Arkadaşlar yutkunurken ara sıra boğaz ve burnum da yanma var. Gözde kaşınma covid belirtisi midir ? Ateş yok. halsizlik yok. baş ağrısı yok. nefes darlığı yok. tat ve koku almada sorun yok. Hapşırma yok. Ishal yok. Akut faranjit mi acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar 2-3 gündür aralıklarla üşüme gelmesi titreme ve yoğun gaz olması var. Sizce sebebi ne olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Ercüment Ovalı hocamızdan güzel haberler geldi.

Ercüment Ovalı :1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir. Insanların hayatından gün çalmak istemedik..Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarima tesekkur ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pickle Rick @picklerick

  Başarılar dilerim hocam ve ekibine ama sevinmek için erken değil mi? Daha testi yapılmamış, e zaten onlarca ülkede onlarca biliminsanı test aşamasında ilaç, aşı geliştirmedi mi, hatta Fransa da bu ilaçların testini Afrika’da deneyelim dediklerinde haber olmuştu. Bu gün 17/04 Chicago Tıp Üniversitesi, Coronavirüs bulaşan ve hastalığı ağır geçiren 125 kişide Remdesivir ilacını “denedi” ve olumlu sonuç elde ettiklerini açıkladı. Zaten hazır bir tarif yok mu,
  bu geliştirilemez mi? Telif vs ise asıl konu test yapmadan, denemeden bu kadar kesin mi konuşulur oldu bu meseleler? Her şeye oky desek bile bu kadar etkili olmasaydı eğer, popülizm uğruna ilacı geç mi lanse edecektiniz? Kaçırdığım bir nokta mı var?

Arkadaşlar ateş yok 35.5 derece ,kuru öksürük yok, burun tıkanıklığı yok,burun akıntısı yok. Hapsirma yok. Ama boğazda yanma ve çok az nefes alma zorluğu var gibi. Sizce Covid 19 olma ihtimalim var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

bir diyare 3-4 gün sürer mi? 10 gün önce bitmişken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • eamedic @eamedic

  Su içme !!! Ayran, maden suyu vs iç bol bol çünkü sadece su içersen ciddi elektrolit açığın olur. Yaz ishalleri genelde besinlerle alakalıdır, 3-4 gün sürebilir, ama son dönemlerde farklı etkenler gündeme geldi o yüzden ateş, halsizlik ve ya bilinç değişikliği yaşarsan mutlaka acile git. Bir sıkıntı olmaz ise yarın sabah enfeksiyon hastalıklarına başvur.

 • Alper @jaguar

  Parça parça toplamda 15-20 tane karanfili çiğneyip yutacaksın. 15 dk. İçinde olay bitecek.

 • 3dfx @3dfx

  Uzmani geldi, bir sene ishal gezdim. Belli bir noktadan sonra artik halsizlik ve tuvalete cikma sayisi azalacagina arttigindan, ve kanli oldugundan süphelendigimden doktora gittim. Kan kaybindan vücütta demir kalmamis neredeyse. 6 ayda onun beni hastaneye yollamasi sürdü. Sonuc ülseratif kolit, erken gitsem cok iltihap yayilmadan yirtabilirmisim, tüm kolon iltihaplanmis. Kortizon yedik, davul gibi sistik birkac kez.

  Kisacasi doktora git, hatta direkt gastroentrologa git.

 • sarpuli @sarpuli

  3 gün geçmezse direk dokotra başvurulmalı, sallanacak hastalık değildir...

sanırım artık yurtdışı alışverişlerini de engellemenin anlamı kalmamıştır.

geçen hafta 849 lira civarı olan NVIDIA GeForce GTX 1050 Ekran Kartı 1200 lira civarına çıkmış.

#akış #dolar

Gearbest TR: Renkli iGame 1050Ti Oyun Ekranı Grafik Kartı

Sadece 1198.09TL, Renkli iGame 1050Ti Oyun Ekranı Grafik Kartı Gearbest TR online mağazamızdan ücretsiz kargo seçeneğiyle satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bana Turkcell hattı kullanmama rağmen borcum olduğuna dair mesajlar gelmekteydi . İsim olarakta tanımadığım kişinin ismi yazmaktaydı. Hattım Vodafone bu arada. Daha sonra bu mesajlar avukata verildi,icraya verilecek tarzında şeylere dönüştü.

Acaba adıma sahte hat mı açıldı diye E-devletten sorguladım herhangi bir Turkcell hat tanımlı değildi.

Yine belli bir süre sonra istanbul kod alanlı(0216)bir nuımara aramaya başladı. İnternetten araştırdığımda bir avukatlık bürosuna ait olduğunu gördüm.

Sizinde başınıza geldi mi böyle birşey?
Bunu kaale almalı mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  bilindik avukatlık bürolarının isimlerini kullanan dolandırıcılar bunlar. adına hat görünmüyor ise kafan rahat olsun. bana da bulaştılar, nuımaralarını engelledim. adamlar her şeyi biliyolar hakkımda. ama tamamen dolandırıcılık amaçlı bi olay.

 • ⭐Temp⭐ @temp

  @androturk Zamanında üçkağıtçı bayiler başkasının üzerine olan açık hatları bir başkasına satıyormuş.
  Dolayısıyla sizin üzerinize olan hatları başkaları kullanıyor olabilir, aynı şekilde sizin kullandığınız hat da başkasına ait olabilir.
  Dikkatli olmak lazım edevletten bakınız.

 • BlueFear @bluefear

  Bana da 2.5 aydır her gün düzenli olarak boyle mesaj geliyor Reel alacaktan. Mesajda adı geçen kişi ben değilim, borcu olduğu söylenen telefon numarası bana ait değil. Her gün de "bugün son gündür, PTT şubesinde xxx hesabına para yatırın" diyor. 🙂 Son 1 haftadır da başka bir hukuk firmasına icra devredilmiş diyor, bu sefer o firmadan devam etmeye başladılar. Bakalım daha ne kadar devam edecekler diye merak ettiğimden engellemiyorum da. 🙂