Sony WM-GX612 Walkman

90'lı yıllar için inanılmaz bir teknolojiydi. Kulaklıktan kumandalı, ciklet pil tabir edilen (3 first sakız kalınlığında falan) pili ile 20saate kadar kaset çalabiliyordu. Dijital radyosu, yanında gelen yaka mikrofonu ile yüksek kaliteli ses kayıt özelliğinin yanısıra 2 sonraki 3 önceki parçaya geç gibi bir kaset için oldukça ileri sayılabilecek bir özelliği vardı. Çalışır durumda duruyordu ama bataryasını bulamadım. Bu arada fotografta yanında gördüğünüz kalem pil adaptörü sayesinde şarjınız bitince tek kalem pil ilede kullanabiliyordunuz. Tüm bu özelliklerine rağmen bir kaset kutusu boyutlarından çok az büyüklükteydi... Geçen gündem değerlendirmelerinden birinde @leventp bahsedince çekmecelerden arayıp buldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Transcend JetDrive Lite 130

Transcend'in düşük disk kapasitesine sahip taşınabilir cihazları hedefleyerek üretmiş olduğu JetDrive lite serisi, okuma yazma hızıyla da oldukça dikkat çekici. 95MB/s'a kadar okuma 60MB/s'ye kadar yazma hızıyla oldukça başarılı. Her cihaz için farklı seçenekler var, ben #Apple Macbook Air 13' için üretilmiş olan 130 modelini satın aldım. Takıldığında dışarıda hiç fazlalık kalmaması en büyük artısı. Bu okuma yazma hızları ile sanki ikinci bir disk takmış gibi kullanabilirsiniz.
Ürünle ilgili detaylar için web sitesine bakabilirsiniz. http://www.transcend-info.com/apple/jetdrivelite/ Son olarak Amazon.com satış fiyatı 79$. Herhangi bir sorun olmadan 3 gün içerisinde Amerika'dan Muğla'ya UPS ile ulaştı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Foldio Light Box

Basit ama kullanışlı sloganıyla hayata geçmiş bir kickstarter projesi olan Foldio oldukça dikkatimi çekti. Tek ledli modeli 49$ iki ledli modeli ise 59$ fiyatla Orangemonkey'nin web sitesinden satın alınabiliyor. Katlanabilir olması ile kullanılmadığı zamanlarda oldukça az yer kaplayan Foldio, açıldığında da 26cm'lik tek kenar çevre uzunluğuyla fazla büyük sayılmaz. Bu haliyle de örneğin bir iPad Air fotoğrafı çekmek oldukça zor. Ledler 9V'luk piller aracılığıyla çalışıyor, bu piller kutudan çıkmıyor. Foldio'nun katlanırken ve açıkken sabit kalmasına yarayan mıknatıs sistemi sayesinde pilleri dış kenarlara sabitlemek mümkün. Bu ürünle ilgili çekilmiş olan fotoğraflar instagram ve twitter'da #foldio tagi ile paylaşılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap