Arkadaşlar Merhaba;

#Office365 kurumsal ile işletme versiyonu arasındaki farklar nelerdir? Örneğin office 365 kurumsal e3 planı aylık 80 tl iken office 365 iş için olanı 50tl. 50 adet alımda bu fiyat farkı yıllık 30.000 tl+kdv 'ye çıkıyor. Yasal olarak bir zorunluluğu var mı yoksa başka bilmediğim hizmetleri mi var?

#akış #MicrosoftOffice #Microsoft #Office

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Merhaba

Bir #güvenlik programı arıyorum şirketimiz için. Programın amacı şu olacak. Kısaca olayı anlatırsam

İki bilgisayar var.
Birinci bilgisayar şirket ağına bağlı, diğeri bağlı değil. İstediğim şu şirket ağına bağlı olan bilgisayardan sadece istediğim #USB bellek ve flash karta dosya yazabileceğim, diğer tüm usb bellek ve flash kartlardan dosya okuyabilir, bilgisayar kopyalıyabilirim.

Şirket ağına bağlı olmayan bilgisayar ise sadece istediğim usb bellek ve flash karta dosya yazıp okuyabilir. Bu programın birde yönetici şifresi olmalı ki bu programı sadece yönetici değiştirebilsin. Böyle bir program veya usb bellek var mı? Ya da windows'tan yapılabilir mi?

#akış #Security #UsbBellek #VeriGüvenliği

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet artık bende bir teknoseyir + üyesiyim. #TeknoSeyirPlus üyelerine özel şöyle bir şey olsa nasıl olur. #akış

@leventp bir apple ürünü incelesin diyorum. 16 yıldır takip ederim Levent Pekcan'ı bir tane #apple ürünü incelediğini hatırlamıyorum. Teknoseyir + üyelerinin görebileceği, tarihe tanıklık edeceği bir video olsun 🙂

Bence bu video hediye çeklerinden daha değerli olur. Katılan var mı acaba 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #OtoSeyir #antifriz #antifreeze @can

Arkadaşlar Merhaba;

Arabamın antifrizini değiştirmeyi düşünüyorum. Aracım 180.000 km'de ve şu ana kadar hiç değiştirmedim. Geçen aracın kitabına baktım. 150.000km'de değiştirmek gerkiyormuş. Önerilen antifiriz castrol radicool nf.

Şimdi merak ettiğim ben sadece bu antifirizden 6 lt döksem sorun olur mu? Yoksa sulandırmam şart mı? 3 lt antifriz 3 lt saf su gibi. Sulandırmanın sadece maddi olarak mı karı var, yoksa motor sağlığı için gerekli mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Rasko @rasko

    Artık bir çok antifriz suyla karıştırılmış halde şişeleniyor ama bu castrol radicool susuz sanırım, castrol sitesinde şöyle bir şey buldum "This coolant should be used at concentrations of between 33 % and 50% dilution with purified water to give optimum corrosion protection and freezing protection between -18°C and -36 °C." Sulandırmanın sadece maddi katkısı yok, su bir çok antifrizden daha iyi bir ısı ileticisi ancak dengeyi iyi kurmak lazım, fazla su donma derecesini yükselteceği gibi antifrizin anti-korozyon özelliğini de azaltır, ömrünü kısaltır. Alacağınız antifriz kutusunun üstünde aksi belirtilmiyorsa %40 civarı suyla karıştırmanızı tavsiye ederim (musluk suyu kesinlikle tavsiye edilmiyor). Ayrıca motor blogunda kalan eski suyu boşaltmak daha sağlıklı olacaktır zira eski antifrizin büyük kısmı radyatörden ziyade motor blogunda duruyor. Termostatı sökerek yapabilirsiniz veya gideceğiniz servise söylerseniz onlar yapacaktır.

#akış #lan #chat

Arkadaşlar merhaba

Arkadaşlar çalıştığım şirkette yerel ağda yazışabileceğimiz bir program arıyorum. Fakat bu yazışmalar hem kullanıcı da hem de sunucuda kayıtlı olmasını istiyoruz. Ortalama 30 lisans gerekecek. Offiice communicator 2007 ile bu işler yapılıyordu. Şu an adı #skype #business oldu fakat yıllık lisans ücreti 30 kullanıcı için fazla. Bu konuda daha makul fiyatlı birşey arıyoruz. #Slack veya #discord da düşündüm ama bunlarda yıllık ücretli. #IRC server becerebilse onu kuracağım.

Yani özetle program sadece yerel ağda çalışacak, kullanıcıların yazışmaları server'da kayıt tutacak. Aynı zamanda kullanıcılarda bu konuşmaları #outlook'a veya bir yere kayıt ederek gerektiği zaman arama yapabilecek güvenli bir yazılım önerebilir misiniz? Tabiki fiyat önemli

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

#entropay ve #PayPal ikilisiyle rahat alışveriş yapabilen var mı? teknoseyirdeki vdieoyu izledim. Deilen herşeyi yaptım. Bir adet paypal hesabı açtım. Entropay hesabı açtım. Elimizdeki kredi kartını entropay hesabına bağladım. 1000 lira civarında bir para çekildi. Ama alışveriş yapamıyorum.

Vpn'den amerikaya bağladnım gmailden adres aldım.
Amerikadan alışveriş sitesnden adres aldım.
Entropay'e kendi kartımı bağladım.
Yeni bir paypal accountu açıp oraya entropay'deki kartı bağladım. (vpn üzerinden)

Alışverişte sıkıntı var. İnternette arattığımda 3-5 gün onay süresi gerkiyor diyor. 3-5 gün olmadı yapalı bu işleri ama sizde böyle bir sorun var mı? 1050 tl gibi para şu an orada duruyor ve ben kullanamıyorum?.Alacağım mal 800 tl gibi birşey. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl çözebilirim?
#akış @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Merhaba

#ikinciel #satılık #ekrankartı

Satılık Gigabyte #nvidia #GTX960 4gb #ITX ekran kartı. Fabrika çıkışı hız artırılmış versiyondur. Ekran kartı hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan bakabilirsiniz.

http://www.gigabyte.us/Graphics-Card/GV-N960OC-4GD-rev-10#ov

Ürün geçen yıl alınmıştır. Çok temizdir. 2 sene daha garantisi vardır. Kutusu, faturası, kullanım kılavuzu ile birlikte verilecektir. Kargo alıcıya aittir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Arkadaşlar Merhaba #akış

Bir tanıdığımın çocuğunun #android tabletine #malware veya #virus girdi. +18 site programları, bahis programları, top hd games uygulamaları vs. çıkıyor. Bana da sen bilirsin onarır mısın dedi. Benim hiç android deneyimim yok dedim. Olsun yaparsın sen dedi. Daha önce bilir kişi dediği kişiler yapamamış. Tablette android 4.1.2 yüklü. Markası #Acer #iconia B1 Model: B1-A71.

Tablet normalde bir sıkıntı çıkarmıyor ama internete bağlanınca tabletin içindeki bu malware veya virus ya da her neyse devamlı internete girip birşeyler indiriyor veya yolluyor. Ve tablet bu işlemi kaldıramadığından neredeyse duracak kıvama geliyor. Algılaması hareketleri çok ciddi derecede yavaşlıyor hareket edemiyor.

Ben andorid camiasına çok uzak olduğumdan bir şeyler denedim. Acer iconia #toolkit diye bir program vardı. Zaten iconia'yı direkt tanıdı. Yaptıklarımı sıralayayım.

-İnternetten indirdiğim bu model için olan android 4.1.2 yazılımını #root dedikleri işlemle yaptım. Olmadı. Yüklüyor sıfırdan ama yine program bu progream çıkıyor.
-Anrdoid ayarlardan fabrika ayarlarına dön ve her şeyi sil dedim. Olmadı yine çıkıyor.
-Kaspersky'nin bir programı vardır. Onunla taradım. iki tane trojan buldu. Tekrar yükledim olmadı.

Yanlış,eksik ya da bilmediğim bir şey var ya da ben bunun partition'larını bile silmek istiyorum neredeyse. Yani kısaca bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Arkadaşlar Merhaba;

#Apple #iPad 4.'ü olup #iOS10 (10.3)'ü yükleyebilen var mı? Ben hem #iTunes tan hem cihazdan denedim. Hep yazılım sürümünüz güncel bilgisi aldım. Oysa ki apple dökümanlarında #iPad 4. nesil destekli yazıyor. #iPhone6 sorunsuz yükledi. #iPad 4. nesilde böyle bir sorun olduğu bilgileri geçiyor.#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap