SerhatSoylemez paylaştı.

Vivaldi Browser

🆕Güncellendi🆕

Jon Von Tetzchner’ın Opera’dan ayrıldıktan sonra geliştirdiği Chromium tabanlı yeni tarayıcısı olan Vivaldi’yi Ocak 2015’te duyurmuştu. 2015 sonlarına doğru test sürümü yayınlanan Vivaldi’nin 6 Nisan Çarşamba günü kararlı son sürümü yayınlandı.

👉 Vivaldi Materyal ve şık bir tasarıma sahip. Tasarımda göze çarpan bir özellik ise tarayıcı penceresinin bulunduğunuz sayfanın renklerini alması. Mobilde olan bu özelliğin Vivaldi’de de olması çok iyi düşünülmüş.

👉Tarayıcıda hazır olarak kategorilere ayrılmış yer imleri mevcut oldukça kullanışlı özellik. 

👉Tarayıcının kullanışlı özelliklerinden biriside yan panel. Bu panelde Yer İmleri, İndirilenler, Notlar ve belirlediğiniz Yer İmleri bulunuyor.
Burada bulunan Yer İmlerin’in özelliği ise size bu sayfanın mobil sürümü ile ikili kullanım sunuyor. Gerçekten çok kullanışlı bir özellik.

👉Çeşitli sayfa eylemleri

👉Tarayıcıda sekme panelini genişletme ve imleç üzerine gelince önizleme özelliği de yer alıyor. 

♦️ Son olarak şöyle bir toparlayacak olursak. Tarayıcı daha tamamlanmış ilk sürümlerinde. Bu nedenle sekme arası geçişte vesaire takılmalar zaman zaman var. (Sizde durum ne yorumda belirtebilirsiniz.)
♦️ Chromium tabanlı olmasının avantajlarından birisi de Chrome eklentilerini bu tarayıcıya kurabiliyorsunuz.
Dezavantajı ise buda fazla ram Tüketen bir tarayıcı.

Ayrıca tarayıcıda varsayılan olarak Yandex arama motorunun bulunduğunu da belirteyim.

🔽Vivaldi’yi indirmek için: https://vivaldi.com/download/
📑 Vivaldi Forumuna göz atmak için: https://vivaldi.net/forum
Forumun Türkçe bölümüne "Zahek" nickli moderatör bakıyor. Çok ilgili birisi.

Güncelleme: Takılma sebebi Deneysel 64Bit sürümü kurmammış. 32Bit Sürümü kurarsanız sorun olmayacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21
SerhatSoylemez paylaştı.

Özel Posta Kutusu Kiralama (PTT)

Posta kutusu kirama işlemini nasıl yaptığımı, ne gibi şartları olduğunu açıklamaya çalışacağım.

Takipsiz gönderilerimin kaybolması üzerine posta kutusu kiralama ihtiyacı hissettim. Sadece kimlik fotokopisi vererek (postanede kendisi fotokopi çekti), adres ve telefon bilgilerinin istendiği bir form doldurdum. Ardından görevli bir dolap anahtarı uzattı ve bunu çoğaltıp getirmemi istedi. Gerekli kopyaları edinip geldiğimde işlemlerini halletmiş olan görevli postacıyla görüştürüp kutuyu gösterdi, işlem tamam.
Postacı, adres bilgisi yerine; "adımı ve soyadımı, posta kutusu xx (posta kutu numaram) Mustafakemalpaşa/BURSA" şeklinde yazmam gerektiğini belirtti. Bir paket geldiğinde mesaj, çağrı gibi bir bildirim gelip gelmeyeceğini müşteri temsilcisini arayarak teyit ettirdim ki malesef öyle bir hizmetleri yok. Kiralanan kutular, Postane içerisinde vatandaşların sıra bekledikleri alanda bir köşede bulunuyor. Kutu boyutları itibariyle malesef pek yüksek değil, tahminen 10 cm kadar bir yüksekliği bulunuyor. Derinlik ve genişlik ise a4 kağıt sığacak gibi geldi bana. Adı posta kutusu ancak gelen kargolarda durum ne olur hâlâ emin değilim, muhtemelen o posta kutusuna büyük bir paket geldiğinde bir köşede bekletirler. Bu arada doldurduğum formda ailemden birileri geldiğinde, gelen postanın kendisine verilip verilmeyeceğini seçtiğim bir bölümde mevcuttu.
İnternette, bazı alışveriş sitelerinin posta kutularına gönderim yapmadığının söylendiğini gördüm ancak sorun olacağını düşünmüyorum.
Ücret kısmına gelir isek ilk açılışta 12 liralık bir depozito ücreti alınıyor, bunun dışında yıllık kiralama bedeli olarak 9 lira isteniyor yani 21 lira vermiş bulunmaktayım. PTT'nin kendi sitesinde belirttiği üzere kiralama süresi en az 1 ay, en çok 1 yıl.
Bununla birlikte aylık kira süreleri, kiralandığı ayın ilk gününden, yıllık kira süreleri de ocak ayının birinci gününden başlar ve yıllık abone olmak istediği halde yıl içinde başvuranların kira süresi yıl sonuna kadar aylık olarak hesaplanır şeklinde bir ibare var.

http://ptt.gov.tr/ptt/#!ptt_posta_abone_kutusu_kiralama

Ekleme (28.02.2016): Şu ana kadar 3-4 ürün posta kutuma gelmiş bulunuyor, Bunlardan takipli olanı için kapılara yapıştırılan kağıdı kutuya bırakmışlardı. Nedenini sorduğumda, takipli gönderi için imza almaları gerektiğini söylemişlerdi ve bir köşede kargoların yanında bekliyordu ürünüm. Diğer gönderilerim ise kutuya sığacak boyuttaydılar ve birden fazla ürünü bir arada buldum. Yukarıda bazı sitelerin posta kutusuna gönderim yapmadığı ile ilgili söylentiler duyduğumu belirtmiştim ancak bütün siparişlerim farklı yurtdışı sitelerinden yapılmıştı ve hiç bir sorun teşkil etmedi. Postaneye girip elinizi kolunuzu sallayarak kutunuzu kontrol edip, kargonuzu alabiliyorsunuz kimseyle muhatap olmadan. Bir not daha düşeyim, 9 lira vermiş olduğum depozito miktarı konusunda farklı miktarlar ödeyenler varmış. 6 ve 3 lira isteyen şubeler olduğunu söylüyorlar, emin değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 35
SerhatSoylemez paylaştı.

Valiant Hearts: The Great War

#Steam #ValiantHeartsTheGreatWar #ValiantHearts Valiant Hearts: The Great War,Birinci Dünya Savaşını ele alan başarılı bir #Ubisoft oyunu.Oyun her yönüyle keyif alacağınız düşündüğüm başarılı bir yapım olmuş.

Oyuna ilk olarak konusu ile başlayayım:Valiant Hearts başta da belirttiğim gibi Birinci Dünya savaşı döneminde geçen ve o dönemdeki olay ve savaşları anlatan bir yapım.Fakat yine tarihsel bir yapım olan #CallofDuty2 'nin İkinci Dünya Savaşının Fransa,Kuzey Afrika,Sovyet Rusya gibi cephelerinde geçen bölümlerinin olmasına karşın Valiant Hearts Birinci Dünya savaşının sadece Fransa-Almanya cephesindeki kısmını anlatıyor.Yani Osmanlı Devleti ile ilgili bir bölüm yok.

Oyunda 6 ana karakter var.5’ini kontrol edebiliyoruz:Emile,Freddie,Karl,Anna ve sıhhiye köpeğimiz Walt.Emile’in kızı Marie’yi kontrol edemiyoruz ama günlüklerini okuyabiliyoruz.Kontrollerde Walt hariç diğer karakterleri yön tuşları,“D”,Shift ve Space tuşları Walt’ı ise Alt ve 1,2,3,4 tuşları ile yönlendiriyoruz.

Spoiler olmaması için karakter ayrıntılarına girmeyeceğim ama kısaca söyleyebilirim ki karakterlerimizin tamamı savaştan aileleri ve sevdikleri ile beraber ağır bir şekilde etkileniyor. Savaşın bu etkilerini geride bırakmaya ve savaştan kurtulmaya yine savaşın içinde ve cephe gerisinde her iki taraftan da dahil olarak çalışıyoruz.

Oynanış olarak Valiant Hearts aslında çok klasik bir yöntem benimsemiş.Oyundaki ilerleyişin yüzde 95’i şu şekilde:

X görevini yapmak için Y’ye ihtiyacınız var,Y’de Z’de bulunuyor.Z’den Y’yi almak için Z bir insansa istediği şeyleri buluyor,Z bir makine ise çalıştırıyor ya da kapatıyoruz.Bunları zor olmayan ama eğlenceli bulmacalar ve bir şeyleri bulma şeklinde yapıyoruz.

Oynanış çok standart olmasına rağmen bu oynanış grafikler,karakterler,olaylar ve müzikler ile çok başarılı bir şekilde işlenmiş.Oyun 2D olmasına karşın grafikleri oyuna tam oturmuş ve grafiklere ayrıntılar çok iyi bir şekilde işlenmiş.Askerlerin üniforma ve miğfer tasarımları,araçlar ve siper gibi yapılar geçtikleri dönemdeki orjinalleri ile uyumlu.Bu arada oyun 2D fakat arka plan #Trine ve #Deadlight oyunlarındaki gibi canlı.Siz önde ilerlerken arkada savaş tüm şiddeti ile devam ediyor.Zaten siz de gerektiğinde katman değiştiriyorsunuz.Grafikler o kadar iyi çizilmiş ki oyundan alacağınız bir ekran görüntüsünü rahatlıkla duvar kağıdı olarak kullanabilirsiniz.

Oyunda bölüm atladıkça o olayın geçtiği zaman ve mekan ile ilgili bir paragraflık bir bilgi kısmı geliyor.Ubisoft’un bu kısımları uzun tutmaması güzel olmuş.Yine karakterlerin günlükleri ve toplanabilecek eşyalar var.

Oyunun en müthiş ve etkileyici kısmı ise hikayesi.Gerçekten insanı etkileyen ve yeri geldiğinde klavyedeki tek bir tuşa basmamak için diğer tüm tuşları deneten bir hikaye anlatılıyor Valiant Hearts’de.Cephedeki askerlerin aileleri,karşı taraftaki askerler ve birbirleri ile olan ilişkileri,savaşın sivil insanlar üzerindeki etkileri ve insan ile hayvan arasındaki ilişki çok iyi bir şekilde işlenmiş.Grafiklerin de etkisi ile savaşı anlatan görsel bir kitap okuyor gibisiniz.

Müziklerde grafikler gibi oyuna tam oturmuş ve çok güzel.Karakter konuşmaları çok sınırlı ve onlar da mırıldanma şeklinde.Yapmanız gerekenler konuşma balonu içinde görsel olarak gösteriliyor.Karakterlerin mırıldanması oyuna güzel bir tat katmış.Karakterler çoğunlukla İngilizce mırıldanıyor ama bazen arada Almanca ve Fransızca konuşmalar duyabiliyorsunuz.(Merci Mon Ami vs.)Bölüm geçişlerindeki anlatıcının sesi de atmosfere tam uymuş.

Oyun tarihi bilgiler,oynanış,eşya toplama ve günlükler dahil 8 saatten uzun sürüyor.Hikaye kronolojik olarak 4 bölüme ayrılmış(Hepsi fiyata dahil,hiç birine ayrı para ödemiyorsunuz).Hikaye odaklı olduğu için tekrar tekrar oynanılması zor.Oyunda özellikle Walt’ın olduğu bölümlerde olabileceğini düşünmeme rağmen hiç bir hata ile karşılaşmadan bitirdim.

Valiant Hearts’de can sıkan tek bir şey var o da #Uplay .Ama o da oyun dışında olduğundan Valiant Hearts’e onu dikkate almayıp tam puan verdim.Sadece bir oyun değil aynı zamanda bir tarih ve insanlık dersi de olmuş. Bence kesinlikle oynanması gereken bir yapım.

Edit:Çok fazla anlatım bozukluğu yapmışım,düzelttim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
SerhatSoylemez paylaştı.

META AŞ- KARAKUTUNUN (ÇAKMA ATARİ) ÜRETİCİSİ

“KARAKUTU” nun BABASI - ME-TA AŞ.
ATARİ 2600 Clone Manufacturer

Arkadaşlar Merhaba,
Bugünkü tozlu inceleme yazımda bir Türk “başarı “ öyküsünü anlatmaya çalışacağım. Çok detaylı ve örnekler üzerinden inceleme yapamadığımdan bilgi hataları için şimdiden özür dilerim.
İncelemenin konusu Hepimizin ATARİ olarak bildiği ama namı diğer KARAKUTU 
Evet o kara kutunun başında sabahlamamış çok az 80 kuşağı olduğunu düşünüyorum. Çoğumuzun ilk oyun deneyimi ve ilk oyun konsolu atarilerdi Peki bu incelemeye neden ihtiyaç duydum? Retro bilgisayarlar hakkında başka bir çalışma yaparken bir sitede (http://www.2600connection.com/faq/vcs_system/faq_atarivcs.html#hardware4)
üreticisi bilinmeyen bir ATARI 2600 klonundan bahsediliyordu.
Bu nedir diye bakınca benim çocukluk hayalim , her hafta sonu komşunun çocuğundan bir haftalık harçlığım ile kiraladığım müthiş makineyi gördüm.
https://atariage.com/2600/archives/consoles.html
Üreticisinin bilinmemesi enteresan geldi.Biraz araştırınca 80-90 yıllarında piyasadaki oyun konsollarının çoğunun Türkiye’de klonlarının üretildiğini öğrendim.
http://retrobilgisayar.blogspot.com.tr/2012/09/atari-2600-kara-kutu-klon.html
Ve acı gerçek çocukken içimin cız ettiği ATARI 2600 aslında Türk yapımı bir kopyaymış.Olsun değeri benim için hiçbir zaman değişmez.
Bu gerçek aklımda kalan şu soruya da cevap verdi.
Bir akrabamızın Almanya’dan gelen çocuğunda ATARI 2600 vardı.Onun oyun kartuşlarını ödünç(a)ldığımda, benim makinede çalışmazdı.İşin garibi benim makinedeki oyunların hepsi Türkçe'ydi. Neyse geçelim.
Biraz eski gazete arşivlerinde araştırma yapınca ATARI nin Türkiye’deki resmi dağıtıcısının Me-TA Elektronik AŞ. Olduğunu gördüm.
Ve ME-TA bir süre sonra özellikle atarı 800 ve 2600 için oyunları Türkçe satmaya ve Türkçe oyun hazırlamaya başlamış.Benim aklımda kalan oyun “Füze Savaşları” dır.Çünkü o gurbetçi akraba çocuğundan arakladığım bir kasedin üzerinde MISSILE COMMAND yazısını görüp evde denediğimde aynı oyun olduğunu görünce çok üzülmüştüm.
META AŞ?
Bu isim bana yabancı gelmedi.Çocukken Kadıköy'deki ataricilerden oyun kaydettirirken bu ismi kasetlerin üzerinde görürdüm.Biraz daha araştırınca tam bir Türk mucizesi çıktı karşıma META AŞ. 1974 yılında İstanbul'da kurulmuş olan bir elektronik firması.Bu firmanın birde dağıtım pazarlama iştiraki var .ELEKTROMETA.
Bu firmayı özellikle o yıllarda TV radyo alanlar iyi hatırlayabilir.Çünkü bizim evdeki Shaub Loretz marka tv nin arkasında bu Elektrometa nın etiketini TRT bandrolünün yanında hala hatırlarım (Çocukken nerden aklıma geldiyse o parlak TRT bandrolünü televizyonun beyin çipi!! Zannederdim.)
Elektrometa o dönemlerde özellikle 80 yıllarda ülkedeki en büyük ve en çeşitli elektronik perakendecilerinden biri durumundaymış.
Tabi bu arada dünyada oyun konsolu çılgınlığı devam ediyor.Firmada ATARI nin türkiye distribütörlüğünü almış.
Bu arada ME-TA AŞ. Kendisine bir elektronik montaj fabrikası kurmuş.Ve bazı Tvler, özellikle radyo vb küçük elektronik eşyaları Türkiye'de üretmeye başlamış.(1980 li yıllar)
Ve bomba haber 1984 yılında verdiği bir ilanda ATARI lerin artık Türkiye'deki FABRİKASINDA (Sanırım Yeri Bursa'daymış.) üretileceğini duyurmuş.
Burada üretilen ATARI lerin arka etiketlerinde Türkiye'de üretildiği lisanslı olduğu vb. yazıyor.
Ama iyi hatırlarım ki benim çocukluğumda özellikle Hac dan gelenlerin getirdiği atari benzerleri vardı.Bunlar kasede gerek olmadan içlerinde pek çok oyun olan konsollardı.
http://4.bp.blogspot.com/-A4msURWdqVo/UE7yPteYsbI/AAAAAAAAAMw/bze8ZgKtqYQ/s1600/atari002.jpg
http://www.2600connection.com/faq/vcs_system/faq_vcs_system_television_computer_system_128.jpg
Birde bunların dışında çok daha ucuz olan ama kolları çok çabuk kırılan orijinal ATARİ de ahşap olan bölümü plastik olan kara kutular satılıyordu.Sanırım bu karakutularda ME-TA tarafından üretiliyormuş.
Çünkü özellikle ME-TA tarafından satılan Türkçe oyunlar bu konsollar haricinde başka bir makinede çalışmazdı.
ME-TA AŞ. Ye daha sonra ne oldu bilemiyorum ama Ticaret sicil kayıtlarında 1994 yılında iflasını istediği görülüyor.
Fabrikasını ve ürettiği diğer ürünleri bulmaya çalıştım ama henüz bir yol alamadım.
Ve aklımdaki en büyük soru ME-TA NEDİR?
GİZLİ bir YU-MA-TU örneği mi yoksa?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

SilverStone TS06 2.5" SATA SSD/HDD - ODD Dönüştürücü Kit

SilverStone TS06 2.5" SATA SSD/HDD - ODD Dönüştürücü Kit

Merhaba TeknoSeyir Ailesi;

Kaç zamandır evdeki Lenovo V560 (3rd i5) Laptopumun performansını arttırmayı düşünüyordum. Bunun için ilk olarak laptopu komple söküp iç, dış, fan temizliğini yapıp termal macunlarını değiştirdim. Isınmayı minimuma çekip çok az da olsa performansını arttırdım. Ancak bu da istediğim performansı sağlamadı. Ram'i 3 GB'dan 8 GB'a çıkardım. Daha sonra TeknoSeyir'in SSD videoları aklıma geldi ve laptopuma SSD disk takmaya karar verdim.

Eski bilgisayarınızı SSD ile canlandırın


Laptopda 1 adet 2.5" HDD yuvası vardı ve eski 500 GB HDD'yi çıkartmak zorunda kaldım. Yerine 100 GB SSD takınca (param ona yetti) bu sefer de ciddi yer sıkıntısı çekmeye başladım. Windows 7 tek başına 35 GB yer kaplıyor. (Win 7 23 GB + Hiberfil.sys 8 GB + Pagefile.sys 4 GB) Hal böyle olunca farklı çözümler araştırmaya başladım ve çözüm olarak neredeyse hiç kullanmadığım DVD romu iptal edip yerine eski HDD'mi takmaya karar verdim. Biraz araştırmadan sonra bu iş için kullanmak üzere SilverStone TS06'yı buldum.

SilverStone TS06 kit çok sık kullanmadığınız ODD'nizi (Optik Sürücü) yuvasından çıkartıp harici kutusu sayesinde USB ile kullanabilmenize olanak sağlayıp boşalan ODD yuvasına da dönüştürücüsü ile 2.5" dahili Sata SSD/HDD disk takabilmenizi sağlamaktadır. Bu şekilde bir dönüşüm ile hem HDD'nizden hem de ODD'nizden vazgeçmeyip tüm parçaları kullanılabilir bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Ürünü aldığınız zaman kutu içerisinden 1 adet harici ODD kutusu, 1 adet harici ODD kutusu için USB 2.0 ek güç kablosu, 1 adet ODD yuvası için 2.5" Sata HDD dönüştürücüsü ve 1 adet kurulum kitapçığı çıkmaktadır. Ürün şık ve kolay kurulabilir bir üründür. ODD kutusu veri transferi için 1 adet, güç için 1 adet toplamda 2 adet USB 2.0 yuvasına ihtiyaç duymaktadır. Çok sık ihtiyaç duymamakla birlikte 2 adet yuva işgal etmesi ürünün olumsuz yanlarından bir tanesidir. Veri kablosu kutu içerisinde gömülü olup oldukça şık bir şekilde çıkartılabilmektedir.

Fiyatı yaklaşık 100 TL civarındadır.

Ürünün tanıtım sayfası
http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=323
Ürün ile ilgili bulduğum bir Youtube videosu:

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Manuganu 2

Alper SARIKAYA arkadaşımızın yaptığı #Manuganu 2 oyunu #iOS ve #Android'den sonra an itibari ile #Microsoft #WindowsPhone markete de gelmiştir. Fiyatı 2 TL'dir (13.08.2014)
İlk oyunu oynayanlar ikinci oyunu kesinlikle kaçırmayacaktır. Oyun bir platform oyunudur.
Oyun ile ilgili detayları sitesinden inceleyebilirsiniz:
http://game.alpersarikaya.com/game_manuganu2.html
Yerli oyun yapımcılarına destek olalım. #WP8 #Nokia #Lumia

BeğenFavori PaylaşYorum yap
SerhatSoylemez paylaştı.

Manuganu 2

Oyun kanyon,uçurum,orman ve volkan olarak adlandırılan 4 bölümden oluşuyor ve her bölüm 10 farklı seviye içeriyor. Toplamda 40 seviye içeren oyun her bölümün ilk seviyesinde karaktere yeni bir yetenek ekleniyor ve bunun nasıl kullanılacağını size gösteriyor. Oyunun başında sadece normal zıplama yeteneğiniz oluyor ve ilerledikçe çift zıplama,durdurma,uçma,yüzme ve yuvarlanma gibi diğer yetenekleri kazanıyorsunuz.

Oyundaki amacımız engellere takılmadan seviyenin sonuna kadar gelmek. Ölmeden seviye sonunda gelebilirseniz topladığınız altınlara göre skorunuz belirlenicek ayrıca oyunda her seviyede farklı olarak sizden istediği toplananması gereken altınlar ve bitirme süresi var. Eğer istenilen sürede oyunu bitirir ve altınları toplarsanız 3 yıldız alma hakkı kazanıyorsunuz. Başardığınız her görev için bir yıldız alıyorsunuz fakat yıldız toplayamasanızda seviyenin sonuna gelmeyi başardıysanız bir sonraki seviyeye geçmeye hak kazanıyorsunuz.

Serinin ilk oyunundan farklı olarak oyuna uçma,yüzme,tırmanma,yuvarlanma gibi özellikler gelmiş ayrıca grafikler geliştirilmiş. Oyuna bölüm sonu canavarı diyebileceğimiz yaratıklar eklenmiş ve epeyce zorlayıcı yapılmış.Oyunu oynadığınızda farkedebileceğiniz gibi her bölümün sonuncu seviyesindeki bölüm sonu canavarının bulunduğu seviye gerçekten zorlayıcı olmuş. Gittikçe zorlaşan oyunda volkan bölümüne geldiğimizde son seviyede Goyakoka’dan ölmeden kurtulabilirseniz Daadi’yi kurtarıyorsunuz ve mutlu sonu görüyorsunuz.

WİNDOWS PHONE: 1,99 TL
IOS: 1,99 TL
ANDROID: 0,00 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
SerhatSoylemez paylaştı.

1 Kelime

1 Kelime uygulaması ile her gün yeni bir kelime göreceksin ve bu kelime hakkında aklına gelenleri yazacaksın.
Burada istenilen; sizi sizle başbaşa bırakmak, "hayal gücünüzü" zorlamak, soyut olanı somutlaştırmak ve "yaratıcı" olanı sunmak.

Aklına yazacak birşey gelmediyse istersen anagram yapabilirsin, aynı harflerden, farklı kelimeler bulabilirsin, yada istediğin bir yabancı dilde ki karşılığını yazabilirsin. Kelimelerin hayatımızdaki yerini gözlemleyebilmemiz için güncel olaylardan anımsamalar yapılabilirsin. Atasözleri kullanabilir ve ünlü fikir adamlarından alıntılar da yapabilirsiniz. Amaç, kelimelerin Hayatımızda ki yerlerini ve onların bize neler anlatabildiğini görebilmek.

Uygulamanın web sitesi (http://www.1kelime.com) üzerinden de yakında kelimeleri görebilecek ve özgürce yazabileceksiniz.

Kalemi kuvvetli olanlardansanız ve yazarken keyif alıyorsanız bu uygulama tam da size göre. Şuan sadece Windows Phone 8.1 için yayınlanan uygulamayı aşağıdaki linkten telefonuna yükleyebilirsin.

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/1-kelime/388237fd-5c18-4dd9-9fc2-b11f11a7251d

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Philips SHE3595 Mikrofonlu Kulaklık

#Philips SHE3595 Mikrofonlu Kulaklık
Az evvel (21.06.2014) bu ürünü Teknosa'dan 19,95 TL'ye (Aslında 20 TL verdim 5 kuruşu yokmuş) aldım. Ürün Teknosa, D&R ve Bimeks'de şu anda kampanya ile bu fiyata satılıyor. Ben siyahını tercih ettim. Mavi, pembe ve beyaz renkleri de mevcut. İlk etapta Lumia 920 telefonum ile kullandım. MP3 dinledim. Ses kalitesi oldukça iyi. Tizler ve baslar gayet iyi çıkıyor. Mikrofon ile konuşma yaptım. Sesim karşıya gayet net bir şekilde iletiliyor. Mikrofonu kapatmak için bir düğme yapmışlar. Telefonumdaki gelen yada giden çağrıyı açıp kapatabiliyorum. Ses düzeyini ayarlayabileceğim bir tekerlek yok. Ses ayarını kulaklığı kullanacağınız cihazı üzerinden yapmanız gerekiyor. Kablosu biraz ince. Kalitesiz gözükmüyor ancak bükülmeye, kırılmaya veya zorlamaya çok dayanacağını da sanmıyorum. Nazik kullanmayı gerektiriyor. Kutu içinden ayrıca 2 set, farklı boyutlarda, ekstra silikon çıktı. İnce düşünülmüş. Şu anki fiyatına göre bence tam bir fiyat performans ürünü olmuş. Bunun bir de aynı renklerde mikrofonsuz kardeşi Philips SHE3590 var. Onun fiyatı da şuanda 14,95 TL. denemenizi tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Westerado

Ostrich Banditos firması tarafından yapılan ve Adult Swim isimli web sitesinde yayınlanan Outlaws tadında vahşi batı temalı 2 boyutlu müthiş bir flash oyun. Oyun 15 Ocak 2012'de çıkmış. Web sitesi üzerinden ücretsiz oynanıyor.

Hikaye: Bufalo yakalamaya giden ana karakteriniz bir akşam eve döndüğünde evinin yandığını, annesinin haydutlar tarafından öldürüldüğünü, abisinin ise ölmek üzere olduğunu görüyor. Hemen abisinin yanına koşan karakterimiz abisinin son isteği üzerine abisini elleri ile öldürüp acısını dindirmek zorunda kalıyor. Daha sonra intikam ateşi ile birlikte ipuçları toplayarak katilleri aramaya başlıyor.

Oyun W, A, S, D yön tuşları ile oynanıyor. Koşmak için Shift tuşuna basılı tutmanız, nişan almak için J, ateş etmek için K, mermi doldurmak için ise R tuşuna basmanız gerekiyor. Oyunda kovboy şapkaları canı temsil ediyor.

Fazla söze gerek yok. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tam ekran oynamak için:
http://i.adultswim.com/adultswim/big/games/game-files/westerado/game.swf

BeğenFavori PaylaşYorum yap