Herkese Merhaba,
Pc için ikinci el Xbox one kontrolcüsü almaya niyetlendim. 3,5mm stereo jack çıkışlı ve bluetooth destekli olmasını istiyorum. Fakat piyasada cok karışık ifadeler var. Sorum şu: Kaç çesit Xbox one kontrolcü var? Xbox one ile Xbox one s kontrolcüsü farklı mı oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Merhaba arkadaşlar,
Ofisteki gürültülü ortamdan soyutlanmak ve bu sırada müzik veya potcast dinleyerek çalışmak için kulak içine takılan, ANC özellikli Bluetooth veya kablolu kulaklık arıyorum. Bluetooth alıcılı eski bir kulağım var. 3,5mm stereo jak girişi var. Sağlam, çalışıyor. Bu bilgiler ışığında bana kablolu veya kablosuz nasıl bir kulaklık önerirsiniz? Ayrıca 1 adet Bluetooth 4.0 dongle satın aldım bilgisayara takmak için. Yani bu kulaklığı bilgisayar için de kullanacağım. Fiyat olarak limit 300tl.
Tavsiyeleriniz için simdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba Arkadaşlar,

İş yerinde supermicro server bilgisayarımız var; bu bilgisayarı çok güçlü işlemler için kullanıyoruz. Merak ettiğim şey bu kasada iki adet gtx 970 ekran kartı var. Ama bunlar SLI ile birbirlerine bağlı değiller. Ama ikisi de çalışıyorlar. Bu nasıl olabiliyor; bir bilginiz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Rasko @rasko

    "Çok güçlü işlemler"den kasıt nedir? Mesela render alan çoğu program iki farklı ekran kartını SLI olmaksızın bir arada kullanabiliyor. Örneğin bir video render ediliyorsa, videonun bir kısmına bir ekran kartını, diğer kısmına diğer ekran kartını atayabiliyor.

  • bosu @bosu

    Örneğin, ethereum işlemek için kullanılan yazılımlar, kartların tamamına ulaşıp onlara matematiksel işlem yaptırabiliyor. Herhangi bir sli yada cross bağlantısı olmaksızın. Büyük ihtimal donanımda bunu destekliyor ve tamamen kullanılan yazılım ile ilgili bir durum olduğunu varsayabiliriz.

  • Has.durmaz @has-durmaz

    Vay. Ben bunları pek bilmiyordum, ama şirketin bilgi işlem firması benden de daha az biliyormuş. Bilgisayar, tomografi cihazından aldığı binlerce imaj dosyalarını render edip STI datasina dönüştüren iri bir bilgisayar. İçerisinde iki adet Xenon işlemci (sanırım toplam 24 çekirdekli olacak), 32gb ramli(emin olmamakla birlikte), çift ekran kartlı (Nvidia GTX 970) özel üretim bir anakarta sahip. Geçenlerde ani bir elektrik kesintisi sonucu anakartin PCI express slotunda ve muhtemelen ona takılı olan bir adet ekran kartına sorun olmuştu. Kasayı açıp baktığımızda sli kablosunu göremeyince tuhafima gitmişti.