Varolan servis saglayıcım ıle olan taahhütüm bitti.Ancak ınternete ıhtıyacım oldugu ıcın ıptal ettırmeden baska bır servıs saglayıcıya gecmek ıstıyorum.Herhangı bır cezai durum söz konusu olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Selamlar! İnternet üzerinde akla yarar bir şeyler bulamadığım için buraya yazıyorum.Adslin kopma sorununu bilirsiniz.Benim de internetim de sürekli kopmalar yaşanıyor ama normal bir şekilde değil.Bazen bir ay boyunca sadece bir veya iki kere koptuğuda oluyor,başka bir ay her gün koptuğuda.Ayrıca her kopmanın ardından hat değerlerine göz gezdirdiğim de ise ulaşılabilir max hızın sürekli değiştiğini de görüyorum.İnternet servis sağlayıcımı aradğım da ise akla yatkın bir cevap alamıyorum(santralile aranızda ki mesafe muhabbetleri).Peki sizce bunun mantıklı bir açıklaması var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  Görseldeki değerlere göre hat, saha dolabı v.b. altyapı elemanlarından bir, birkaçı ya da tamamı ölmüş.

  • Durmuş Bostancı @solakhan

   @gurkan-atilgan Merhabalar ağabeyim,telefon kablom oldukça sağlıklı.Modeme takılabilmesi için gereken rj-45 uçlu kabloda düzgün bir şekilde ucuna takılı.Hat seçeneğini bir kenara bırakıcak olur isek diğer faktörler adına elimden gelebilecek bir şey var mı?

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @solakhan hat sadece ankastreden modemine kadar olan kısımdan ibaret değil 🙂

   saha dolabından binaya gelen kablo?
   saha dolabı?
   santralden saha dolabına gelen kablo?
   santral?

   bunlarda da sıkıntı var gibi o değerlere göre (tabi orada gösterildiği gibi 100lerde ise) eğer modemin gösterdiği 132 aslında 13.2 ise SNR değerleri normal

   hat zayıflaması hem 520 hem 52.0 olarak ele aldığımızda her türlü aşırı yüksek, buradan hatta bir sıkıntı olduğuna emin olabiliriz

  • Durmuş Bostancı @solakhan

   @gurkan-atilgan Ağabeyim,şehir de yaşamıyorum.köy içersindeyim ve burada sadece ankastre var o da ben de yok.Benim kabloyu direkt ana şebekeye bağlamışlar.İlle de hat diyorsan,tonlarca kez aradım lanet Vodafone ve telekomu.Bir gram ilgi göstermediler.Sadece gelip kablonun şebeke tarafında olanını bir alt direğe bağladılar o kadar.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @solakhan
   adsl için hat zayıflaması(line attenuation)
   20dB ve aşağısı "ah keşke"
   20dB – 30dB normal/stabil
   30dB – 40dB sıkıntılı ama normal/kabul edilebilir
   40dB – 50db tehlike başlıyor
   50dB ve yukarısı düşmanıma vermesin

   adsl için SNR Margin
   9dB bağlanmak için yeterli, daha düşerse kopma başlar, ülkemizde 9 bul öp de başına koy
   10dB ve aşağısı kötü
   11db – 20dB normal, ülkemizde "ah keşke"
   20dB – 28dB harika, ülkemizde "ah keşke"
   29dB ve yukarısı "ah keşke"

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @solakhan bu hat zayıflamasına göre gerçekten santrale uzakta olabilirsin. Ortalama 4km diyebiliriz. O durumda da eğer hatta bir şey yoksa yapacak bir şey yok.

  • Durmuş Bostancı @solakhan

   @gurkan-atilgan Yardımın adına çok çok teşekkür ediyorum abi.Huzurlu akşamlar dilerim...

Selamlar,elime bir adet Samsung Galaxy Ace s5830i geçti.Cihazın sim kart yuvası oldukça zorlanmış ve hem yuva hemde yuvanın lehımlı oldugu bölüm bayagı zarar görmüş.Çıkartalım derken lehim yolları da kendini koyverdi.Sorular şunlar, yeni bir yol çekmemiz mümkün mü? mümkünse neler gerekli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

50 TL gibi mütiş bir rakama aldığım İPhone 3GS için ''Sim kart algılamıyor'' deniliyordu.Bir çok şey denedim, hakikaten algılamadı sim kartı.İki gün evvel dokunmatik yapışkanlarını yenilemek için açmıştım içini.Hafif tozlanmış,hazır açmışken temizleyeyim dedim.Yer yer korozyona rastladım,silgi yardımı ile sildim,temizledim gerekli bölgeleri.Son olarakta tozunu alıp bantlarını yenileyip kapattım ve format attım.Ne şanstır ki artık sim kartı algılıyor ve telefon görevini yerine getiriyor.Sonuç; temizlik şart.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21

50 ila 80 lira civarında fiyat performans konusunda şiddetle tavsiye edeceğiniz kulakiçi kulaklık ya da kulaklıklar neler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Servis sağlayıcının müşteri hizmetlerini arayıp,donanımlı(bilgili) bir şekilde derdini anlatıyorsun,karşında ki şahıs yardımcı olmak yerine laga luga yapıyor.Robot yapmaya çalışmamak lazım hazırı var nasıl olsa...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde aynen bu tür bir anten var.Bunu ne tür işlerde kullanabilirim fikriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap