Şu üç siteye bayıldım ya, fotoğraf işlerinde çok iyi iş çıkartıyorlar bence. 🙂
Var mı benzer önerileriniz?

https://www.remove.bg/
https://www.photopea.com/
https://9may.mail.ru/restoration/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

vps sunucusunda openvpn kullanıyorsanız kolay bir şekilde pivpn+pi-hole uygulamaları ile reklam engelleyebiliyorsunuz. şu rehber güzel açıklamış. raspberry pi için yapmışlar insanlar genelde ama kendi sunucuma da kurdum ben gayet güzel çalışıyor. #pihole #adblock #openvpn #pivpn
https://marcstan.net/blog/2017/06/25/PiVPN-and-Pi-hole/

PiVPN and Pi-hole - marcstan.net

Raspberry Pi setup with PiVPN and Pi-hole
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet Download Manager kullananlara bir önerim var,
Ücretsiz ve daha geniş indirme seçenekleri daha modern ve sade arayüzü olan xtreme download manager deneyin aynı işi aynı şekilde yapıyor ve ücretsiz açıkkaynak bir proğram. Bakın ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa crack, sürekli deneme sürümü veya farklı yolllarla uğraşmayın temizce kurup kullanın. Üstelik windows, Linux, Mac versiyonlarıda var. Tüm platformlarda ücretsiz kullanabilirsiniz.

Not: Ayarlardan dili Türkçe yapabilirsiniz kendi içinde mevcut.

Sitesi: http://xdman.sourceforge.net/

#KonuDışı #internetdownloadmanager #xtremedownloadmanager #İnternet #videoindir #indirmeyöneticisi #Linux #linuxdosyaindirme #Linuxİpucu #PisiLinux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

En Kolay Haliyle iOS'da Tüm Reklamları Tünelleme Yoluyla Engelleme (Wi-Fi/Mobil Veri) (Türkiye'de İlk Defa)

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce iOS'da En Kolay Haliyle Wifi Bağlantısının Olduğu Yerlerde Nasıl Reklamlardan Kurtuluruz anlatmıştım fakat orda mobil veri için bir çözüm önerimiz yoktu. (Olanlar da ücretliydi)

Bugün sizlere hem Wi-Fi hem Mobil Veri bağlantılarda kullanabileceğiniz reklam engelleme yöntemini dilim döndüğünce anlatacağım.

Şuan anlatacağım yöntem bilinen bir yöntem değil. Zaten uygulama da yeni sayılır.Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; Türkiye'de İlk Defa bir internet sitesinde bu yöntemi ben anlatıyorum.

1-Önce App Store 'a giriyoruz.

2-Aşağıdaki uygulamayı bulup indiriyoruz.

3-Uygulamayı açıp Adguard DNS'ye tıklayıp "Use this server" diyoruz. (İsteyen listeden reklam engelleme özelliği olan farklı bir DNS de seçebilir.)

4- Burda gelen uyarıya "Allow" deyip uygulamanın yapay bir VPN konfigürasyonu kurmasını sağlıyoruz.(Bu sayede Telefonun Tüm Ağ Etkinliğini Tünelleyerek Reklamları Engelleyebiliyoruz.)

5-Ardından uygulama listeden seçmiş olduğumuz DNS ye göre VPN hizmetini başlatıyor.("Starting DNS Service" yazısında takılırsa "Stop" a basıp tekrar sol üstteki Start/Stop tuşuyla hizmeti başlatabilirsiniz.

Opsiyonel olarak:

"Connect On Demand" ve "Show VPN icon" seçeneklerini açabilirsiniz.

Connect On Demand: DNS servisini sürekli olarak açık tutar ve bu sayede hiç bir zaman reklamla karşılaşmazsınız. (Uygulama kapalı olsa bile)

Show VPN Icon: DNS servisi açıkken durum çubuğunda "VPN" işaretinin gözükmesini sağlar.

Cache responses: Sitelerin hızlı açılması için sunucudan gelen cevabı hatırlar yani cache sistemini aktif eder.

"Resolvers usage rules" sekmesinden ise "Log tutma", "DNSCrypt" kullan gibi ayarları da yapabilirsiniz. (Bunlar gelişmiş ayarlar olduğu için el sürmenize gerek yok.)

Hizmet aktifken cihazda kullandığınız hiç bir uygulamada reklam görmemeniz gerekir.Hizmetin çalışıp çalışmadığını burdan anlayabilirsiniz. (Bazı uygulamalar reklamları daha önce depolamaya kaydetmiş olabilir.Reklamların gözüktüğü bir uygulama varsa silip tekrar yüklemeyi deneyin.)

NOT: "Advanced Options" kısmından kendi hosts dosyanızı programa aktarabilirsiniz.

NOT2: Aynı anda birden fazla dns yi kullanabilirsiniz.Ama gecikme yaşanabileceği için tavsiye etmem.

Bu kadar uğraşa değdiğini görmek adına ve emeğe saygı adına beğenip paylaşmanızı rica ediyorum.

Başka bir blogda görüşmek üzere.Kendinize iyi bakın.

#TempHediyesi #Temp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 53

Mi Router 3'e Prometheus yükledim, şahane oldu.
Resmi rom ile bazı sorunlar yaşıyordum. Çince arayüz tam bir işkence (İngilizce rom güncel değil). Bayağı bir ayar yapmadan (kanal seçme, bölge seçme vs.), düzgün bağlantı alamıyorsunuz. İngilizce rom ile ayarlarını yapıp, Çince rom'a güncelleyip bırakmıştım. Bu şekilde 2 yıldır sorunsuz kullanıyordum ancak admin şifresini unutunca cihazı resetlemek zorunda kaldım ve bütün ayarlar gitti, Çince arayüzde de ayar yapmak işkence, onun yerine komple yazılımı değiştirdim 😀

Ayrıca resmi rom'da olmayan bir çok özellik Prometheus ile aktif oldu. Bu cihazı kullananlara şiddetle tavsiye ederim. Ben şuradaki rehberi takip ederek yaptım, bir sorun yaşamadım: https://www.youtube.com/watch?v=hnvwm_aLSAE
#xiaomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir düzen, iyi bir anlatım ve kaliteli iş barındırmakta.
#DIY #Arduino

Projeleriniz İçin Profesyonel PCB Üretin

👉5$'a 10 PCB sipariş etmek için: https://www.pcbway.com 👉Yenilenen web sitemiz: https://lezzetlirobottarifleri.com/projeleriniz-icin-profesyonel-pcb-uretin/ ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18