Herkese hayırlı cumalar, anakartimin arkasında bu komponent zarar görmüş. Bu tam olarak nedir? (resistor, capacitor vb..) Polarizasyonu var mıdır? Nasıl anlarım yönünü? Bir bilen vardır illa ki. #teknik #donanım #Anakart #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fotoğraftaki R36W4C indüktöründen nasıl temin ederim bilgisi olan var mı? Hiç bir yerde bulamadım.
#teknik #tamir #Bilgisayaryardim #elektronik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Eğitim #KonuDışı #matematik
Su tarz bir soru bizden tam olarak nasil bir formul istiyor? Kapali ve acik formul ne demek?
Ders Ayrık İşlemsel Yapılar (Bilgisayar Mühendisliği)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı arkadaşlar buradaki insanların teknik kafasına güveniyorum o yüzden şunu sormak istiyorum:
Şimdi annem bi elektrikli süpürge istiyor iki istegimiz var;
1-Guç
2-Torbalı Olması

Evli abilerimiz falan tecrubelidir. Var mı öneriniz?
Bütçemiz esnek çünkü fiyata gire aldiklarimizdan hiç memnun kalmadık.

Fikirlerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • karasimsek @karasimsek

  Philips modelleri torbasız kuru çalışıyor

 • Furkan Emir @furkanemir

  Torbasız Hazneli susuz bir makine var bende, memnnum görüyor işimi. Alırken sessizliğe önem vermiştim

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Evde herhalde 10+ yıldır Philips Marathon var. Toz torbasız kuru. Tutulan yerinde uzaktan kumandası var. Tutulan yeri ergonomik. Gereksiz eğilmelere gark etmiyor insanı. İç filtresi dolunca çekiş düşüyor evet ama Philips temizleyici koymuş. Kumandada düğmesi var. Basınca filtrenin içindeki bir takım teçhizat yoğun bir titreşimle dönerek filtreyi açıyor. Egzoz kısmında Hepa filtresi var. Bizim serininki yıkanamıyor ama bizden sonraki serilerde yıkanabilir oldu sanırım. Sessiz değil. Annem memnun. Yedek parça bulmak kolaydı Ankarada. Hiç servise götürmedim, yedek filtre almak dışında.

 • steelfiist @steelfiist

  zateen herşeyin mükemmelini armamalı insan. artı eksi yazmalı bende eve robot süpürge aldım torbası küçük olduğu için hergün temizleniyor ve fiyatı yüksek ama çok rahat. kişiye göre artı eksi yazılıyor ve sonuca göre belirleniyor bence.

#TeknoYardım i3 2120 işlemcim var. Stock soğutucusunın ayakları kırıldı titriyor, yerine tam oturmuyor şuan. Çok ısınan bir işlemci değil sessiz bir soğutucu öneriniz var mı.? Ses ön planda benim için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Merhaba herkese, şimdi benim masaüstü bilgisyara bir GPU taktım fakat sadece DVI çıkışı var. Şuan onboard grafik işlemci ile kullanıyorum. Taktığım GPU'nun sağlıklı olduğundan emin olursam DVI kablo alacam. Sizce şuanda nasıl test ederim taktığım kartın sağlığını?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı #akış #XiaomiMi6 #xiaomi
Arkadaşlar Xiaomi Mi6 Kullanıp ekran koruyucu cam veya jelatin önerebilecek olan var mı? 2.5D kenarlar olduğundan tam oturmuyor bir çoğu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

#TeknoYardım Yardımdan ziyede bir sorum olacak. Örneğin bir Linux dağıtımı indirdim ".iso" olarak. Bunu "bootable " olarak yazdırırken tam oalrak ne gerçekleşiyor. Yani dosyaları normal çıkarmaktan farkı nedir? Rufus gibi disk oluşturan bir programın gerçekleştirdiği işlem nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap