Zyxel Taşınabilir 4G Modem/Router İncelemesi

Zyxel'in taşınabilir 4G Modem/Router'ını inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

TP-Link KL130 Akıllı Ampül İncelemesi

TP-Link'in akıllı ampülü KL130'u inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 41

802.11ax Teknolojisi ile Kablosuz İletişimde Yeni Dönem

802.11ax ya da yeni adı ile WiFi 6, desteklenen cihazlarda iletişim kalitesini ve performansını yükseltecek standartlar getiriyor. Biz de bu teknolojiye sahip ilk ürünlerden Asus RT-AX88U'yu inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

%100 Yerli Firewall Cihazı Berqnet ile Tanışın

Firewall, yani güvenlik duvarı, basitçe bilgisayar, tablet gibi teknolojik donanımları ve sistemleri zararlı yazılımlara karşı koruyan bir kalkan olarak tanımlanabilir. Firewall, verileri tarayarak güvenli olmayanları ayıklar ve kullanıcıları siber saldırı, veri hırsızlığı gibi olumsuzluklara karşı koruma işlemini sağlar. Dünyanın en kolay kuruluma ve yönetime sahip firewall cihazlarını sunan Berqnet, işletmelerin veri ve sistem güvenliğini sağlıyor.

%100 Yerli ve %100 Bizden!

Berqnet, 2013 yılında Ar-Ge çalışmalarına başladı, 2015 yılında ise bu çalışmaları sonucunda  %100 yerli ilk ürün ailesi kullanıcılara sunuldu. Alanında uzman olan ve %100 Türk mühendis Ar-Ge kadrosu ile tüm Türkiye'de 500’ü aşkın bayisiyle faaliyet gösteren Berqnet, Türkiye’nin lider yeni nesil firewall’u olma yolunda çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.

Günümüzde 5000'den fazla işletmenin siber güvenlik ihtiyaçlarına bütüncül çözümler sunan Berqnet, iş süreçlerinde internet bulunan her sektörden ve her büyüklükten işletmeye hitap ediyor. Basit, anlaşılır ve Türkçe kullanıcı arayüzü ve mobil uygulama ile uzaktan erişim imkanıyla Berqnet, kullanıcılarına çok yönlü hizmet veriyor. Bütünleşik güvenlik hizmeti, saldırı engelleme sistemi, yerleşik antivirüs koruması, hotspot özelliği, internet yük dengeleme sistemi, ileri düzey raporlama özellikleri ve VPN hizmeti gibi hizmetler, müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda özel teknik desteği ile sunuluyor. Tüm bu hizmetleri tek paket içerisinde, ek ücret talep etmeden sunan Berqnet, kullanıcılarına ücretsiz teknik destek de sağlıyor.

Berqnet ile Güvendesiniz

İleri düzey web ve uygulama filtreleme özelliğiyle işletmelerin internet kaynaklı çalışan verimliliğinin artırılmasına da yardımcı olan Berqnet, 5651 Sayılı Kanuna uygun altyapısıyla işletmelere büyük avantajlar sağlıyor. Kurum bünyesindeki internet hizmetini toplu kullanıma açan kurum ve kuruluşların yerine getirmesi gereken şartları içeren 5651 sayılı kanun gereği işletmelerin internet bağlantılarını şifrelendirmeleri ve kullanıcıların bilgilerini de kayıt altına almaları gerekiyor. Berqnet firewall serisi, işletmelerin 5651 Sayılı Kanun gerekliliklerine uygun kayıt tutmalarını mümkün kılıyor. Üstelik bunun için ek bir ücret de talep etmiyor. Berqnet ürününün mevcut lisansı içinde bu hizmetleri hepsi tümleşik olarak kullanıcılara sunuluyor. Kafe, restoran, otel gibi işletmelerden özel şirketlere kadar tüm işletme ve kurumlar Berqnet'in  %100 yerli firewall cihazlarıyla maddi ve idari çeşitli yaptırımlarla karşılaşma riskini ortadan kaldırıyor.

Tescilli Başarı

Berqnet’in başarısı ve güvenilirliği prestijli kurumlar tarafından da tescillendi. Türk Elektronik Sanayicileri Derneği tarafından KOBİ dalında Yenilikçi Ürün Ödülü’ne layık görülen ve BTVizyon'dan da Yılın En İyi Yerli Güvenlik Yazılımı ödülünü kazanan Berqnet, bağımsız güvenlik analiz firması olan Corveus Bilişim tarafından; internet üzerinden tarama, whitebox, greybox ve blackbox derin tarama yöntemlerini içeren tüm güvenlik analizlerini başarıyla geçti. Güvenlik alanında doğru bir tercih olduğunu defalarca kanıtlayan Berqnet, ülkemizin çıkardığı %100 yerli bir değer olarak küresel bir marka olma vizyonuyla yoluna devam ediyor.

BeğenFavori Paylaş

TP-Link Deco M9 Plus Ağ Sistemi İncelemesi

TP-Link'in Deco M9 Plus Ağ Sistemini inceliyoruz. Sistem dememizin sebebi üç parçadan oluşması. Bu sayede tüm iş yerinizi ya da evinizi, tek bir yerden yönetilen üç ya da daha fazla router ile donatabilir ve routerlar arasında sorunsuzca geçebilirsiniz.

Uyumlu ürünler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23
 • Mertcan Sezginer @mertcansezginer

  5 bin liraya satması çok zor, 5 bin liraya ağ ürünü alacak olsam ubiquiti alırım, yok eğer bu hizmeti bir firmadan satın alacak olursam da yüksek ihtimal o firma tp link kullanmıyor olur, anlamsız olmuş fiyatı.

 • Archbrook @archbrook

  650 dolar yanlış olmasın. 2li paketi 300 dolara Amazon Amerikada. Üçlüsünün fiyatını bulamadım ama yine de Tplink Türkiye bayağı bir yüksek fiyat çekmiş.

 • Archbrook @archbrook

  Bir başka nokta da herhangi üç tane router ile Mesh sistem kuramayız. Zira mesh mantığında cihazlar kendi aralarında özel protokolle konuşuyorlar. Bu da ayrı yazılım gerektiriyor. Mesela Asus AiMesh yazılımı ile buna destek veriyor, ama onun için destekleyen asus routerlara sahip olmak gerekiyor. Bir de ayrı kanaldan routerların birbiriyle konuşması vs gibi özel durumları yaratmak kolay değil. Bu nedenle geniş bir alanda çok iyi çekim kalitesi ve yüksek bandwith için mesh çözümler bu anlamda rakipsiz.

 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  Türkiye'de çok pahalı olmuş sanki. Malezya'da 2'li paket 250$, 3'lü M5 220$. 650$ kulağıma çok yüksek geldi.

TP-Link Archer C5400 Tri-Band MU-MIMO Router İncelemesi

TP-Link'in en son teknolojilerle donatılmıi Router'ı Archer AC5400'ü inceliyoruz. Özellikle 5 GHz ve 2.4 GHz frekanslarının seçimini otomatikleştirme özelliği ilgimizi çekti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 30
 • Cetin Sert @cetin-sert

  Bu aleti Güney Kore'de ilk çıktığında nasıl denk geldiyse mağazada o zaman 180 dolara denk bir fiyatla, KT'nin o dönem verdiği tüm en üst düzey routerlarda bug var değiştirelim diye aldık. 1 yıldır hiç sorunsuz çalışıyor. Yanından gelip geçerken hep okşar sever, çoluk çocuk ve temizlik anlarında da antenlerine zarar gelmesin diye kol kanat olurum. Şu ana kadar 1 güncelleme geldi. Güncelleme öncesi 2.4, 5'i o atasın ben tek SSID'ye bağlanayım şeklinde kullanırken, en yeni cihazları dahi 2.4'e attığını görünce (arayüzünün gelişmiş? taraflarında sorgusu var) yalnızca 2.4'e ayrı SSID verdim (yazıcı, süpürge, ağ bağlantılı beyaz eşyalarda 5 desteği yoktu), öyle kullanıyorum. Alanlar dikkat etsin. Güncellenme sonrasında da aynı kalmış olabilir. Simetrik 1000 megabit diye faturalı internette doğrudan modeme CAT6 kablolu bağlantıda dizüstümde 900 megabit al/ver varken, bu cihazdan 5'te bağlı geçen her türlü alet max çift yönlü 600 falan görüyordu.

 • Fatih @fatihy

  Arayüzünün Türkçe olduğunu soylemismiydim?

 • Fatihmi @distance

  Spiderman'deki villain örümcek mi bu

 • Çaycı Cemil @cayci-cemil

  @gamsizm 30 senedir bilgisayar yiyip içiyoruz, modem diye router sipariş etmişiz. kutuyu açınca anladık. Allahtan geri aldılar.

TP-Link M7650 Mobil 4G LTE Router İncelemesi

TP-Link'in, interneti seyahat halinde birden fazla kişiye performanslı şekilde dağıtan mobil router'ı M7650'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 28
 • volpii @volkanpesok

  danimarkada yasarken T-mobile fiber internet almıştım eve, buna benzer bir cihazda vermişlerdi yanında 100GB kotalıydı. kamplara filan giderken bunu alıyodum yanıma, tabi orda en düşük tarife 100 euro cıvarıydı aylık.

 • Adem Gdk @aguduk33

  TP Lİnk ve Performans? Yanlış mı okudum acaba?

 • homosapien @biggestliar

  Yurt dışında kaldığım uzun süreler boyunca bu cihazın türevlerinden kullandım; hepsi servis sağlayıcı tarafından bedava veriliyordu, hizmetler çok ucuz ve bizim yurdumdaki ADSL'den kat kat hızlıydı ve bizdeki adsl fiyatından daha ucuz idi. Hele hele "16mbit gibi sabit düşük bir hız bana yeter" diyebiliyorsanız aylık 10-15 TL gibi paralara limitsiz ve hep yanınızda olan bir internetiniz oluyordu...
  Kendi deneyimlerime göre bu cihazlar çok pratikler, çok hızlılar ve bence en kolay ve en başarılı internet deneyimini sunan cihazlarda bunlar. Ama maalesef Türkiye'm de turktelekom olduğu ve turktelokom şu anki haliyle hayatta kaldığı sürece benim yurduma bu gibi cihazların ve hizmetlerin tam anlamı ile yurt dışındaki gibi gelmesi hayal....
  Neyse, Türkiye'de hala data hattı satıl(a)mazken kimse bu cihazı kimse almaz burada. Hele hele bu fiyatlara meraklısı bile almaz.

 • shain leather @shainleather

  bunlara ne gerek var..benim cep den istedigime zaten wifi vewrebiliyoruz

Xiaomi Mi 3G Router İncelemesi

Xiaomi'nin zarif görünümlü ve birçok pahalı router'da gördüğümüz yeteneklerle donatılmış router'ını inceliyoruz.

Ürünün linki burada. İndirim kodu.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

Web Sitemiz: http://teknoseyir.com/

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:

Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir
Instagram ► https://www.instagram.com/teknoseyir/
iTunes ► Haftalık Gündem Değerlendirmesi http://teknoseyir.com/podcast_hgd
iTunes ► Teknoloji ve Bilim notları https://teknoseyir.com/podcast_tbn

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 87

ASUS RT-AC86U Router İncelemesi

ASUS'un en gelişmiş router modellerinden MU-MIMO destekli RT-AC86U'yu inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 41
 • bosu @bosu

  @systemapps devlet birgün bunlardan da iletişim vergisi alırsa görürsünüz siz 😛

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  @bosu
  Set Top Box olanlarda "Tuner" turevi bilesenler olur, TVBox daha cok IPTV amaciyla yapildigi icin genelde tuner bulunmaz ama bazi modellerinde DVB-S2 ve DVB-T2 hatta analog bile bulunabiliyor.
  Gerci yeni nesil STB olanlar da hemen hemen butun TVBox islevlerine sahip, sadece bu tur aletler genelde dagitici firma tarafindan OEM urettirildigi icin limitleri olur yada cok yavas olurlar.

  Sonuc...
  Alin kullanin, tuner falan filan bos 😀
  Shield TV tavsiye ederim...

 • yucatan @yucatan

  router güzel eyvallah da, hangi modemlee kullanalım? yanına ucuz modem alsak kopma vs yaşayacağız. asusun dsl modellerinde merlin genelde kurulmuyor, sadece router olarak almak istiyorum, ama hangi modemi yanına alayım de bridge yapayım? piyasada wirelesssız modem de kalmadı. ethernet portu gigabit olan performansı akan tercihen wirelessız ve uygun fiyatlı modem var mı alalım da bu router ın yanına koyalım??

 • EuphoriA @euphoria

  Geçtiğimiz Mart ayında Gearbest üzerinden AC86U router satın aldım ki alırken yaptığım araştırmada 1 yıl uluslararası garantisi olduğu tarafıma bildirildi. Router' ı geçen süre içerisinde problemsiz kullandıktan sonra dün resmi yazılım güncellemesi yayınlandı. Yükledikten sonra 5ghz yayında bağlantı problemi olduğunu gördüm. SSID gözükmesine rağmen bazen bağlanamama hatası alıyordum bazen de bağlanmasına rağmen veri tansferi alamıyordum. Yazılım değiştirme, resetleme, kurtarma yazılımı yükleme gibi bir çok çözümü denedikten sonra yüklediğim yazılımın donanıma hasar verdiğini az çok anladım. Bunun üzerine Asus TÜrkiye ile bağlantıya geçtim ve elimde bulunan routerın seri numarasından ilgilenemeyeceklerini bildirdiler.

  İnternet üzerinde araştırma yaptığımda özellikle Smallnet Builder, THG başta olmak üzere birçok forumda ve Amazon gibi sitelerde ürün yorumlarında markanın AC87U, AC88U, AC86U, AC3100, AC5300 modellerinde 2,4ghz ya da 5ghz bandında ani gelişen problemlerin olduğunu farkettim.

  DH Modem forumunda DSL-AC68U konusunda geçtiğimiz hafta yayınlanan Firmware version 3.0.0.4.384_21126 yazılımı sonucu bazı arkadaşların modemlerinin komple kullanılmayacak duruma geldiğini gördüm. İsteyen arkadaşlar kendileri de bakabilir.

  Elimdeki router Türkiye garantilidir ya da değildir o konuyu bir kenara bırakırsak $200 ve üzeri satılan modellerin yazılım ile kullanılmayacak duruma gelmesi ya da bazı fonksiyonlarının hasar görmesi markanın ciddiyetini çok güzel ortaya koyuyor.

  Asus modellerini tarcih edecek arkadaşların iyice araştırmasını öneririm.

  #Asus #Router #Modem #AC68U #AC86U #AC87U #AC88U #AC66U #AC3100 #AC5300

Asus Lyra Wi-Fi Sistemi İncelemesi

Asus'un, interneti tüm eve ya da iş yerine kolayca yaymak için tasarladığı Wi-Fi sistemi Lyra'yı inceliyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir
Instagram ► https://www.instagram.com/teknoseyir/
iTunes ► Haftalık Gündem Değerlendirmesi http://teknoseyir.com/podcast_hgd
iTunes ► Teknoloji ve Bilim notları https://teknoseyir.com/podcast_tbn

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 32