Paylaş Paylaş

MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming İncelemesi

NVIDIA’nın yeni ekran kartı Geforce GTX 1070 Ti, bugün piyasaya çıktı. Biz de MSI’ın özel tasarımlı Gaming modeli ile ürünü test ettik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  zuhur etti! 🙂
  madenciler sagolsunlar piyasa öyle bir cikmaza soktular ki, fiyatlar bir yerde, stoklar bir yerde!

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  güzel inceleme, zuhur eden ti kart, Msi helal olsun tüm dünya’ya GTX 1070 Ti Gaming teymin etmiş. Bende dedesi ( GTX 750 Ti ) ile izliyoruz.

 • UnicornKnight @unicornknight

  henüz izlemedim, fakat en çok merak ettiğim şey sağda solda dillendirilmeye başlandığı üzere overclock edilebilirliği sayesinde 1080’i az farkla da olsa geçebiliyor oluşu. hakikaten böyle bir durum varsa NVIDIA cidden büyük terbiyesizlik etmiş olur.

 • seker @seker

  bunu alacak keriz vardir kesinlikle ,fiyati 1080 gtx e denk geliyor

 • Ömer Özgür @omc43

  Oh şimdi o kart onlarda kalacak oyun oynayacaklar falan!

 • Halil @hcaktuna

  intro muziginde bir degisiklik var sanki.

 • Anonim @anonim

  Saçma geldi bana biraz, ’70 serisine ti geldiğini ilk kez gördüm. 1080 ile nerdeyse aynı performansı var ve daha ucuz, direk 1080 almayı anlamsız kılıyor. 1070’den birazcık daha pahalı 1070 almayı gereksizleştiriyor. birbirine bu kadar kıl payı yaklaşan kartlar piyasaya sürmek biraz garip. Gerçi bana ne, bunu teknoseyir’de izleriz eve 1050 ti gelir

 • Taylan Kurt @taylankurt

  Video NDA’e göre girdiyse neden diğer yayınlardan sonra yayınlandı?

 • Joe @joe

  1070 hicbir zaman 4k karti olmadi. Butun ayarlari acinca hic de oyke lp nin dedigi gibi 58fpsydi yok efenim yuzde 5 performans artisi gerekiyordu falan diyor. Sonra tablolar giriyor. 1070in 4k da ne yaptigi gayet ortada. 4k 60 fps garantileyen kart 1080tidir. Kartin cikis amaci bu zaten 1080in nefesi yetmiyordu.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  1060 ve 1080’in VRAM hızlarına bir ayar geldi bu konu pek gündeme gelmiyor teknoseyir’de
  9Gbps’lık 1060’lar ve 11Gbps’lık 1080’ler var piyasada…
  edit: https://www.geforce.com/whats-new/articles/geforce-gtx-1080-11gbps-gtx-1060-9gbps-custom-graphics-card-roundup

 • D.Taşpınar @epalo

  Öyle bir fiyat çekmişler ki 350-400 TL yukarı GTX 1080 var aşağıda ise GTX 1070 artık firmaların asıl olması gereken fiyatı KDV indirimi adı altında aslında indirim filan yok beklemek lazım çok karmaşık piyasa gerçekten burası, AMD konusuna hiç girmiyecem dedim ama HBM2 diye yola çıkan kim varsa AMD’ye dönmesin arkasına bakmadan gitsin Nvidia o kadar rahat ki artık zorlayan da yok Volta serisini keyfine göre artık ne zaman isterse paşa gönlü, tebrikler AMD.

 • tekno kaptan @teknokaptan

  1080TI amerikadan alacaklar bana ulassin

 • Emre.C @frankenstein

  1070’i modlasak 1070ti olmazmı acaba ti 2 güç girişi var ama 🙂

 • whitemonk @whitemonk

  Videoda seste sorun mu var ? @gamsizim

 • Guan @guan

  Yahu ben cidden anlamıyorum, LP sürekli 1070’in %5 performansa ihtiyaç duyduğunu 4K’da 56-58fps verdiğini söylüyor. Tablolar geliyor, 1070’in 30-40 FPS’i geçtiği yok. 1080 dahi 50’yi geçemiyor tablolarda. Farklı sonuçlara mı bakıyoruz anlamadım ki.

  • Oğuzhan Öksüz @ogzhnoksuz

   Bunu bende farkettim 😀 tam yazıcaktım yorumunu gördüm 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Oyun videolarını izlemediniz sanırım.

  • Oğuzhan Öksüz @ogzhnoksuz

   @gamsizm Tamam orda sorun yokta benmi yanlış bakıyorum verilerde fps ler düşük gözüküyor

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ogzhnoksuz Her oyunda 60’a kilit olmuyor ki videoda bunu ben söyledim zaten. Orda LP’nin yorumu, 60 fps hedefini tutturabilen iyi oyunlar varken bazılarında olmuyorsa sadece kartın zayıflığı olarak değil yazılımın da kusuru olabileceği. Baktığınız zaman 4K konsol döneminden önce çıkan oyunlarda gerçekten de 4K hedefi tutmuyor. Değil 60, 30 fps kilit bile zor olabiliyor. Yeni dönemin 4K konsol oyunlarından devşirilen ya da o devre yetişen oyunlar PC’de 1070 seviyesinden itibaren 4K oynanabilir hale gelebiliyor. Çünkü konsolların da gücü kabaca 1070 seviyesi. Daha çok oyun PC’de 4K 30 ya da 60 fps’de oynanabilecek göreceksiniz.

   Donanımları değerlendirirken, hep yazılımı ideal alıyoruz. Bu büyük yanlış aslında. PC’de yazılımcılar genelde hedefsizdir. Pazardaki donanımların yaygınlığına göre oyun yaparlar. Ama konsollarda önce 1080 30/60 şimdi de 4K 30/60 hedefi var. Oyunu yaparken buna göre programlama yapmak zorundalar. Bu da PC’ye de elbet yansıyor.
   Destiny 2’de Bungie konsollarda 60 fps hedefini işlemci limiti yüzünden tutturamadıklarını söyledi. Çünkü 60 için oyun içeriğinden ödün vermeleri gerekecekti. Daha az düşman aynı anda çizilebilecekti. Bir başkası ise 60 olsun diye oyundan fedakarlık edecek ya da oyun motorunu geliştirecek.

   Uzun lafın kısası artık oyun yapımcıları konsollar yüzünden 1070 ayarı bir donanımda bir şekilde 4K işini çözmek durumundalar. Çözülen oyunlar, PC’de benzer grafik kartıyla akıcılık sunacak. Geçen hafta gösterdiğimiz Forza 7 güzel bir örnek. Ti ile 60’a kilitleniyor tam detayda. Oyunun nasıl güzel olduğunu düşünürseniz, evet insan çalışmayan ve o kadar da iyi gözükmeyen oyunları sorguluyor.

   Bizim videoda Destiny 2 4K’da konsolla aynı akıcılıkta çalıştı dikkat edin.

  • Oğuzhan Öksüz @ogzhnoksuz

   @gamsizm bilgilendirme için teşekkürler 🙂

  • Um55978 @um55978

   @gamsizm Çok net açıklamışsınız yalnız şöyle düşünmek de gerekmez mi : Bir kart optimizasyonu en kötü oyunda verebildiği en düşük fps kadar güçlüdür ?.. Bahsettiğiniz üzere tabii ki 2017 oyunlarında konsoldaki hedefler ve pazarlama stratejileri dığrultusunda 60 fps alınmaya başlandı ve ilerleyen yıllarda devam edecek. 2018 ve devamında optimizasyonlar ve grafik motorları geliştirilmeye devam ettikçe bu kalibredeki kartlar şimdi veremedikleri 60 fps stabil performansı tabii ki vermeye başlayabilecekler. Fakat o zaman da zaten gerek Nvidia gerekse Amd bir sonraki yeni nesil kartlarını sunmuş olacak. Örneğin seneye bu zamanlarda bugün 1070ti’ye ödediğiniz fiyata muhtemelen 2070ti alacaksınız ve işte o kart 4k 60 fps stabil kartı olacak. Bu durumda gelecek yıl ve devamında çıkacak daha iyi optimizasyonlu, daha yeni grafik motorlarına sahip oyunları 4k 60fps’de oynayabilmek için bugünden 1070ti’ye 600+ dolar vermek anlamsızlaşmıyor mu? Yukarıda bazı arkadaşların da belirttiği gibi incelemede verdiğiniz grafiklerde 1070ti, bir kaç AAA yapım hariç hemen hemen hiç bir oyunda 4k’da değil 60’ı, 50 fps’yi bile geçememiş. Hatta 2k çözünürlükte bile her oyunda stabil 60’ı kilitleyemiyor. Şahsen bugünün donanım seviyesinde 1080Ti hariç, 1070ti ve düz 1080’in 4k değil orta üst segment 2k kartları olduğunu iddia ediyorum. İncelemede Levent Abi’nin söylediği “1070 ve üstü kartlar için 4k’nın altı çözünürlükler iş değil” önermesi bu kartların hiçbiri için pek kabul edilebilir bir ifade değil, zira bunu söylediğinizde bu kartların 2k’da bütün ayarlar sonuna kadar açıkken 70 – 75 ve üstü kare verdiğini farz etmek gerekir, hele ki 1440p 144hz monitörler bu kadar yaygınlaşmış, mütevazi sistemlerde bile 1080p 75hz ve üzeri ekranlar kullanılır olmuşken..
   Bence bu kartlar 2k seviyesinin kartlarıdır, hele ki düz 1070 değil 4k’da, 2k’da bile en iyi optimizasyonlu oyunlarda dahi 25-55 fps bandında geziniyor iken..

  • Guan @guan

   @gamsizm Videolara da baktım. GTA V kaç sene öncenin oyunu, 40-45 seviyesinde geziniyor. Doom ve Wolfenstein 60 veriyor ancak şunu unutmamak lazım, Doom ve Wolfenstein(galiba) 60FPS veriyor çünkü tamamen kapalı ve dar alanlarda geçen oyunlar bunlar. Bir oyunu değerlendirirken grafikleri güzel diye “Doom’da 60 veriyorsa suç diğer oyunlardadır” diyemeyiz çünkü her oyunun yükü aynı değil. Forza 7 de aynı şekilde iyi bir örnek değil. Gerçi Forza 7’nin grafikleri zaten (nedense siz beğenseniz de) berbat, iki boyutlu ağaçlar, saçma sapan gölgeler falan.

   Yani söylediğim hâlâ geçerli. “1070 56-58 fps civarında geziniyor.” ezberden söylenmiş, altı doldurulamamış ve gerçekten çok uzak bir söylem. Zaten sizin tablolarınız da bunun kanıtı.

   Konsolların piyasaya yön verdiği söyleminiz doğru, ancak benim söylediğim ile alakası yok.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @guan Forza 7’ye berbat dedikten sonra tartışacak bir şey yok 🙂 Tek bir araçtaki poligon detayı eski zamanda bütün oyunun sahnesinde yoktu. Müthiç bir gelişme var. Aynı örneği Gran Turismo Sport için de verebiliriz. Ağaçlar onda da öyle çünkü onun da bir sebebi var. Yarış oyunlarında durup etrafı izlemezsiniz. Hızlı akan görüntüde o ağaçların 2D olmasının zararı olmadığı gibi, gereksiz kaynak harcamadığı için de farklı detayları zenginleştirmede kullanabilirsiniz. Fifa da yıllarca 2 boyutlu izleyici kullandı aynı sebeple.

  • Guan @guan

   @gamsizm Let’s agree to disagree madem.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Benim için şuanda 4K için tek çözüm 1080 Ti, bu kart 2K için ideal

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Ekran kartının güvenliği için @hkellecioglu ‘nu almamışlar 😀

 • Mesut Kahraman #47 #111 + @vigilante

  @gamsizm sanırım videonun odağı arkada kalmış.Masa ve kafalar hafif blurlu görünüyor, kenarları keskin değil.

 • ÖG @ozgurg

  Videoda 1070 Ti 4K için tamam sürekli denildi ama 1080 Ti bile tamamen “tamam” değil. 4K için hala erken.

 • Mustafa Doğan @mustafadoganiku

  1070 Tİ’ı referans tasarımla almanın dezavantajı var mı? Gürültü çok mu rahatsız eder? Videoda referans tasarımın eksi ve artı yönleri de irdelense çok iyi olurdu. Sistem toplama aşamasındayım. 1070 modlu tasarım mı yoksa 1070 ti referans tasarım mı? (Aradaki fiyat farkının, sistemin diğer parçalarına upgrade önemi yok.)

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Sadece ses kısmında rahatsız edici olabilir. O da sizin beklentinize bağlı biraz da.

  • Anonim @anonim

   Referans tasarım kartlar birkaç ufak örnek dışında berbattır, bulaşmaya gelmez

  • UnicornKnight @unicornknight

   öyle ahım şahım bir ses de değil gerçi varolan, fakat yine de özelleştirilmiş kartların belli sıcaklıklara varana kadar fan açmayışlarını arıyor insan.

   bunun yanı sıra öteden beri NVIDIA’nın referans soğutucusunun yük altındayken salmaya başladığı bir sıcak plastik kokusu sorunu var. öteden beri diyorum, çünkü bununla alakalı NVIDIA forumlarında açılmış ilgili başlıkta bunu vurgulayanlar olmuş. kokuyu tarif etmek gerekirse hafif şekerli bir yanık kokusu (ki bu noktada 3D print işleri yapanların aklına direk olarak bazı başat markaların PLA filamentlerinin işlem sıcaklığında çıkardıkları koku gelecektir) denilebilir.

   bu ilginç durum marka farkı olmaksızın referans soğutucunun bulunduğu (ki bunlar da Founders Edition kartlar oluyor elbette ki) 1080’lerde ve 1070’lerde mevcutken yapılan geri bildirimlere rağmen giderilmeyip 1080Ti’da da bulunuyor olması muhtemelen 1070Ti’da da olacağı önyargısını geçerli kılıyor.

   “peki bu çok önemli bir şey mi?” derseniz “kişiye göre değişir” derim. pek çokları için bir hayli can sıkıcı bir durum olan yük altında oluşan coil whine’da özellikle kulaklık kullanan bir çok oyuncu için bir sorun oluşturmazken (adam duymuyor neticede) bazıları için hayat memat meselesi haline gelebiliyor netekim.

 • isyan_et @isyan_et

  Teklonoji ve Bilim Notları Nerdeeeeeeee

 • homerusan @homerusan

  bune hız elinize sağlık
  masaüstü topluyor olsam ekran kartındaki ilk seçimim bu olurdu

 • Ahmet aykök @systemnet

  genede amd ekran kartı alırım nvidianın sunduğu hizmete ihtiyacım yok çünkü.

 • Bogachan Turk @bogachanturk

  Acaba 7-10 metre arasında 1920x1080p’de 144hz. verebilen Displayport kablosu var mı Türkiye’de? Bir siteden 10metre aldım ancak 60hz. üzerine çıkamadı. AOC monitor ile gelen kabloda sorun yok ancak bana en az 7metre max 10metre gerekiyor. Amazon yada Aliexpress’den sipariş vereceğim ancak kablo test edemeyeceğim için 60hz verirse anlamı kalmayacak. Ekran kartım ise MSI Rx580

  • Bogachan Turk @bogachanturk

   Arkadaşlar bilgilendirme icin paylaşmak istedim. Sonunda yazıları elimden geldiğince okuyarak amazon sitesinden “KabelDirekt 909 4 K 60 Hz DisplayPort kablosu, sürüm 1.2, fiş ile kilitleme ve naylon kaplama Pro Series 7,5m Gri/Siyah” ürününü sipariş verdim. Sipariş 5 günde elime geçti. Ve sonuç 144hz görüntü veriyor sorunsuz şekilde 🙂 Şimdi başka bir sorun var. Mikrofonu monitore bağladığımda ses alamıyorum, onu da başka şekilde çözerim sanırım. Saygılarla.

 • Hakan @piranha

  Peki arkadaşlar geçen yıl MSI GTX 1060 GAMING 6GB yerine (aralarında 100TL fark vardı) ASUS GTX 1060 GTX STRIX 6GB alarak hata mı yaptım sizce? Burada böyle 1070, 1070 Ti vb’lerine bakarken sizlerin görüşünü merak ediyorum.

  https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1060-O6G-GAMING/
  https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1060-GAMING-X-6G.html

 • Murtaza Döngeloğullarından @cyraxus

  Güzel inceleme elinize sağlık. Yalnız şunu belirteyim 4k da 60 fps tüm oyunları oynatan kart şu an için yok 1080ti dahil buna. Hatta 1080ti bazı oyunlarda 30 karelere kadar düşüyor.Diğer yandan 1070 ti ın çıkma sebebi vega56 dır. Vega56 az bir overclockla gtx 1080 lere yakın değerler alıyor üstelik 4k da 1080 in ensesinde hbm2 avantajından dolayı.Kart güzel ama vega56 varken ben bu kartı almam tercihim amd ve freesync tarafında.Aham şaham bir güç tüketimi farkıda yok vega 56 210 220 watt larda .Ben uzun ömür ve freesync açısından vega56 diyorum.

Benzer Videolar