Selam arkadaşlar, anakartımın vrm soğutucusu yok.
Yük altında 95-100C değerlerini görüyorum, N11'den bakır heatsink aldım fakat altında ki yapışkan tutmuyor, ısı iletkenliği yüksek aynı zamanda elektrik iletkenliği olmayan yapıştırıcı veya bant ihtiyacım var arkadaşlar.
Tavsiyelere açığım, Aliexpress'de GD9980 ve Star 922 isimli iki ürüne rastladım, bunları kullanan var mı? o kadar araştırdım fakat VRM gibi devrelerin üzerinde kullanan kimseye rastlamadım, herkes yonga gibi kapalı devre ürünlere uyguluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, ilk günden beri site üzerinden Plus üyeliği kullanıyorum, bunu iptal edip YouTube'de katıl yapmaya gerek var mı? aboneliğim yıllık olarak yenileniyor ve ekim ayında süresi doluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

6+12 Aylık Plus aboneliğim bitti, +12 ay otomatik yenilenmiş. Sonuna kadar destekliyorum fakat LP'yi daha fazla görmek istiyorum.
Neredeyse hiç artık oyun işine girmiyor orada yeni arkadaşlar var, isimlerini bile bilmiyorum baya uzak kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhaba arkadaşlar.
Binanın sayaç panosundan sigortamı kapattım ve sayaç kapandı, yalnız faz için sigorta var. Topraklama, nötr ve kaçak akım için sigorta/röle yok.
Evde priz değiştireceğim, nötr veya topraklama'dan elektrik çarpma ihtimali var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar, yerli yabancı forumlarda çözüm bulamadım eminim Teknoseyir ailesi olarak çözümü burada bulacağım.

GTA 5 RP (FiveM) ile ilgili sorun: Yerli/Yabancı dahil hangi sunucuya girersem gireyim ortalama dakikada 1-2 defa sol üst tarafta connection interrupted yazısı beliriyor ve sunucu ile bağlantı kopup geri geliyor. Bu süre içerisinde NPC araçlar yükleniyor. Ping ortalamam 23-35ms arasında (Gayet iyi, diğer oyuncular 40-70ms ile sorun yaşamıyor) İnternet hızım 100MBPS download, 4MBPS upload. Oynadığım diğer oyunlarda sorun yaşamıyorum. Kablo ve Wifi ile bağlandığımda sonuç değişmiyor. Modem arayüzünden Firewall kapattım, antivirus kapattım sorunu düzeltemedim. Bu sorunu yaşayan ve çözen var mı acaba?*
Ek olarak ilginç bir şekilde oyuna girince modemim kilitleniyor, ayarları sıfırlanıyor veya firmware uçuyordu, firmware yazmam gerekiyordu. İnternete bağlıyken sayfalar açılmıyor veya çok yavaş açılıyordu. Modem ASUS N16, Steam'dan maksimum ping oranını 5000'den 1500'e indirdikten sonra sorun ortadan kalktı.
Sizce sorun ne ile alakalı, port falan mı açmak gerek? port açma işini beceremedim sanırım, belki port açarsak sorun düzelir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
#Powercolor marka ekran kartlarına garanti hizmetini kim sağlıyor? Bilgisi olan var mı? Hepsiburada satıcısı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gump @runforrest

  Garanti belgesinde yazmıyor mu? Hangi kart bu arada?

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   Powercolor Red Devil RX 580 8GB hocam. Garanti belgesi çıkmıyor malesef, arkadaşımda da aynı karttan var. Onun da kutusundan garanti belgesi çıkmamış.

  • Gump @runforrest

   @hakangokhanaydin HB müşteri hizmetlerine bir yazın isterseniz. DH'de 2009'da açılmış bir konu var ve yine çıkmamış garanti belgesi. Kanuna göre çıkması gerekiyormuş sanırım, öyle bir cevap verilmiş. HB üzerinde başka bir satıcıdan falan mı aldınız? N11 gibi oldu HB'de iyice zaten. 🙂

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   @runforrest Satıcısı hepsiburada hocam, kendilerine sorduğumda cevap alamadım. Siz bize gönderin, biz servise göndereceğiz dediler. Çizgi RMA bakıyordu daha evvelden bildiğim kadarıyla, şuan kim bakıyor belli değil.
   Servispoint saçmalığı olabilir muhtemelen, MSI, Sapphire, Zotac, Gigabyte markalarına bu firma bakıyor çünkü.
   Küçücük firmanın tekel olması şaşırtıcı, daha önce MSI Notebook, MSI Ekran kartı ve Sapphire ekran kartı göndermiştim kendilerine kısa sürede. It firmalarında çalışıyorum, gönderen ben olduğum için niye bu kadar çok ürün gönderiyorsunuz falan demişlerdi.
   Ben de neden önüne gelen firma sizinle çalışıyor? kaç tane ürün kullanıyorum biliyor musunuz? şeklinde bir münakaşaya girmiştim çalışanlarıyla.
   ASUS'dan başka marka seçmeyeceğim artık akıllandım, Servispoint ile çalışan firmaların hiç birisinin Türkiye operasyonu, müşteri hizmetleri vs yok.
   MSI'da sadece güya Türkiye ofisi var fakat kendilerine ulaşamıyorsunuz, iletilerinizi de Servispoint çalışanları yanıtlıyor.
   Neyse ki Powercolor ürünümüz için ücret iadesi çıkmış, Servistpoint olmadığını buradan tahmin edebiliyorum çünkü ASUS'da yaşadığım sorunların çoğunda ücret iadesi çıktı. 10+ ürün göndermişimdir.
   Servispoint ile yukarıda sıraladığım markalardan 6-7 ürün gönderdimse de hep karın ağrısı yaşadım.
   Bu arada konuya giren arkadaşların aklında bulunsun, garantisi Servispoint olan ürünlerden uzak dursunlar.
   MSI, Gigabyte, Sapphire ve Zotac markalarında muhattap bulamazlar çok ilginç bir işleyiş modelleri var.

 • Daviance @daviance

  PC berbat bir marka ,1 yıl içinde fanı pert olmuştu sebepsiz.

Hepsiburada Rezaleti - Fiyatı 4000TL Artan Ürünün Değişim Raporu Olduğu Halde Değiştirmiyor

Merhaba arkadaşlar. #Hepsiburada.com / Satıcı: #Hepsiburada ile #MSI #GS73 8RE X021TR İsimli ürünü aldım.
Ürünüm arızalandı, Yetkili servis tarafından ürün değişim için onay aldı, tarafıma da değişim raporu verdiler.

#Hepsiburada'dan değişimin onaylandığı gün tarafımı aradılar, değişim mi istersiniz iade mi dediler. Ben de henüz karar vermedim, fiyatlara ve modellere bakmadım. Karar verdiğimde sizi arayacağım, değişim raporunun 1 ay süresi var zaten dedim. Buna rağmen

#Hepsiburada kafasına göre ücreti iade etmiş. Ürünü ben 8400TL'den almıştım, şuan ürünün fiyatı 12.500TL civarı.
Defalarca müşteri hizmetlerini aradım, sitelerinden kayıt açtım. Şikayetvar.com ile konu oluşturdum.

Değişim raporu elimde, kendilerine henüz raporu bile göndermeden kafalarına göre bilerek ürünü iade etmişler. Birde yalan konuşuyorlar, ürün stoğumuzda yoktu falan. Hikaye! Ürünün satışı devam ediyor ve ithalatçısı penta ile görüştüğümde yalan konuşuyorlar, bizde ürün var. Biz zaten sizin iade ettiğiniz ürüne karşılık kendilerine ürün göndereceğiz. Onlar muhtemelen ürünü satacaklar, fiyat farkı az bir fark değil dediler.

Siz siz olun, üç kuruş fazla verin başka satıcılara yönelin. Ben bu kadar rezillik görmedim, müdürlükten arayan kişilerin tavır ve yaklaşımlarını görseniz şaka gibiler, yalan makinası hepsi. Güya ben iade talep etmişim yetkili servise. Madem öyle servis bana niye değişim raporu verdi? Kanıtlayın diyorum, yok...
16 Gündür açtığım her kayıda kopyala yapıştır usulü cevap veriyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Direk tüketici mahkemesine yada tutar uygunsa hakem heyeti. Bunlara laf anlatılmaz başka türlü.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   Daha evvelden kendileri ile 2 farklı konuda anlaşmazlık yaşadım. Tüketici Hakem Heyetine uygundu rakam, 2800TL Kâr ile paramı bile tahsil ettim. Bu rakam Tüketici Mahkemesi ile tahsil edilebilir, anlaşmazlık tutarı yüksek malesef. Benim konuyu açmamda ki sebep burada değerli Teknoloji ile ilgilenen arkadaşlarımın canının yanmasını istememem, bu firma kanun dinlemezken müşteri memnuniyeti adına herhangi bir işlem yapmayacaktır zaten o konuda ben umudumu kestim.

 • Orcun @orcun

  Keşke seni aradıkları gün ben değişim istiyorum deseydin. Kim bilir orada birisi '' çakala bak ya 8 400 tl'e almış dolar zıplamış aletin değeri 12500 olmuş biz soruyoruz herif hala bize düşünücem diyor '' o arada üstlerden birisi '' ne değişimi lan zarar mı edecez ? verin 8400 lriasını gitsin ne yaparsa yapsın zarar mı edecez yaaaa '' demiştir garanti, şirket isterse milyar dolarlık kattrilyon dolarlık olsun yöneticisi insan, hele türk insanı boyna sidik yarışı içinde hava atma çabası içinde hep böyle bir mağduriyet var, yöneticilerde o yüzden çoğu bu kafada yüzde 99. 99999'u hep tepeden bakar, onun kendi keyfi ihtirasları vardır, o artık kendini tanrı yerine koymuştur falan öyle bir megolomanlığı vardır, sanki hiç ölmeyecekmiş gibi yaşar pislik yapar yapar sonrada geberir gider bir çoğu. O yüzden senin ilk hatan o düşünücem kelimesi olmuş, direkt karar bu değişim istiyorum deyip kapatacaktın, baktın gene para iadesi var, hemen avukata gidip böyle böyle karar bu buna uymadılar, mağdur edildim şu bu vs. vs. bir şekilde avukat masrafları dahil dava açıp firmayı özellikle ekşisözlük ve DH'de biraz daha etkisi olduğundan oralarda açacaksın, şikayetvar falan hava civa yüzde yüz hava civa, çünkü niye ? adı üzerinde şikayet sitesi ne olacak ki ? ama başka yerde söz edersen ve popüler olursa ses getirmesi milyon kat daha fazla oluyor.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   Donanımhaber'de eski üyeyim, referanslarım var. Hatırı sayılır ticaret yaptım, eski arkadaşlarım var. Orada da konu açtım. Orada olduğu gibi burada da insanları bilgilendirmek için konu açtım. Ben zaten yanlarına bırakmayacağım ve şirketimizin hizmet aldığı hukuk bürosu ile görüştüm. Kendilerine dava açacağım, gerekli savunmalar hazırlandı. Daha evvelden kendileri ile 2 defa sorun yaşadım, 2800TL tahsil ettim. Yine kendileri ile davalık olacağız, aynen dediğiniz gibi oldu muhtemelen ama 1 ay sürem var. Ben uyuyordum, aradılar iade mi değişim mi dediler. Bende fiyatlara bakmadım, ürünlere bakmadım. Belki de kampanya falan vardır duruma göre ben size baktıktan sonra geri döneeğim dedim. Böyle çorap öreceklerini bilseydim direkt değişim isterdim herhalde veya o telefonu açmazdım. Gerçi telefonu açmasam yine aaa telefonu açmadı mı? nasıl açmaz? hemen ücret iadesi yapalım da 4000TL kâr ile ithalatçıdan gelecek yeni ürünü satalım diyeceklerdi muhtemelen. 🙂

  • Orcun @orcun

   @hakangokhanaydin Dostum linki de at öne çıkartalım konunu. Aynen öyle uğraşın rahat bırakmayın resmen mağdur ediliyorsun, bak ben de bankama harcama itirazı dilekçesi verdim. N11 de satıcı malı yolladı beğenmedim geri yolladım ki 2. günü herif aldı iade talebimi reddetti üstüne tam 1 aydır yatıyor. N11 ne yapıyor dersin ? şikayeti alıp üst birimlere aktarıyor, bugün aradım anlattım dedim yarım saat süre var dh ve eşkisözlüğe beni bu n11 üzerinde dolandıran satıcıyı da ifşa edip bir konu açacağım. Yarım saat dedim işliyor kapattım yüzlerine, aradan 2 dk geçti operasyon müdür müdür nedir garip bir konumda bir hanım aradı anlattım ama ses tonum yüksek baya dedim beni resmen böyle dolandırdınız böyle satıcılara çanak tutuyorsunuz nasıl işletmesiniz mal adamda kargo gitmiş teslim almış iadeyi reddediyor, siz ne hakla onay verip satıcıya paramı geçiriyorsunuz ? ekşisözlük ve dh'de konu açıp ben bu rezilliği bütün ekran görüntüleri ile beraber duyuracağım eğer bu iş çözülmezse akabinde de savcılığa suç duyurusunda bulunucam zaten sizi thh'e şikayet etmişim daha neyi bekliyorsunuz ? yok haklısınız şöyle böyle ben satıcıya bizzat ulaşıp çözüyorum vs. vs. dedim çözmezseniz çözmeyin sosyal medya üzerinde onu ben bir şekilde çözdüreceğim diye kapattım suratına, sonuç ? yarın öğlen konu açıyorum bütün gün ekran görüntüleri ile beraber kargo fişleri ürünün resmi vs. hepsinin ekran görüntüsünü aldım yazıyı derliyorum ya herro ya merro DH'den silinirse konu parasını bastırıp google'a reklam dahi verdirticem bunları kendi silahı ile vuracağım o zaman bakalım ne oluyor ? hayır benim aylık işlem hacmim nereden baksan 4 bin liralık n11'den rezilliğe bak.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   @orcun Hocam kesinlikle haklısınız, Gittigidiyor.com'da benzer sorunları yaşadım. Genpa, Apple, Türk Telekom, Vodafone, Hepsiburada firmaları ile sorunlar yaşadım. Tüketici Hakem Heyeti ile başvurularımı yaptım, Türk Telekom hariç bütün yaptığım başvuruları kazandım. Genpa itiraz için dava açtı. 12. Tüketici Mahkemesinde 5 celse dava sürdü, savunmalarımı yaptım ve tekrar kendim kazandım, paramı vermediler üzerine icraya verdim, yasal faizi ile tüm masraflar dahil paramı tahsil ettim. Bu firmalar herkesi uğraşmaz, ilgilenmez, pes eder olarak görüyor ama öyle değil.

  • Orcun @orcun

   @hakangokhanaydin Ayaklarını denk alsınlar, burası Türkiye Cumhuriyeti nedir ya bu mağduriyet ? hani bir laf vardır, dinsizin hakkından imansız gelir demişler öyle lazım.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   @orcun Hocam ürünün ben arıza bildirimini 180. Gün yetkili servise yaptım, ürünü müsait olduğum vakit götürdüm. Cihazın sorunu 96C CPU sıcaklığına çıkıyor. İşlemci hızını 4.1GHz@3.9GHz'den 2.6GHz seviyesine düşürüyordu. CPU Fanından sürtme sesi geliyordu, yetkili servise DOA Kapsamında değişim istediğimi belirttim. Bu MSI servisi de tam çakal. Biz sorunu tespit edemedik dediler. Ben bunu söyleyeceklerini tahmin ettiğim için videoya çekmiştim. Kanıtlarımı kendilerine elektronik posta ile gönderdim. MSI Değişime onay vermemiş, cihazınızın soğutucusunu değiştirdik dediler. Bende fabrikasyon gibi olmayacağını söyledim ve uzun kavgalar sonucu gittim cihazı aldım. Güç tuşuna bastım, cihaz açılmıyor. Şarjı bitmiştir dedim ve adaptörü taktım. Sonuç değişmedi. Bu sefer kafalarına fırlatacaktım cihazı kendimi zor tuttum, kutusunu verdim. Süreyi yanlış hesapladıklarını, kendilerine arıza bildirimini mesafeli satış sözleşmesinde de belirtildiği gibi 180 gün içerisinde yaptığımı belirterek değişim talebi ile tekrar servise bıraktım. 3-4 Gün sonra değişim raporu verdiler. MSI Türkiye diye bir kurum/kuruluş yok. Müşteri hizmetleri yok. Ürün arızalandığında tek muhattap yetkili servisleri. Yetkili servis dediğimde bakkaldan bozma küçücük dükkan. Kişisel tavsiyem, MSI ve Servispoint garantili ürünlerden uzak durulması, ASUS ve SMS INFOCOMM birlikteliğinde çok sayıda iade, değişim işlemi yapıldı. Hepsinde profesyonel yaklaşım sergilediler ve müşteri memnunyeti odaklı çözüm sağladılar. Ben teknolojiden biraz uzaklaşmam gerektiğini düşünüyorum. Amazon ile o kadar çok sorun yaşadım ki, Amazon.de veya .com ile çok basit ve kolay bir şekilde sorunlarım giderildi. Aynı profesyonelliği bizim Türk şirketlerinde aramak hata...

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Ekşi sözlükte hesap varsa duyurun. Yoksa arkadaş, eş dost vasıtası ile duyurun. Eşşek gibi ayağınıza geliyorlar firmalar. İnanılmaz etkisi var.

Lütfen yardım arkadaşlar.
Servispoint tarafından soğutucusu değiştirilen bilgisayar açılmıyor

#servispoint #MSI #laptop çalışmıyor.

MSI #GS73 8RE Fan arızası sebebi ile dizüstü bilgisayarımı Servispoint'e bıraktım. Biz sorunu tespit edemedik falan dediler, ben daha önce videoya çekmiştim. Cihazda video düzenlerken de işlemci 96 dereceye çıkıyordu ve İşlemci hızını 4.1GHz'den 2.6GHz hıza düşürüyordu. Bunları da videoya çekmiştim ve hepsini mail olarak gönderdim. Sonra soğutucunun arızalı olduğunu kabül ettiler ve soğutma bloğu ve fanları değiştireceklerini belirttiler. Bende birebir değişim talep etmeme rağmen kabül etmediler. Neyse cihaz bugün hazır gel al dediler. Gittim cihazı kutusundan çıkarttık ekranı kaldırdım cihazın direkt biosu açıldı. Ekranı kontrol ettim, çizik ezik var mı kontrol ettim sonra cihazı kapatıp kutuya koydum, imza attım sonra da eve geldim. Eve gelir gelmez cihazın güç tuşuna bastım fakat cihaz açılmadı. Şarjı bitmiştir herhalde dedim adaptorunu kutudan cikartıp bilgisayara taktım sonra güç tuşuna bastım yine açılmadı. Şarj göstergesi çalışıyor. Hemen servispointi aradım. Sizden yaklaşık 1.5 saat önce teslim aldığım cihazı şimdi eve geldim kutusundan çıkarttım güç tuşuna bastım fakat açılmıyor, ışıkları da yanmıyor. Şarjı azalmıştır diye adaptoru taktım şarj göstergesi yanıyor fakat cihaz açılmıyor dedim. Biz burada denedik çalışıyordu dedi, dedim ben de orada baktım çalışıyor kutusuna koydum oradan metrobuse yuruyerek 20 dakika da ulaşabiliyorum, mecidiyekoyden küçükçekmeceye ulaşmak 1 saat sürüyor. Metrobus durağı ile evim 10 dakika mesafede. Eve anca geldim çalışmıyor zaten sizi aradım dedim sonra getirin bakalım dedi. Arkadaşlar sorun ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anakart Tamiri Yapan Var Mı?

MSI Z77A G43 Anakartım var.

Bilgisayarı akşam kapattım, sabah açmak istediğimde ard arda sürekli restart atıyor, harici GTX 1060 ekran kartına görüntü gelmiyor. Ekran kartını çıkartıp dahili iGPU ile görüntü almak istediğimde HDMI ve Displayport'dan görüntü alamıyorum. Bios resetledim, ramleri tek tek takıp denedim fakat sorunu gideremedim.

Araştırdığım kadarı ile EPROM Programlayıcı ile Bios tekrar yazıldığında sorun düzeliyormuş.

Anakart tamiri yapan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftalık gündem geliyor mu? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap