Furkan Çakar paylaştı.

http://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kamuoyu-Gorusu/Adil-Kullanim-Noktasi Şu linkten görüş gönderelim arkadaşlar. Ben açıkçası saatin 00:00-06:00 olmasını tercih ederim bunu da yazdım. Belli konularda ağız birliği edilirse daha iyi geri dönüş alırız.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - Adil Kullanım Noktası (AKN)...

Elektronik Haberleşme, Bilgi Teknolojileri ve Posta sektörüne ilişkin düzenleme ve denetleme faaliyetlerini yürüten kurum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Furkan Çakar paylaştı.

Uzun bir aradan sonra bir oyun müziği daha yapmış bulunmaktayım. Umarım beğenirsiniz 🙂

Last Chance

Listen to Last Chance by Sophistofmusic #np on #SoundCloud
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
Furkan Çakar paylaştı.

Spam Posta ve SMS'lerin şikayet sitesi.
http://tiss.gtb.gov.tr/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Furkan Çakar paylaştı.

AKK için başlatılan imza kampanyasında 15.000 imzaya ulaşıldı , henüz imzalamayan ve paylaşmayan arkadaşlarımız varsa destek olurlarsa memnun olurum.

#akış #AKK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Erişim Sağlayıcıları Birliği: AKK: İnternetin Kotasız Kotası Kaldırılmalıdır.

Merhabalar arkadaşlar burada bulunup destek olduğunuz; kendi haklarınızı savunduğunuz için öncelikle sizlere teşekkürü borç bilirim. Başlarken, Ön Bilgilendidirme; AKK: Adil Kullanım Kotası. İnternetin kotasız kotası!  Neredeyse her vatandaşın internetinde bulunan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Furkan Çakar paylaştı.

Hard Diskin bilgisayardan verilen komutlara göre çalışma şekilleri.(Kopyala-yapıştır,silme vs.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Furkan Çakar paylaştı.

Teknoseyir'i eleştirenler ve hizmetini yerden yere vuranlara: Destek olabilip de neden olayım işime yaramaz zaten para vermeye değmez aynı içerik başka yerde var diyenlere gelsin.

Bu abimizin de bir hayatı var ve bu hayatın devam edebilmesi için para gerekiyor. İşi ne donanım editörü. Ya markaların reklamını alır ürünü över ve ona firmalar ürün gönderir ya da işini dürüst şekilde yapar ve desteği bir firmadan değil sadık seyircilerinden alır. Ne oldu reklam yapma konusunda başarılı değillerdi neden çünkü dürüstler ve izleyicileri düşünüyorlar. O zaman sen de destek olacaksın. Bu işler parasız olmuyor. Çok istiyorsan diğer kanalları takip et ama bu ortam yok. Görürsün ki bir reklam alıyorlar ve o ürünü insanlara öneriyorlar onu öne çıkarıyorlar. General Mobil firmasının hiçbir yardımı olmadığı halde hatta ilgisiz bile davrandılar. Ama onlar ürünü kötülemedi ve diğer kanalların yaptığı gibi reklam almadığı için veya firma göndermedi diye incelememezlik yapmadılar. Ve inceledikten sonrada ürünü kötülemediler çünkü burası Teknoseyir! Teknoseyir’in yeni politikası seyircilere hizmet vermek firmaya değil zaten bu başarıyı sağlayan kanallar başarıya ulaşmış sayılır. Büyük ihtimal senin gibi düşünenler yüzünden başarılı olması zor. Her şey bedava olsun adamlar ürünün tüm eksiklerini söylesin yeri geldiğinde haklı bir şekilde kötülesin diyorsan bunu sadece seyirci desteği olan bir kanal yapar. Zaten destek olmayan altını çiziyorum olamayan değil kaliteli bir takipçi değildir. Kaliteli kişilik olarak değil kanala sahip çıkan aktif ve öğrenmeye, okumaya, dinlemeye açık üyeler(takipçiler). #seviyorsandestekol
#teknoseyiresahipçıkalım
#TeknoSeyir #Teknoseyiredestek
#sadıküye
#sağlamtakipçi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Furkan Çakar paylaştı.

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz

II.KISIM (ÖNERILER)

Bu kısma geçmeden okumayanlar varsa aşağıdaki linkten I.KISIM okumalarını öneririm.
http://teknoseyir.com/durum/170604

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz

1) Reklamlar kaldırılabilmeli (Şahsen beni rahatsız etmiyor ama tercihe bırakılması gerektiğini düşünüyorum)
2) Plus üyelerini profil sayfalarını özelleştirebilmeli (Blog tarzı olacağı Murat Abi tarafından açıklandı)
3) Yayınlanan içerikler Plus üyelere daha erken ulaştırılmalı (mesela şuan gece yarısı yayınlanan videolar pluss üyesi olmayanlarla en az 6 saat sonra paylaşılmalı, Youtube kullanımıyla bu biraz zor gibi gözüksede, hazırlanan videonun siteden yayınlanması yası yada farklı bir medya sağlayıcı ile çözülebileceğini düşünüyorum. 6 saat sonra youtube' a yüklenebilir)
4) Üyeler arasında Plus üye olan ile olmayan fark edilmeli. (Avatar çerçeveleri kırmızı olabilir mesela, yada profil sayfasında bir açıklama olabilir)
5) Beğenilen, Kaliteli içerikler akışta kaybolmamalı, beğeni, paylaşılma gibi puanlama gibi etkenlerle ana sayfada kendine her daim yer bulabilmeliler.
6) Ana sayfanın yanlarında bulunan sütünlar özelleştirilebilmeli (Örneğin şahsen istersem çok kullandığım alanları yukarı aşağı sağa sola hatta tamamen kapatabilsem güzel olur diye düşünüyorum.
7) Haftada 1 kere CanlıYayın yapılabilir, Plus üyelerin soruları cevaplanabilir. Diğer kullanıcılarda sadece seyreder mesela)
8) O hafta yada ayda en çok beğenilen, paylaşılan incelemenin sahibi Plus Üye stüdyoya çağırılıp, Bir TeknoSeyir incelemesi yapabilir. (Bu biraz isteğe bağlı olduğu için birinci istemezse ikinci, oda istemezse üçüncü olabilir ama bunun içeriğin kalitesi ve rekabet ortamının vereceği bir olumlu tepki yaratacağını düşünüyorum)
9) Bir çok üye çağırıldığınız lansmanları çok merak ediyor, çekiliş yada ödüllendirme yöntemiyle 1 yada 2 ayda bir bir Plus üye(ler) lansmana götürülebilir. (Şahsen ben hem sizle tanışmak, hemde bu işin backroud'unu görmek için bile isterdim, ilgi çeker diye düşünüyorum)
10) Plus üyeler arasında bir anket yapıp bu sefer neyi inceleyelim diye sorulabilir ve yapılabilir. (sizin tarafınızdan önden seçmeli olursa daha iyi olur, çünkü anket sonucundan Ford Mustang çıkarsa ne yaparız dimi 🙂 )
11) Tüm akış konusunu en sona bıraktım 🙂 Aslında şahsi fikrim olsada olur olmasada olur şeklinde ama sanki Plus üyelere serbest olması bi çok üyenin seveceği bir özellik olabilir (Tabi kısa süreli trollük yüzünden dert yanacak olanlar hariç)

Bunlar ilk aşamada aklıma gelenler, paylaşmak istedim. Devam ettmeyide planlıyorum . Bu konuyla ilgili yorum yapmak isteyenler #TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz hashtag'ıle paylaşım yaparlarsa iyi olur.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkur ederim.

Saygılarımla.

@hkellecioglu , @gamsizm , @leventp

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz 1.KISIM (TESPIT) Sayın Teknoseyir Yönetimi ve Değerli Üyeler Eminim günlerdir siteyi yönetenler/takip edenler belli başlı - Teknoseyir

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz 1.KISIM (TESPIT) Sayın Teknoseyir Yönetimi ve Değerli Üyeler Eminim günlerdir siteyi yönetenler/takip edenler belli başlı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
Furkan Çakar paylaştı.

Sosyal ağ, akış vs bunların hepsi deneme aşamasındaki uygulamalar. Uygulamadan bilmek mümkün değil. Tüm akış denendi bir sonuç elde edildi. Şimdi sistem aslına dönecek ve bir sonuç daha elde edilecek. Elbette olumsuz sonuçlanacak bir şeyde ısrar edilmez. Sosyal hiç olmadı deyip başka bir çözüm de düşünebiliriz. Ancak önce denemek şart. O yüzden bence takipleşmeye hız verip yeni halini görün. Sonuca göre yine beraber bakacağız duruma.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17
 • Batuhan Bengü @benx

  sizin yaptıklarınız doğrultusunda bizim istediklerimiz önemli değil mi? teknoseyir kullanıcısını dinleyin az!

 • Arda Akoluk @ardaakoluk99

  Cok dogru bir hamle tebrik ediyorum.Zaten baslangic amaci buydu,tum akis kimi takip edelim diye geldi,kimleri engelleyecegimizi kimleri takip edecegimizi gorduk.Ergenler hemen kendini belli etti zaten,onlar engellendi.Kaliteli paylasim yapanlari takip ediyoruz,onlar da kendini belli etti zaten.Ee tum akis gidebilir artik.

  Burda amac istedigin adami takip etmeye tesvik,yeni gelen biri spamlara baslamadan once herkesin kendini takip ettigine emin olmasi gerecek,boylelikle spam orani sifira inecek.Biz de gereksiz kisilerden kurtulacagiz.

  Dogru bir hamle,tum akis giderse ben de giderim diyen arkadaslarin amaci farkli belliki.Onlar kaliteli paylasim degil sohbet,cincli cadili hikayeler,kari kiz muhabbeti felan ariyor.

 • xpow3r @xpow3r

  aynen böyle yapın oyuncak edin, ondan sonra takipci edinmek için uğraşın durun, kimse sizden amerikayı yeniden keşfetmenizi beklemiyor ki. Artı üyelik alan akışa yazar, yorum yazmak isteyenleri kayıt sırasında bir defa cep telefonu aktivasyon yaparsınız bu kadar. Ama daha kolayı var kapa gitsiz, eleştirdiğimiz youtube olaylarına benzedi bu durum. Olmadı öyle olsun oda olmazda böyle yapalım takipci kaybedersiniz.

 • OBA @oba

  Murat bey başka bir mesajada yazmmıştım burayada yazayım, ben şahsen kimseyi ne engelledim nede takibe aldım bugüne kadar zira kimden ne gelebileceğini bilmiyorum. Az önce altının kargoyla gönderilmesinin yasak olduğunu öğrendim mesela ve hoşuma gitti bu bilgi. Geçengünde pepsinin bir kampanyasını burada görmüştüm. Yani hangi üyeden nasıl faydalı bir bilgi gelecek bilemiyorum o yüzden şöyle bi ralternatif olsa. Genel akışa ilaveten sadece takip edilenlerin gösterildiği bir liste olsa ayrı bir seçenek olarak daha iyi olmaz mı? İsteyen yüm akışı görsün isteyen sadece takip ettiklerini... İnsanlara seçenek sunulması taraftarıyım...

  • OBA @oba

   Burada paylaş butonu yok ama 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Faydalı içerikler için başka bir planımız var. Şu an genel akışta gördüğünüz o faydalı bilgiyi bilgisayar başında olmasanız belki de hiç göremeyecektiniz.

  • OBA @oba

   Murat bey, dediğiniz doğru bilgisayar başında olmasam görmezdim ama işte hepsini tek tek görmesem bile denk geliyor yinede. Ayrıca soru soranlarda oluyor insanlar onlarada yardımcı olabiliryor bu şekilde. Akış sayesinde insanlar burada daha fazla vakit geçiriyorki bu ticari olarak sizin faydanıza. Reklam verenler bunu göz önüne alacaktır ancak siz akışı kapayarak insanların daha kısa sitede durmasına sebep olacaksınız. Ayrıca yakın zamanda Plus üyelik içinde insanları ikna etmeniz gerekecek. Eğerki bu kadar insanın talebini göz ardı ederseniz yine pazarlama açısından olumsuz olacaktır.

