Unix ortamda bulunan sh scriptlerimi linuxa taşıyınca aşağıdaki gibi hata almaya başladım. Anladığım kadarıyla shta bulunan cd komutu linux ortamda çalışmıyor. Bu kısmı nasıl düzeltebilirim deneyimleyen arkadaşlar var mı aramızda?

"/appdata/test/killProcess.sh: /bin/ksh: bad interpreter: No such file or directory"

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Java #SpringFramework

Bean oluştururken aşağıdaki hatayı alıyorum. Aslında classa tıklayınca DataSource classını görebiliyorum maven dependencies altında. Hatanın sebebi ne olabilir?

Not: jdbc 7.0.42 kullanıyorum.

org.springframework.beans.factory.CannotLoadBeanClassException: Cannot find class [org.apache.tomcat.jdbc.pool.DataSource] for bean with name 'datasourceMax' defined in class path resource [maxmain-context.xml]; nested exception is java.lang.ClassNotFoundException: org.apache.tomcat.jdbc.pool.DataSource

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Baki Yıldız @bakiyildiz

    İhtiyaç duyan olur mu bilmem ancak sorunun sebebi şuymuş; yukarıdaki bean tanımının bulunduğu modülü kullanan başka bir modülümüz var yani base.jar test.jar ı çağırıyor gibi düşünebiliriz. Ben test.jar pomuna jdbc eklemiştim ancak aslında çalışan base.jar olduğundan orada da jdbc tanımı olması gerekiyor, o kısmı atlamışım. 🙂

Kobo E-kitap Okuyucular | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası

Binlerce kitap, teknoloji ürünü, hediye, müzik, film ve daha fazlası indirim kampanyalarıyla kültür, sanat ve eğlence dünyası D&R’da!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

VDSL'e geçtiğimden beri günde birkaç kere internet kopuyor, modemi yeniden başlatınca düzeliyor. Zaten routerim olduğundan dolayı sadece bağlantı kurması için Asus DSL-N16 modemini almıştım, internette yetersiz olduğuna dair şikayetler mevcut. Sizce modem mi yetersiz yoksa altyapı mı 60 mbps hızı kaldıracak kadar sağlam değil?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 16

Son güncelleme sonrası nolmuş bu ATS'ye. Önceden uzunları yakınca parlamadan ekrana bakılmazdı şimdi ha uzunları yakmışım ha farı kapatmışım aynı. 🙁 Aynısını yaşayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ağdaki bilgisayardan telnet atıncan 9080 portuna erişebiliyorum ama uzak ip üzerinden erişmeye çalışınca timeout alıyorum, port sorgulama sitelerinde de kapalı görünüyor. Modem üzerinde port yönlendirmeyi açıp firewallu kapattım, neyi atlıyor olabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

An itibariyle ADSL'den VDSL'ye geçişim tamamlanmış bulunuyor. İnsanlık için minnacık benim için büyük bir adım olan bu duygulandırıcı anı sizlerle paylaşmak istedim. 🙂 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adsl'den vdsl'e geçmek için Tp-link td-w8968 adsl modem yerine td-w9960 vdsl modemini almayı düşünüyorum. Zaten archer c1200 routherini kullandığımdan çok özellikli bir şey olmasına gerek yok. Sizce uzun süre idare edebilecek bir modem midir?

https://www.hepsiburada.com/tp-link-td-w9960-300mbps-wireless-n-vdsl-adsl-modem-router-p-HBV00000BHAAL?magaza=Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Netspeed'ten altyapıyı sorgulayınca 56 Mbps maksimum hız görünüyor ama binada adsl 2+ altyapısı mevcut. Adres bilgilerimin doğru olduğuna eminim o zaman bu ölçüm sallamasyon mudur, yoksa adsl ile bu hızı (en azından yarısını 🙁 ) alabilmek mümkün mü?

Yoksa 56 zaten maksimum yine verilecek hız 10-20 mbps arası mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12