Faturayı görünce şok oldum 315TL Detaylara bakınca olay anlaşıldı 210TL playstore oyun alışverişi yapılmış görünüyor.
Ne mail adresime ne de telefonuma herhangi bir şifre veya bilgi gelmedi, beni arayıp şifre soran olmadı, herhangi bir yere sms atmadım. Kayıtlı mail adresime iki aşamalı doğrulama ile giriş yapıyorum. Bu dolandırıcılığı kim nasıl yapabiliyor hala anlamadım. Turk Telekom talebinizi aldık inceleyeceğiz haricinde de bir şey söyleyemiyor.
#TürkTelekom #Playstore

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Adam almamış ki dolandırılmış #*&?

 • Aykut Ç. @aykut

  aynı durum bir yakınımın başına geldi çocuğu mu yaptı yoksa dolandırılma mı hala tespit edilmedi yaklaşık 1000 tl lik bir şey, hiç bir haber bilgi vs olmadan çatır çatır satın almalar gerçekleşiyor nasıl oluyorsa? Biraz araştırırsanız aynı konudan müzdarip bir çok kişi var.

 • Orcun @orcun

  @theos Birisi sizin ttnet tek şifresiniz ele geçirmiş. Ve bunun üzerinden playstore'a girmiş ttnetin hizmeti oradan oyun steam cüzdan kodu vs. almış olabilir. Tavsiyem bir girip bakın. Neler alınmış falan görünüyor sonra da şifreyi değiştirin. Modemin şifresi herşeyide sıfırlayın ve yeniden kendiniz kurulum yapın. WPS varsa kapatın. Uzaktan erişim vs. gibi şeyleride modemde kapatın. Ev halkından yada tanıdık akraba vs. ise zaten neler aldıysa oyunlardan bakarsınız. Genelde çünkü böyle şeyler en yakınlarınızdan çıkabiliyor. Ve türktelekomdan düzgün cevap gelmezse savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

  • Karma @karma

   Tekşifre modem ile ilgili bir olay değil. Tamamen bağımsız e-posta + şifre istiyor giriş için ki aslında burada alışveriş yapıldığında e-posta gelmesi lazımdı.

  • Orcun @orcun

   @karma Onu nasıl elde ettiler bilemiyorum. Modemi şu yüzden dedim, modem Tp-link ise birçok açığı custom firmware o şu bu arkadan erişim gibi şeyleri oldukça fazla hani görüyoruz neticede reklamlı bilmemne çıkıyor seni bilmemnereye yönlendiriyor arayüze girmeni engelliyor falan. Hani açıkları kapatmak lazım. Adam senin ağına wps açıksa bir yolunu bulursa hertürlü sızabilir. Ağa zaten sızdıktan sonrası cihazın sistemin farketmiyor. Yapan adam hertürlü gene yapar. Ama arkadaş olayı çözmüş zaten.

  • KalemTraş @zmuratk

   Tek şifre ile oyun alınabiliyor mu ki o kadar zaafiyeti olan bir sistem değildir, sanırım?

  • Orcun @orcun

   @zmuratk Evet tek şifre ile giriş yapıyorsunuz, alabilirsiniz. Ama tek şifreyi de siz zaten harici alıyorsunuz. Modemde falan yazan bilgiler internet giriş bilgileri o ayrı oluyor.

  • KalemTraş @zmuratk

   @orcun Bir kere alıp kaptırdın mı, yada sistemin varsa bi açığı öpüyorlar yani. En azından çalışıyorlar. Bizim ülkede gerizekalı çok hakkını aramayan, teyzeme fatura gelse 5bin tl söylenir ama müşteri hizmetlerini aramaz beni arar ağlar.

 • theos @theos

  Öğleden sonra Türk Telekom'dan bir yetkili arayarak faturadaki tutarı sildiğini belirtti. Sorun da hızlı bir şekilde çözülmüş oldu. Yalnız açığın nereden kaynaklandığını çok merak ediyorum. Şifremi bilen herhangi biri yok, Apple bilgisayar kullanıyorum ve keylogger vs olma ihtimali çok ama çok düşük.

Önceden neredeyse tüm videoların podcastleri oluyordu, her geçen gün itunes podcast'te daha az başlık görmeye başladım. Teknoseyir, iTunes'ta oldukça üst sıralarda da yer alıyordu biz de arabada, yolda, bisiklette rahat rahat dinliyorduk... @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Saatlerdir iTunes Store, App Store gibi servislere erişim sağlanamıyor. #apple #appstore

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Bir arkadaşımın Lenovo Thinkcentre E32 bilgisayarına SSD takıp işletim sistemini (Windows 7) yeniden yükledik. SSD'ye kurulum yaptığımız için recovery ile değil doğrudan dvdden kurulum yapıldı. Ancak USB 3.0 driverlarını yüklediğimizde tüm USB'ler devre dışı kalıyor, mouse klavye de çalışmadığı için güvenli moddan driver'ı kaldırmak zorunda kalıyoruz. Bir şey atlamış olma ihtimalimiz var ama bir türlü çözemedik...
http://shop.lenovo.com/gb/en/workstations/thinkstation/e-series/e32-tower/

Bahsi geçen driver şu Intel Onboard USB 3.0 Driver for Windows 7 (32-bit and 64-bit) - ThinkCentre and ThinkStation
http://support.lenovo.com/gb/en/products/workstations/thinkstation-e-series-workstations/thinkstation-e32/downloads/DS035666

Ürüne ait sürücü download sayfası: http://support.lenovo.com/gb/en/products/workstations/thinkstation-e-series-workstations/thinkstation-e32?cid=uk:affiliate:NqzX1H&nid=td

ThinkStation E32 Tower Workstation | Value Performance Workstation

Discover the ThinkStation E32, a tower workstation that delivers power and stability in an affordable, entry-level PC for manufacturing, media, finance, and software development applications. Includes Autodesk AutoCAD preloaded software.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

E-Kitap okuyucu kullanan var mı? Amazon yeni Kindle Voyage modelini duyurdu. Ben de tam Paperwhite2 almaya karar vermiştim ama beklemeye değer mi ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk iPhone ve iPhone 6 plus ekran görüntüleri üst üste... Ilk iPhone'a ait ekran Görüntüsü neredeyse bir ikon kadar kalmış...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jay Freeman @cydia

  Fast food'u kesti sulu yemek yemeye başladı ondan kilo aldı ve kanlanıp canlandı 😀

 • arsenik @sha-2

  Bu kadar küçük olacağını düşünmediğim için kendim bir deneme yapayım dedim ve sanırım yaptığım deneme sonucunda düşündüğüm şeyin doğru olduğunu gördüm. Şöyle ki iPhone 6 Plus'ta 1920*1080p çözünürlük var. İlk çıkan iPhone'da ise Vikipedi 480*320 olduğunu yazıyor.

  Bu çözünürlükte resme göre 1080 piksellik boş bir resme 480*320'lik bir resmi atıp 950*534 çözünürlüğüne küçülttüm. Neden 950 derseniz üstteki resmin çözünürlüğü de 950 olduğu için aynısı olmalıydı.

  Aradaki farkı görebilmek için üstteki resmi ve hemen alttaki resmi yan yana 2 sekme olarak açabilirsiniz.

  Paint ile yaptığımdan 1080 piksellik halinde eklediğim resim soldan 1 alttan 3 piksel kenar uzaklığına sahip. Onu düşünerek değerlendiriniz.

Android severler ve apple fanları için Anandtech söylüyor: Sen sus rakamlar konuşsun
http://www.anandtech.com/show/8559/iphone-6-and-iphone-6-plus-preliminary-results

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Diş hekimi bir arkadaşım için vesa mount destekli beyaz (kesinlikle beyaz) monitör arıyoruz. Fiyatı uygun bir şey olursa daha iyi olur. 17" ve 19" olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap