Evin Her Yerine İnternet / Mercusys Halo H50G İncelemesi

Mercusys''in Halo H50G mesh sistemi, tüm evinize kablosuz ağı yayarken, routerlar arası kesintisiz geçiş sunuyor. Bu sayede evin içinde dolaşırken kablosuz ağdan kopmadığınız gibi, kapsama alanında olduğunuz sürece yüksek performans almaya da devam ediyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 30

2.5/5/10 Gbit tek Switch'te / TP-Link Multigig SX105 ve SG108

TP-Link'in 10 Gbit hızına kadar seçenek sunabilen switchleri'ni inceliyoruz. Özellikle günümüzün anakartları 2.5 Gigabit LAN hızlarını sunmaya başlamışken, bu switchler ile ağınızı hızlandırabilir ya da doğrudan 10 Gbit bir ağ kurabilirsiniz. Örneklerle anlatıyoruz. İncelediğimiz ürünler TL-SX105 ve TL-SG108.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18

ASUS DSL-AX82U Gaming Modem Router İncelemesi

Asus'un yeni modem router'ı DSL-AX82U'yu Levent Pekcan inceliyor. Ürün, iletişimde en yeni teknolojiyi isteyenleri modemi ayrı, routeri ayrı almaktan kurtaran bir çözüm.

ASUS DSL-AX82U’nun Nisan ayı içerisinde piyasada olması bekleniyor. Ön siparişe özel indirimli fiyatla satın almak için Vatan Bilgisayar’ı takipte kalın

Nisan başında aktif olacak, mevcut ASUS modem sahibi kullanıcıların yararlanabileceği indirimli değişim kampanyası için link.

ASUS DSL-AX82U ürün sayfası için link

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22

Evde ve İşte 10 Gigabit Ethernet Hızı

Günümüzün hızlı WiFi bağlantıları yanında pek gündemde olmayan ethernet hızları, WiFi kadar olmasa da artıyor ve yeni anakartlar 2.5 gigabit ve hatta 10 gigabit portlarla geliyor. Bu videoda gigabit ethernetin ulaştığı hızları 10 gigabit bir düzen kurup test ediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Asus ZenWiFi AX 6600 / Evinizin Tamamına İnternet

Asus'un mesh sistem tabanlı, WiFi sinyalini evinizin tamamına yaymaya yarayan, ZenWiFi AX 6600 modelini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • ufuksey (dhw : vega) @ufuksey-dhw-vega

  Teşekkürler. Aynı modem üzerinden aynı bandı kullanan cihaz sayısı hızı etkiliyor yani öyle mi. Bunu bilmiyordum, cihazları bantlara dağıtırım bundan sonra.

 • SzT @szt

  evinizde kaç cihaz wifi bağlantı yapıyor bilmiyorum ama genelde 2.4 kullanılır, ister istemez yüklenme olur ve yavaşlar-sayıya bağlı olarak. modem/routerınızın işlemci ve ram'i de etkili tabii. o performansına da bir bakmak gerekir, yoruluyor mu yoksa rahat mı alet diye. eğer farklı odalarda bağlanmıyorlarsa ve odadaki sinyal seviyesi çok düşük değilse extenderın bir anlamı da yok aslında, kaynak ile cihazınız arasına bir nokta daha ilave etmiş olursunuz

 • ufuksey (dhw : vega) @ufuksey-dhw-vega

  Evde bağlantı yapan 3 laptop ve 1 robot süpürge var. Dersler sırasında diğer cihazları 4G kullanıyoruz. Laptop'ların 1'i her zaman 2.4ghz bağlanıyor, robot süpürge de öyle ama onun pek etkisi olduğun sanmıyorum. Çocukların odaları ayrı, odası biraz daha uzak olan ve laptop'ı 5ghz wifi destekleyen kızım problem yaşıyor, sinyal seviyesi çok düşük değil ama tam da değil. Diğer laptop 2.4ghz destekliyor ve daha yakında; sonuç olarka da daha az problemli.
  2.4 ghz'de hız testinde benim bilgisayarım 18 mbps alırken, problem yaşayan laptop'da 11 ya da 13 mbps hız alabildim. Benim beklentim menzil genişleticinin bu farkı kapatması.

 • Ahmet Erdoğan #### @aerdogan17

  AX router'e terfi düşündüğüm dönemlerde güzel bir inceleme ama bütçemi ciddi aşıyor ZenWifi AX mini'nin de incelemesi gelir umarım...

TP-Link Powerline TL-PA7017P İncelemesi

Uzun zamandır incelemediğimiz Powerline adaptörlerine TP-Link TL-PA7017P ile dönüş yaptık. Geçen zamanda ne yenilikler geldiğine bakıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 26

Wi-Fi 6 Router'lar Testte / Asus RT AX86U ve RT AX82U Router

Wi-Fi teknolojisinin son noktası olan Wi-Fi 6, hayatımıza girmeye başladı. Bu videoda Asus RT AX86U ve RT AX82U modellerini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 35

Powerline ve Mesh bir arada TP-Link Deco P9

TP-Link Deco P9, interneti eve, iş yerine ya da çok katlı yapılara yaymak için tasarlanmış bir mesh sistem. Ancak Deco P9'un tipik bir mesh sistemden farkı, içinde powerline teknolojisi de barındırması. Bu sayede wifi sinyalinin zor ulaştığı durumlarda bile çalışabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Keenetic Extra DSL Modem Router İncelemesi

Keenetic firmasının Modem Router'ı Keenetic Extra DSL'i inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 51
 • Ahmet Taner @ahmet-taner

  Keenetic ExtraDSL modelini kullanıyorum üründe yok yok, bu güne kadar kullandığım tüm modem / router lardan kat kat daha iyi ve stabil bir ürün, çok geniş bir kitleye yayılacağını hatta ve hatta Keenetic markasının fun ları olacağını bile düşünmeye başladım, forum sitelerinde mmarkayı kullanıp hayranı olan kişiler var bence ön yargılarınızı kırın ve artık bize gına getirmiş markalardan vazgeçip Keentic markasını ve ürünlerini denemenizi öneririm...

 • Ahmet Taner @ahmet-taner

  Özellik olarak dikkat çekilecek bir sürü artısı var fakat bu vedeoda hiç biri anlatılmamış onu da es geçtim var olan özellikleri de videoda görememişler komik bir inceleme olmuş ürünü kullanan son kullanıcıların oluşturduğu bir platform var incelemeni tavsiye ederim. https://forum.donanimhaber.com/keenetic-extra-dsl-modem-ve-keenetic-air-mesh-router-ana-konu-inceleme-ozellikler-openwrt--141117860-12

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  @gavanator airties daha temel modem işlerini beceremiyordu yaw 😀

 • loadmaster budaload @loadmasterbuda

  Ne yazık ki kötü ve çalışılmamış bir inceleme olmuş. Birçok incelemenizi beğenerek izliyoruz ancak Keenetic Extra DSL Modem Router İncelemesi yoğun döneminize mi denk geldi,ayrıntılardan uzak, menü hakimiyetinden yoksun ve cihaz niteliklerinin eksik anlatıldığı bir video olmuş. Son kullanıcı olarak yıllardır ev, iş yeri ve çalışma ortamlarında onlarda modem- router vs kullanıyoruz. Asus, Zyxel, Tplink, Airties vs markalarının onlarca modemlerini kullandık. Çoğunda klasik sorunlar yaşadık. Keenetic Extra Dsl ve Giga modellerini denemek istedik ve başarılı sonuçlar aldık. Akabinde ayynı markayla mesh sistemlere geçtik. Sorunsuz ve başarılı menüleriyle sistemlerimizi performanslı olarak kullanıyoruz. Her sitenin sponsorluk, ticari benzeri anlaşmaları var. Anlayışla karşılıyoruz. Ancak marka bağımlısı olmayan bizler bu tür incelemelerde yansız ve içeriği iyi incelenmiş yorumları, deneyimleri gözlemlemek isterdik. Umarız eleştirimiz sizi daha iyi yönlendirir. İyi çalışmalar. Saygılar...

ASUS RT-AX56U ve PCE-AX58BT İncelemesi

WiFi 6 kablosuz bağlantı standartı ufak ufak cihazlarımızda gözükmeye başladı. Ancak kullanmak için, WiFi 6 destekli modem ya da router gerekiyor. Asus RT AX56U ile bu desteği sağlamanız mümkün. Ayrıca WiFi 6 desteği bulunmayan PC'nize de Asus AX58BT kartı ile WiFi 6 özelliği kazandırabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 30
 • Fatih @fatihy

  Wifi şifresi teknox64 imiş. Yakınlarda iseniz bağlanmayı deneyebilirsiniz 😆

 • Koray Üstüner @korayus

  Ben yıllarca farklı markaların en üst model router, mesh cihazlarını kullandım. Hepsi işini bir yere kadar düzgün yapıyordu ta ki cihazları biraz zorlayıncaya kadar. Ardından gördüm ki düzenli olarak bir tek ASUS markası firmware çıkarttı. Sadece sorun çözmek, yeni özellikler eklemek için değil, güvenlik açıklarını da kapatmak için cidden çaba sarfediyor. Bu nedenle özellikle Tplink markasından uzak durmanızı öneririm. Klasik ev kullanıcısı için bir anlam ifade etmeyebilir ama ben gerekli dersimi tecrübe ederek aldım ve bundan sonra Asus ilk tercihim olacak. Aradığımı bulamazsam o zaman çinli üretici harici başka çözümleri inceleyeceğim.

  • otnemem @otnemem

   Altına imzamı atarım. Bahsettiğiniz iki markanın da ürünlerini kullandım. Asus firmware konusunda çok titiz. Asus routerımın 3 yıldır aldığı güncellemenin sayısını unuttum, en azından güvende hissettiriyor.

 • Ahmet Erdoğan #### @aerdogan17

  Ocak-Şubat gibi modem'e ihtiyacım var ama şuan bu Asus'un DSL-AX'leri pek yok gibi... tp-link'te haber vermiş sitesinde WiFi 6 geliyor ocak'ta diye ama bakalım görücez... yanlız pahalı...

 • Erkan ÖZ @erkanoz07

  Bu üründe Intel Wireless Display (WIDI) desteği mevcut mu? Pc ile TV arasında görüntü paylaşımı için almayı düşünüyorum. Fakat kendi sitesinde detaylı bir bilgi bulamadım.