#KonuDışı arkadaşlar buradaki insanların teknik kafasına güveniyorum o yüzden şunu sormak istiyorum:
Şimdi annem bi elektrikli süpürge istiyor iki istegimiz var;
1-Guç
2-Torbalı Olması

Evli abilerimiz falan tecrubelidir. Var mı öneriniz?
Bütçemiz esnek çünkü fiyata gire aldiklarimizdan hiç memnun kalmadık.

Fikirlerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ben evde evcil hayvan besliyorum ( 9 tane kedi ) philips'in bir toz torbasız süpürgesini kullanıyordum devamlı tıkanıyordu. Ondan sonra dyson bulup denemiştim evde sanki jet uçak çalışıyor gibi inanılmaz bir sesi vardı. Emişi düşmüyor ama o sese 20 dk dayanmak ölüm. Miele toz torbalı c3 cat dog modelini aldım. Emiş gücü harika, dyson'dan daha iyi emiş gücüne sahip, özel fırçalı aparatı da var dönüyor falan güzel çekiyor toz kıl tüy asla bırakmıyor. Sesi ise baya az, duymanız lazım ben ilk duyduğumda her halde dedim ayarı bozuk falan gece 10 11 civarı evi süpürüyordum. Toz torbasını ise toptan aldım, gittigidiyorda vardı öyle ucuza geldi. Önerebilirim güzel modeldir.

 • mehmed akif ay @mehmedakifay

  Zaten ses olayına bakmıyoruz şuanda çünkü güç varsa ses de var.

 • steelfiist @steelfiist

  robot süpürge aldık evde süpürge çalışmaz oldu dip bucak heryeri temizliyor hiç karışmıyoruz her akşam hanımla torbasını boşalt kavgası yapıyoruz sadece

 • karasimsek @karasimsek

  Philips modelleri torbasız kuru çalışıyor

 • Furkan Emir @furkanemir

  Torbasız Hazneli susuz bir makine var bende, memnnum görüyor işimi. Alırken sessizliğe önem vermiştim

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Evde herhalde 10+ yıldır Philips Marathon var. Toz torbasız kuru. Tutulan yerinde uzaktan kumandası var. Tutulan yeri ergonomik. Gereksiz eğilmelere gark etmiyor insanı. İç filtresi dolunca çekiş düşüyor evet ama Philips temizleyici koymuş. Kumandada düğmesi var. Basınca filtrenin içindeki bir takım teçhizat yoğun bir titreşimle dönerek filtreyi açıyor. Egzoz kısmında Hepa filtresi var. Bizim serininki yıkanamıyor ama bizden sonraki serilerde yıkanabilir oldu sanırım. Sessiz değil. Annem memnun. Yedek parça bulmak kolaydı Ankarada. Hiç servise götürmedim, yedek filtre almak dışında.

 • ALIEN @alien

  Torbalı makinelerin emiş gücü torba doldukça azalmaya başlıyor ama iyi tarafı torbayı atıp hemen kurtuluyorsunuz temizliği kolay.
  Sulu olanlarda kolay kolay emiş gücü azalmıyor ve çıkıştan etrafa toz kaçırmıyor daha hijyenik ama pis su haznesini temizlemesi epey dertli.
  İki yıl önce Teknoseyir tartışmış bunu. https://teknoseyir.com/durum/453353

  • steelfiist @steelfiist

   zateen herşeyin mükemmelini armamalı insan. artı eksi yazmalı bende eve robot süpürge aldım torbası küçük olduğu için hergün temizleniyor ve fiyatı yüksek ama çok rahat. kişiye göre artı eksi yazılıyor ve sonuca göre belirleniyor bence.