RabbitMQ ile uğraşmış olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizce ikisi arasında kayda değer bir fark var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Arkadaşlar test ortamının diğer entegrasyonlara erişimi var ancak eclipse/java ile unit test yaptığımda entegrasyonlara erişim yetkim olmadığından hata alıyorum.

Ortamlar için tek tek erişim yetkisi talep etmektense sunucu üzerinden ortamlara erişme şansım var mı?

Not: Test ortamına yazılım kurma vs. yetkim bulunmuyor putty ve ftp üzerinden erişim sağlayıp dosya aktarımı vs yapabiliyorum sadece. İşletim sitemi detaylarını da bilmiyorum linux olduğunu biliyorum sadece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar node.js te aşağıdaki gibi 2 farklı tanım var, yeni proje oluşturunca export default function home şekline geliyor ama örnek videolarda hep export default home şeklinde. Bunların farkı nedir biri eski biri yeni hali mi, iki hali de çalışıyor projede?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Özcan @ozcanm

  Aynı şeyler aslında. Direk tanımlandığı yerde de yazılabiliyor o şekilde yada önce tanımlayıp daha sonra export edebiliyorsunuz. Ama mesela function yerine const Home = () => {} şeklinde kullanmak istediğinizde export default const falan diye yazamazsınız orda kızar. Onun yerine tanımınızı yapar daha sonra aşağısında export default Home yazarsınız örneğin.

Vga dan çıkan işaretlediğim bu zımbırtı nedir, bir ucu usb diğer ucu ethernete ayrılan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Bu indirimsiz fiyatı neye dayanarak yazıyorlar acaba? 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15

Yazılımcı ve arada bir oyun oynayan arkadaşlar 1080p için 24 inç monitör mü tercih ediyor 27 inç mi? Mağazalara gidip inceleyeceğim ama öncesinde görüşlerinizi alayım dedim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

DBde kullanıcıyla ilgili 2 tablo olduğunu, ilk tabloda a,b,c,d ikinci tabloda 1,2 elemanlarının olduğunu düşünelim.

Bunları joinle birleştirdiğimde 1. resimdeki gibi oluşuyor. Ama ben 2. resimdeki gibi sonuç elde etmek istiyorum. Yani aslında her iki tabloda da değişim tarihleri bulunuyor ben bu değişim anında 2 tabloda da güncel olan veri neymiş sırayla bunu göstermek istiyorum, bu mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cenk Akay @cenk_akay08

  Sanırım many to many ilişkisi oluyor. Bunlar için yeni bir tablo oluşturman gerekiyor. 2 tablodanda primary keyleri alıp 3. tablonun secondary keyleri olarak yapıcaksın. Databaselerin örneklerini atarsan daha rahat anlarım.

  • Baki Yıldız @bakiyildiz

   İki tabloda da primary key user_id, aslında istediğim sağ alttaki gibi; her iki tabloda da değişim olduğunda değerler neymiş onu göstermek.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @bakiyildiz Join yapınca sonucun böyle çıkması normal çünkü 2 tablodada aynı primary key kullanılmış. Database hatalı tasarlanmış çok fazla veri tekrarı var. Öncelikle tablolar arasında nasıl bir davranış olacak onu düşünmek lazım. Şimdi her status değişimde bir tarih olacak yani status le tarih bire bir. Ama bir kullanıcı birden fazla kere status değiştirebilir yani birden çoğa ilişki. Many to many ilişkisine gerek yok yani.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @bakiyildiz Ha dersenki ben tabloları değiştremiyorum olan tablolardan bu sonuca varmam lazım onu bilmiyorum. Üstünde düşünmek lazım.

  • Baki Yıldız @bakiyildiz

   @cenk_akay08 Hocam çok uğraştım ama çözüm bulamadım. En son pl sql kullanmaya karar verdim. Pl sqlle önce ilgili tablolardaki değişim tarihlerini diziye atadım, sonra for döngüsüyle o tarihte ilgili tablodaki datayı çekip yeni bir tabloya sırayla insert attım.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @bakiyildiz Yıllardır sql sorgusu yazmadım. Hatalı çıkan tablo üzerinde query yaparak çözülebilir belki. Ama işte syntax bilmiyorum. Atıyorum hatalı tablo üzerinde adı aynı olan satırlarda date i geç olanı saklayıp geri kalanını silersin.