Amd'ye acayip saygı duydum. Adamlarla dalga geçerken resmen devrim yaptılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Aslında yolda olduğu, hep belliydi zaten de, hem teknoloji yayıncılığının hem de fanatiklerin gözü kararmıştı. Phenom II ve FX ile Athlon'dan sızmaya başlayan ışık biraz daha şiddetlenmişti (aşırı kıpraşıyorlardı ama şiddeti artmaya başlamıştı). Ayrıca, Intel'in lisansı ile üretilen diğer bir eş işlemcinin Intel'in performans yolundan gidemeyeceğini söylemek de biraz garip kaçıyordu. Eninde sonunda Intel'i yakalayacaktı, sadece para ve zaman meselesiydi. Para olayı hem Intel'in haksız rekabetinden dolayı hem ATI'yi satın almasından hem de zamansız bir AMD-ATI birleşmesi nedeniyle para ve zamansızlık işlerin uzamasına neden oldu. ATI içselleştirmekte acele etmeyip, bir süre daha ATI olarak götürselerdi, belki de daha önce bu seviyeye gelebileceklerdi. Ama, olsun, geç olsun ama güç(!!!!) olmasın.

Eleman çin'e yaptırımlara devam edecekmiş. Güzel tiyatroydu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Kukladan ziyade koltuğa oturmadan söyledikleriniz koltuğa oturunca biter. Bizede gazap olacağını söylüyordu işi devralınca karşısında politik yarışta olan biri degil ülke görüyor. Öyle kolay degil silkerler adamı. İnşallah daha hızlı süper gücünü yitirir ki yitirdide.

  • Nostromo @nostromo

   Amerika'yı daha kimse takmıyor ki, en önemli iki uydusu Almanya ile Fransa bile takmıyor. İran ile yapılan nükleer antlaşmayı Amerika bozunca ilk tepkiyi bu iki ülke verdi, ben takmıyorum alacağın kararları dedi resmen. Dünyanın yeni bölüm sonu canavarı artık Çin. Beğeniriz veya beğenmeyiz ama bizdeki mevcut hükümet son 10 yılda Amerika'nın karizmasını fena çizdi. S-400 lerden tut, Suriye, Libya, doğu akdenize varana kadar ne diyorlarsa aksi yönde kendi menfaatlerimiz doğrultusunda hareket ettik. Bedelini ödedik/ödüyoruz o ayrı tabi. Bir laf vardır ''tanrının kanını akıtırsan kullarının inancını sarsarsın'' antik yunan sözüydü galiba.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   @nostromo Evet halen bedelini ödüyoruz sanayide ihracat var hayvan gibi hemde ama gel gör Dolar/Euro çıkıyor. Ben ekonomimizin kötü olduğuna inanmıyorum (bilerek paramıza deger kaybettiriliyor). İhracat olan ülkede nasıl ekonomi kötü oluyor Avrupanın donundan tut Iraklının sofrasındaki ekmege kadar burda gidiyor. Ben inanmıyorum ekonomi yönetilemiyor iddialarına bu açık ve gerçek müdahale. Dedigin gibi bedelini ağır ödüyoruz.

  • Nostromo @nostromo

   @extreme İran, Amerika için bir tehdit değil. Aksine Amerika, İran'ı çok güzel pazarlıyor. Komşu ülkelere diyor ki ''İran çok güçlü, sizi vurabilir kendinizi savunmanız lâzım. O yüzden şu elimde görmüş olduğunuz silahlardan size satabilirim'' diye Arapları korkutarak bol bol silah satıyor. Amerika istese İran'ı 1 ayda yok eder etmesine ama bir tehlikesi var bu işin o da şu; Amerika, Irak'ı işgal ettiğinde başa getirdiği yöneticilere ülkeye yatırım yaparak kalkındırma sözü verdi ama sermaye buna yanaşmadı. Amerikan şirketleri çatışma bölgesinde iş yapmak istemediler. Bugün Irak'ta sadece Amerikan askerleri ve bir kaç Amerikan petrol şirketi var. Koca Amerika'nın nüfuzu sadece bu kadar yani. Irak verilen yatırım sözlerinin yerine getirilmediğini görünce geçen yıllardan bu yana iyice Çin'e yanaştı. Çin zaten elindeki neredeyse sınırı olmayan milyarlarca dolarla Irak'a çok büyük yatırımlar yaparak Amerikan güdümünden çıkardı ülkeyi. Daha geçen yıldı galiba, Irak'ın kıtıpiyoz başbakanı ''Amerika ülkemizi terk etsin'' dedi. Bu cürreti nereden alıyor sanıyorsunuz ? Çin devletinin ekonomik sistemi Amerika gibi özel teşebbüslerin elinde değil. Bugün her Çinli firmanın %50 si Çin devletine ait. Hükümetin şirketlere şu ülkeye yatırım yapacaksınız diye talimat yollaması yetiyor. Velhasıl kelâm, Amerika, İran yönetimini devirdiği takdirde Çin'in oraya da aynı şekilde devasa ekonomik gücüyle sahip olmasından korkuyor. İran-Amerika sürtüşmesinin perde arkası tam olarak bu. İran bir bok değil aslında.

  • lterlemez @lterlemez

   @nostromo; Almanya ABD uydusu değil ama WW2'nin neden olduğu bazı şeyler vardı (ki Japonya da aynı nedenle benzer şekilde hareket ediyor). Ancak, birleşmeden sonra çok fazla dikkate almamaya başlamışlardı (özellikle de dinleme olayları patlak verdikten sonra).

  • lterlemez @lterlemez

   @extreme; İsrail de tehlikeli bir ülke.

#BirazMüzik #Eylül
https://youtu.be/WKmPlZHakQo

Erkin Koray - Bir Eylül Akşamı (1966)

Erkin Koray, the Turkish singer-songwriter and guitarist, is also one of the major figures in Turkish psychedelic music and Anatolian Rock by the 1960’s & 70...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu paradox interactive oyunlarının optimizasyonu ne kadar leş ya. i9 9900k'da nasıl kasabilir bir strateji oyunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu fanboyluk olayını anlamaya iqum yetmiyor sanırım. Yav adamın kullandığı markaya bir laf ettik savunmayı görsen mahkemede babasını böyle savunmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Bu cs kadar ai kötü oyun görmedim. Adamın biri çıktı yerine bot geldi bot önden gitti adamı gördü mal mal gökyüzüne bakıyor. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap