eski kasama ssd aldım usb ile uefi win10 kurmaya çalıştım böyle hata verdi uefi desteklemiyor herhalde nasıl halledebilirm? aşığıya rufus ayarlarında değişim mi yapmalıyım tekrrar bellek hazırlayrak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CKabil @moshck

  Hatanın ekran alıntısı gelmedi. Tekrar atabilir misin?

  • rientala @rientala

   2 defa atmayı denedim olmadı zaten şuan tekrar rufus kuruyorum MBR olarak, çözülceğini düşünüyorum teşekkürler yazdığınız için.

  • CKabil @moshck

   @rientala Windowsu illaki uefi olarak mı kurmak istiyorsunuz yoksa çalışsın yeter mi? Bir de hatanın fotoğrafı yok ama ne yazdığını yazabilir misiniz?

   - “Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is not of the GPT partition style” Gibi bir yazı, bir şey söylemesi lazım. Tam olarak ne olduğunu anlamam için 😀

  • rientala @rientala

   @moshck error: bios/legacy boot of uefi-only media yazıyor aşağısında bir takım yazılar var rufusu mbr olarak tekrar hazırladım taktığımda first boot kısmına usb harddisk seçtim oldu ama hatalı bir şeyler yapmış gibiyim sonrasında yenidnen başladı 1333hz li birşeyler yazdı y/n sorapdu hiç bişeye basamadım okurken süre geçti :d sonra w10 logosu geldi sonrasınd devam ediyorum depolama işlerini yaptıktan sonra yine yeniden başladı yine y/n sordu No seçeneğinde muhtemelen bu uyarı birdaha gösterme gibi bir şey yazıyordu bende y ye bastım 1333hz li olan seçeneğe yani w10 logosunda loading yaptı bir süre 2-3 kez yeniden başlattı şimdi bölge şeç kısmına geldim şansa yaptım gibi geliyor hala:D

  • CKabil @moshck

   @rientala 1333hz li şey ram frekansını söylüyor. Biosa girip onu ayarlaman gerekiyor olabilir. Win yüklemesi devam ediyorsa da şuan UEFI değilde Legacy modda oluyor gibi. Kullanabilirsin böyle de

corsair katar pro wireless vs harpoon rgb wireles
tavsiye edermsiniz ve alternatif öneriniz var mı? g305 olmasın:D

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonsuz scroll tuşu olan mouse arıyordum biraz araştırdım, Logitech M560 (piyasada yok) ve M705 buldum ucuz model olarak. Bir üst seviyesi M720 triathlon var ancak 400TL üzeri. En son olarak MX anywhere ve MX Master'lar, bu seviyelere hiç girilmez. 600TL üzeri olunca Logitech G serisi farelerini bakmak daha iyi olacaktı ama bunlarda da sonsuz scroll var olan G502'ler ama hem büyük duruyor hem de pahalı.

Yine şu an halihazırda G300s kullanıyorum. Boyut olarak çok seviyorum konfor açısından hiç sıkıntım yok, bayağı memnunum. Hatta M510 satın almıştım, karşılaştırıcınca oyun fareleri kesinlikle daha kaliteli dedirtti, ve de m510 elimi rahatsız etti. Ancak sonsuz scroll tuşu özelliğini yok ve merak ediyorum.

Ben Logitech markasında odaklanarak araştırdım ama G serisini iyi bilmiyorum, gamer serisinde bildiğiniz 400TL olacak, scroll tuşu sonsuz özellikli olan mouse arıyorum. Diğer markalarda bildiğiniz aldığınız ürün varsa belirtirseniz çok iyi olur iyi forumlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

free whell mouse arıyorum logitech mx ler hariç öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rientala @rientala

  hangisi m serisi ofis modellerinin hepsi m

 • Root61 @root61

  Free whell dediğiniz ortadaki tuşun böyle çılgınlar gibi dönmesiyse Logitech M560 da da var. Yaklaşık 3~4 sene olmuştur alalı. Sadece sol yan taraftaki 2 tuştan öndeki bozuldu. Tıklıyorum ama tepki vermiyordu. Desteğe yazdım. Hollanda'dan sıfırını yolladılar. Sıfır açtığım kutudakinde de aynı sorun vardı😀. Daha uğraşmadım ki mouse böyle zaten sorunsuz kullanılıyor. Elimde 2 tane yan tuşlarından biri bozulmuş mouse oldu. İkisini de hala sorunsuz kullanıyoruz.

Hali hazırda logitech g300s (bunu boyut açısından belirtiyorum) kullanıyorum ve yine logitech olan kablosuz bir mouse arıyorum unifiying dongle ı olmayan klavyem var bu sebeble logi almak zorundayım bütçe max200tl
dpi konusunda 2500de kullanıyorum bu seçtiklerim ofis modelleri olduğundan muhtemlen max 1000dpi, g300s i 1000dpi da kullanmak işkence gibi geldi ancak bu kadar yavaş olmasını beklemiyordum sonra windows ayarlarında hızına baktım max seviyeye alınca tatmin etti 2000dpi civarı oldu sanırım alcağım ürünler de aynı seviyelrde olur umarım.
2 ürün beğendim

https://www.teknosa.com/logitech-m510-wireless-mouse-siyah-p-125194106?utm_source=akakce.com&utm_medium=comparison&v=1.21.7

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/logitech-m190-mouse-usb-siyah-910-005905-buyuk-boy-1000-dpi-yuksek-hassasiyet-optik-izleme_pdp_634314340?utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.66.1

kullananlar yorumunu atarsa ve başka ürün tavsiye ederseniz güzel olur.

Logitech M510 Wireless Mouse Siyah Fiyatı ve Özellikleri

Logitech M510 Wireless Mouse Siyah fiyatı, modelleri ve teknik özellikleri Teknosa'da. Logitech M510 Wireless Mouse Siyah en uygun fiyatlarla Teknosa'dan alınır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

monitor asma aparatı arıyorum öneri alabilirimiyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap