Geçenlerde #İstekVakfı skandalı biraz gündem oldu ama dediğim gibi biraz. Şimdi de #FMV Işık Anaokulu skandalı yine biraz gündem oluyor. Ne Twitter'da ne Ekşi'de ne de Medya'da işlenmiyor/işlenemiyor. Sırf "bizden, bize yakın" diye bu "eğitim kurumları" gündeme bile gelmiyor. Bunları duyurmakta bize kalıyor.

https://twitter.com/SerimZeynep/status/1211306176257937408?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Her önüne geleni öğretmen yaparsan, mesleğin itibarını iki paralık edip "ne yani her üniversite mezunu iş bulmak zorunda mı?" dersen, nerde pedofil, sübyancı bilimum sapkın düşüncelerle dolu insanları toplayıp, "ulen bu herifi okula alıyoruzda pedagojik anlamda hazır mı?" diye bir kıstas eleğinden geçirmezsen. Çocuklar yüzme dersi ayağına bi güzel ellerler. Odaya çekip özel ders ayağına öperler daha çok şey olur. Sonra bir tane okulun biri çıkar marka değerimiz bozulmasın diye hooop hocayı kov sorunu çöz mentalitesiyle işi halleder.

  • gordonfreeman @gordonfreeman

   Birileride hemen yazmış "okullarda erkek öğretmen çalışmasın. "
   Ya güzel kardeşim doktor bana ellemesin düşüncesinden ne farkı var bunun. O zaman toplumdaki tüm erkekleri yok edin.

  • empty @empty

   @gordonfreeman Bir insanın kafasının içini iş veren nasıl görebilir. Bunu bilemiyorum. Ne yapılabilir ki bunun için?

   İsterse 20 yıl eğitim görsün. Pedagojik eğitimlerini ona buna satsın. Özünde bir insan şerefsizse onun gerçek yüzünü görebilmek için yapacak bir şey yok. En azından benim hayatım boyunca gözlemdiğim kadarıyla diyeyim.

  • suicide @suicide

   @gordonfreeman ogrencisiyle yatan okadar cok bildigim kadin ogretmen var ki...

  • gordonfreeman @gordonfreeman

   @suicide @empty her meslek grubunda elbette çürükler olacak bu kaçınılmaz bir durum. Ama benim gözlemim özellikle öğretmenlik mesleğinde acayip bir çürüme söz konusu. Bundan 10 yıl öncesi nasıldı acaba internet bu kadar yaygın değildi diye mi duymuyorduk bilemiyorum.

  • suicide @suicide

   @gordonfreeman bence 10 yil oncesine gore durum daha kotu ama bu demek degilki eskiden herkes cok namuslu idi, simdi duyulmasi da biraz daha kolay onun da etkisi var. Yalniz bence her meslek curudu, cunku toplum curudu. Disaridan bakinca "dindar"? bir toplum olma yolunda gidilirken gerceklerin tam tersi oldugunu goruyorum genelde. İki ucta yasayanlarda topluma zarardan baska bir sey degil... Ortamda allah kitap lafi agzindan dusmeden konusmayanlarin aksam birlikte dusup kalktiklarini duyunca sasirmiyorum artik 😀 ha bunlarda ogretmen degil, dedigim gibi her meslekten insan var.

  • empty @empty

   @gordonfreeman öğretmen maaşlarını 2 bin lira yapalım. Kim işi canla başla yapıyor görürüz. 🙂

   Çoğu kişiye parası tatlı geliyor, tatil süreleri tatlı geliyor. Her okulda iyi ve kötü öğretmen ayrımı oluyor. O iyi denilen kişi mesleği seven oluyor. Kötü ise parası için gir çık. Öğrenciler öğretmenin tipine sıfatına bakıp yapıştırmıyor ya bu kelimeleri...

   Türkiye gibi ülkelerde bu sorunlar çözülemez. İnsanların seveceği işi değil. Parayı ve iş garantisini seçiyor.

 • DY0 @dinleyorum

  Yeni farkettim entry 2018 yılına ait. Yani bu ilk vukuat'ları değil.

 • Nakahella @nakah

  Of of olayın iç yüzünü bilmek bile istemiyorum. Ben de ana sınıfı öğretmeniyim, öğrencilerime o kadar çok sarılıyorum öpüyorum ki anlatamam melek gibi hepsi. Nasıl insan o tarz düşünür aklım almıyor, yazarken vücudum kasıldı sinirden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Diss to Celal Şengör...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

Hiçbir konuda ve hiçbir insan için fanatik olmayın!

#Evrim'i kabul eden etsin, etmeyen etmesin ama yeter ki saçmalamayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne kadar gönderi kaldırılmış olsa da (neden olduğunu anlamadım) o şahıs da gözaltına alınmış. Sosyal Medya'nın gücü bu olsa gerek.

https://twitter.com/suleymansoylu/status/1051583190115213312?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sözcü'nün reklamını yaptığı Turcoin battı! Ortaklar kaçtı...

https://twitter.com/gazetesozcu/status/954343938294300672

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11