Chrome Adres çubuğuna; chrome://site-engagement
yazarsanız, sitelerle olan etkileşim oranı istatistiğiniz size özel şekilde listeleniyor.
Edit: Tabiki benim listenin en başında teknoseyir var. 🙂
#HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

SCRCPY ile Android Telefonu PC'den yönetme

Android cihazımızı USB kablosu ile PC üzerinden kontrol etmek için daha önce vysor,mobizen,screencast,airdroid gibi uygulamalar denemiştim. Ama hiçbiri scrcpy kadar hızlı ve düzgün çalışmadı. scrcpy ismi C++'taki strcpy(string copy) fonksiyonundan geliyor. C++ da string(metin) kopyalarken bu uygulama ise ekranı kopyalıyor scrcpy(screen copy). Uygulama ADB(Android Debug Device) teknolojisi üzerinden çalışıyor. ADB Google'ın geliştiriciler için PC ile Android ile bağlantı kurabilmek için geliştirilmiş. Genymotion şirketi ise scrcpy ile bu teknolojiyi çok işlevsel hale getiren scrcpy'i yazdı.

Kurulum adımları:

1 : Bu  zip dosyasını indirip klasöre çıkarıyoruz

2:  C:\ sürücüsünde adb adında bir klasör açıp zip dosyasının içindekileri bu klasöre kopyalıyoruz

3: CMD yi açıp set path=C:\adb; komutunu uyguluyoruz.

 

4: scrcpy.exe dosyasından masaüstüne bir kısayol atıyoruz.

 

 

5: Telefonunuzda Ayarlar-->Geliştirici seçenekleri-->USB Hata Ayıklaması aktif hale getiriyorsunuz.

 

6: Cihazınız USB kablosu ile bağlayıp scrcpy i çalıştırıyorsunuz. İlk bağlantınızda size şöyle bir soru soracak.Burada tiki işaretleyip evet diyorsunuz.

7: Ve böylece Android telefonunuzu PC den yönetebilirsiniz.

Klavye Kısayolları

 

Wi-Fi ile bağlamak için : https://teknoseyir.com/durum/928024

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 30
 • ScorpionRHD Official @osmanyahyaakincimis

  Acil yardım lütfen !!! Ben mi9 kullanıyorum. Ses telefondan geliyor. Bilgisayardan veremez miyim

 • okanaytimur @okanaytimur

  Normalde ses aktarma yok. Ben hoparlörlerin kablosunu telefona takıyordum.

 • Lacivert Bordo @lacivertgen

  Huawei telefonlarda "Ayarlar-->Geliştirici seçenekleri-->USB Hata Ayıklaması" kısmı yok.Onun yerine "Ayarlar-->Güvenlik--> İlave ayarlar --> HiSuite'in HDB kullanmasına izin ver" gibi bir seçenek var. Açıklamasında HDB sayesinde cihazınız ve bilgisayarınız (HiSuite) USB Hata Ayıklama moduna gerek olmadan bağlanabilir yazıyor. Bu kısım varsayılan olarak kapalı. Burayı açarak yukarıdaki talimatları uyguladım. CMD ekranında;

  adb: error: failed to get feature set: no devices/emulators found
  ERROR: "adb push" returned with value 1
  Press any key to continue...

  şeklinde uyarı verdi ve bağlanamadı. Kapatıp tekrar denedim, tekrar aynı hata. Ne yapabilirim?

  • Lacivert Bordo @lacivertgen

   Tamamdır sorunu hallettim. USB hata ayıklama moduna oradan değil farklı bir yerden farklı yöntemlerle ulaşılıyormuş. Şöyle bırakıyorum yöntemi.

   1 Adım: Telefonunuzu kilidini ve Ayarlar gidin.
   2. Adım: Ayarlar altında aşağı kaydırın ve Telefon hakkında kısmını açın.
   3. Adım: Telefon hakkında altında, Yapı Numarası/Build number ya da Derleme numarası yazan yeri bulun ve üzerine yedi kez dokunun. "Şimdi bir geliştiricisiniz" gibi ileti ekranınızda yer alır. Artık başarıyla Telefon geliştirici seçeneği eklendi.
   4. Adım: Geri düğmesine basın ve "Sistem ve güncellemeler" menüsü altında "Geliştirici seçenekleri" menüsüne girin. Alt kısımda USB hata ayıklaması kısmı görünecek.
   5. Adım: "USB hata ayıklama" düğmesini "Açık" hale getirin, sorarsa onay verin. Artık kullanmaya hazırsınız.

 • KafaSı NeT @outlawist

  6: Cihazınız USB kablosu ile bağlayıp scrcpy i çalıştırıyorsunuz. İlk bağlantınızda size şöyle bir soru soracak.Burada tiki işaretleyip evet diyorsunuz.
  bu uyarı çıkmadı bende.

********DİKKAT********

********DİKKAT********

Bu uygulamanın çoğunuzun işine yarayacağına eminim.
Uygulamaların seslerini hangi cihazlardan çıkmasını istediğinizi ayarlayabildiğiniz basit bir program.Ufak boyutlu hızlı bir çözüm.
Kırmızı ile çizdiğim yerden indirip .zip içerisinde audiorouter.exeyi çalıştırmanız yeterli.Uygulama altındaki açılır kısımdan route ediceksiniz.
https://github.com/audiorouterdev/audio-router

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

802.11n USB WIRELESS LAN CARD (Ralink RT2870) USB WIFI adaptörü sorunlarına çözümler

UYARI:
Görselde görmüş olduğunuz arkadaş, eski Windows sürümlerinde sorun çıkarmazken, Windows 10' da ise ne yazık ki 5 dk. kadar Windows tarafından algılanamama sorunu çıkarıyor. Ayrıca PC' nin açılış ve kapanış sürelerini de bir miktar etkiliyor. Bu nedenle henüz kendisini satın almadıysanız ve satın almayı düşünüyorsanız vazgeçin. 

Satın alacağınız başka bir USB WIFI adaptörünün ise, Windows 10 ile uyumlu olduğundan ve güncel wifi yongası içerdiğinden emin olun.

Diyelim ki bu adaptörü önceden satın aldınız ya da eski PC' nizden yenisine geçerken kendisini kullanmaya karar verdiniz.

Kendinize yeni bir adaptör almaya bakın ve bu süreçte bu aygıtla minimum sorun yaşamak için şunları yapın:
1) Adaptörü direkt anakartın kendi USB portuna bağlayın. Kasanın USB portlarına ya da herhangi bir çoklayıcı USB kartına bağlamayın. Bu sayede online oyunlardaki ping sorununu nispeten çözersiniz. Kasa USB' sinde 160 ping ile oynadığım oyunu, anakartın kendi USB portunu kullandığımda, 60-90 ping arasında oynuyorum. Tabi bu söylediğim, tüm USB WIFI adaptörleri için geçerlidir.

2) Bir ucu dişi, diğer ucu erkek olan USB uzatma kablolarıyla bağlantı yapmayın. Bu adaptörü uzatma kablosuyla kullanınca, PC sürekli mavi ekran verip duruyor.

3) Kendisiyle gelen CD' nin içindeki hiçbir yazılımı ya da internetten bulacağınız herhangi bir sürücüyü/ yazılımı kurmayın. Görseldeki adaptörün wifi yongası Ralink RT2870' dir. Ralink' i Mediatek satın aldığı için, Mediatek' in sitesinde bulunan şu linkten sürücüsünü indirmek söz konusudur:

https://www.mediatek.com/products/broadbandWifi/rt2870

Fakat dediğim gibi, bence hiçbir sürücüyü kurmayın. Takın anakartınıza, bırakın Windows 10 kendi sürücülerini kursun. Çünkü yukarıdaki linkte bulunan sürücüler nedeniyle, aygıt bağlantısı ya da internet bağlantısı sorunları oluşuyor.

4) PC' nizin açılış ve kapanış sürelerindeki sorunlardan kurtulmak için, PC' yi kapatmadan önce aygıtı devre dışı bırakın. Sonra PC' yi kapatabilirsiniz. Daha sonraki bir zamanda PC' yi açtığınızda ise aktif hale getirerek internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca uyku moduna geçmeden önce de aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

5) Denetim Masası/ Ağ ve Internet/ Ağ ve Paylaşım Merkezi/ Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yolunu izleyin. Aygıta sağ tıklayıp Özellikler/ yapılandır yolunu izleyin. Güç yönetimi sekmesinden güç tasarrufunun yanındaki tiki kaldırın. Ayrıca Gelişmiş sekmesindeki selective suspend adlı ayarı devre dışı bırakın. Tamam deyip onaylayın.

6) Aygıtın ilk 3-5 dk. kadar Windows tarafından tanınamamasının ne yazık ki bir çözümü yok. Boşuna internetteki çözümlerle uğraşmayın. Hiçbirisi işe yaramıyor. 🙁
7) Cihaz XP ve Vista' da sorun çıkarmıyordu. Windows 10 ile bu sorunları yaşatıyor.

Yazının son güncellenme tarihi: 08.03.2018

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ROOT'lu telefonda Netflix izleme...

Google Play'dan Root Browser Classic uygulamasını indirin ve ROOT izni verin. Daha sonra /system/vendor/lib ya da /system/lib altında "liboemcrypto.so" dosyasını bulun ve isim düzenle deyip sonuna .bak ekleyin. Daha sonra Uygulamalardan Netflix'i durdurmaya zorlayın sonra Netflix'i açıp keyfinize bakın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 56

Süperonline adsl hız testi sorunu sizde varmı
speedtest.net 'den hız testi yaptığımda hızım 3.0 mbps ama diğer hız testlerinde 2.0 mbps http://www.thinkbroadband.com/download.html yaptığım test indirmelerinde 200 kb/san geçmiyor,
aynı şekilde youtube download vb sitelerde geçmiyor ama speedtest sitesinde hızım 3.0 mbps
sizde bu şekilde bir sorun varmı ?
bende csgo da aldığım 120pingden anladım durumu acaba bu durumda başka bir işmi varmı ne dersiniz
#Keşfet #kesfet #Superonline #TürkcellSuperOnline #SuperonlineIskencesi #ÇareSuperonline #yaşasınsuperonline #SiziSuperonlineaAlalım #SuperOnlineMağduru #Superonlineşaşırma

thinkbroadband :: Download Test Files

Download speed test files to help diagnose problems with broadband connections.
BeğenFavori PaylaşYorum yap