A71 mi alınır, farkı verip s10 lite mı alınır sizce? Ya da üçüncü bir seçenek.

@umtk #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Daha önceden kulaklık çıkışının kalitesini deneyimlediğiniz veya bilgi sahibi olduğunuz, önerebileceğiniz bir telefon var mı?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, mayıs ayı telefon önerileri ne zaman gelebilir acaba? Kur artıyor, yeni vergiler, tedarik sıkıntısı derken fiyatlar yükseliyor. En fazla 5000-5500 civarı telefon almayı düşünüyorum. Mayıs ayı önerilerini de görüp bir an önce karar vermek istiyorum açıkçası. @umtk

#ceptelefonu #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Corona belası çıkmadan önce telefon almayı düşünüyordum. Bir süre erteledim ama kur ve olası üretim-tedarik sıkıntıları bir an önce davranmam gerektiğini düşündürüyor. Ne dersiniz; beklenir mi, hemen alınır mı? Alınırsa 5000 liraya kadar sizce ne alınır? 5000 üzerine çıkmaya değer mi?

Dikkatimi çekenler ve beni düşündürenler:

#XiaomiMiNote10 (Kamera dizilimi ve marka)
#SamsungGalaxyA71 (Büyük boyutları)
#HuaweiNova5T (Ips ekran)
#SamsungGalaxyS10Lite (Büyük boyutları)
#XiaomiMi9Lite (Marka)

#TeknoYardım #ceptelefonutavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Şuan kullandığınız cihaz idare ediyor mu ? ilerde de edecek mi ? yani çok kötü mü ?

  • serhan23 @serhan23

   Zenfone 3. Kronikleşmiş kamera odak problemi var. Telefonumdan memnundum aslında ama anlık belge, dosya çekmem gerektiğinde veya qr kod işlemleri olduğunda sıkıntı yaşatıyor, 10-15 dakika uğraşıyorum.

  • Orcun @orcun

   @serhan23 Bende bu saatten sonra amoled yada oled olmayan cep telefonu işine pek girmemek lazım. Amoled kadar parmak ve canlı olmuyor ips paneller birde yetmiyor çentik yok bilmemne vs zaten video izlerken sorun oluyor birde o siyah çıkıntılar ips olunca arkası aydınlatılmış siyah oluyor. Panelin teknolojisi eski çünkü ekranı komple aydınlatmak zorunda arkada led panel var. E bu da yetmiyor aod gibi şeyler de olmuyor o yüzden. Veya işte siyah tema siyah mod karanlık mod vs. vs. hiçbirinin bir espirisi yok çünkü amoled gibi pikselin ışığına kadar kapatma teknolojisi yok. Bende a50 vardı o çentik delik vs alışırım diye umdum ama alışamadım ekranımı çok bölüyor sinirimi bozuyordu. Mi 9t aldım rahatladım tam ekran delik çentik vs yok. 😀 S10 lite amiral gemisi bir cihaz değil. S10e mesela evet bir amiral gemisi çünkü özellikleri düz s10 ile aynı,, lite de herşey kısıtlanmış en basiti suya dayanıklılık dahi yok. A71 mesela arkası ve yanları plastik hani tamam çok dert değil ama firma da ürününe demek ki özen göstermiyor ? sadece o da değil mesela a50 kullanırken ben şunu da farkettim. Kamera arayüzünde pro modunda sadece iso ayarı işte ortam ışık ayarı ve + - ışık şeysi var o kadar. Öyle raw çekeyim uzun pozlama yapayım vs ayarlarının hiçbirisi yoktu. Ama aynı arayüze sahip samsung'un s serisinde bütün ayarlar açık bende açık değil. Orada bile hinlikler peşindeydi samsung. O da yetmiyor max 2 sene destek veriyor sonrası yok. S10e mesela geçen nesil cihaz e +1 yıl daha alacak demek o da bu sene yani sonrası yok destek kesildi.

  • serhan23 @serhan23

   @orcun Mi 9t ye de bakmıştım. 1 yılı neredeyse doluyor, ondan dolayı geri durdum biraz.

  • Orcun @orcun

   @serhan23 Xiaomi'de şöyle bir olay var, güncellemeyi kesmiyor. Mesela miui 12'i alacak ilk parti cihazlardan birisi 9t. 13'ü de verir büyük bir ihtimal çünkü yarı yolda bırakmıyor. Sadece şu oluyor android sürümü eski kalıyor. Misal miui sürümü 12 geldi ama onda mesela android 11'i olan miui 12 değilde android 10'lu olanı gelebilir. Yada sonrada 13 çıktı onda da aynısı olabilir. Özellik yada güvenlik güncellemesinden kısmıyor diye biliyorum. Birde tabi resmi bootloader'ı açma rom atma bunların programları hepsini xiaomi sana veriyor. E birde cihaz popülerse rom vs de dolu var. Şuan bile saymadım ama 20 farklı rom vardır 9t için. Pixel experiance işte stock rom böyle birton romlar var. Samsung tarafında yada huawei falan o tür işlerde yok gibi birşey. Firma zaten desteklemiyor.

  • serhan23 @serhan23

   @orcun Boot, rom işlerine pek taraftar değilim açıkçası, o konuda pekte bilgim yok zaten. Arayüzdeki reklam olayı ne durumda?

  • Orcun @orcun

   @serhan23 Arayüzde menüsünde yok. Ama yerleşik uygulamarında bu güvenlik müzik tarayıcı vs bunlarda böyle bir işlemden sonra reklam gösterme olayı var. Bunlar kapanıyor gizleniyor ama gene de var. Bunun yanı sıra da telefon ara ara senin verini garip garip çin sunucularına yolluyor. Birkaç ayarla şunla bunla önüne geçiliyor. Sağolsunlar bu telefon piyasasına delinin kuyuya attığı taş gibi attılar bu seferde samsung huawei vs çıkartmaya başlamış. Hani böyle göz göre göre ya ne olacak ki reklamda çıksın olayına dönülüyor. Rom root işlerinde en azından zorda kalırsan 2. bir yolun var. Yoksa bende o işleri sevmiyorum. Ama en azından diyorum birşey olursa atar geçerim.

 • Daviance @daviance

  Nova 5T çok memun kalıcaksın ,herşeyi kusursuz değil ama vaad ettiği herşeyi yapar.

  P8 kullanıyorum novaya geçmek istedim ama hala değiştirmek için bahane bulamıyorum ,o kadar iyi bir telefon yapmışlar ki anlatamam ,değişik birşey ,android de huzur şimdilik huawei de ,sonra değişebilir.

 • Efe Kayrak @shyrelia

  Samsung s10e ya da iphone se 2020 alırdım sizin yerinizde olsam.

Xiaomi telefonlarda arayüzde reklam gösterme muhabbeti en son ne durumda? Hala devam ediyor mu? #xiaomi #miui

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Teşekkürler Netflix.

Ekstreyi kontrol ederken fark ettim. Kart bilgilerim kimin eline geçtiyse artık aynı gün içerisinde 3 farklı Netflix hesabından ödeme yapılmış. Netflix'de bunu şüpheli değerlendirip o hesapları iptal etmiş, parayı da iade etmiş. Kartımı iptal ettim hemen. Ekstrenizi kontrol edin. #Netflix #kredikartı #kredikartıdolandırıcılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ne şimdi? #Netflix #kredikartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DNS değiştirme hala işe yarıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu yazı fontu niye böyle oldu şimdi?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

E-nabız sistemine girebilen var mı? Hata veriyor bende. #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap