#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz

II.KISIM (ÖNERILER)

Bu kısma geçmeden okumayanlar varsa aşağıdaki linkten I.KISIM okumalarını öneririm.
http://teknoseyir.com/durum/170604

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz

1) Reklamlar kaldırılabilmeli (Şahsen beni rahatsız etmiyor ama tercihe bırakılması gerektiğini düşünüyorum)
2) Plus üyelerini profil sayfalarını özelleştirebilmeli (Blog tarzı olacağı Murat Abi tarafından açıklandı)
3) Yayınlanan içerikler Plus üyelere daha erken ulaştırılmalı (mesela şuan gece yarısı yayınlanan videolar pluss üyesi olmayanlarla en az 6 saat sonra paylaşılmalı, Youtube kullanımıyla bu biraz zor gibi gözüksede, hazırlanan videonun siteden yayınlanması yası yada farklı bir medya sağlayıcı ile çözülebileceğini düşünüyorum. 6 saat sonra youtube' a yüklenebilir)
4) Üyeler arasında Plus üye olan ile olmayan fark edilmeli. (Avatar çerçeveleri kırmızı olabilir mesela, yada profil sayfasında bir açıklama olabilir)
5) Beğenilen, Kaliteli içerikler akışta kaybolmamalı, beğeni, paylaşılma gibi puanlama gibi etkenlerle ana sayfada kendine her daim yer bulabilmeliler.
6) Ana sayfanın yanlarında bulunan sütünlar özelleştirilebilmeli (Örneğin şahsen istersem çok kullandığım alanları yukarı aşağı sağa sola hatta tamamen kapatabilsem güzel olur diye düşünüyorum.
7) Haftada 1 kere CanlıYayın yapılabilir, Plus üyelerin soruları cevaplanabilir. Diğer kullanıcılarda sadece seyreder mesela)
8) O hafta yada ayda en çok beğenilen, paylaşılan incelemenin sahibi Plus Üye stüdyoya çağırılıp, Bir TeknoSeyir incelemesi yapabilir. (Bu biraz isteğe bağlı olduğu için birinci istemezse ikinci, oda istemezse üçüncü olabilir ama bunun içeriğin kalitesi ve rekabet ortamının vereceği bir olumlu tepki yaratacağını düşünüyorum)
9) Bir çok üye çağırıldığınız lansmanları çok merak ediyor, çekiliş yada ödüllendirme yöntemiyle 1 yada 2 ayda bir bir Plus üye(ler) lansmana götürülebilir. (Şahsen ben hem sizle tanışmak, hemde bu işin backroud'unu görmek için bile isterdim, ilgi çeker diye düşünüyorum)
10) Plus üyeler arasında bir anket yapıp bu sefer neyi inceleyelim diye sorulabilir ve yapılabilir. (sizin tarafınızdan önden seçmeli olursa daha iyi olur, çünkü anket sonucundan Ford Mustang çıkarsa ne yaparız dimi 🙂 )
11) Tüm akış konusunu en sona bıraktım 🙂 Aslında şahsi fikrim olsada olur olmasada olur şeklinde ama sanki Plus üyelere serbest olması bi çok üyenin seveceği bir özellik olabilir (Tabi kısa süreli trollük yüzünden dert yanacak olanlar hariç)

Bunlar ilk aşamada aklıma gelenler, paylaşmak istedim. Devam ettmeyide planlıyorum . Bu konuyla ilgili yorum yapmak isteyenler #TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz hashtag'ıle paylaşım yaparlarsa iyi olur.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkur ederim.

Saygılarımla.

@hkellecioglu , @gamsizm , @leventp

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz 1.KISIM (TESPIT) Sayın Teknoseyir Yönetimi ve Değerli Üyeler Eminim günlerdir siteyi yönetenler/takip edenler belli başlı - Teknoseyir

#TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz 1.KISIM (TESPIT) Sayın Teknoseyir Yönetimi ve Değerli Üyeler Eminim günlerdir siteyi yönetenler/takip edenler belli başlı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Forever @forever

  Aralarında beğendiklerim var. Bazıları plus üyesi olamayacaklar için çok itici olabilir. Onlarda bu siteye girebilecek ve onlarda bir para getirisi teknoseyir editörleri açısından. Plus üyesi olmayan biri reklamlara tıklayarak destekte bulunabilir. "Haftada 1 kere CanlıYayın yapılabilir, Plus üyelerin soruları cevaplanabilir. Diğer kullanıcılarda sadece seyreder mesela)" Güzel bir fikir ancak plus üyelerinin sorduğu sorulara plus üyesi olmayanlar da onlara fikir verebilir olması güzel olur bence. "Plus üyeler arasında bir anket yapıp bu sefer neyi inceleyelim diye sorulabilir ve yapılabilir. (sizin tarafınızdan önden seçmeli olursa daha iyi olur, çünkü anket sonucundan Ford Mustang çıkarsa ne yaparız dimi 🙂 )" Bu da güzel bir fikir bence yapılabilir ama ankette oyladığımız ürün onlarda o an bulunmuyor olabilir o zaman ne yapacağız. Ama bunlar biraz kesip biçilse ve bir şeyler eklerinse güzel bir plus aboneliği ortaya çıkabilir. Bu yazınızında devamını bekliyorum ve bende siz destek olmaya çalışacağım elimden geldiği kadarıyla :))

  • GungorGuzel @gungorguzel

   Görüşleriniz için çok teşekkur ederim. esasında burdaki konu teknoseyir' in ilerde daha iyi olabilmesi için neler yapılabilir. Yönetim kadrosuda da insan neticede. her zaman herşeyi düşüecekler diye birşey yok. Bizler elimizden geldiğince aklımıza geleni önerirsek sizinde dediğiniz gibi iyi olanları seçer ve hayata geçiririz. Kazanan TeknoSeyir olur dolaylı olarakta tüm üyelere bir fayda sağlayacağımızı düşünüyorum. Bende sizin görüşlerinizi heyecanla bekliyorum. tekrar teşekkur ederim. @forever

 • Forever @forever

  Bence şöyle bir şey yapabilirler. Plus üyeliğinden gelen paralarla ve bizde biraz bu proje için para bağışı yaparsak büyük bir mekan kiralarız. TeknoSeyir editörleri,üyeler vs. toplaşırız ortak etkinlikler yapabiliriz. Bunu da büyük 3 ilde yaparız (İstanbul,Ankara,İzmir olabilir mesela) Birlikte onların çekim yaptığı mekanını gezeriz vs. Benim de aklıma bunlar geldi :)) @gungorguzel. Bu arada tekrar tekrar size teşekkür ediyorum böyle faydalı bir durum yazdğınız için :))

  • GungorGuzel @gungorguzel

   Neden olmasın, Para harcamaya da gerek yok, Linkedin' ınde, Google Gruplarında bunun birçok örneği mevcut, merkezi lokasyonlarda, starbucks, kahvedünyası, gloria jeans gibi ortamlarda büyük holdinglerin kelli felli abileri, ağır ablaları kahve molaları yapıyorlar, tecrübelerini paylaşıyor, ben işimle ilgili bi kaç tanesine katıldım çokta faydalı bir etkinlik oluyor. Bizde yapabiliriz hatta bu konuda yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimden geleni yapmaya hazırım. (Yeri bulmak, toplantıyla ilgili önceden randevu almak vs...). İlgililere duyrulur @gamsizm @leventp @hkellecioglu 🙂

 • DDGuclu @ddguclu

  Uzun zamandır yazdığım söylediğim şeylerin çoğunu derlemişsiniz. Elinize sağlık. Bu hashtag'in altındakileri de derleyerek koyarsanız harika olur 🙂

 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  4. Madde gözümü korkuttu. Öyle fazla gösterişli allı güllü janjanlı işaretler, çerçeveler falan yapılmasın. Yani biraz mütevazi olsun.

  • GungorGuzel @gungorguzel

   Tabiki öyle olsun ordaki niyetim kimin siteyi destekleyip desteklemediği belli olmalı, sizde takdir edersinizki memlekette hiçbir faydası çabası olmamasına rağmen kötü eşelştiri yapmaktan çekinmeyenler var. Onları ayırt edebilmek için faydalı olabileceğini düşünüyorum. @serhatsoylemez

 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  Google'ın bir ayarı yok. Bir gün tesettür reklamı veriyor, ertesi günü bayan iç çamaşırı.

 • GungorGuzel @gungorguzel

  Yukarıdaki yorumlarla ilgili haber vermek istedim. Arkadaşların fikir ve yorumları fena değil. Atlamayalım diye sizinle paylaşmak istedim. Dikkate alınırsa sevinirim. Saygılarımla

  @hkellecioglu @gamsizm @leventp