyor 75e gelince gene dönmeye başlıyor. Kullanılacak gibi değil acil bi çözüm bulmam lazım lütfen bana yardımcı olur musunuz ?

aurus engine vb kendi bütün yazılımları afterburner vb dahil herşeyi denedim fayda etmedi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dark Guardian kasa almayı düşünüyordum fakat fan kontrölcüsü için bu her defasında kasa kapağını açma olayı canımı sıktı. Fan kontrolcü bir şekilde anaklarta bağlanmaz mı?
Anakart modelim:
ASUS TUF B450M-PLUS GAMING AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır düşünüyorum ve oyun geliştirmeye karar verdim sadece hangi alanda geliştirme yapacğaım konusunda sizden yardım bekliyorum.
Tasarımcıyım ve özellikle görsel anlamda zorlanmayacağım. 10 yılı aşkındır Unreal engine kullanmam da cabası. Elimde bazı hazır kitler var. Çok özgün bi oyun peşinde değilim sadece piyasaya girmek ve para kazanmak ilk hedefim. Mobil oyun konusunda yeterli bilgiye sahip değilim. Fps Tps Survival türleri elimdeki imkanlarla yapabileceğim şeylerin başını çekiyor. Rpg var bide ama onun için özgün bi senaryo çoook daha fazla emek vb işin içine girdiği için o kadar risk istemiyorum.

Mobil gibi bir ayda yaptım koydum ayda 3 kuruş getiriyor tarzıda değil. AAA oyunlar gibi yıllar verdim parayı ağlattım tarzıda değil. İkisinin ortası mesela hazır kitlerle GTA benzeri bi oyun olabilir. yine eminim aylar gerekecek ama dediğim gibi tam ortası.
Sizce ne yapmalıyım?

Aklımdan geçen oyun türleri:
Serious Sam / Doom
Call of duty
Gta
Survival tarzı oyunlarla korku türünü birleştiren biraz daha özgün bi oyun
Henüz düşünmeye yeni başladım uzun bi yola gireceğim o yüzden dikkatli adım atmak istiyorum lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz ? Mümkünse detaylı yorumlarınızı bekliyorum 🙂

@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz karışık bi işlem var lütfen bu konuyla ilgili en mantıklı izlenecek yok nedir benimle paylaşır mısınız ?

Bir uygulama geliştirilecek oyun gibi düşünün. Bu uygulamaya uzaktan erişim sağlanıp müşterilerin fuarı gezmesi sağlanacak, stream yani. Bunun için 1 tane güzel bi pc ile sunucu kurmak mı mantıklı yada vps vds gibi bi ismi olan sistemden bahsetti arkadaşlar sizce bu yöntem için hem maliyet hem stabilite anlamında en uygun çözümü nedir ?

benim başlangıçta fikrim 1 gbps çıkışlı bi sunucu kurup pc ona bağlamaktı fakat bu kadar hızı vermiyorlarmış sanırım. Kiralama ile ilgili bi ücret aldım pc alıp gönderirsek aylık 500 mbps bağlantı için 3bin lira gibi bi rakam yapıyor. Buda biraz fazla oldu açıkcası. Ne yapacağımı bilmiyorum değerli görüşlerinizi bekliyorum.
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Merhabalar server kurulumu ile ilgili nette araştırma yapıyorum ama hiçbir bilgiye erişemedim. Yüksek hızda çıkış vereceğimiz bi server kurulumu maliyeti ne olur yaklaşık bilgisi olan varsa yardım edebilir mi acaba ? Şimdiden teşekkür ediyorum 🙂
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pc gibi ses düzenleyeceğim android program var mı? Sesleri birleştirme yapacağım ileri geri alacağım vb. Arayüzü vegas gibi Yada Adobe gibi falan. Çok katmanlı mı deniyor adını bilmiyorum ama bulamadım yardımcı olur musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kız arkadaşımın telefonu bozuk anakart sorunlu demişler wifi çalışmıyor ev İnterneti ne bu telefonu nasıl bağlarız. Ehternet yada Bluetooth bir cihaz falan var mı çözüm olarak

BeğenFavori PaylaşYorum yap