merhaba office 365 i senelik alabilecegim en uygun yer neresi. kendi sitesi 1500, amazonda 750 filan

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google'da başına eksi(-) koyarak o siteden sonuç getirmesini engelleyebiliyoruz. Ama bunu Google hesap ayarlarında sabit bırakamıyor oluşumuz çok saçma bi olay. Eklenti ile çözülebiliyor ama her cihazda böyle seçenekler olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Arkadaşlar geçenlerde bir sormuştum ama üstünden zaman geçti. Haliyle fiyatlar felan da çok değişti. Filtre kahve için çekirdek kahve alacağım. Hangi siteyi tavsiye edersiniz? Fiyatı uygun olursa güzel olur. Son aldığım yerde 300 lira olmuş kilosu. İki katına çıktı resmen. Sanalbaharat duymuştum ama olumsuz yorum da çok.

Son iki seferdir Columbia Supremo alıyordum. Bu kez farklı birşey denemek istiyorum. Çok acı ve ağır olsun istemiyorum. Kahve tavsiyelerine de ayrıca açığım 🙂 #Kahve #FiltreKahve

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • arandur @arandur

  Sanalbaharat gayet güzeldir hocam. Ama filtre kahve makinesiyle kullanacaksanız yavan kalabilir. Hoffman French press usulü, Aeropress, Espresso makinesi vs. üst seviyeye çıkartacak olaylara girebilirseniz Sanalbaharat f/p gayet.

  • Hamdi @hamdi

   French press kullanıyorum. Seramik değirmenle öğütüyorum.

  • arandur @arandur

   @hamdi şu yöntemle harika kahve içersin hocam ama tastamam uygula. Videosu da var adamın, bakabilirsin.

   HOFFMANN FRENCH PRESS YÖNTEMİ

   500 gr suya 30-35 gr kahve kullan
   Orta/ince kalınlıkta kahve öğüt
   Kaynayan suyu french press'teki kahveye dök
   Hiçbir şey yapmadan 4 dakika bekle
   Yüzeyi kaşıkla biraz karıştır ve yüzeydeki köpüğü toplayıp at
   En az 5 dakika (bir kaç dakika fazla da olabilir) bekle
   Press'i yüzeyin hemen altına kadar bastır ve kahveni bardağına dök.

  • Hamdi @hamdi

   @arandur deneyeceğim teşekkürler 🙂

  • Mehmet @muaddib

   @arandur kaynayan su kahveye dökülmez zira kahveyi yakar. Su kaynadıktan sonra 1-2 dakika soğuması beklenir, üzerine isteğe göre kahve eklenir tahta kaşıkla karıştırılır (ben 300 ml suya 35 gr koyuyorum) 3-4 dakika beklenir. Tekrar kahve tahta kaşık yardımıyla karıştırılır. 1 dakika daha beklenir sonra preslenir ve afiyetle içilir.

 • Alpa @nagisa

  Ben artık kahve içmeyi bıraktım iyi ürüne param yetmiyor ağızımın tadını bozmak istemiyorum.
  Sabahları Hibiskus çayı içiyorum kırmızı kırmız güzel oluyor. Canım kahve çektiğinde ise Starbucks'a (lütfen kızmayın) gidiyorum.

 • august @august

  Sanalbaharat en ucuz taze kahve alternatifi. Starbucks, Tchibo vs. gibi büyük ticari kahvelerin yerine alınır.

  Bunun dışında f/p'ye oynayan 2 firma var, birisi A Roasting Lab diğeri Calibre Coffee. Calibre'nin %40'lık indirim kodu var kendi sitesinde geçerli. ARL ise Trendyol, Hepsiburada üzerinde kampanyayla iyi fiyata denk gelebiliyor.

  Bunun dışında Sezy Coffee be Preon hem kalite hem f/p'ye oynayan yerler. @zrrckkk'ın dediği gibi Kafein Kültür'de bu ay sonuna kadar geçerli %30 indirim var. Brezilya Pink Star'ı önerebilirim fiyatı uygun ve düz bir Brezliya olmamakla birlikte uçup kaçmıyor da. Nitelikli ve genele hitap eden güzel bir çekirdek.

 • Taner Molla @tanermolla

  Nescafe forte, öğütülmüşünü kullanıyorum, dengeli bir tadı var.