Furkan Çakar paylaştı.

teknoseyir'i diğer teknoloji sitelerinden ayıran en önemli özelliği çalışanlarının ''iş'' yapmasıdır, hakkını vermesi ve samimi olmasıdır. bu nedenle burayı twitter'da ya da facebook'ta trollük yapanların kullanacağı bir yer yapmak hiç doğru değil. #AkışıKapatmayın ya da kapatın, önemli olan ne zaman bu zımbırtılar oldu yahu? çocuklaşmasın kimse. bu adamlar profesyonelce işler yapıyorlar, yapsınlar istiyoruz. yok takipçiymiş yok bilmem neymiş, twitter'da hasgtag kasın siz, bozmayın şu ortamı. paralı üyelik mi olacak? olursa olsun, vermek isteyen verir parasını takılır. istemeyen de takılır kafasına göre. hayrına mı iş yapacak bu kadar adam? sıfır maliyetli zevkine iş yapıyorlar sanki.

'' gerçek'' teknoloji severleri uzaklaştırıyorsunuz, farkında değilsiniz. inanın son günlerde siteye girmek bile istemiyorum. inceleme videolarını youtube üzerinden izleyip kapatıyorum hemen. görmek istemiyorum saçma sapan tartışmaları. eminim benim gibi düşünenler de vardır. bir kişi umrunuzda olmayabilir, eyvallah ama üzerine düşünürseniz siz bilirsiniz. bu sorumluluk sadece siteyle alakası olanlar değil, takipçilerin de omuzlarında. herkes az bi silkelensin yahu, devlet meselesi yaptınız fındık kabuğunu doldurmayacak işleri.

yöneticiler iki kez düşünmeli ama. site iğrenç insanlarla dolmaya başlıyor ve durdurulmazsa daha da kötü olacak. eski forum siteleri, sözlükler vs hepsi bu kaderi yaşadı. henüz yolun başındayken bunlara dikkat edilmesi elzemdir. kullanmak istemiyorum bu tabiri ama '' ergen yuvası'' olmasın şurası.

teknoseyir haricinde hatrı sayılır birçok teknoloji sitesini de takip eden biri olarak kendimi en yakın hissettiğim platform burası. bu nedenle bunları yazma ihtiyacı hissettim. ayrıca duyduğuma göre şöyle bir cümle sarfedilmiş, kim nerede, ne zaman dedi bilmiyorum ama çok yanlış;

''....yüzünü göstermeyen, küfürleri biplenen ve de çok fazla teknoloji bilgisi olmayan bir karakterin her videosu 50binden az izlenmiyor ancak teknoseyir ekibinin videoları 10binleri bile zor görüyor....''

hiç profesyonelce değil. teşbihte hata olmazmış. hatırlarsınız levent kırca geçenlerde cem yılmaz'a çemkirmişti. ( ikisini de çok severim, cem yılmaz'a hayranlığımı anlatamam) şöyle bir cümle kullanmıştı levent kırca usta, '' benim gösterilerime 20 lira verip gelmiyorlar, onun gösterilerine yüzlerce lira veriyorlar''. orda da levent usta'ya da kızmıştım. bu bir tercih meselesidir. para kişinin cebinde, nerede ne isterse izler, dinler vs..

tıpkı o veya kastedilen diğer teknoloji severlerin platformları gibi. insanları bu şekilde yönlendirip, ayrıştırmak ne insanlığa ne de profesyonelliğe sığar. bunu da söylemeden geçmek istemedim.

#KullanıcılarıDinle

eyyorlamam bu kadar. hadi eyv. iyi forumlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • muhammet özdemir @mhmmdzdmrr

  Kaç bin kişilik sitede toplasan 100 kişi şuan direniyor adını herkes istemiyor koydular, aynı kişiler sürekli aynı şekilde bir kaç kelimesini değiştirerek durum paylaşıyorlar yorum yapıyorlar bakıyorum da hep aynı kişiler dönüp duruyor unutulmasın ki 100 kişinin dışında kaç bin kişi var.

  • Ömer @aboutblank

   Sitede 7500 kisi varmis da zaten guncel olarak takip eden birkac yuz kisi (belki de daha az). Madem demokratik olarak secilecek, o zaman da tum akisin kapanmasini isteyenler de fikrini belirtsin, kac kisi olduklarini bilelim.