Merhaba arkadaşlar.
#Powercolor marka ekran kartlarına garanti hizmetini kim sağlıyor? Bilgisi olan var mı? Hepsiburada satıcısı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gump @runforrest

  Garanti belgesinde yazmıyor mu? Hangi kart bu arada?

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   Powercolor Red Devil RX 580 8GB hocam. Garanti belgesi çıkmıyor malesef, arkadaşımda da aynı karttan var. Onun da kutusundan garanti belgesi çıkmamış.

  • Gump @runforrest

   @hakangokhanaydin HB müşteri hizmetlerine bir yazın isterseniz. DH'de 2009'da açılmış bir konu var ve yine çıkmamış garanti belgesi. Kanuna göre çıkması gerekiyormuş sanırım, öyle bir cevap verilmiş. HB üzerinde başka bir satıcıdan falan mı aldınız? N11 gibi oldu HB'de iyice zaten. 🙂

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   @runforrest Satıcısı hepsiburada hocam, kendilerine sorduğumda cevap alamadım. Siz bize gönderin, biz servise göndereceğiz dediler. Çizgi RMA bakıyordu daha evvelden bildiğim kadarıyla, şuan kim bakıyor belli değil.
   Servispoint saçmalığı olabilir muhtemelen, MSI, Sapphire, Zotac, Gigabyte markalarına bu firma bakıyor çünkü.
   Küçücük firmanın tekel olması şaşırtıcı, daha önce MSI Notebook, MSI Ekran kartı ve Sapphire ekran kartı göndermiştim kendilerine kısa sürede. It firmalarında çalışıyorum, gönderen ben olduğum için niye bu kadar çok ürün gönderiyorsunuz falan demişlerdi.
   Ben de neden önüne gelen firma sizinle çalışıyor? kaç tane ürün kullanıyorum biliyor musunuz? şeklinde bir münakaşaya girmiştim çalışanlarıyla.
   ASUS'dan başka marka seçmeyeceğim artık akıllandım, Servispoint ile çalışan firmaların hiç birisinin Türkiye operasyonu, müşteri hizmetleri vs yok.
   MSI'da sadece güya Türkiye ofisi var fakat kendilerine ulaşamıyorsunuz, iletilerinizi de Servispoint çalışanları yanıtlıyor.
   Neyse ki Powercolor ürünümüz için ücret iadesi çıkmış, Servistpoint olmadığını buradan tahmin edebiliyorum çünkü ASUS'da yaşadığım sorunların çoğunda ücret iadesi çıktı. 10+ ürün göndermişimdir.
   Servispoint ile yukarıda sıraladığım markalardan 6-7 ürün gönderdimse de hep karın ağrısı yaşadım.
   Bu arada konuya giren arkadaşların aklında bulunsun, garantisi Servispoint olan ürünlerden uzak dursunlar.
   MSI, Gigabyte, Sapphire ve Zotac markalarında muhattap bulamazlar çok ilginç bir işleyiş modelleri var.

 • Daviance @daviance

  PC berbat bir marka ,1 yıl içinde fanı pert olmuştu sebepsiz.

Hepsiburada Rezaleti - Fiyatı 4000TL Artan Ürünün Değişim Raporu Olduğu Halde Değiştirmiyor

Merhaba arkadaşlar. #Hepsiburada.com / Satıcı: #Hepsiburada ile #MSI #GS73 8RE X021TR İsimli ürünü aldım.
Ürünüm arızalandı, Yetkili servis tarafından ürün değişim için onay aldı, tarafıma da değişim raporu verdiler.

#Hepsiburada'dan değişimin onaylandığı gün tarafımı aradılar, değişim mi istersiniz iade mi dediler. Ben de henüz karar vermedim, fiyatlara ve modellere bakmadım. Karar verdiğimde sizi arayacağım, değişim raporunun 1 ay süresi var zaten dedim. Buna rağmen

#Hepsiburada kafasına göre ücreti iade etmiş. Ürünü ben 8400TL'den almıştım, şuan ürünün fiyatı 12.500TL civarı.
Defalarca müşteri hizmetlerini aradım, sitelerinden kayıt açtım. Şikayetvar.com ile konu oluşturdum.

Değişim raporu elimde, kendilerine henüz raporu bile göndermeden kafalarına göre bilerek ürünü iade etmişler. Birde yalan konuşuyorlar, ürün stoğumuzda yoktu falan. Hikaye! Ürünün satışı devam ediyor ve ithalatçısı penta ile görüştüğümde yalan konuşuyorlar, bizde ürün var. Biz zaten sizin iade ettiğiniz ürüne karşılık kendilerine ürün göndereceğiz. Onlar muhtemelen ürünü satacaklar, fiyat farkı az bir fark değil dediler.

Siz siz olun, üç kuruş fazla verin başka satıcılara yönelin. Ben bu kadar rezillik görmedim, müdürlükten arayan kişilerin tavır ve yaklaşımlarını görseniz şaka gibiler, yalan makinası hepsi. Güya ben iade talep etmişim yetkili servise. Madem öyle servis bana niye değişim raporu verdi? Kanıtlayın diyorum, yok...
16 Gündür açtığım her kayıda kopyala yapıştır usulü cevap veriyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Direk tüketici mahkemesine yada tutar uygunsa hakem heyeti. Bunlara laf anlatılmaz başka türlü.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   Daha evvelden kendileri ile 2 farklı konuda anlaşmazlık yaşadım. Tüketici Hakem Heyetine uygundu rakam, 2800TL Kâr ile paramı bile tahsil ettim. Bu rakam Tüketici Mahkemesi ile tahsil edilebilir, anlaşmazlık tutarı yüksek malesef. Benim konuyu açmamda ki sebep burada değerli Teknoloji ile ilgilenen arkadaşlarımın canının yanmasını istememem, bu firma kanun dinlemezken müşteri memnuniyeti adına herhangi bir işlem yapmayacaktır zaten o konuda ben umudumu kestim.

 • Orcun @orcun

  Keşke seni aradıkları gün ben değişim istiyorum deseydin. Kim bilir orada birisi '' çakala bak ya 8 400 tl'e almış dolar zıplamış aletin değeri 12500 olmuş biz soruyoruz herif hala bize düşünücem diyor '' o arada üstlerden birisi '' ne değişimi lan zarar mı edecez ? verin 8400 lriasını gitsin ne yaparsa yapsın zarar mı edecez yaaaa '' demiştir garanti, şirket isterse milyar dolarlık kattrilyon dolarlık olsun yöneticisi insan, hele türk insanı boyna sidik yarışı içinde hava atma çabası içinde hep böyle bir mağduriyet var, yöneticilerde o yüzden çoğu bu kafada yüzde 99. 99999'u hep tepeden bakar, onun kendi keyfi ihtirasları vardır, o artık kendini tanrı yerine koymuştur falan öyle bir megolomanlığı vardır, sanki hiç ölmeyecekmiş gibi yaşar pislik yapar yapar sonrada geberir gider bir çoğu. O yüzden senin ilk hatan o düşünücem kelimesi olmuş, direkt karar bu değişim istiyorum deyip kapatacaktın, baktın gene para iadesi var, hemen avukata gidip böyle böyle karar bu buna uymadılar, mağdur edildim şu bu vs. vs. bir şekilde avukat masrafları dahil dava açıp firmayı özellikle ekşisözlük ve DH'de biraz daha etkisi olduğundan oralarda açacaksın, şikayetvar falan hava civa yüzde yüz hava civa, çünkü niye ? adı üzerinde şikayet sitesi ne olacak ki ? ama başka yerde söz edersen ve popüler olursa ses getirmesi milyon kat daha fazla oluyor.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   Donanımhaber'de eski üyeyim, referanslarım var. Hatırı sayılır ticaret yaptım, eski arkadaşlarım var. Orada da konu açtım. Orada olduğu gibi burada da insanları bilgilendirmek için konu açtım. Ben zaten yanlarına bırakmayacağım ve şirketimizin hizmet aldığı hukuk bürosu ile görüştüm. Kendilerine dava açacağım, gerekli savunmalar hazırlandı. Daha evvelden kendileri ile 2 defa sorun yaşadım, 2800TL tahsil ettim. Yine kendileri ile davalık olacağız, aynen dediğiniz gibi oldu muhtemelen ama 1 ay sürem var. Ben uyuyordum, aradılar iade mi değişim mi dediler. Bende fiyatlara bakmadım, ürünlere bakmadım. Belki de kampanya falan vardır duruma göre ben size baktıktan sonra geri döneeğim dedim. Böyle çorap öreceklerini bilseydim direkt değişim isterdim herhalde veya o telefonu açmazdım. Gerçi telefonu açmasam yine aaa telefonu açmadı mı? nasıl açmaz? hemen ücret iadesi yapalım da 4000TL kâr ile ithalatçıdan gelecek yeni ürünü satalım diyeceklerdi muhtemelen. 🙂

  • Orcun @orcun

   @hakangokhanaydin Dostum linki de at öne çıkartalım konunu. Aynen öyle uğraşın rahat bırakmayın resmen mağdur ediliyorsun, bak ben de bankama harcama itirazı dilekçesi verdim. N11 de satıcı malı yolladı beğenmedim geri yolladım ki 2. günü herif aldı iade talebimi reddetti üstüne tam 1 aydır yatıyor. N11 ne yapıyor dersin ? şikayeti alıp üst birimlere aktarıyor, bugün aradım anlattım dedim yarım saat süre var dh ve eşkisözlüğe beni bu n11 üzerinde dolandıran satıcıyı da ifşa edip bir konu açacağım. Yarım saat dedim işliyor kapattım yüzlerine, aradan 2 dk geçti operasyon müdür müdür nedir garip bir konumda bir hanım aradı anlattım ama ses tonum yüksek baya dedim beni resmen böyle dolandırdınız böyle satıcılara çanak tutuyorsunuz nasıl işletmesiniz mal adamda kargo gitmiş teslim almış iadeyi reddediyor, siz ne hakla onay verip satıcıya paramı geçiriyorsunuz ? ekşisözlük ve dh'de konu açıp ben bu rezilliği bütün ekran görüntüleri ile beraber duyuracağım eğer bu iş çözülmezse akabinde de savcılığa suç duyurusunda bulunucam zaten sizi thh'e şikayet etmişim daha neyi bekliyorsunuz ? yok haklısınız şöyle böyle ben satıcıya bizzat ulaşıp çözüyorum vs. vs. dedim çözmezseniz çözmeyin sosyal medya üzerinde onu ben bir şekilde çözdüreceğim diye kapattım suratına, sonuç ? yarın öğlen konu açıyorum bütün gün ekran görüntüleri ile beraber kargo fişleri ürünün resmi vs. hepsinin ekran görüntüsünü aldım yazıyı derliyorum ya herro ya merro DH'den silinirse konu parasını bastırıp google'a reklam dahi verdirticem bunları kendi silahı ile vuracağım o zaman bakalım ne oluyor ? hayır benim aylık işlem hacmim nereden baksan 4 bin liralık n11'den rezilliğe bak.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   @orcun Hocam kesinlikle haklısınız, Gittigidiyor.com'da benzer sorunları yaşadım. Genpa, Apple, Türk Telekom, Vodafone, Hepsiburada firmaları ile sorunlar yaşadım. Tüketici Hakem Heyeti ile başvurularımı yaptım, Türk Telekom hariç bütün yaptığım başvuruları kazandım. Genpa itiraz için dava açtı. 12. Tüketici Mahkemesinde 5 celse dava sürdü, savunmalarımı yaptım ve tekrar kendim kazandım, paramı vermediler üzerine icraya verdim, yasal faizi ile tüm masraflar dahil paramı tahsil ettim. Bu firmalar herkesi uğraşmaz, ilgilenmez, pes eder olarak görüyor ama öyle değil.

  • Orcun @orcun

   @hakangokhanaydin Ayaklarını denk alsınlar, burası Türkiye Cumhuriyeti nedir ya bu mağduriyet ? hani bir laf vardır, dinsizin hakkından imansız gelir demişler öyle lazım.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   @orcun Hocam ürünün ben arıza bildirimini 180. Gün yetkili servise yaptım, ürünü müsait olduğum vakit götürdüm. Cihazın sorunu 96C CPU sıcaklığına çıkıyor. İşlemci hızını 4.1GHz@3.9GHz'den 2.6GHz seviyesine düşürüyordu. CPU Fanından sürtme sesi geliyordu, yetkili servise DOA Kapsamında değişim istediğimi belirttim. Bu MSI servisi de tam çakal. Biz sorunu tespit edemedik dediler. Ben bunu söyleyeceklerini tahmin ettiğim için videoya çekmiştim. Kanıtlarımı kendilerine elektronik posta ile gönderdim. MSI Değişime onay vermemiş, cihazınızın soğutucusunu değiştirdik dediler. Bende fabrikasyon gibi olmayacağını söyledim ve uzun kavgalar sonucu gittim cihazı aldım. Güç tuşuna bastım, cihaz açılmıyor. Şarjı bitmiştir dedim ve adaptörü taktım. Sonuç değişmedi. Bu sefer kafalarına fırlatacaktım cihazı kendimi zor tuttum, kutusunu verdim. Süreyi yanlış hesapladıklarını, kendilerine arıza bildirimini mesafeli satış sözleşmesinde de belirtildiği gibi 180 gün içerisinde yaptığımı belirterek değişim talebi ile tekrar servise bıraktım. 3-4 Gün sonra değişim raporu verdiler. MSI Türkiye diye bir kurum/kuruluş yok. Müşteri hizmetleri yok. Ürün arızalandığında tek muhattap yetkili servisleri. Yetkili servis dediğimde bakkaldan bozma küçücük dükkan. Kişisel tavsiyem, MSI ve Servispoint garantili ürünlerden uzak durulması, ASUS ve SMS INFOCOMM birlikteliğinde çok sayıda iade, değişim işlemi yapıldı. Hepsinde profesyonel yaklaşım sergilediler ve müşteri memnunyeti odaklı çözüm sağladılar. Ben teknolojiden biraz uzaklaşmam gerektiğini düşünüyorum. Amazon ile o kadar çok sorun yaşadım ki, Amazon.de veya .com ile çok basit ve kolay bir şekilde sorunlarım giderildi. Aynı profesyonelliği bizim Türk şirketlerinde aramak hata...

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Ekşi sözlükte hesap varsa duyurun. Yoksa arkadaş, eş dost vasıtası ile duyurun. Eşşek gibi ayağınıza geliyorlar firmalar. İnanılmaz etkisi var.

Lütfen yardım arkadaşlar.
Servispoint tarafından soğutucusu değiştirilen bilgisayar açılmıyor

#servispoint #MSI #laptop çalışmıyor.

MSI #GS73 8RE Fan arızası sebebi ile dizüstü bilgisayarımı Servispoint'e bıraktım. Biz sorunu tespit edemedik falan dediler, ben daha önce videoya çekmiştim. Cihazda video düzenlerken de işlemci 96 dereceye çıkıyordu ve İşlemci hızını 4.1GHz'den 2.6GHz hıza düşürüyordu. Bunları da videoya çekmiştim ve hepsini mail olarak gönderdim. Sonra soğutucunun arızalı olduğunu kabül ettiler ve soğutma bloğu ve fanları değiştireceklerini belirttiler. Bende birebir değişim talep etmeme rağmen kabül etmediler. Neyse cihaz bugün hazır gel al dediler. Gittim cihazı kutusundan çıkarttık ekranı kaldırdım cihazın direkt biosu açıldı. Ekranı kontrol ettim, çizik ezik var mı kontrol ettim sonra cihazı kapatıp kutuya koydum, imza attım sonra da eve geldim. Eve gelir gelmez cihazın güç tuşuna bastım fakat cihaz açılmadı. Şarjı bitmiştir herhalde dedim adaptorunu kutudan cikartıp bilgisayara taktım sonra güç tuşuna bastım yine açılmadı. Şarj göstergesi çalışıyor. Hemen servispointi aradım. Sizden yaklaşık 1.5 saat önce teslim aldığım cihazı şimdi eve geldim kutusundan çıkarttım güç tuşuna bastım fakat açılmıyor, ışıkları da yanmıyor. Şarjı azalmıştır diye adaptoru taktım şarj göstergesi yanıyor fakat cihaz açılmıyor dedim. Biz burada denedik çalışıyordu dedi, dedim ben de orada baktım çalışıyor kutusuna koydum oradan metrobuse yuruyerek 20 dakika da ulaşabiliyorum, mecidiyekoyden küçükçekmeceye ulaşmak 1 saat sürüyor. Metrobus durağı ile evim 10 dakika mesafede. Eve anca geldim çalışmıyor zaten sizi aradım dedim sonra getirin bakalım dedi. Arkadaşlar sorun ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anakart Tamiri Yapan Var Mı?

MSI Z77A G43 Anakartım var.

Bilgisayarı akşam kapattım, sabah açmak istediğimde ard arda sürekli restart atıyor, harici GTX 1060 ekran kartına görüntü gelmiyor. Ekran kartını çıkartıp dahili iGPU ile görüntü almak istediğimde HDMI ve Displayport'dan görüntü alamıyorum. Bios resetledim, ramleri tek tek takıp denedim fakat sorunu gideremedim.

Araştırdığım kadarı ile EPROM Programlayıcı ile Bios tekrar yazıldığında sorun düzeliyormuş.

Anakart tamiri yapan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftalık gündem geliyor mu? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternette sansür mü var? Teknoseyir, Donanimhaber, Speedtest gibi sitelere erişemiyorum, hızım 100 MBPS. Upload 4 MBPS.
Ping ortalama 6-8MS İstanbul'da

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftalık gündem nerede? 😋

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yayın harika, keşke her hafta olmasa da her ay bu gibi yayınlar yapılsa, film ve dizi izlemekten daha fazla keyif veriyor bana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Konsol Üssü girişimi olan http://www.fenomen.shop ürünü @leventp @gamsizm @hkellecioglu bardakları bugünden itibaren satışa çıktı. Ben LP bardağını seçtim. -NOT: Bardaklar Teknoseyir lisanslı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Merhaba arkadaşlar, #HP marka #Notebook ile çok sayıda sorun yaşadım, bununla ilgili de blog yazdım. -Bazı arkadaşlar duruma hakim.

Notebook ihtiyacım var, taşınabilir, hafif, ince çerçeveli ve yüksek performanslı bilgisayara geçmek istiyorum. En son kullandığım HP'da 15.6" (14" Ebatlarında, ince çerçeveli) - i7 8550U, MX 150 2GB GDDR5, 512 GB M2 1800MB/SN SSD gibi özellikler mevcuttu.

Bütçe olarak en fazla 7500TL verebilirim, en güncel teknolojileri kullanmak istiyorum.

#Monster #Tulpar T5 V18.1 modeli hoşuma gitti, cihazı inceleyen veya kullanan var mı acaba? Model henüz çok yeni, #Clevo da alternatif var mı acaba? veya orjinal üreticisini bilen var mı?

i7 8750H 6C 12T Max 4.2GHz, GTX 1060 6G (Max-Q değildir umarım) 15.6" İnce çerçeve ile 14" ebatlarında, mekanik klavye gibi ayrıntılar var. İçerisinde ki SSD 256 GB Adata - 1.8GB/SN ben bunu fark vererek 512GB SAMSUNG PM961 ile değiştireceğim, hem kapasite hem de performans olarak daha iyi. Bellekleri de 99TL fark vererek 2666MHz olarak değiştireceğim, ileride 8GB daha bellek eklerim, iGPU için bant genişliğini arttırmak istiyorum, 2400MHz bellek tercih etmelerinin de satış stratejisi olduğunu düşünüyorum, DDR3L 2133 veya DDR4 2666MHz desteği var ark.intel'den incelediğimde.

Yardımlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum.

Umarım bol katılım olur, ürün bana 7350TL gibi bir rakama gelecek.

Ürün link: https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V18-1.html?stk=True#.WuTdQoiFOiO

Tulpar T5 V18.1 15.6" Gaming Laptop

Monster Tulpar serisi gaming laptop modellerinde kesintisiz aksiyon ve maksimum oynanabilirlik bir arada. Tulpar ile benzersiz bir oyun deneyimi yaşayın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Monster cihazının desteğine bakın. https://www.monsternotebook.com.tr/suruculer.html misal destek sayfası 2000 model site tasarımı gibi yapılmış.
  Bu cihaza gidip 7000 tl para sayacaksın ve bios güncellemesi verecek mi ? vermeyecek mi ? bunlar hep muallakta.

  + olarak sadece donanım alıyorsun. Kasa kalitesinden, boyasının kalitesine, menteşe yapısından, içindeki ekranın kalitesine kadar hiçbir detay yok. Ve araştırın monster cihazlarda boya atması, ekranda ölü piksellerden 3-5 kere değişen, klavyesi pörtleyen, şarj soketi kırılan birton modeli birtonda mağduru var. Touchpad'i nasıl ? parmak kayıyor mu ? yoksa parmağı mı zımparalıyor ? Tamam hp almayın yada başka marka ama önceden bir gidip bakın, inceleyin test edin. Mesela kapağında en uç köşeden tutup parmakla açın bakalım diğer yanda kapak esniyor mu ? esniyorsa menteşesi kapağı tutan yerler dandik olabilir.

  Kasa mesela nasıl ? elinize alıp esnetemye çalışın ? esniyor mu ? esnemiyor mu ? esniyorsa sakat, ne olur 6 ay sonra çat der gider mesela ? klavyesi mesela ? kasası ? insan elleyince ne kaliteli ne kalitesi anlıyor. Bir macbook pro'a bakın deneyin jilet gibidir, böyle ellersin kalite hissi verir. Ama diğer plastik cihazlara bakarsın bu dersin notebook ise macbook nedir ? macbook notebook ise bunlar nedir ? içi güya macbook'u 5 e katlar ama dışı 10 misli kötüdür.

  Bana bazı arkadaşlar amma tatava yaptın yaaaa salak gibi bunlara mı bakılır donanıma bakacağın diye savunabilir de 70 tane 100 lük banknotu tak tak tak tak tak sayıyorsun kasa da bakmıyorsan demek ki o parayı babadan alıyorsundur demektir. Kendi kazandığın kenarı attığın paraysa o sana evlat acısı gibi koyar 70 tane 100 lüğü saymak kasada o yüzden bunlara hertürlü bakacaksın.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   Hocam değerli yorumun için teşekkür ederim.
   Vatan, Mediamarkt, Teknosa, Gold, Lenovo, Casper ve KasperskyLab'da bin adetin üzerinde Notebook satmışlığım var, ben de Monster'a çok güvenmiyorum fakat Toshiba, HP'a da güvenmiyorum.
   Sürücü bölümü vasat, BIOS ile ilgili eski ve yeni modellere baktım, eski modellerde BIOS belki 1 tane sürüm mevcut, bazılarında "BIOS:" gibi belirtilmiş olmasına rağmen herhangi bir sürüm mevcut değil. Sağda solda okuduğum kadarı ile Monster'da ürünün alt kapağında asıl üreticiye ait kodlar oluyor, oradan güncel BIOS edinilebiliyor veya Monster, E-Posta ile talep doğrultusunda güncel BIOS'u gönderiyor. Tabi, almadan önce BIOS desteği ile ilgili detaylı bilgi alacağım, BIOS ile ilgili en ince ayrıntıya kadar soracağım. Casper'da Pegatron A15 Anakartlı ürünün BIOS güncellemesi olmaması sebebi bile Windows 8 kurulamıyordu, HP'de aynı anakartlı modeli bularak onun BIOS'u yükleyerek zamanında sorunu çözmüştüm, kesinlikle BIOS'dan vazgeçemem.

   Monster almadan önce zaten fiziksel mağazasına gidip 15.6" T5 modelleri var, onlara da bakacağım. Malzeme kalitesi, kalınlık ve hafiflik olarak ne farklar var? 1000TL fazla para vereceğim, sırf ince çerçeve için bu parayı vermek de olmaz. Touchpad ve kasasını da inceleyeceğim, Technopat'da bir arkadaş gidip incelediğini ve malzeme kalitesini çok beğendiğini belirtmiş, ürün yeni olduğu için henüz fikir sahibi değilim. Firma da zahmet edip bir inceleme hazırlamıyor, başkasına göndermiyorsun madem kendin hazırla da en azından fikir sahibi olalım.

   Macbook malzeme kalitesi olarak standart Windows Notebooklar ile kıyaslanmamalı, Macbook hem malzeme kalitesi, hem işçilik hem de mühendislik bakımından harika.

   BIOS desteği veriyorsa ve incelediğim modeller hoşuma giderse satın alacağım, böyle bir durumda mağazadan mı satın alsam, web den mi satın alsam bilemiyorum.
   Web'den satın aldığımda 14 gün üründen vazgeçme hakkım var, beğenmezsem iade edebilirim.

  • Orcun @orcun

   @diemcizone En basitinden dell mesela devamlı bios'a güncelleme veriyordu. Tek bir model olduğundan adamlar hani destekte çıkıyor + yedek parçasını da bulmak kolay. Çinde atıyorum dell ... deyince çıkıyor ama clevo bilmemne bilmemne deyince çıkmıyor. Monster'da sonuçta etiket markası üretilen modele etiket bastırtıp sipariş usulü alıyor. Ha bunu msi'da asus vs. de yapıyor ama diyor ki bana özel olacak bu kasa şöyle böyle ben destek vericem vs .vs. vs. monster olunca bunlar pek olmuyor. Mesela ne olur ? windows 10 devamlı güncelleniyor, bir güncelleme gelir der ki gpu'da böyle böyle oldu bu model cihazlarda gpu çalışmıyormuş. Bu şimdi dell'de olur adamın kendi cihazı toparlar günceller ama monster'da öyle olunca o da bakacak üreticiden yama gelsin de yamayayım diyecek vs. vs.
   Monster dh ile ortak takılıyordu sonra komple galiba çekildiler ben yeni cihazlarını hiç görmüyorum. Belki vardır bilemiyorum ama markanın kendisi de incelemesi kötü, çünkü orada adam sana kötü yanını anlatmaz ki 🙂 o reklam gibi birşey olacak.
   Bir bakın dediğim gibi deneyimleyin clevo yada hangi üreticiyse onun kasasıysa yurtdışı forumlarda inceleyin vs. vs. bunlar mühim.
   Webden alın dediğiniz gibi 14 gün iade var öbür türlü mağazada alınca bir geri vites durumu oluyor. Diyor ki sorunu yoksa geri almam, yok teknik servise ver önce oradan onay çıkarsa geri alırım vs. vs. nazı niyazı hiç bitmiyor.

  • Hakan G. AYDIN @hakangokhanaydin

   @orcun MAX Q değilmiş, onu öğrendim. İlginçtir ki bu saatte bile cevap veriyorlar, tabi bu yeterli değil.
   BIOS ile ilgili doğru düzgün bir cevap alamazsam zaten vazgeçeceğim, 8750H ve GTX 1060'lı farklı markalara bakacağım. Önceliğim DELL olur tabi, DELL Windows'da Number One.

 • KaHKaHa @kahkaha

  Arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 1,5 senelik Monster kullanıcısı olarak yazmak istedim. Ben o zamanki öğrenci indiriminden faydalanarak 3000 küsür liraya i5'li Abra A5 v12 aldım. Amacım da yeni işimde Adobe programlarını ve kaydettiğim yüksek kaliteli ders videolarından render alıp filmler hazırlamaktı ve o zamandan beri çok sağlam zorlandı, gündüz 9 gece 4'e kadar her koşulda kullandım ve tüm gün render aldığım oldu ve boş zamanlarda oyun da oynadım. Bilgisayarın çalışmasında, windows 10 ve diğer uygulamalarda hiçbir sorun yaşamadım, İzmir'in sıcağında bile bütün yaz boyunca soğutma sıkıntısı da olmadı.. Bilgisayarı aldıktan bir kaç zaman sonra Monster'dan arayıp ufak bi anket yaptılar ve istediğiniz zaman bilgisayarı bakım için ücretsiz olarak gönderebileceğimiz söylediler ve bilgisayarın kasasını açıp disk takmama rağmen garanti dışı kalmaması da bi avantaj... Şu ana kadar da BIOS güncellemesine ihtiyaç duymadan kullandım, olsa iyi olur tabiki ama bakmadım bile... Öte yandan bilgisayarın olumsuz yanları da yok değil; öncelikle ekran kalitesi vasat ve benim bilgisayarımdaki TN panel sadece karşıdan baktığınızda orta kalitede renk üretiyor, yan ve üst bakış açıları o kadar kötü ki videoyu düzgün anlayabilmek için karşısında olmanız gerekiyor, IPS yazan modellerde biraz daha düzgün görüntü var, bir diğer dezavantajı da yukarıda arkadaşların belirttiği gibi laptobun malzeme kalitesi, kasa her yani plastik ve laptobu her gün ofis içinde ve çeşitli yerlerde sağa sola götürdüğüm için gün geçtikçe daha çok gacır gucur ediyor ve özellikle ekran kenarlarından sanki bi yoğurdun kapağını açar gibi tırnağınızla biraz zorlasanız açılıyor.. Touchpad ve klavye kalitesi de vasat diyebilirim.. Hele o Dolby bilmemne özellikli hoparlörleri gerçekten çok yetersiz, kulaklık kullandığım için idare ediyorum.. Ha bu kadar şey yazdım ama benim için bunlar dert edilecek şeyler değil, bilgisayarı hizmet ettiği yere kadar kullanacağım.. Bence 7000 lira verilecekse bunlara da dikkat edilmesi gerekiyor... Ayrıca yeni serilerde bu sorunlar düzelmiş de olabilir, orasını araştırın.. Fiyat olarak da bu bahsettiğiniz donanımı da o fiyatlara almanız pek mümkün değil sanırım. Benzer fiyatlı Asus ROG, HP OMEN, Dell, MSI varsa onlara yönelin ama fiyat farkı da olacaktır.

 • Çağatay Demirci @caga7ay

  5 ay sonra konuya yazmak biraz absürt olacak ama cihazı yeni almış biri olarak araştırmalarınız sonucunda kararınızın ne olduğunu çok merak ettim.