Earpods alıp bilgisayarda mikrofonun kötü çalışma sorunu olan var mı ? Telefonda ses kaydı alıyorum tertemiz ama bilgisayarda adaptöre takıyorum çoğu zaman mikrofon sesi bile gelmiyor sadece gürültü geliyor anlam veremiyorum. Ayrıca Honor telefonda ses açma kapama tuşları da işe yaramıyor. İlk aldığım çakma geldi iade ettim bu sefer mağazadan aldım çakma falan olduğunu da düşünmüyorum ama sorun ne olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Mikrofonu iyi olan kulak içi bir kulaklık var mı ? 250 tlye yakın bir bütçem var, Asus Tuf h3 eskisi kadar memnun etmediği için arıyorum. Discord falan için kullanacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • revenge @revenge

  Apple Earpods.
  Daha iyisini görmedim.

  • Doğuş @dogus

   onu da 250'ye yakın bütçeye göremedim 😀

  • Doğuş @dogus

   @passenoir aa pardon ya benim aklım kablosuza kaydı bir an. @revenge 'ın dediği gibi bu alınır her türlü bunun tek sıkıntısı iyi bakmak gerekiyor, kabloları çabuk gibiyor. Benim iphone 3g'nin kulaklığı sapasağlam dururken 4 ve 6 'nın kiler sizlere ömür =) 2 tanede sonradan alıp eskittim.

  • revenge @revenge

   @dogus Anladığım kadarıyla Airpods yazdığımı sanmışsınız. Algıda seçicilik. 😀
   EARPODS. Fakirin kulaklığı. Nasıl fakirse artık. Bu bile 200 TL.

  • Doğuş @dogus

   @revenge ya burada bir tws kulaklık furyası varya ondan etkilendim =) ben tws kulaklıkları hiç sevemedim oysa ki ama beynime kazınmış 😀 😀

  • sorakrs @sorakrs

   daha pahalıdır diye düşünmüştüm de değilmiş. peki mikrofon dışında bütün bir kalite olarak değer mi ? şu an jbl c100si kullanıyorum uzun süredir kullandığımdan dolayı müzik dinlerken ses biraz patlayarak geliyor onun dışında mikrofonumun çokta kötü olmadığını söylüyorlar. 200 tlye değer mi ?

  • revenge @revenge

   @dogus TWS'lerden uzak dur.
   Dünya da hangi ürün var ki, ömrü bir yıl bile olmasın. Buna rağmen satış rekorları kırsın. İşte TWS bu.

   Berbat ses kalitesi.
   İki sürücü arası anlık kopmalar.
   Çekim sorunları.
   Ergonomiden uzak tasarımlar.
   Cebe sığmayan boktan kutular.
   Her birinde tonla eksik ve bir kaç güzel özellik.
   Eksikler yüzünden alınası olmayan rezil ürünler.

   En pahalısı bile bir işe yaramaz.

   Pil çabuk ölüyor.
   Kaybolmaları ayrı dert.

  • revenge @revenge

   @sorakrs Değer. Mikrofon kalitesi müthiş.
   ses kalitesi de öyle.
   Kulağın içine çevirerek sokun. Bir de müziği öyle dinleyin. Bass bombası. 😀

  • Doğuş @dogus

   @revenge ben airpods'u 1 senede 2 kere pil değişikliğine giden gördüm 😀 ben 2.de iade ederdim herhalde.

   Benim için en büyük dert kulağından düşmesi ve kaybolması. İncelemelerde bir kafa sallayıp düşmüyor diyorlar. Metroda yanından geçen adamdan omuz yesinlerde göreyim o kulaklıkları 😀

  • Coppermine @coppermine

   @revenge tws’leri fazla gömmüşsünüz, pandemi sebebiyle uzun süredir home office çalışıyorum ve Mart ayından beridir Huawei P40 Pro ile hediye gelen Freebuds Pro TWS kullanıyorum. Gün içerisinde rahat 2-3 saatlik MS Team toplantılarında bu kulaklığı kullanıyorum. Kulaklık hem Huawei P40 Pro’ya hemde iş telefonum Iphone XR’a bağlı ve evimin önündeki tramvay ve cadde gürültüsünü tümüyle kesen bir ANC sağlıyor. Mic performansı da ses performansı da çok başarılı. İlerde bozulursa kesinlikle tekrar alırım.

  • Orcun @orcun

   @coppermine Peki dostum sorun olmuyor mu ? Mesela diyelim kulaklığa ihtiyacın var, dedin ki ya pc'den müzik dinleyeceğim. Ama kulaklık daha öncesinde iphone işte p40 pro ile eşleştirilmiş. Kulaklığın kapağını açtın vs direkt birisiyle rastgele eşleşiyor mu ? bende 2 tane tws var bu olay beni kanser etti. PC'den diyorum müzik dinleyeyim o arada açıyorum kapağı cart diye allahın cezası telefonla eşleniyor ? önce telefondan bt'i kapatıyorum ki eşleşmesin. 😀 E saat bt ile bağlı vs. hengame karışıklık dert. Bu olayı apple yüzde yüz çözmüş mesela hangi cihaz nereye yakınsa onda çalışıyor. Kendi mouse'u da böyle yani meke yakınsa mekte çalışıyor ipad'e yakınsa ipadde çalışır pc ile eşleşmişse pc'e yakınsa cart onda çalışır. Hani sendeki tws pahallı bir tws mesela böyle kolaylığı var mı ? veya aynı anda 2 3 4 cihaz falan mı destekliyor ? diyelim ki öyle mesela pc'de konuşuyorsun biri telefonla aradı kulaklığın sağ veya sol tarafıyla sadece telefon görüşmesi yapabiliyor musun ? o arada pc'de bir iş yaparken ? tws ucuz olunca işte malesef bunların çoğu olmuyor. Ve hani 2 tane bende tws var biri motorola öbürü oppo aynı bokun laciverti resmen. 😀 Ha birtek plantronics var onda işte 2 tane aynı cihaz eşlenebiliyor hah işte sorunu biraz çözüyor. Ama o enseden sarkmalı kablolu bt. 😀

  • Coppermine @coppermine

   @orcun Hocam bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım. Freebuds Pro’yu ben sadece iphone ve Huawei ile eşlediğim için kapak açılınca otomatik ikisine de bağlanıyor. Bu kulaklığın özelliği aynı anda 2 cihaza da bağlı olabilmesi ve atıyorum P40 pro da müzik dinlerken iphone’a bir çağrı gelirse müzik kesilip o çağrıya geçiyor kulaklık. Sanıyorum çağrıları önceliklendirme gibi bir durumu var. Yani bir kulaklığı iphone’a diğerini huawei’ye atama gibi bir durumu olmuyor. Birindeki çalışan uygulama duruyor ve diğerine geçiyor.

   Huawei Freebuds Studio kulaklığımı ise P40 Pro, Philips 50PUS8804 ile eşleştirdim. Tüm medya aygıtlarım (kullandığım desktop PC, xbox one x, nintendo switch ) bu tv ye bağlı. Ayrıca android tv kurulu ve Dolby Atmos destekli. Bu şekilde herhangi bir lag hissetmeden (philips bluetooth lag işini çözüyor ve ses kulaklığınıza göre ayarlandı diyor) netflix’deki dolby atmos filmlerde yada xbox one x’deki dolby atmos destekli oyunlarda keyifli bir şekilde deneyimliyorum. Kısaca gerek iş kulaklığım (Freebuds Pro) gerekse de keyif kulaklığım (Freebuds Studio) sadece 2 cihaza bağlı olduklarından (sanıyorum BT 5.0 ile gelen özellik bu aynı anda 2 cihaza birden bağlı olma) hiç sıkıntı yaşamadım.

  • Orcun @orcun

   @coppermine Peki 3. cihazın var mesela tabletin onda durum ne oluyor ? onda da eşlenmiş görünüyor diyelim. ? Ekstra bağlanmaya zorladık mesela ama 2 cihazdan birini atıyor o zaman ? aslında bu mevzuyu da çözmeleri gerekiyor. 2 ön tanımlı cihaz çok az. Bu devirde milletin tableti pc'i notebook'u iphone'u android cihazı da var ? 5 cihaz falan olması lazım böyle tepe modellerde.

  • Coppermine @coppermine

   @orcun denemek için az önce Huawei Freebuds Studio’yu ipad Pro’ya bağladım. Huawei P40 Pro ve Ipad Pro’da aynı anda bağlı gözüküyor. (mesajda tek foto koyabildiğim için devamı diğer mesajda)

  • Coppermine @coppermine

   @orcun sonra tv’den ses çıkışı olarak Huawei Freebuds Studio’yu seçtim.

  • Coppermine @coppermine

   @orcun Böyle diyince P40 Pronun bağlantısı koptu. Ipad Pro ve TV bağlı kaldı. P40 pro’yu bağla dediğimde ya ipad yada tv’nin bağlantısı sonlandırılmış olacak. Bence de aynı anda 2 cihaz bağlanma özelliği az ama sanırım bu bt 5.0 ın sınırı, belki ilerde yeni BT standartları ile bu limit de artar.

  • Orcun @orcun

   @coppermine Bt 5.2 ile de aynı olay var ama olayın en sıkıntılı kısmı zaten bluetooth standardı feci yavaş. 5.0 diyoruz 2 mgbit hızında. 2 mgbit yani komedi değil mi ? saniyede 200 kb aktarıyor. 😀 Yani okey alet süper uçuyor kaçıyor ama hız felaket yavaş. O yüzden zaten codecler devreye gidiyor çünkü sesi dosya halinde data olarak aktarıyorlar ancak yetemiyor. Codeclerle sıkıştırılıyorda sıkıştırılıyor sırf kalşiteli olsun diye vs.

  • Coppermine @coppermine

   @orcun kesinlikle hemfikirim. Accaip bir lag oluyor. TV üzerinden izlerken Youtube da 0,5 sn (yada belki daha düşük) bir lag oluyor onu iyileştiren de TV’nin işlemcisi. Ancak kaşıntı tuttu, gittim xbox one x için şu aleti satın aldım. ( https://www.amazon.de/dp/B08TWJJ282/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_HXT4MGJWDCPPPZQZYGDZ?_encoding=UTF8&psc=1 ) Dedim hem SPDIF’ten kayıpsız bir şekilde sesi alıyor gemde BT 5.0 destekliyor, lag olayını artık dert etmem dedim. Bu aletle lag 2 sn’ye çıktı 😁 BT teknolojisini Nokia ve Symbian’ı geliştiren ekip mi geliştiriyorsa artık, resmen sürünüyor.

  • Orcun @orcun

   @coppermine BT çıkış amacı 99 larda falan galiba zamanından kısa mesafeden dosya transferi falandı. Intel miydi neydi hatta ilk ortaya atıldığında falan. Amaç işte telefonla hatta o dönemki pocket pclerle normal pclerin veri transferiydi. Bilirsin çok eskiden kızılötesiyle yapılıyordu bu işler. 😀 İşte daha sonra dediler ki ses cihazları da olsun kulaklık vs. ericsson sonra aldı yürüdü. Bunun yerien aslında wifi direct geldi ama bt gibi popülerleşemedi.

  • sorakrs @sorakrs

   Hepsiburadadan GittiMall satıcısından 150tl iken ilk siparişe 50 tl indirimi ile 100 tlye aldım. Ürün bugün geldi ve sahte olduğunu düşündüğüm için iade talebinde bulundum bekliyorum. Müzik ses kalitesi 50 tllik jbl ile kapışır mikrofonda keza öyle. Arkadaşımda da var onun mikrofonu tertemiz bir tek bende ses çok kötü umarım iadeyi kabul ederler.

300 liraya aldığım MSI DS502'nin ses kalitesini beğenmediğim için iade edeceğim ve bana ayrı bir kulaklık gerekecek. Bütçemi 450 liraya kadar çıkaracağım. Sizce ne almalıyım ? Aklımda Asus TUF H3 ve Hyperx Cloud Stinger Core var. Bundan önce Corsair HS35 kullandım 6 ay ortalamanın bir tık üstüydü diyebilirim fakat kulaklık çatladığı için şu an garantide cevap bekliyorum ve bir işlem yapacaklarını sanmadığım için kulaklık almayı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI DS 502 Kulaklığını kullanan var mı ? Amazondan 300 liraya aldım henüz kargolanmadı araştırıyorum biraz daha. Daha önceki kulaklığım Corsair hs35ti ve ses memnun etmemişti Bunu yerine 100 lira daha koysam Sennheiser HD400S mi alsam diye düşünüyorum. Gaming olması zorunlu değil 400 tl ye kadar kulaküstü kulaklık arıyorum mikrofon ve sesi iyi olan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anker Soundcore Motion B Bluetooth Hoparlör - Siyah: Amazon.com.tr

Anker Soundcore Motion B Bluetooth Hoparlör - Siyah: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
sorakrs paylaştı.

Bugün baldur’s gate 3 çıkacak. Saat sayıyorum şu an. Çıkar çıkmaz alacağım. Kaç paradan çıkacak bakalım? #oyun #BaldursGate3
https://store.steampowered.com/app/1086940/Baldurs_Gate_3/

Baldur's Gate 3 on Steam

Gather your party, and return to the Forgotten Realms in a tale of fellowship and betrayal, sacrifice and survival, and the lure of absolute power.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monster Abra A5 v15.1 dizüstü bilgisayarım var. Bazen durduk yere bilgisayar kendini uyku moduna alıyor beş saniye sonra güç tuşuna basılı tutunca hiçbir şey olmamış gibi uykudan açılıyor ve çalışmaya devam ediyor. Daha önce genelde ısındığı zamanlar yapıyordu bunun ondan kaynaklandığını düşündüm yazın fark ettim ki normal derecelerde de yapıyor ve bu mesajı yazmaya başlamadan hemen önce de başıma geldi. Bilgisayarın otomatik uykuya almasını sağlayabilecek her türlü ayarı ve kombinasyonu kapatmama rağmen devam ediyor. Sizce neden böyle bir şey oluyor olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Toplu halde eski kasamı satma fikrim var içinde bir samsung ssd ve yanlış hatırlamıyorsam wd bir hdd var. İçindeki verileri başkalarının normal yollarla ulaşamayacağı şekilde nasıl temizleyip formatlayabilirim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei AppGallery'de sadece kod kullan olarak geçen hediyeler nasıl kullanılıyor ? Günlük 500 mb hediyesi verdi daha demin o kodun nasıl kullanacağını açıklamasında yazmış ama daha önce kazandığım ödüller varmış onu fark ettim fakat onlarda bir açıklama yok sadece kodu kopyala, sil ve paylaş var nerede kullanacağımı nasıl anlayabilirim ? Hediyelerin isimleri süper hediye ve özel hediye belki başına gelen olduysa diye bu bilgiyi vereyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap