Faturayı görünce şok oldum 315TL Detaylara bakınca olay anlaşıldı 210TL playstore oyun alışverişi yapılmış görünüyor.
Ne mail adresime ne de telefonuma herhangi bir şifre veya bilgi gelmedi, beni arayıp şifre soran olmadı, herhangi bir yere sms atmadım. Kayıtlı mail adresime iki aşamalı doğrulama ile giriş yapıyorum. Bu dolandırıcılığı kim nasıl yapabiliyor hala anlamadım. Turk Telekom talebinizi aldık inceleyeceğiz haricinde de bir şey söyleyemiyor.
#TürkTelekom #Playstore

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burcin Cerci @noonelivesforever

  türk telekom'da tek şifre denen sistem var belki onu kullanarak yapılmış olabilir. yıllar önce playstore'da alış veriş yapmak için zorunlu olarak almıştım. ama artık kullanmadığım için hatırlamıyorum.

 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Adam almamış ki dolandırılmış #*&?

 • Aykut Ç. @aykut

  aynı durum bir yakınımın başına geldi çocuğu mu yaptı yoksa dolandırılma mı hala tespit edilmedi yaklaşık 1000 tl lik bir şey, hiç bir haber bilgi vs olmadan çatır çatır satın almalar gerçekleşiyor nasıl oluyorsa? Biraz araştırırsanız aynı konudan müzdarip bir çok kişi var.

 • Orcun @orcun

  @theos Birisi sizin ttnet tek şifresiniz ele geçirmiş. Ve bunun üzerinden playstore'a girmiş ttnetin hizmeti oradan oyun steam cüzdan kodu vs. almış olabilir. Tavsiyem bir girip bakın. Neler alınmış falan görünüyor sonra da şifreyi değiştirin. Modemin şifresi herşeyide sıfırlayın ve yeniden kendiniz kurulum yapın. WPS varsa kapatın. Uzaktan erişim vs. gibi şeyleride modemde kapatın. Ev halkından yada tanıdık akraba vs. ise zaten neler aldıysa oyunlardan bakarsınız. Genelde çünkü böyle şeyler en yakınlarınızdan çıkabiliyor. Ve türktelekomdan düzgün cevap gelmezse savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

  • Karma @karma

   Tekşifre modem ile ilgili bir olay değil. Tamamen bağımsız e-posta + şifre istiyor giriş için ki aslında burada alışveriş yapıldığında e-posta gelmesi lazımdı.

  • Orcun @orcun

   @karma Onu nasıl elde ettiler bilemiyorum. Modemi şu yüzden dedim, modem Tp-link ise birçok açığı custom firmware o şu bu arkadan erişim gibi şeyleri oldukça fazla hani görüyoruz neticede reklamlı bilmemne çıkıyor seni bilmemnereye yönlendiriyor arayüze girmeni engelliyor falan. Hani açıkları kapatmak lazım. Adam senin ağına wps açıksa bir yolunu bulursa hertürlü sızabilir. Ağa zaten sızdıktan sonrası cihazın sistemin farketmiyor. Yapan adam hertürlü gene yapar. Ama arkadaş olayı çözmüş zaten.

  • KalemTraş @zmuratk

   Tek şifre ile oyun alınabiliyor mu ki o kadar zaafiyeti olan bir sistem değildir, sanırım?

  • Orcun @orcun

   @zmuratk Evet tek şifre ile giriş yapıyorsunuz, alabilirsiniz. Ama tek şifreyi de siz zaten harici alıyorsunuz. Modemde falan yazan bilgiler internet giriş bilgileri o ayrı oluyor.

  • KalemTraş @zmuratk

   @orcun Bir kere alıp kaptırdın mı, yada sistemin varsa bi açığı öpüyorlar yani. En azından çalışıyorlar. Bizim ülkede gerizekalı çok hakkını aramayan, teyzeme fatura gelse 5bin tl söylenir ama müşteri hizmetlerini aramaz beni arar ağlar.

 • theos @theos

  Öğleden sonra Türk Telekom'dan bir yetkili arayarak faturadaki tutarı sildiğini belirtti. Sorun da hızlı bir şekilde çözülmüş oldu. Yalnız açığın nereden kaynaklandığını çok merak ediyorum. Şifremi bilen herhangi biri yok, Apple bilgisayar kullanıyorum ve keylogger vs olma ihtimali çok ama çok düşük.