Powerline ve Mesh bir arada TP-Link Deco P9

TP-Link Deco P9, interneti eve, iş yerine ya da çok katlı yapılara yaymak için tasarlanmış bir mesh sistem. Ancak Deco P9'un tipik bir mesh sistemden farkı, içinde powerline teknolojisi de barındırması. Bu sayede wifi sinyalinin zor ulaştığı durumlarda bile çalışabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Keenetic Extra DSL Modem Router İncelemesi

Keenetic firmasının Modem Router'ı Keenetic Extra DSL'i inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 58
 • Ahmet Taner @ahmet-taner

  Keenetic ExtraDSL modelini kullanıyorum üründe yok yok, bu güne kadar kullandığım tüm modem / router lardan kat kat daha iyi ve stabil bir ürün, çok geniş bir kitleye yayılacağını hatta ve hatta Keenetic markasının fun ları olacağını bile düşünmeye başladım, forum sitelerinde mmarkayı kullanıp hayranı olan kişiler var bence ön yargılarınızı kırın ve artık bize gına getirmiş markalardan vazgeçip Keentic markasını ve ürünlerini denemenizi öneririm...

 • gavanator @gavanator

  @ilkercom
  /nasıl yapılmadı airties yapmıştı TR'den kaçtı... 7/24 çalışıyordu... Biri ADSL ile...

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  @gavanator airties daha temel modem işlerini beceremiyordu yaw 😀

 • loadmaster budaload @loadmasterbuda

  Ne yazık ki kötü ve çalışılmamış bir inceleme olmuş. Birçok incelemenizi beğenerek izliyoruz ancak Keenetic Extra DSL Modem Router İncelemesi yoğun döneminize mi denk geldi,ayrıntılardan uzak, menü hakimiyetinden yoksun ve cihaz niteliklerinin eksik anlatıldığı bir video olmuş. Son kullanıcı olarak yıllardır ev, iş yeri ve çalışma ortamlarında onlarda modem- router vs kullanıyoruz. Asus, Zyxel, Tplink, Airties vs markalarının onlarca modemlerini kullandık. Çoğunda klasik sorunlar yaşadık. Keenetic Extra Dsl ve Giga modellerini denemek istedik ve başarılı sonuçlar aldık. Akabinde ayynı markayla mesh sistemlere geçtik. Sorunsuz ve başarılı menüleriyle sistemlerimizi performanslı olarak kullanıyoruz. Her sitenin sponsorluk, ticari benzeri anlaşmaları var. Anlayışla karşılıyoruz. Ancak marka bağımlısı olmayan bizler bu tür incelemelerde yansız ve içeriği iyi incelenmiş yorumları, deneyimleri gözlemlemek isterdik. Umarız eleştirimiz sizi daha iyi yönlendirir. İyi çalışmalar. Saygılar...

ASUS RT-AX56U ve PCE-AX58BT İncelemesi

WiFi 6 kablosuz bağlantı standartı ufak ufak cihazlarımızda gözükmeye başladı. Ancak kullanmak için, WiFi 6 destekli modem ya da router gerekiyor. Asus RT AX56U ile bu desteği sağlamanız mümkün. Ayrıca WiFi 6 desteği bulunmayan PC'nize de Asus AX58BT kartı ile WiFi 6 özelliği kazandırabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 32
 • Fatih @fatihy

  Wifi şifresi teknox64 imiş. Yakınlarda iseniz bağlanmayı deneyebilirsiniz 😆

 • Koray Üstüner @korayus

  Ben yıllarca farklı markaların en üst model router, mesh cihazlarını kullandım. Hepsi işini bir yere kadar düzgün yapıyordu ta ki cihazları biraz zorlayıncaya kadar. Ardından gördüm ki düzenli olarak bir tek ASUS markası firmware çıkarttı. Sadece sorun çözmek, yeni özellikler eklemek için değil, güvenlik açıklarını da kapatmak için cidden çaba sarfediyor. Bu nedenle özellikle Tplink markasından uzak durmanızı öneririm. Klasik ev kullanıcısı için bir anlam ifade etmeyebilir ama ben gerekli dersimi tecrübe ederek aldım ve bundan sonra Asus ilk tercihim olacak. Aradığımı bulamazsam o zaman çinli üretici harici başka çözümleri inceleyeceğim.

  • otnemem @otnemem

   Altına imzamı atarım. Bahsettiğiniz iki markanın da ürünlerini kullandım. Asus firmware konusunda çok titiz. Asus routerımın 3 yıldır aldığı güncellemenin sayısını unuttum, en azından güvende hissettiriyor.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  Ocak-Şubat gibi modem'e ihtiyacım var ama şuan bu Asus'un DSL-AX'leri pek yok gibi... tp-link'te haber vermiş sitesinde WiFi 6 geliyor ocak'ta diye ama bakalım görücez... yanlız pahalı...

 • Erkan ÖZ @erkanoz07

  Bu üründe Intel Wireless Display (WIDI) desteği mevcut mu? Pc ile TV arasında görüntü paylaşımı için almayı düşünüyorum. Fakat kendi sitesinde detaylı bir bilgi bulamadım.

Zyxel Taşınabilir 4G Modem/Router İncelemesi

Zyxel'in taşınabilir 4G Modem/Router'ını inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

TP-Link KL130 Akıllı Ampül İncelemesi

TP-Link'in akıllı ampülü KL130'u inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 40

802.11ax Teknolojisi ile Kablosuz İletişimde Yeni Dönem

802.11ax ya da yeni adı ile WiFi 6, desteklenen cihazlarda iletişim kalitesini ve performansını yükseltecek standartlar getiriyor. Biz de bu teknolojiye sahip ilk ürünlerden Asus RT-AX88U'yu inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

%100 Yerli Firewall Cihazı Berqnet ile Tanışın

Firewall, yani güvenlik duvarı, basitçe bilgisayar, tablet gibi teknolojik donanımları ve sistemleri zararlı yazılımlara karşı koruyan bir kalkan olarak tanımlanabilir. Firewall, verileri tarayarak güvenli olmayanları ayıklar ve kullanıcıları siber saldırı, veri hırsızlığı gibi olumsuzluklara karşı koruma işlemini sağlar. Dünyanın en kolay kuruluma ve yönetime sahip firewall cihazlarını sunan Berqnet, işletmelerin veri ve sistem güvenliğini sağlıyor.

%100 Yerli ve %100 Bizden!

Berqnet, 2013 yılında Ar-Ge çalışmalarına başladı, 2015 yılında ise bu çalışmaları sonucunda  %100 yerli ilk ürün ailesi kullanıcılara sunuldu. Alanında uzman olan ve %100 Türk mühendis Ar-Ge kadrosu ile tüm Türkiye'de 500’ü aşkın bayisiyle faaliyet gösteren Berqnet, Türkiye’nin lider yeni nesil firewall’u olma yolunda çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.

Günümüzde 5000'den fazla işletmenin siber güvenlik ihtiyaçlarına bütüncül çözümler sunan Berqnet, iş süreçlerinde internet bulunan her sektörden ve her büyüklükten işletmeye hitap ediyor. Basit, anlaşılır ve Türkçe kullanıcı arayüzü ve mobil uygulama ile uzaktan erişim imkanıyla Berqnet, kullanıcılarına çok yönlü hizmet veriyor. Bütünleşik güvenlik hizmeti, saldırı engelleme sistemi, yerleşik antivirüs koruması, hotspot özelliği, internet yük dengeleme sistemi, ileri düzey raporlama özellikleri ve VPN hizmeti gibi hizmetler, müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda özel teknik desteği ile sunuluyor. Tüm bu hizmetleri tek paket içerisinde, ek ücret talep etmeden sunan Berqnet, kullanıcılarına ücretsiz teknik destek de sağlıyor.

Berqnet ile Güvendesiniz

İleri düzey web ve uygulama filtreleme özelliğiyle işletmelerin internet kaynaklı çalışan verimliliğinin artırılmasına da yardımcı olan Berqnet, 5651 Sayılı Kanuna uygun altyapısıyla işletmelere büyük avantajlar sağlıyor. Kurum bünyesindeki internet hizmetini toplu kullanıma açan kurum ve kuruluşların yerine getirmesi gereken şartları içeren 5651 sayılı kanun gereği işletmelerin internet bağlantılarını şifrelendirmeleri ve kullanıcıların bilgilerini de kayıt altına almaları gerekiyor. Berqnet firewall serisi, işletmelerin 5651 Sayılı Kanun gerekliliklerine uygun kayıt tutmalarını mümkün kılıyor. Üstelik bunun için ek bir ücret de talep etmiyor. Berqnet ürününün mevcut lisansı içinde bu hizmetleri hepsi tümleşik olarak kullanıcılara sunuluyor. Kafe, restoran, otel gibi işletmelerden özel şirketlere kadar tüm işletme ve kurumlar Berqnet'in  %100 yerli firewall cihazlarıyla maddi ve idari çeşitli yaptırımlarla karşılaşma riskini ortadan kaldırıyor.

Tescilli Başarı

Berqnet’in başarısı ve güvenilirliği prestijli kurumlar tarafından da tescillendi. Türk Elektronik Sanayicileri Derneği tarafından KOBİ dalında Yenilikçi Ürün Ödülü’ne layık görülen ve BTVizyon'dan da Yılın En İyi Yerli Güvenlik Yazılımı ödülünü kazanan Berqnet, bağımsız güvenlik analiz firması olan Corveus Bilişim tarafından; internet üzerinden tarama, whitebox, greybox ve blackbox derin tarama yöntemlerini içeren tüm güvenlik analizlerini başarıyla geçti. Güvenlik alanında doğru bir tercih olduğunu defalarca kanıtlayan Berqnet, ülkemizin çıkardığı %100 yerli bir değer olarak küresel bir marka olma vizyonuyla yoluna devam ediyor.

BeğenFavori Paylaş

TP-Link Deco M9 Plus Ağ Sistemi İncelemesi

TP-Link'in Deco M9 Plus Ağ Sistemini inceliyoruz. Sistem dememizin sebebi üç parçadan oluşması. Bu sayede tüm iş yerinizi ya da evinizi, tek bir yerden yönetilen üç ya da daha fazla router ile donatabilir ve routerlar arasında sorunsuzca geçebilirsiniz.

Uyumlu ürünler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23
 • Mert @mert567

  5 bin liraya satması çok zor, 5 bin liraya ağ ürünü alacak olsam ubiquiti alırım, yok eğer bu hizmeti bir firmadan satın alacak olursam da yüksek ihtimal o firma tp link kullanmıyor olur, anlamsız olmuş fiyatı.

 • Archbrook @archbrook

  650 dolar yanlış olmasın. 2li paketi 300 dolara Amazon Amerikada. Üçlüsünün fiyatını bulamadım ama yine de Tplink Türkiye bayağı bir yüksek fiyat çekmiş.

 • Archbrook @archbrook

  Bir başka nokta da herhangi üç tane router ile Mesh sistem kuramayız. Zira mesh mantığında cihazlar kendi aralarında özel protokolle konuşuyorlar. Bu da ayrı yazılım gerektiriyor. Mesela Asus AiMesh yazılımı ile buna destek veriyor, ama onun için destekleyen asus routerlara sahip olmak gerekiyor. Bir de ayrı kanaldan routerların birbiriyle konuşması vs gibi özel durumları yaratmak kolay değil. Bu nedenle geniş bir alanda çok iyi çekim kalitesi ve yüksek bandwith için mesh çözümler bu anlamda rakipsiz.

 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  Türkiye'de çok pahalı olmuş sanki. Malezya'da 2'li paket 250$, 3'lü M5 220$. 650$ kulağıma çok yüksek geldi.

TP-Link Archer C5400 Tri-Band MU-MIMO Router İncelemesi

TP-Link'in en son teknolojilerle donatılmıi Router'ı Archer AC5400'ü inceliyoruz. Özellikle 5 GHz ve 2.4 GHz frekanslarının seçimini otomatikleştirme özelliği ilgimizi çekti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31
 • Cetin Sert @cetin-sert

  Bu aleti Güney Kore'de ilk çıktığında nasıl denk geldiyse mağazada o zaman 180 dolara denk bir fiyatla, KT'nin o dönem verdiği tüm en üst düzey routerlarda bug var değiştirelim diye aldık. 1 yıldır hiç sorunsuz çalışıyor. Yanından gelip geçerken hep okşar sever, çoluk çocuk ve temizlik anlarında da antenlerine zarar gelmesin diye kol kanat olurum. Şu ana kadar 1 güncelleme geldi. Güncelleme öncesi 2.4, 5'i o atasın ben tek SSID'ye bağlanayım şeklinde kullanırken, en yeni cihazları dahi 2.4'e attığını görünce (arayüzünün gelişmiş? taraflarında sorgusu var) yalnızca 2.4'e ayrı SSID verdim (yazıcı, süpürge, ağ bağlantılı beyaz eşyalarda 5 desteği yoktu), öyle kullanıyorum. Alanlar dikkat etsin. Güncellenme sonrasında da aynı kalmış olabilir. Simetrik 1000 megabit diye faturalı internette doğrudan modeme CAT6 kablolu bağlantıda dizüstümde 900 megabit al/ver varken, bu cihazdan 5'te bağlı geçen her türlü alet max çift yönlü 600 falan görüyordu.

 • Fatih @fatihy

  Arayüzünün Türkçe olduğunu soylemismiydim?

 • Fatihmi @distance

  Spiderman'deki villain örümcek mi bu

 • Çaycı Cemil @cayci-cemil

  @gamsizm 30 senedir bilgisayar yiyip içiyoruz, modem diye router sipariş etmişiz. kutuyu açınca anladık. Allahtan geri aldılar.

TP-Link M7650 Mobil 4G LTE Router İncelemesi

TP-Link'in, interneti seyahat halinde birden fazla kişiye performanslı şekilde dağıtan mobil router'ı M7650'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 28
 • volpii @volkanpesok

  danimarkada yasarken T-mobile fiber internet almıştım eve, buna benzer bir cihazda vermişlerdi yanında 100GB kotalıydı. kamplara filan giderken bunu alıyodum yanıma, tabi orda en düşük tarife 100 euro cıvarıydı aylık.

 • Adem Gdk @aguduk33

  TP Lİnk ve Performans? Yanlış mı okudum acaba?

 • homosapien @biggestliar

  Yurt dışında kaldığım uzun süreler boyunca bu cihazın türevlerinden kullandım; hepsi servis sağlayıcı tarafından bedava veriliyordu, hizmetler çok ucuz ve bizim yurdumdaki ADSL'den kat kat hızlıydı ve bizdeki adsl fiyatından daha ucuz idi. Hele hele "16mbit gibi sabit düşük bir hız bana yeter" diyebiliyorsanız aylık 10-15 TL gibi paralara limitsiz ve hep yanınızda olan bir internetiniz oluyordu...
  Kendi deneyimlerime göre bu cihazlar çok pratikler, çok hızlılar ve bence en kolay ve en başarılı internet deneyimini sunan cihazlarda bunlar. Ama maalesef Türkiye'm de turktelekom olduğu ve turktelokom şu anki haliyle hayatta kaldığı sürece benim yurduma bu gibi cihazların ve hizmetlerin tam anlamı ile yurt dışındaki gibi gelmesi hayal....
  Neyse, Türkiye'de hala data hattı satıl(a)mazken kimse bu cihazı kimse almaz burada. Hele hele bu fiyatlara meraklısı bile almaz.

 • shain leather @shainleather

  bunlara ne gerek var..benim cep den istedigime zaten wifi vewrebiliyoruz