Arkadaşlar Merhaba #akış

Bir tanıdığımın çocuğunun #android tabletine #malware veya #virus girdi. +18 site programları, bahis programları, top hd games uygulamaları vs. çıkıyor. Bana da sen bilirsin onarır mısın dedi. Benim hiç android deneyimim yok dedim. Olsun yaparsın sen dedi. Daha önce bilir kişi dediği kişiler yapamamış. Tablette android 4.1.2 yüklü. Markası #Acer #iconia B1 Model: B1-A71.

Tablet normalde bir sıkıntı çıkarmıyor ama internete bağlanınca tabletin içindeki bu malware veya virus ya da her neyse devamlı internete girip birşeyler indiriyor veya yolluyor. Ve tablet bu işlemi kaldıramadığından neredeyse duracak kıvama geliyor. Algılaması hareketleri çok ciddi derecede yavaşlıyor hareket edemiyor.

Ben andorid camiasına çok uzak olduğumdan bir şeyler denedim. Acer iconia #toolkit diye bir program vardı. Zaten iconia'yı direkt tanıdı. Yaptıklarımı sıralayayım.

-İnternetten indirdiğim bu model için olan android 4.1.2 yazılımını #root dedikleri işlemle yaptım. Olmadı. Yüklüyor sıfırdan ama yine program bu progream çıkıyor.
-Anrdoid ayarlardan fabrika ayarlarına dön ve her şeyi sil dedim. Olmadı yine çıkıyor.
-Kaspersky'nin bir programı vardır. Onunla taradım. iki tane trojan buldu. Tekrar yükledim olmadı.

Yanlış,eksik ya da bilmediğim bir şey var ya da ben bunun partition'larını bile silmek istiyorum neredeyse. Yani kısaca bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap