Bu kadar başınızı ağrıttıktan sonra nihayet HP X27Q modelini aldım ama pişman gibiyim monitörün sol altından bi parlama var ve renk konusunda bazı açıları benim TN panelden daha kötü. Monitörün sol altında parlama var bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?
Muhtemelen iade edeceğim bu nasıl ips panel tamam renkler hdr falan güzel ama açılar berbat

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Enes Pst @enoes241

   monitörün karşısından bile belli oluyo sol alttaki görseli doğru görmek için sola doğru eğilmem gerekiyor bu normal mi ?

   EDİT: bu kadar fazla olması normal mi ?

  • KRAK3NN @passenoir

   @enoes241 Yani ucuz etin yahnisi yavan olur demiştim.. Ha kimi pahalilarda da oluyor IPS dezavantajlarından biri de bu sızma olayı işte.O kadar fazla olmaması lazım sadece karanlık sahnelerde mi öyle oluyor? İade hakkın var ama Amazon dışında hiç bir firma onu kullanmana müsaade etmiyor neredeyse.İade almaz muhtemelen HB,THH ile uğraşabilirsin.

  • Enes Pst @enoes241

   @passenoir 14 gün iade deniyor ben srgbyi bahane etcem cihazda glow falan sorun var dersem bide teknik personel baksın muhabbeti olacak. Benim aptallığım gigabyte 16 milyon renk yazıyor diye almadım. bundan daha iyi kontrast daha iyi renk gamutu (16 milyon renkle nasıl oluyorsa ?).
   aydınlık sahnelerde de çaprazdan bakarsan renkler bozuluyor. Karanlık sahnelerde sol aşağıdaki arama kutusunun beyazı yukarı doğru çıkıyor. resim atmaya çalışayım

  • KRAK3NN @passenoir

   @enoes241 İşte 14 gün içinde koşulsuz iade hakkı var tüketicinin ancak hiç bir firma onu kolay kolay sunmuyor işi yokuşa sürüyor.THH ile uğraşıyorsun sonra

  • Enes Pst @enoes241

   @passenoir umarım öyle olmaz. yoksa benim için epey kötü olacak. yeni konu açıyorum resimlerle birlikte ?

 • anıl @anil_

  IPS glow'dur. 2 tane ips monitör, 1 tane televizyon geçti elime hepsinde ışık sızması vardı. 144 hz olanda ips glow çok fazlaydı. 75 hz'li monitör daha az rahatsız ediciydi ips glow, ışık sızması açısından. Yüksek hz'li monitörde daha çok sorun oluyor gibi geldi bana, yüksek hz olsun diye daha gelişigüzel üretiliyor sanki bu monitörler. Ips ile içerik tüketilir deniyor mesela da karanlık sahneler için çok kötü bir deneyim oluyor ışık sızması - ips glow ile film/dizi izlemek. Oled monitörler yaygınlaşırsa ancak çözülür bu sorun yoksa düzgün ips monitör bulana kadar alıp bakarsınız. Bu da uğraşırıcı.

 • anıl @anil_

  @enoes241 Düşük pozlama ile bir fotoğraf çekip atın buraya isterseniz. Rahatsız ediyorsa sizi iade edin.

 • Emre Yüce @emreyuce

  Asus’un bir laptopunu aldım kız arkadaşıma neyse bu glow muhabbeti sardı ama yok öyle bir şey ya kavga gürültü iade ettim sonra farklı bir yerden aldım tertemiz çıktı 😂 Gözünüze bir kere çarpınca o olay sürekli canınız sıkılıyor ki sıkılacaksa iade edin kesinlikle 🥺🥺