BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  2012'de çıkmış Kindle 5 (Temelde Kindle 4 NT ile aynı sayılabilir, zaten Kindle cihazlarda büyük yenilikler olmuyor) ve 2018'deki Paperwhite 4 var(Bu vardı, hediye ettim). İkisi de sapasağlam çalışıyor. Bozulmazsa (Pek karşılaşılan bir sorun değil) ve kırılmazsa çok daha fazla süre kullanırsınız. Bir kere aldıktan sonra değiştirmeye ihtiyaç duymuyorsunuz, K5 her işimi görüyor hala, imkanım var ancak yenisini almaya gerek duymuyorum çünkü ilk gün nasıl çalışıyorsa hala öyle çalışıyor.

  • Hamdi @hamdi

   Bende almayı düşünüyorum bir tane ama. Fiyat performans ne tavsiye edersiniz? PDF çalıştırıyor mu bunlar? Birde nereden alabiliriz, Almanya'dan almak kârlı olur mu acaba?

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   @hamdi Amazon TR satmıyor, yurt dışı da TR'ye göndermiyor. Yani ya burada satan firmalardan alacaksınız ya da birisi getirecek.

   PDF çalıştırıyor ancak PDF performansı içeriğe göre çok değişken. Eğer bolca tablo, grafik, görsel vb. şeyler içeren PDF okumayı planlıyorsanız Kindle (genel olarak tüm benzeri cihazlar) sizi tatmin etmez, standart bir Android/iOS tablet alıp geçin ancak metin ağırlıklı ise okuyacağınız PDF dosyaları pek sorun yaşamazsınız. Yine de böyle bir durumda da PDF olarak cihaza göndermek yerine daha uyumlu bir format kullanmak daha iyi sonuç verecektir.

   Alırken reklamlı/reklamsız seçenekleri mevcut. Genellikle reklamlı olanlar $/€ 20 daha ucuz oluyor, bana sorarsanız reklamlıları tercih edin. Kitap okurken reklam görmüyorsunuz, sadece cihaz boşta dururken bekleme ekranında ve menüdeyken en altta bar şeklinde reklam görüyorsunuz. Jailbreak veya Amazon ile sohbet ederek ("Bulunduğum bölgede e-book satışınız yok, reklamlardan faydalanamıyorum" derseniz ücretsiz olarak ve "tek seferlik" diyerek kaldırıyorlar ancak birden fazla cihazda yapanlar var) kaldırtabiliyorsunuz. Default screensaver görselleri az sayıda ve sıkıcı olduğundan ve jailbreak yapmadığımdan dolayı reklamlı kullanıyorum ben. En azından ara ara değişen şeyler oluyor, merak ettiğim bir şeyin indirime girdiğini falan görüyorum. Reklamlar da neredeyse hep kitap, sanırım bu kadar yıl içerisinde bir kere Philips tıraş makinesi görmüştüm.

   Kindle nereden alırsanız alın karlı bir cihaz bence. Yıllardır Amazon ve Project Gutenberg üzerinden indirdiğim kamu malı kitaplarla, Kindle Unlimited/Prime ile okuduğum ücretsiz kitaplarla birkaç Kindle parasını çıkardım muhtemelen. Yazarı 300 yıl önce ölmüş bir kitaba sırf ithal diye 100+ lira vermek yerine yasal bir şekilde ücretsiz olarak ulaşmak çok güzel, yine aynı şekilde "Hadi bu sefer çeviri okuyayım" desem bile benzer fiyatlara ulaştık neredeyse döviz yüzünden. İngilizce biliyorsanız bulunmaz bir nimet.

 • caerium @cozalp

  Almışken kindle paperwhite tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba evde sadece vga girişi olan bir eski led monitorum var fakat bilgisayarımda vga girişi yok bilgisayarımı dönüştürücü ile bağlamyi düşünuyorum sizce nasıl olur hdmi vga dönüştürücü ile çok bozulma olur mu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bilgisayarıma birazcık çay döküldü hemen havluyla sildim açtım çalışıyor kullanmam safe midir #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Galaxy A51 ile St. Petersburg'da çektiğim bazı fotoğraflar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

250 kelvinde (-23 santigrat derece) süperiletkenlik gösterebilen bir malzeme üretilmiş. Bu sıcaklık başlarda 33 kelvin iken yakın bir zamanda 200 kelvine kadar gelinmişti şimdi de 250 kelvine çıkılmış. Teknolojik devrim yolda mı acaba? https://www.nature.com/articles/s41586-019-1201-8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

telefonumun sağ alt tarafına bastırınca tık diye bi ses geliyor bunun normal bi şey olmadığını düşünüyorum acaba servise versem ilgilenirler mmi değişim vs değiştirmezlerse bi sorun çıkarır mı sizce

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10