Scrikss Graph-X Mekanik Kalem

  • TeknoSeyir kalem maratonunda, on üçüncü bölümde, sondan bir önceki bölümde Türkiye'deyiz! Scrikss'in ülkemizdeki en meşhur mekanik kalemi Graph-X, fiyatıyla ve diğer özellikleri ile üzerinde konuşulması gereken bir kalem.

 

  • Rotring ile nasıl davalık olmadığını bilmediğim bir kalem. Mekanizma ve içine gizlenebilen uç dışında Rotring 600 ile neredeyse hiçbir fark yok. Bir tek manşondaki farklılık dışında tasarım bire bir aynı.

 

  • Yazım deneyimi ise maalesef tatmin edici değil. Kalemin ağırlığı ve uzunluğu dengesiz, mekanizması yeteneksiz. Özellikle 0.5mm uç seçeneğini gözden çıkarmanızı öneririm çünkü uzun süre sonra bu kadar fazla uç kırdığım bir kalemle karşılaşmam beni hâyâl kırıklığına uğrattı. 2mm modeli daha mantıklı görünüyor. Grip kısmı ise idare eder diyebileceğim bir tırtıklı dokuya sahip.

 

  • Bu kalemin en önemli özelliği fiyatı. 20 TL'ye bulunuyor. Yarı fiyatına Rotring 500 deneyimi yaşayacağım diye almayın; hâyâl kırıklığına uğrarsınız. Ne kadar yazımı ile tatmin etmese de, bu fiyata bulabileceğiniz en sağlam kalem olabilir. Bu fiyat seviyesinde malzeme kalitesi gözardı edildiğinde daha iyi kalemler bulmak da pek âlâ mümkün.

 

#Scrikss #Graph #X #Mekanik #Kalem #İnceleme #TSKalemMaratonu

Bu rehberdeki her şey (yazı, görsel vb.) bana aittir. Kaynak gösterdiğiniz sürece kullanıma açıktır.

Soru ve yorumlarınız için TeknoSeyir'e üye olmayı unutmayınız!

e-posta üzerinden sorular için: ee.mcan.dogan@gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler