Normalde ofis yazılımlarına ihtiyacım olduğunda Google Docs, Spreadsheets vs. kullanıyorum ama iş gereği artık bilgisayarıma bu ofis yazılımlarını kurmam lazım. Microsoft Office'in lisansına para vermek istemiyorum, korsan versiyonlarını da kullanmak içime sinmiyor.

Soruma gelecek olursam, şu aralar Windows'ta en iyi açık kaynak ofis yazılımları hangisi? Linux dağıtımlarında Libre Office kullanıyordum ama bir de Open Office gibi başka alternatifler var sanırım. Siz neler önerirsiniz? En önemli kriterim, MS Office uzantılı dosyaları açarken ve kaydederken bozulma olmaması. Örneğin, Excel'de düzenlediğim bir tarih formatı karşıya bozuk halde gitsin istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22

Pokemon Theme Rendered in Windows Task Manager (1792 threads)

Currently trying to get doom working! Should be done soon. Inspired by https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/hbx72t/if_this_is_not_the_correct_way_t...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu arkadaşı yeni keşfettim. 16 yaşında. Ben bu yaşta böyle olgun bir çalım görmedim

https://www.youtube.com/watch?v=nb_Uj47N7jc
https://www.youtube.com/watch?v=BX4BmgNdk3Q

#kieselsolocontest Kiesel Guitar Solo Contest — Max Ostro [w/TABS]

Hi folks! Here's my entry for Kiesel Guitar Solo Contest 2019 [TABS]: is.gd/MaxOstro_KieselTAB Guitar: Inspector Max Ostro Limited Edition ... #kieselsolocon...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Luthierlerin videolarında gezinirken bu abimizi İngiliz abimize denk geldim. Kendisi çok güzel bir elektro bağlama yapmış 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=diLgWQ09qE0

Building an electric saz

This was an unusual project for me. I was asked by Sal Ormandji to build a prototype, solid-body electric saz. A saz is a traditional Turkish instrument. In ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu gözlükten vardı, yere düşürüp çerçevesini kırdım. Bir süredir düzgün fiyatlara düşmesini bekliyordum, 269 lira düşmüşünü gördüm az önce. Fiyat çok iyi olunca da şüphe etmeye başladım acaba sahte olabilir mi diye 😀 Yorumlarda herkes orijinal demiş ama güvenemiyorum. Mağaza puanı da çok iyi değil. Var mı bu mağazadan daha önce alışveriş yapmış olan?

https://www.hepsiburada.com/ray-ban-rb2140-901-50-22-130-3n-wayfarer-unisex-gunes-gozlugu-pm-HB000001HX0R

Ray-Ban Rb2140 901 50 22 130 3N Wayfarer Unisex Güneş Fiyatı

Ray-Ban Rb2140 901 50 22 130 3N Wayfarer Unisex Güneş en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19
 • UnicornKnight @unicornknight

  Hepsiburada üzerinde yorumlar mağaza bazlı değil ürün bazlıdır, dolayısı ile daha önce işini doğru düzgün yapan bir mağaza tarafından satılan orijinal ürünler nedeniyle girilen yorumları her mağazaya yormak kuvvetle muhtemel sahte ürün almanızla sonuçlanır.

  Orijinal Ray-Ban satıyorsa Luxottica Türkiye'nin ürünün marka, model, seri no, satıcı kaşesi ve hologram bandrolünü içeren garanti belgesi beraberinde satması gerekir. bunları sağlayamıyorsa iki ihtimal var:

  *ya sahte ürün satıyordur.
  *ya da serbest ithalat olduğunu ileri sürerek sahte ürün satıyordur.

  altternatifi maalesef yok. Hepsiburada'da satıcıya önden soru da soramadığınız için ikinci paragrafta bahsettiğim garanti belgesi hususunu teyid edebilmenizin yegane yolu ürünün elinize ulaşması ve kontrol etmeniz. avantajınız ise internet üzerinden satın aldığınız bir ürünü hiçbir gerekçe göstermeksizin 14 gün içerisinde cayma hakkınız dahilinde iade edebilmektesiniz.

  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/internetten-alisveris-yapan-herkesi-ilgilendiriyor-cayma-hakkinda-buna-dikkat-40743588

 • Agab @agab

  Sahte hocam bu hb’de ucuz olanlar. Hani kaçak getirse falan desen dahi yok yine dolardan dolayı kurtarmıyor. Çok araştırdım ben de zamanında burayı. Ama artık adamlar birebir orijinal taklidi yapabiliyorlar dış olarak.

 • jans @jans

  sayfanın aşağısında firmanın bilgileri yer alıyor. o rayban yetkili satıcıları arasında var mı bakabilirsin.

 • Cemre Bayrak @flagbearer

  %99 sahte çinde sahte sipariş vermiştim 80-90 tl ye gelmişti onları 200-300 arasına türkiyede orjinal diye satıyorlar. kutusu amplemi filan herşeyi var . aynı orjinal gibi .yan yana koymadan sahte mi gerçekmi anlamak çok zor.

İncehesap'ın gaming geceleri sayfası performans bakımından gördüğüm en kötü sayfalardan biri olabilir. Sayfayı yavaşlatması gereken hiçbir şey olmadığı halde her şey çok yavaş, çok geç yükleniyor ve bilgisayar fark edilir bir şekilde zorlanıyor. Bu kadar basit bir sayfayı nasıl bu hale getirmeyi başarmışlar acaba?

i5 4200H'de Chrome ile sadece bu sekme tek başına %60 ile %70 arası işlemci kullanıyor. Firefox'ta durum daha da kötü. Aşağı korkunçluğun ekran görüntülerini ekledim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sitede referans kodu istemek yasak mı? Değilse hey.com davetiyelerine talibim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Doktorlar için podcast isim önerisi:
Hastalık Gündem Değerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Bazı cihazların içinden çıkan çok sert, siyah sünger/köpük gibi, sertliği kauçuğa yakın olan bir malzeme var, denk gelmişsinizdir. Bu malzemeden şöyle yaklaşık 30*10 ölçülerde bulup klavye bilek desteği yapmak istiyorum. Google'da sert köpük diye arattığımda özellikle yatak, koltuk için sünger satanlar çıktı ama hem bunların sertlik derecelerini bilmediğim için hem de çok pahalı olduğu için sipariş veremedim.

Bunun adı nedir ve küçük ölçülerde nereden temin edebilirim, aramızda bilenimiz var mı? Bıçakla istediğim şekilde kesebilmek ve zımparalayabilmek, kirlendiğinde de yıkayabilmek istiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://eksisozluk.com/20-mayis-2020-amazon-com-trnin-yaptigi-sov--6528730?a=popular Bu fotoyu buradan bir arkadaş paylaşmamış mıydı ya? @protego ydu sanırım?

Düzenleme: Entryde de kaynak TeknoSeyir denmiş, şimdi gördüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap