Javada xml oluştururken localde sorun yaşamıyorum ancak test ortamında patlıyor aldığım uyarıdan kaynaklı sanırım, ancak bir türlü çözemedim internette jar olarak da aradım kütüphane olarak eklemek için ama bulamadım. Başka nasıl tanımlayabilir&çözebilirim bu durumu?

Not: Java sürümleri her iki ortamda da aynı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CAT6 kablonun gigabit hızı desteklemesi gerekmez mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Teknobiyotik'te ürün iade talebine iade süresi dolunca mı cevap veriyorlar acaba bilgisi olan var mı? 😆

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çalıştığım firmada TT kod ortamına erişim için Telekom vpn'i kullanıyoruz ancak vpn aktifleşince internet erişimimiz kesiliyor sadece kod,db ve test ortamlarına erişimimiz oluyor.

İnternete erişim için sanal makineyi bridge network yapıp kullanıyordum böylelikle ana makinemde vpn aktifken sanal makine vpni atlayıp internete erişebiliyordu ancak son zamanlarda o da işe yaramıyor, internete çıkabilmek için şirket maili ile aktivasyon yapmak gerekiyordu sanırım ondan kaynaklı.

Soruma gelecek olursak bilgisayarımda kullanacağım vpn'i belirli programlar için geçerli kılabilir miyim örneğin google chrome, eclipse, toad gibi programlar vpn kullansın ama firefox kullanmasın gibi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows güncellemesi bir tek bana mı gelmedi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SilverStone FS305 3x5.25

Model No. SST-FS305B Color Black Material Aluminum and front bezel with plastic clip button...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Raspberry pi de çalıştırabileceğim bir program yazmak istiyorum ancak konsol uygulaması değil de görsel bir uygulama olacak, sürükle bırak şeklinde (visual studioda olduğu gibi) arayüzü hazırlayıp rasp da çalıştırmak istiyorum nasıl yapabilirim? (Programlama dili farketmez)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşlemcim (6700hq) çok ısındığından dolayı (100 derecelere kadar) güç seçeneklerinden en yüksek işlemci durumunu %99 yaptığımda max 70 derecelerde kalıyor ama arada takılma olduğunu farkediyorum ayrıca 100 derecelerden 70e inmesi de bu durumu açıklıyor.

En yüksek işlemci durumunda 100 ile 99 arasında 99.5 gibi bir şey seçmenin yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap