Windows 10'da task managerın performans kısmında uygulamanın gpuyu ne kadar kullandığını, hangi tür işlem yaptığını vs görebiliyorduk. Windows 11'de kaldırıldımı yoksa açmak mı gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu windows'ta ki xbox uygulaması ne iğrenç bir şey ya. Forza horizin 5 inmesini o kadar bekledim şimdi hata diyor oynatmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gigabyte'ın sitesine girebilen var mı? Driver çekicem 1 haftadır açılmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Bitcoin madenciliği konusunda pek konuşulmayan bir konu.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/jan/17/bitcoin-big-oil-environment-energy

Another thing you may not know about Bitcoin: it's killing the planet | Ethan...

As a Bitcoin maker who covered the oil industry as a journalist, I see parallels between the two that may haunt cryptocurrency
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Alptekin @alptekinck

  btc madenciliği hep vardı. kart sorunu yaşatan eth madenciliği. bu haberleri küçük çaplı buluyorum.

 • Erkanusaryum @erkanusaryum

  Direkt Çin deseler daha doğru olur. Yoksa bitcoin çevreyi kirletiyor veyahut arabalar kirletiyor vs boş muhabbet.

 • makesome @makesome

  Evet bitcoin ve ether'inde çok enerji harcadıkları doğru fakat piyasada çok çok çok az enerji harcayanlarda mevcut, olay tamamen hype denilen şey yüzünden oluyor. İnsanlar teknolojisine veya kullanım kolaylığına bakmadan gözleri kapalı para kazanma hırsı ile arz talep oluşturuyorlar. Üstelik yazdığım sebepten dolayı madenci tekelinden de çok bahsedilmiyor.

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Bunun sorumlusu doğrudan Çin'dir, doğrudan belirtemeyen de yuvarlak cümlelerle herkesi suçluyor. Aynısı iklim zirvelerinde de oluyor, maçası Çin'i suçlamaya yetmeyen gelişmekte olan ülkeleri (biz dahil) tabiatı çok kirletmekle suçluyor, bir bakıyorsun Türkiye Çin'in %1'i kadar karbon salınımı yapmıyor. Bu mafya ülkeden herkes korkuyor artık

Amd'ye acayip saygı duydum. Adamlarla dalga geçerken resmen devrim yaptılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Aslında yolda olduğu, hep belliydi zaten de, hem teknoloji yayıncılığının hem de fanatiklerin gözü kararmıştı. Phenom II ve FX ile Athlon'dan sızmaya başlayan ışık biraz daha şiddetlenmişti (aşırı kıpraşıyorlardı ama şiddeti artmaya başlamıştı). Ayrıca, Intel'in lisansı ile üretilen diğer bir eş işlemcinin Intel'in performans yolundan gidemeyeceğini söylemek de biraz garip kaçıyordu. Eninde sonunda Intel'i yakalayacaktı, sadece para ve zaman meselesiydi. Para olayı hem Intel'in haksız rekabetinden dolayı hem ATI'yi satın almasından hem de zamansız bir AMD-ATI birleşmesi nedeniyle para ve zamansızlık işlerin uzamasına neden oldu. ATI içselleştirmekte acele etmeyip, bir süre daha ATI olarak götürselerdi, belki de daha önce bu seviyeye gelebileceklerdi. Ama, olsun, geç olsun ama güç(!!!!) olmasın.

Eleman çin'e yaptırımlara devam edecekmiş. Güzel tiyatroydu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6