Paylaş Paylaş

ASUS RT-AC68U Router İncelemesi

ASUS'un şu an için en üst düzey kablosuz router'ı RT-AC68U modelini inceliyoruz. Güncel 802.11ac standartını kullanarak 1.3Gbit hızında kablosuz bağlantılar sağlayabilen router, aynı zamanda bir çok gelişmiş özellik içeriyor. RT-AC68U ile birlikte, ASUS'un USB 3.0 bağlantısıyla güncellediği, 802.11ac standartındaki USB-AC56 kablosuz ağ adaptörünü de gözden geçiriyoruz.

802.11ac kablosuz ağ standartı üzerine biraz daha fazla bilgi edinmek isteyen izleyicilerimize daha önce yayınladığımız ASUS RT-AC66U router incelemesini de izlemelerini öneririz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Zafer Günal @redflag_victory

  Bu saatte böyle bir inceleme çok iyi oldu 🙂

 • Ruknettin @ruknettin

  Levent abi bu sektörün hamisi sensin. inceleme nasıl yapılır sayende öğreniyoruz. eline aldığın bir cihazı bize öyle bir anlatıyorsun ki aynen kendim kullanmış gibi oluyorum.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Download Master Yazılımı test edildi mi ? Diğer cihazlarda durumu içler acısı... Edit: Videoda da dikkat edin ubuntu torrentine bile bağlanamıyor. Torrent hayali olan Asus cihazlara bulaşmasın yada Linux kodlarıyla içli dışlı olmayı göze alsın.

 • Polonyadayız @polonyadayiz

  İnceleme için teşekkürler, yine bana uzak bi konu ama izleyelim 🙂

 • buffoon @buffoon

  superonline fiber için bunu alsak, eve gelen ethernet kablosunu direkt buna takıp kullanabilir miyiz acaba?

  • LP @leventp

   Takarsınız da ya ASUS router'ın MAC adresini Superonline'a kayıt ettirmeniz gerekiyor, ya da Superonline router'ın MAC adresini kopyalayıp ASUS'un MAC adresi gibi göstermeniz gerekiyor.

  • sahip @sahip

   @leventp aynı yöntem ttnet fiber için de kullanılabilir mi? Forumlarda ttnetin verdiği modemin dışında bir modemle bağlanmadığını yazmışlar o amaçla soruyorum. Konu hakkında bilginiz varsa, cevaplarsanız sevinirim.

  • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

   MAC klonlama metodu ile uzun bir süredir Superonline'ın router'ı yerine kendi router'ımı kullanıyorum. Her hangi bir problem yaşamadım. Yalnız Superonline'ın verdiği router'a, kurulum sırasında yazılan şifreyi bilmeniz gerekiyor.

  • Cem Mertkan @cmertkan

   ben süperonline üzerinde ac68u routerımı direk kullanıyordum. Şifre yazıp mesaj atınca süparonline kullanıcı adınızı ve parolanızı yolluyordu, bunu girince ana router olarak kullanılıyordu. Artık superonline bu şifreyi yollamıyor. Mecburen alt ağ yaratıyorsunuz.

 • iea96 @iea96

  ASUS ağ ürünlerinin görünümleri bile özel olduğunu hissettiriyor 😀

 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  Olaa tüh. USB 3 tam hızda çalışsaydı alırdım iki tane 🙂 🙂

 • Localhost @localhost

  Keşke bir throughput testide olsaydı

 • Yiğit @thal1on

  Levent Hoca sayesinde router ve NAS ürünlerinin kurdu olduk 😀

  İlgimi çekmeyen ürünleri bile izler oldum artık 😀

 • Blue @shagrathian

  Vakit kaybetmeden izleyelim 😀

 • Galaksi Taksi @myownkaos

  tamda router arayışları içindeyken.

 • Koray Üstüner @korayus

  evimde menzili oldukça kısıtlı ve kullanmak zorunda olduğum bir 3G wifi modem var. Acaba bu router wifi aracılığı ile internetimi alıp paylaşımda bulunabilir mi? Eğer bunu yapabilirse hem menzilimi artırmış olur hem de ek bir wifi--> ethernet cihaz masrafına da gerek kalmaz.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   Evet 3g/4g modemlerin internetini kendi üzerinden wifi bağlantısı olarak paylaşabiliyor. Hatta usb ile android cihazı takarsanız internet alıp paylaşabiliyor da.

  • Koray Üstüner @korayus

   Hayır beni yanlış anladınız. Benim evimde wifi internet var ve bunu kullanmak zorundayım. Başka bir cihaz kullanamam. Fakat menzili çok kısıtlı. Acaba Asus cihaz ile Wifi dan yayın yapan internetimi alıp daha geniş bir alana repeter gibi kullanıp dağıtabilir miyim? Ayrıca bunu yaparken de Asus'a bağlı tüm cihazların (ethernet dahil) da mümkünse internete bağlanabilmesini istiyorum. Mümkün mü?

  • hey @hey

   dediğinizi yapabilirsiniz, sadece uygun usb dongle olduğuna dikkat edin

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @korayus Mümkün. "Köprü (veya WDS- Wireless Distribution System) fonksiyonu cihazın bir erişim noktasına kablosuz olarak bağlanmasına olanak sağlar. WDS ayrıca bir tekrarlayıcı modu olarak da düşünülebilir. Fakat bu yöntemle erişim noktasına bağlanan cihazlar erişim noktasının orijinal kablosuz hızının sadece yarısını kullanabileceklerdir."

 • Şahin. @strdex

  Lan Portu bazlı sınırlama var mı cihazda ? 🙂 dikkatimi çekti ip bazlı yerine port bazlı olması benim açımdam iydir 🙂

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   Uygulama(oyun , torrent , webtv) bazlı sınırlama bile var ama o aranan özellik yok. Eski uyduruk tp-link router cıhazımda bile vardı. Cihazın MAC adresini girip bant genişliği ayarlayabiliyordum. Bu cihazlarda sadece otomatik trafik ayarı denen zımbırtı var. O da tam isteneni vermiyor.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Videoda da görüldüğü gibi Download Master yazılımı sorunlu. Seederlara bağlanmıyor. Hele seeder sayısı düşük ise o torrenti unutun. Bağlansa yavaş indiriyor , indirse 20-30 gb gibi dosyalarda download tamamlanmadan cihaz ağlamaya başlıyor ve torrent indirilemez hale geliyor. Ben Dsl-n55u kullanıcısıyım. N66u vb. cihazları kullanan tanıdıklarım da var. Hepimiz torrent özelliğinden şikayetçiyiz. Alengirli Linux kodlarıyla custom firmware yüklemek zorunda kalıyoruz. Umarım bu mesajı göre bir ASUS yetkilisi olur. @leventp abi eğer imkanınız var ise bunu sorunu başka bir video yayınlamadan önce iyice test edebilir misiniz ?

 • Emre Toy @emre_st93

  Levent abi dinamik dns kullanıyorum demiş bunun ne işe yaradığını açıklayabilecek biri var mı merak ettim ?

  • LP @leventp

   Kendi evinizdeki router’a bir alan adı tanımlayıp, IP’niz değişse de bu isim üzerinden evinize erişirsiniz. Mesela monomono.dyndns.com adresini alıp kendinize bağlarsınız, bu adresi yazınca evinizdeki router cevap verir.

 • Emre Toy @emre_st93

  Fakat bunun hala ne işe yaradığını anlamadım kusura bakmayın.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Evdeki bilgisayara IP yazarak bağlanmak istersen sabit IP gerekir. Bunun içinde ayda 3,5 tl vergiler hariç para ödersin. Dinamik dns ise internet olan her hangi bir yerden dyndns.com gibi site üye olarak onların vermiş olduğu IP yi yazarak evdeki bilgisayara bağlanırsın. Cebinde her ay 3,5 tl kalır.

 • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

  Ben Superonline kullanıyorum, bana da fiber şifresini vermediler; router şifremi biliyordum sadece. Router ayarlarına girince kullanıcı adımın altında şifrem *** olarak görünüyordu. Neyse ki *** alanları gösterebilen programlar var. Bu şekilde şifremi öğrendim. Kullanıcı adı ve şifremi yeni router'ıma yazdım; işe yaradı. Bridge mod'a gerek kalmadı.

 • Gardrop Fuat @gardrop-fuat

  mümkünse levent pekcan ingilizce telafuz yapmasın. gerekirse yazıldığı gibi okusun.

 • Cengiz Erdoğdu @monkdevil

  Aralık 2013 yılında bu cihazı aldım. Tek kelime ile mükemmel. Benim gördüğüm en büyük sıkıntı download manager kısmında. İndirip indirmediğini anlamıyorsunuz. Fakat belli bir süre sonra baktığınızda indiğini görüyorsunuz. Utorrent kadar bir hız beklemeyin. Bende 50 MB süperonline var. Wireless üzerinden 5,7 MB gibi indirme hızları görüyorum. Örnek verecek olursak 900 MB gibi bir diziyi en fazla 5 dakikada indirirken, router in içerisindeki download managerda bu yaklaşık 30 dakikadan önce bitmiyor. İkinci bir sıkıntımda şu. Bende İpad Air var. Örneğin 4GB lık 1080p ripli çizgi filmlerin bazılarını akıcı, bazılarını takılarak oynatıyor. Bu sıkıntı oynatıcıdan (CineXPlayer HD ) mı kaynaklanıyor, sıkıştırma tekniğinden mi, yoksa router a bağlı hardiskin (USB 3.0 a bağlı 2 TB) veriyi yetiştirememesinden mi çözemedim. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Dreamstone @dreamstone

  Üstadlarım bir kaç sorum var, cehaletimi de bağışlayın lütfen,
  Bende Asus’un N55U modeli mevcut ve genel olarak performanstan memnunum ve karşılaştırma yapmak açısından bu soruları soruyorum,
  *USB 2.0 ile 3TB harddiski nas server gibi kullanıyorum, PC’m den de içindeki filmlere XBMC ile bağlanıp gayet güzel film seyredebilmekteyim. Direk olarak 1gbit kablo bağlantısı yapsam bile maksimim 10m/s ile veri transferi sağlayabildiğimden 30-40 m/s dosya transfer hızı beni pek şaşırtmadı doğrusu. Lakin N55U ya bağlı olan harddiskim hic bir işlem yapmasam bile çalıştığına dair sesi duyabiliyorum, bu durum bu cihazdada var mıır?

  *N55U ile wireless üzerinden bağlantı kuruyorum ve hem PC hem de modem 300mbps olmasına rağmen PC üzerinden görebildiğim en yüksek bağlantı 144mbps, dolayısı ile dosya transfer hızı 700kb-3mb arası dalgalanıyor, bu normal midir? Normalse Bu modemi alıp PC’yi de AC ye dönüştürsem dosya transferi anlamında ne kazanbilirim.
  *Wirelessin tutarsız ping durumu yüzünden poweline bağlantı ile kablo ile bağlanma kararı almış durumdayım, (modemin yeri değişmiyor mlsf) arkadaştan ödünç aldığım cihaz ile yaptığım testler ile 5m/s dosya transfer hızları görebilmekteyim, powerline + wireless tümleşik olarak kullanıp network hızımı arttırma şansım varmıdır, arıyorum ama daha bulamadım, hatta kafam daha da karıştı diyebilirim.
  *Asus modem kullanıp asus’un statik IP aıp moedeme dışardan ulaşabilen varmıdır? Bende ne hikmetse bir türlü olmuyor.
  Saygılar, sevgileri

  • hey @hey

   asus modellerinde swap özelliği vardı dsl-n66u'da var. onu kapattığınız zaman disk sürekli çalışmıyor. statik ip ye ihtiyacınız yok ddns i kullanıyorsanız ama kullanmıyorsanız zaten statik ip ile dışardan istediğiniz yerden router arayüzüne ulaşabiliyorsunuz

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   Download Master Asus'un hiçbir cihazında düzgün çalışmıyor. Birçok özelliği şişirme. O var bu var diyorlar , oooo yok yok maşallah diyorsun. Hadi kullanayım dediğin zaman seni yarı yolda bırakıyor. DSL-n55u'da ne yaparsan yap diskler uyumuyor. 1 tane flash diskimi aşırı kullanımdan bozdu. Diğerinin performansını düşürdü. Harici diskimde artık kafa sesi yapıyor. Lanet olsun aldığım güne. 200TL verdim düz modem olarak kullanıyorum. Almayı düşünen aman uzak dursun. Paraya kıyın NAS kurun.

  • LP @leventp

   Eğer router diski uyku moduna geçirmiyorsa, diski masaüstü bilgisayarınıza bağlayıp, disk üreticisinin kendi kontrol yazılımıyla uyku modunu aktiflemeyi bir deneyebilirsiniz.

 • DarthVader @darthvader

  Sevgili @leventp merhaba,

  Birkaç ay önce sizinle konuşmamızda AC68U nun güncel firmware inde bir sorun olduğundan ve bu sorundan ASUS unda bilgisinin bulunduğundan bahsetmiş, güncelleme yapmak için bir müddet beklememi önermiştiniz. Acaba o sıkıntı çözüldü mü?

  Saygılarımla...

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  misafir ağı gerçekten çok güzel bir özellikmiş

 • mehmet özkoca @mfatih

  modem özlliğide olsa cok iyi olurdu bağlantı hızları çok iyiymiş:)

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  O 1.3 gigabit'e ulaşabilmek için wifi cihazlarının antenlerini neredeyse birbirine lehimlemen gerekiyor. 3-5 metre uzaklaşınca %35-%40 kayıp başlıyor. Hele araya duvar girsin %70-%80 kayıp oluyor. Asus modemler hep kağıt üzerinde güzel. Şişirme özellikler.

 • hey @hey

  Asus modem veya routerlar ile alakalı sorunlar için yönetimin altında direk geri bildirim kısmı var, buraya yaşadığınız sorunu ingilizce yazarsanız sorun direk cihazı geliştiren adamlara gidiyor ve çok daha etkin çözüm sunuyorlar, sonuçta ayar ve log dosyanızı falan ordan gönderiyor adamın önüne. dsl-n66u'da disk sürekli çalışmasını yazıp göndermiştim sonra swap ı kapama özelliği eklediler,
  http://i.hizliresim.com/O28vP4.jpg

 • Daviance @daviance

  Mevcut adsl bağlantısına bu modem çok gereksiz ve pahalıda tp-link bence F/P oranını bizim piyasada sağlayan tek marka

 • LP @leventp

  Turksat Kablo - Netmaster kablo modem - AC68U şeklinde sorunsuz kullanabildim. Kablo modem bridge modundaydı.

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Güzel kullanışlı çetrefelli ve ısınma sorunu olacağı kuvvetle muhtemel. Bu tip yüksek bağlantı hızlarına sahip cihazların aktif soğutmaya ihtiyacı var. Günümüzdeki sıcak hava koşullarını ve 7/24 sürekli bağlantı senaryosunu düşünürsek bu cihazların ısınmaya bağlı sorunlar çıakrtması muhtemel. Modem router şeklinde olan modellerini inceleseniz çok iyi olur bence.

  Şöyle bir şey sorayım. Elimde x marka bir modem var ve AC destekli diyelim buna karşlık ağıma bu tipte bir router entegre etsem karşılığında bilgisayarlarımda bu gibi yüksek hızları nasıl elde edeceğim. Gigabit ethernetin olmadığını düşünelim, masadaki USB adaptör ile AC'nin vaad ettiği-teoride değil sadece elde edebileceğim-eski standartın hızlarından yüksek hızları görebilirmiyim?

 • sahip @sahip

  @woxed Evet gayet açıklayıcı oldu. Anlaşılan bridge moda aldırmaktan başka bir seçenek yok. Bu dandik modemi bedavaya filan alıyor herhalde, aparayla satılabilecek bir şey değil çünkü.
  @leventp kablonet ile ilgili güncel bir bölüm yapsanız ya da internet servis sağlayıcıların hepsini bi inceleseniz. Güzel olur.

 • LOOP @loop

  Bu wifi nin radyasyonla bir bağı var mı. Yani sar değeri filan oluyormu yoksa 3g için mi geçerli oluyor bu işler sadece. Bu kadar güç filan tamam da bi yandan bizi yakmasın bunlar. Özellikle bu konuda bilgilenmek zor..

 • aslanmurat @aslanmurat

  güzel inceleme her eve lazım 🙂

 • Cem Mertkan @cmertkan

  hocam superonline fibernet kullanıyorum. kullanıcı adı ve parolamı vermedikleri için tilgin modemi ben de kullanmak durumundayım. alt ağ yaratıp sorunsuz kullanıyorum. ama o zaman da ddns gibi özeelikler devre dışı kalıyor. şu mac kopyalamayı nası yapıcaz bi kısaca anlatıversen

  @ozgurcaliskaner senin yöntem de ilginç hangi programla bakabiliriz *** lı şifreye

 • Cem Mertkan @cmertkan

  İnceleme için teşekkürler. Ben de uzunca süredir bu routerı kullanıyorum. Bir de şu servis sağlayıcıların kendi routerlarını kullanmamız için dayatmalarına değinseydiniz keşke. Bu şekilde modemin birçok özelliği devre dışı kalıyor, özellikle uzaktan erişim zorlaşıyor. Hukuken bence kendi routerimizi kullanma hakkımız olmalı.

 • Hüseyin Sarı @powerofdreams

  Güzel inceleme fakat Asus'un ürünleri bence pahalı.Tamam ne kadar ekmek o kadar köfte ama genel kullanıcıya pek hitap etmiyor. Açıkcası millet o özelliğine bu özelliğine bakmıyor bence."İşini görüyor mu ? " ona bakıyor.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bu teknolojilerin kanser yaptığı yada hastalıklara neden olduğu hala kanıtlanmadi. Sigarada daha fazla radyasyon etkisi var içenlere duyrulur.

 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  Bu kablosuz teknolojiler iyidir hoştur fakat zararının olduğu da bir gerçektir özellikle kansere yatkın genlere sahip kişilerde.

  Cep tehlikesi kitabına bir göz atılmasını öneririm fikirler baya bir değişecektir.

  http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=461071

 • ismail hakkı özler @isomaniac

  Asus'un ağ cihazlarını beğenmeyen arkadaşlar, alternatif önerebilirler mi bu özelliklerde?

 • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

  @cmertkan
  Chrome ‘da Ayarlar butonuna tıkla ; menüde Araçlar - Geliştirici Araçlarını takip et. Ekranın altında açılan bölümde fare ile ağaç yapısını açarak şifreli metin kutusunu ara. <input name=“xxx” type=“password” benzeri bir satır bulacaksın. password yazısına çift tıkla ve text olarak değiştir. Enter ‘a basınca ekranda şifreyi göreceksin.

 • Kent @kent

  ihtiyacım olsa alır mıyım ?
  10/7

 • Şahin Akpul @sahinakpul

  Güzel bir ürün , güzel bir inceleme olmuş.RT-AC66U kullanıyorum. Ek bilgi : VPN Client opsiyonu AC66U dada mevcut.

 • serkan2541 @serkan2541

  Arkadaşlar n66u-ac66u--ac68u kullanan biri olarak yazıyorum eğer kablosuz sinyalim çok güçlü olsun evim büyükse ve evin heryerinde çeksin diyorsanız n66u yada ac66u alın yazılım olarak son sürüm değilde merlini 3.0.0.4.220.18 sürümünü yükleyin kablosuz ayar profesyonel kısmında gücü 200mw aldığınızda farkı göreceksiniz Not:bu özelliği ac 68u desteklemiyor.

 • Tarık Behlül Karagöz @tarik

  Bu cihazlarda hdd kopyalama ve torrent hızlarının düşük olmasının yegane sebebi işlemci performansıdır. NAS cihazlar genelde Atom gibi çok daha performanslı işlemciler kullandığı için bu tarz işlemlerde fark atıyorlar. Güçlü router arayanlar Linksys'in yakınlarda duyurduğu WRT1900AC modelini bekleyebilirler. O, bu routera göre daha da tatminkar olacaktır. Tabi bu bile atom işlemcili düşük güç tüketen bir pc'den kendi router'ını yapmak kadar performanslı olamaz onu da söyleyeyim. 🙂

 • Cem Mertkan @cmertkan

  @ozgurcaliskaner cok tesekkur ederim, oldu! süpersin.

 • Berk Selenay @bselenay

  arkadaşlar bence 802.11 ac ye hazır değiliz

 • Osman Bayram @osmanbbayrm

  Ben fiber internet kullanıyorum 20 mbps hızında. Ben sadece menzil konusunda artmasını istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Kullandığım modem zyxel Ttnet'in verdiği modem

 • Doğaç @dogac

  Abi o DC in nasıl bir standart dışıdır? External power yapmaya çalışsak battery ile kanser eder vallahi diye bir yorum yapmak üzereydim. Sonra araştırdım ki adamlar girişteki şemayı (artık siz ne diyorsanız, beyaz ile çizdikleri yer işte) fantazik çizmişler. Bildiğin yuvarlak giriş. LED'lere ben de kıl olurum. monitörü açık unutuyorum bazen ledi yanıp sönüyor, onun yanıp söndüğünü görerek uyursam uykumu almamış olarak uyanıyorum. Ayrıca, şu wireless paranoyaklığı sadece güvenlikten ibaret değil. Ben odamdaki modemi baz istasyonu gibi görürüm. Yatarken bakarım WLAN yanıyorsa, küfrederek kalkar 192.168.vs vs yaparak kapatırım onu. Girişlere gelince. Fark etmez benim için üstten alttan. Ona göre asar geçersin :D.

  Neyse, sonuç olarak TP-Link benim gibi takıntılı adamların isteklerini karşılayabilecek bir alet yapmış, güzel olmuş.

 • Doğaç @dogac

  TS ailesi. Bir de önerim olacak. Şu cihazı bi açıp boardı gösterseniz, en azından bir fotoğrafı gösterseniz, incelesek cihazın anatomisini. Sorun etmez heralde gönderen firma size. Eğer edecekse internetten bulup da kolabilirsiniz. Güzel olurdu.

 • Nihat ONAY @nihat-onay

  Bu bahsettiklerini yapabilen, ev kullanıcıları için yapılmış router var mı?Bizimle paylaşırsan seviniriz. Ben Netgear R6300 kullanıyorum.Onda bu özelliker yok. Netgear knighthawk ta da yok.Linksys EA serisi ve yeni çıkan WRT1900AC de de bu özellikler yok ki WRT1900AC şu ana kadar yapılmış en manyak hardware e sahip bir cihaz.

 • Deep @deep

  Modem olsaydı almayı düşünürdüm.Airties'ın ac destekli modem leri ne zaman raflarda olacak bilgisi olan varmı.?

 • Nihat ONAY @nihat-onay

  Benim iki sene önce cihaz alırken seçimimi routerlardan yapmam sebebim AC standardı idi. Biliyorsunuz ki şuan bile AC bandında yayın yapabilen modem-router yok. Yeni teknolojiler modemlere daha geç geliyorlar. Ben genel olarak yorumunuzu geçerli bulmuyorum. ASUS yukarıda bahsettiğiniz şeyleri yapamıyor tamam, Fakat rakiplerinden de yapanı yok zaten. Sizin yorumunuz diğerleri yapıyorda sanki ASUS yapamıyor izlenimi veriyor. Bu biraz yanıltıcı bence.
  Selamlar,

 • Müdavim @monk

  Başarılı bir inceleme olmuş, tasarımı da beni cezbetti, ihtiyacım olsa alabilirdim.Teşekkürler inceleme için.

 • smhkrlv @smhkrlv

  Asus RT-N66U modelini, teknoseyir incelemedinden sonra satin almistim ve cok memnunum. Hatta Asus beni o kadar kendine hayran biraktiki, Laptop ve tabletimi Asus ile degistirdim 🙂

 • Denizmavisi @denizmavisi

  Ben de Asus RT-N66U router'ı inceleme sonrası almıştım. Bu kadar senelik PC kullanıcısıyım, ağ bilgim yoktu. Çok rahat kullandım ve kolayca öğrenip kullandım. Çok güzel bir ürün serisi.

 • folkano @folkano

  Torrent istemcisi olarak kullanmak için TP-Link Archer-C2 AC750 düşünüyorum acaba kullanmak mümkün olur mu ?

 • Burak Öktem @boorock70

  Download Master RT-AC68U 'da çalışmıyor... 5-7 saatlik periodlarda donuyor.
  Tek çare router'ı sürekli reboot edip, HDD'i tekrar tanıtmak ve maalesef bu bilinen genel bir problem. Detaylar için aşağıdaki forum linkini takip edin...
  http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=18494

 • Altuğ Öztürk @altug91

  Bende torrentte hiç sorun yaşatmadı.Gayet memnunum.Cihaz hakkını fazlasıyla veriyor diyebilirim.Sanırım Virüslü pc ile interneti kesme gibi bir durumu var.Çünkü bir tane virüslü pcmi internete bagladım 1 gün sonra internetimi kesmeye başladı.Her pc ile giriyorum o pc ile giremiyorum.Bu durum ne kadar rooter ile alakalı bilmyrm ama daha önce hiç böyle bir durum yaşamamıştım.Eğer rooter virüslü cihaz ile bağlantıyı kesiyorsa gerçekten süper bir şey.

 • Halil Ertan @halilert

  66u da yaşadığım sinyal sorunlarından sonra değişim verdi asus. Bende ara farkını ödeyerek 68u ya geçtim. Ancak 5ghz de bağlı olan hdd den film syerederken es8000 samsung televizyondan kopuyor. Tekrar bağlanması sıkıntı oluyor. Sinyal gücü bir türlü yeterli olmadı. Çok büyük beklentiler ile aldım ama şuan yine serviste kontrolde. Bakalım sonuç ne çıkacak.

  Ayrıca bu router ı nasıl superonline modemden kurtaracağız ve voip e devam edebileceğiz yardım olursa çok sevinirim

  • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

   Merhaba,
   Uzunca bir süredir Superonline'ın beyaz Huawei router'ı yerine kendi TP-Link router'ımı kullanıyorum. Bunun için superonline şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Huawei router üzerinde *** olarak görünüyor ve bu bilgiyi superonline sizinle paylaşmıyor. Yukarıda ***'ların nasıl görülebileceğini yazdım (http://teknoseyir.com/asus-rt-ac68u-router-incelemesi#comment-742524) . Asus'un MAC Klonlama özelliği ile superonline router'ın mac adresini Asus'a yazın. Asus'un WAN ayarlarından da kullanıcı adı ve şifreyi de kaydederseniz internete bağlanabiliyorsunuz. Yalnız önemli bir nokta var. Geçen ay evime Turkcell TV+ bağladılar, çalışması için superonline'ın router'ına gerek duyuyor. Çok detaylı uğraşma fırsatı bulamadım ama henüz superonline router'ın dan kurtulamadım. Belki Voip içinde böyle bir sorun yaşayabilirsiniz diye yazdım.

  • Behluln @behluln

   @ozgurcaliskaner merhaba turkcell tv+ ile farkli modem kullanimi konusunda bir cozum var mi buldugunuz. Tesekkurler

  • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

   @behluln Hayır, ancak Turkcell modemini dolabın içine koyarak göz önünden kaldırdım. Yokmuş gibi davranıyorum 🙂

  • Cem Mertkan @cmertkan

   @ozgurcaliskaner aynen ben de 🙂

  • Behluln @behluln

   @cmertkan @ozgurcaliskaner Asus router ile turkcell tv plus’ı çalıştırdım. Ayarlar resimdeki gibi olunca turkcell'in modeminden kurtuldum. Ancak bir sorunum var. Lan port 3 için ethernet splitter kullanıyorum ve iptv aktif olduğunde diğer tüm ethernetle bağlı cihazlar kopuyor. Portu sadece iptv çalıştıracak şekilde konfigure ediyor sanırım bu ayar. Internet + Iptv çalıştıracak bir ayar var mıdır? Asus IPTV ayar sayfasındaki Turkcell’in internet VID numarasını bilsek işe yarar mı acaba? En kötü port 2'den bir kablo daha çekeceğim ama uğraşmak istemiyorum.

  • Cem Mertkan @cmertkan

   @behluln valla iyi kafa yormuşsun. Benim Ethernet portuna ihtiyacım kalmadı. Belki benim işime yarar. Bi detaylı izahat yaparsan süper olur. 👍

  • Behluln @behluln

   @cmertkan supronlne şifreniz varsa farklı bir router kullanabiliyorsunuz. ben asus router aldım. asus modellerinde yukarıda paylaştığım menüler standart. IPTV menüsünde kablonun takılı olduğu porta (3 veya 4 sadece) 103 yazdığınızda turkcll tv plus'ı da asus ile çalıştırabilirsiniz. Özetle superonline'ın modeminden tamamen kurtulabiliriniz.

  • Cem Mertkan @cmertkan

   @behluln çok teşekkür deneyeceğim

 • Halil Ertan @halilert

  bu linksys cisco nun spa3000 diye ekstra bir cihazını buldum. diyorum acaba bununla telefon görüşmelerine devam edebilir miyim???

 • kafamda deli sorular @kafamda-deli-sorular

  @leventp abi ben bu routeri ve yine videodaki adaptörü de desktop pc için almayı düşünüyorum,öncelikli amacım masaüstüne bağlı harddisklerdeki hd video içeriklerini smart tvye takılmadan aktarmak ve download master özelliğiyle pc kapalı indirme yapmak,incelemeniz üzerinden baya bir zaman geçmiş bu modelin yerine önereceğiniz başka bir model var mı içinde torrent clienti olan veya kolaylıkla yüklenip randımanlı çalışan.eğer öneriniz bu routersa nereden temin edilebilir hiçbir büyük elektronik mağazasında stokta yok iki ürün de ,bir de dsl girişi ihtiyacım olmasa da dsl ac68u eğer tüm özellikleriyle routerinin aynısıysa dsl modelini almak mantıksız mı ?Teşekkürler

 • Cem Mertkan @cmertkan

  bu router için turkcell tv+ ayarları konusunda yardımcı olabilecek kimse var mı? Mecburen , turkcell tv abonesi olduktan sonra yine, dandik superonline routerı altında çalıştırıyorum. Şimdiden teşekkürler.

 • Ysr Erg @promergun

  Selam. buna Tomato by Shibby firmware yüklenebiliyor mu? TTNET hipernet kullanıcısı olarak, Kurulum Ayarları WAN'da PPPoE dışında bi alternatif seçebilirmiyiz?

 • osmansh @osmansh

  merhaba. en fazla kaç cihaz aynı anda bağlanabilir? alma kararı vereceğiz. muadil başka ürün varsa da öneri bekliyorum.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Kac yil gecmis cikali, yeni aldim. Su an icin canavar gibi performansi var. Ayrica bir suru yeni ozellik gelmis. Mesela videoda yok denen clientlara hiz sinirlamasi getirmek gibi.