Geldi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dun Xbox PC uygulamasindan butun oyunlari sildim, sonrasinda da uygulamayi ve Game Pass aboneligi olan kullaniciyi komple kaldirdim. Az once bilgisayardaki ikinci kullaniciya gectigimde oyunlarin hala kurulu gorundugunu fark ettim ve daha tuhafi, calistirilabiliyorlar 😀 Basit bir kisayol silinmeme meselesi degil yani. Ah Microsoft...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oturdugum bolgede internet altyapisinda iyilesme olup olmadigini merak ettim ve oturdugum binanin adresini girerek TurkNet'in araci ile bir sorgulama yaptim. Cikan sonuc 68 Mbps download, 8 Mbps upload gosterip 75 Mbps'lik bir paket oneriyor fakat benim kullandigim paket 35 Mbps. TurkNet ile iletisime gecsem benim paketimi de bu hizlara cikarirlar mi acaba yoksa baska bir teknik mesele mi vardir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugun arka arkaya navigasyonun azizligine ugradim ve birkac kere HGS/OGS giselerinden gecmek zorunda kaldim fakat arabada henuz HGS veya OGS yok. Bunun odemesini ne sekilde yapabilirim? Ceza durumlari olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buralarda kullanan illa ki vardir ama ben bugun NewPipe uygulamasini kesfettim.

Bu, Vanced gibi uygulamalarin aksine Youtube API'ini veya diger Google servislerini kullanmiyor ve tamamen acik kaynak. Youtube videolarinin yani sira, dagitik olan PeerTube platformunu ve baska platformlari da destekliyor. Abonelikleri Youtube'dan export alarak uygulamaya aktariyorsunuz, sonrasinda videolari resmi uygulamada oldugu gibi sorunsuz bir sekilde izleyebiliyorsunuz. Abonelik bilgileri bu sayede yerelde tutulmus oluyor. Benim en sevdigim ozellik, kalabalik ve karman corman olan abone videolari sorununa cozum olarak getirdikleri feed sistemi. Abone oldugunuz kanallari kendi feedlerinizi olusturarak kategorilendirebiliyor ve sadece o feed'deki videolara bakabiliyorsunuz. Ben 10-15 tane kategori olusturarak abone oldugum kanallari duzenledim. Tabii bir de reklam engelleme ozelligi var 🙂

https://newpipe.net/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

One UI 3.1'de tüm uygulamaları anasayfada gösterme seçeneği seçildiğinde Trendyol uygulama reklamı geliyor ve kaldırma seçeneği yok 🙂 En azından ben araştırıp bulamadım. Adamlar gerçekten kaldırılmayan reklam mı almışlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün akşam A71 telefonu şarjdan çıkardığımda çalışmadığını gördüm, durduk yere vefat etti 🙂 Güç + ses tuşlarıyla resetlemeyi denedim, farklı şeyler denedim ama tepki yok. Bir 10 saniye basılı tutunca telefon titriyor, sonra hiçbir şey olmuyor. Komple öldüğünü düşünmüştüm ama bugün alarm çalınca telefonun aslında açık olduğunu, ekranın bozulduğunu fark ettim.

Soruma gelecek olursam, telefon Samsung TR garantili, nereye gönderebileceğimi sorduğumda Destek Bilişim diye bir yerin bilgilerini verdi fakat şikayet sitelerinde neredeyse her gün şikayet almış bu yer, haliyle çekiniyorum. Telefon daha 5-6 aylık, açıp kurcalansın istemiyorum.

Ben elimdeki cihazdan olmadan bu sıkıntıyı bir şekilde çözebilir miyim, daha önce aramızda buna benzer bir şeyi yaşayan ve deneyimleyen oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap