Paylaş Paylaş

Asus ZenWiFi AX 6600 / Evinizin Tamamına İnternet

Asus'un mesh sistem tabanlı, WiFi sinyalini evinizin tamamına yaymaya yarayan, ZenWiFi AX 6600 modelini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BlueFear @bluefear

  8:55 "Malikanede yaşamıyorsanız..." Ağam bizimle eğleniir.

 • denizoktar @denizoktar

  ben de bu ürünü arıyordum tam ama tr de bulamadım

 • Karataş Lisesi @asus35lee

  Artık 4K inceleme seyrediyoruz 🙂 Yalnız kameranın odaklama olayı bayağı hassas, ön ve arka plan flu hale geliyor.

 • ufuksey @ufuksey

  Konuyla kıyıdan köşeden alakalı bir sorum olacak. Benim ilkokul çağında 2 kızım var ve 2'si de okulun online eğitimine aynı anda katılıyorlar. 25mbit fiber var ancak büyük kızımın bağlantı problemleri oluyor. Bunu çözmek için TPLink markasından bir menzil arttırıcı almayı düşünüyorum. Sizce 2.4ghz'lik menzil arttırıcı (100 liraya alabiliyorum) mi yoksa 5ghz mi almalıyım (220 lira). Hız olarak hissedilir fark olur mu?

 • ufuksey @ufuksey

  Yok onu biliyorum; fazla bir mesafe ihtiyacım yok, pratikte 5 ghz olması hız açısından 2 kat para ödemeye değecek farkı yaratır mı; kafama takılan nokta bu.

 • SzT @szt

  eğer evinizde çok sayıda 2.4 ağını kullanan/kullanacak cihaz yoksa hiç dert olmaz.fazladan para vermeye gerek yok.

 • ufuksey @ufuksey

  Teşekkürler. Aynı modem üzerinden aynı bandı kullanan cihaz sayısı hızı etkiliyor yani öyle mi. Bunu bilmiyordum, cihazları bantlara dağıtırım bundan sonra.

 • SzT @szt

  evinizde kaç cihaz wifi bağlantı yapıyor bilmiyorum ama genelde 2.4 kullanılır, ister istemez yüklenme olur ve yavaşlar-sayıya bağlı olarak. modem/routerınızın işlemci ve ram'i de etkili tabii. o performansına da bir bakmak gerekir, yoruluyor mu yoksa rahat mı alet diye. eğer farklı odalarda bağlanmıyorlarsa ve odadaki sinyal seviyesi çok düşük değilse extenderın bir anlamı da yok aslında, kaynak ile cihazınız arasına bir nokta daha ilave etmiş olursunuz

 • ufuksey @ufuksey

  Evde bağlantı yapan 3 laptop ve 1 robot süpürge var. Dersler sırasında diğer cihazları 4G kullanıyoruz. Laptop'ların 1'i her zaman 2.4ghz bağlanıyor, robot süpürge de öyle ama onun pek etkisi olduğun sanmıyorum. Çocukların odaları ayrı, odası biraz daha uzak olan ve laptop'ı 5ghz wifi destekleyen kızım problem yaşıyor, sinyal seviyesi çok düşük değil ama tam da değil. Diğer laptop 2.4ghz destekliyor ve daha yakında; sonuç olarka da daha az problemli.
  2.4 ghz'de hız testinde benim bilgisayarım 18 mbps alırken, problem yaşayan laptop'da 11 ya da 13 mbps hız alabildim. Benim beklentim menzil genişleticinin bu farkı kapatması.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  AX router'e terfi düşündüğüm dönemlerde güzel bir inceleme ama bütçemi ciddi aşıyor ZenWifi AX mini'nin de incelemesi gelir umarım...

 • K6-350 @amd

  alide aynı intel yongaları kullanan cihazlar 3/1 fiyatına hadi vergi koy yarı fiyatına gelsin