Merhaba. Geçen gün burada tartışmasını görünce aklıma giren OLED monitörü aldım, almadan önce baya bir tereddütlerim vardı fakat şimdi canlı canlı görünce iyi ki almışım diyorum. Monitör Samsung'un 34" QD OLED monitörü Odyssey G8 OLED modeli. Ultrawide bir monitör, 3440x1440 çözünürlüğe sahip, UWQHD diye geçiyor.

Özelliklerine gelince, renkler ve kontrast (zaten teorik olarak sonsuz) inanılmaz. Şimdiye kadar oyun oynamamışım dedirtti. Ultrawide deneyimi de oyunlarda harika gerçekten, 1800R kavisi var, belli belirsiz bir kavis olduğu için hem iç bükey ayna gibi davranmıyor, hem de çevrenizi sarıyor hissi veriyor.HDR400 True Black özelliğilyle de gerçek HDR deneyimi yaşatıyor. IPS LCD ve Dolbyvision HDR destekli bir TV'm var, bunun yanında HDR yokmuş hissi veriyor. Ki o HDR1000 destekli bir ekran.

Bu arada gerçek 10 bit bir monitör, renk skalası o yüzden muazzam. Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Arkadaki renkli aydınlatması da ayrı bir hava katmış ürüne. Samsung gerçekten güzel bir iş çıkarmış.

Tek eksisi olarak ayağı çok şık olmasına rağmen biraz sallanıyor. Onun dışında şimdilik bir kusurunu görmedim. Sorularınız varsa seve seve cevaplarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap