Paylaş Paylaş

LG G2 Akıllı telefon incelemesi

Bayramın bitmesiyle birlikte biz de yeni telefonlara hızlıca dalıyoruz. İlk konuğumuz LG G2. Özellikle donanımına göre uygun sayılabilecek fiyatıyla dikkat çeken LG G2, bakalım bu kadar ilgiyi hak ediyor mu?

Video içinde çıkan fotoğraf örneklerini bu linkten indirebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • y4vuzlost @y4vuzlost

  fiyatı uygun dediğimiz telefon 1500 tl civarı. bu parayı bayılıyoruz karşılığında bilmemkaç çeklirdekli işlemci şu kadar ram vs. özelliklerinde yakın zamanın masaüstülerinin donanımını alıyoruz ama karşılığında telefonda render,3d modelleme vs. yapmıyoruzki bu donanımla menülerde 0 takılmayla gezinme veya angry birdsde kuşları sorunsuz fırlatma gibi hayati önem taşıyan(!) işlemleri sorunsuz yapabiliyoruz. Özellikle android telefonlarda son zamanlarda başgösteren donanım çılgınlığının yazılım tarafında alınamadığı aşikar. 512 mb ramli giriş seviyesi telefonla 4gb ramli amiral gemileri aynı uygulamaları kullandıkları için telefonlara 1000 tl den fazla para verilmesini açıkçası anlayamıyorum ama birileri bu telefonları deli gibi almaya devam ediyor. galiba gelir düzeyimiz hakikaten arttı ya da birileri bizi çok iyi kandırıyor.

  • mtlcn

   çok haklısınız !! Fakat bu telefonu her yıl değiştirmeyen arkadaşlarımızda var 3-4 yıl kullanacağız belkide öyle değil mi ?

  • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

   Çok doğru yorum katılmamak elde değil. Devletin para yönetimi hakkında aslında ciddi eğitim vermeli!

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   Devletin ders olarak okutulmasını düşündüğüm dersler;
   1. Görgü kuralları (eskilerin adabı muaşeret) kız /erkek nasıl davranır, nasıl oturur, kalkar, nasıl konuşulur, saygı nasıl duyulur....
   2. Vergi ve sosyal devlet anlayışı. Vergi neden kaçırılmaz? Vergi neden ödenir? sosyal devlet nedir? Sigortalı olmak nedir.
   3. Girişimcilik dersi.

   İlk ikisi zorunlu sonuncusu seçmeli olabilir.

  • kadir

   Birde trafik eklersek dõrt dõrtluk olur...

  • omer

   Gerçekten şahane bir yorum olmuş. İnsanların ceplerinde maaşlarının 10 katı limitli kredi kartları var. İnsanlar bütün maaşlarını bu kartlara yatırıyorlar. Çoğu insan kredi kartına çalışıyor. Birileri bizi gerçekten kandırıyor. İnsanların telefondan beklentisi ney anlamak çok zor.

  • Kesb-i @kesb-i

   Bu sizin şahsi fikriniz. Siz o halde kuş fırlatmayacaksanız nokia 5800 filan da kullanabilir, çin malı ucuz telefonlar alabilir, hatta 310 fian da kullanabilirsiniz. Bu paraya daha iyi bir tavsiyeniz varsa buyrun. Bu paraya daha iyisi yok diyoruz. O halde önce diğer firmaları eleştirmekle işe başlayablirisiniz. Sırf diğerlerine ders olsun diye bile bu telefonu tercih ederdim. Benim istediğim telefon daha en az 5-6 yıl daha yapılamayacak .O yüzden her yıl, bazen yılda 2-3 defa telefon değiştiriyorum. Değiştirmeye de devam edeceğim. Zaten yarısını devlete ödüyorum. Sigara içip yakmıyorum sonuna kadar kullanacağım bir cihaz alıyorum. Siz akıllı telefonları alo dedirten, kuş fırlattıran şeyler olarak görüyorsunuz olabilir ama başkalarını da kendiniz gibi düşünmeyin. Benim için akıllı telefon cep bilgisayarıdır ve şuanki halleri rezil durumdadır. Daha 40 fırın ekmek yemeleri lazım. Yoksa hala 3310 filan kullanırdık değil mi?

  • y4vuzlost @y4vuzlost

   üstte yazdıklarınız benim yorumuma cevaptan öte, s2 mi, htc one mı, g2 mi .vs. vs. klasik tartışmalara cevap olmuş. üstteki eleştiri sadece bu telefonu değil sektör genelini kapsıyor.
   ayrıca telefonun fiyat/performans oranının piyasanın açık ara en iyisi olması bile parasını hakettiği anlamına gelmez ki...
   benim bir cihaza bilgisayar diyebilmem için -belki de daha az para verdiğim- masaüstü bilgisayarda yaptığım işlemlerin -en azından bir kısmını- yapabilmesi gerekir. Mesela teknik resim, katı modelleme, vektörel/piksel grafik tasarım yapabilmek yerine bunların ekstra light versiyonlarıyla sözde çalışmak veya usb arabiriminden çalışan/sürücüleri olan cihazları(kendi yazılımı olan kamera gibi veya internetten aktivasyonu isteyen korumalı video ders cd/dvd leri) kullanabilmek yerine alete mouse/gamepad bağladım diye sevinmek bana gerçekten mantıklı gelmiyor. 90lı yılların başında olsak belki sevirdim ama şimdi hakikaten kavrayamıyorum.
   Belki de şuanda ara dönemde olduğumuzdandır. Gün gelir telefonlarda şuanda masaüstülerde kullandığımız windowspro/macos un aynısı kullanılırsa, gerçekten verimli yazılım desteği olursa o zaman bu cihazlar ücretlerini hakederler.
   Şu anda birinci fonksiyonları statü göstergesi olmaları.

  • Kesb-i @kesb-i

   Sizi malesef şimdi de anlayamıyorum. Şimdi de akıllı cihazın iş istasyonu gibi olmazsa parasını hakettiğini düşünmüyorsunuz. Ben de 99 yılından beri teknik çizim ve tasarımla uğraşırım. Gerçek bir cadcam bilgisayarı zaten 3-4 binden başlar. Normal dizüstüler bile yeterli değildir bu iş için. Siz cep bilgisayarından normal bilgisayar işlerini yapmayı bekliyorsanız zaten yanlış yapıyorsunuz. ama mesela bu alete autocad 360 kurup projelerinizi yanınızda taşıyabilir, açıp inceleyebilir (3D dahil) üzerinde notlar alabilir maille başkalarına iletebilirsiniz. Ama oturup sıfırdan bina çizmeyi beklemiyorsunuz sanırım. Şuanki mevcut teknoloji bu yapacak bişey yok. Ben de isterim her insan tek bir cihaz alsın ve kimliğinden kredi kartına, saatinden bilgisayarına, televizyonundan kamerasına herşeyi o olabilsin. ama olmuyor işte. Bunun için bi 50-100 yıl daha bekleyeceğiz. Beyin dalgalarıyla düşünce ile iletişim kurup komut veremediğimiz sürece küçücük ekranda çizim yapmayı unutun.

   Normal bir kullanıcının artık bilgisayar ihtiyacını karşılar güce eriştiler. Nette gezmek, alışveriş yapmak, film indirip izlemek, müzik, oyun, doküman okumak ve hatta basit düzeyde değişiklikler yapmak, zorda kalınca klavye bağlayıp uzun uzun roman bile yazarsınız ama konu o değil, forumlarda dolaşmak, sesli yazılı veya görsel iletişim kurmak, finansal işlemler yapmak, halihazırda anı yakalamak için kamera ve fotoğraf makinesi bulundurmak, cebinizde bilimum sözlük, bilimsel hesap makinesi, cetvel, fener, gps cihazı, eski deyimle databank vs. taşımamak daha akılma gelen gelmeyen bi sürü şey. Bilgisayar normal bir kullanıcı açısından bunun (akıllı telefon) pek çok şeyi yapamaz, bu bilgisayarın yaptığı pek çok şeyi yapabilir.

   Şimdi tüm bi sürü şeyi cebimde her daim hazır bulunan bir cihazla yapmak varken niye ille teknoloji çok pahalı almam deyip evde 500-600 watt/saat elektrik yakan bir masaüstüyle uğraşayım. Bana göre de masaüstü almak israftır. Ama bana göre. Evde GTX770 ekran kartlı dizüstüm var çizim ve oyun için. Ama evde dran zıkım bana gün boyu yaramıyor. Daha iyisini yapsınlar onu alırım. Bana kattığı artı ve hıza göre 10bin lira da veririm taksitle öderim. Ama gerçekten bana kattıkları buna değerse. Böyle cihazlar 100 liraya satılsın itiyorsanız yok öyle bir dünya. Devletimizin en büyük gelir kapısı bu gibi şeylerden aldıkları vergi. Ben her telefon aldığımda Devlete en kötü %40'ı kadar bağış yapıyorum.

   Madem gereksiz buluyorsunuz almayın. Pahalıysa almayın. Bu galakside olan bu. Olanlar içinden tercih yapıyoruz. LG gibi firmalar bu gibi donanım ve teknolojiyi bu fiyata sunabildikçe diğerlerinin pahalı olduğunu anlıyoruz. Bir zamanlar bizim "bilginlerimiz" gavur icadı diye diye bizleri teknoloji ve bilimden uzaklaştırdı. Devlette şuan bu tip teknolojik cihazları almamız ve kullanmamız için elinden geleni yapıyor ama ben inatla en son teknolojiyi takip etmeye ve suyunu çıkara çıkara kullanmaya devam edeceğim. Şuanki teknoloji ve hız bana da yetmiyor ki bu yüzden sürekli cihaz değiştirmek ve biraz daha katlanılır olanına geçmek zorunda kalıyorum. Neyse çok uzattım. Bol teknolojili günler.

  • y4vuzlost @y4vuzlost

   sanırım konu dallanıp budaklanınca anlaşılması güçleşti çok kısa özet geçiyim, soru/sorun şu;
   1500-2000-2500 tl ler verip pc donanımına neredeyse eşdeğer donanıma sahip olmasına rağmen bu donanımın çeyreğini bile kullanmayacak yazılımlara sahip olan bir cihazı neden almalıyım ki?

   tüketim çılgınlığına feci halde kapıldık gidiyoruz. üstelik durum öyle bir hal aldıki -bir nevi mahalle baskısı yüzünden- mecburen bu tür cihazları almak zorunda bile kalabiliyoruz.

  • Kesb-i @kesb-i

   O halde şöyle cevap veriyorum bu donanımı cebinize sokup sürekli açık bir şekilde taşıyabilmek için mevcut teknoloji bunu mümkün kılıyor da ondan. Pil teknolojisinden tutun işlemci ve programlama ya kadar neden çok. Ama o dediğiniz bilgisayar sadece evde veya ofisteler. Bunlar sürekli her daim yanımızda ve anında cevap verir haldeler. Bence ucuzlar bile. Sonuçta bir dizüstünde bile 3G olursa devlet fazladan vergi alıyor. Bilgisayarla telefon edemiyor, fotoğraf çekemiyorsunuz vs. vs. Elma ile armudu kıyaslayıp pahalı demek mantıklı değil diyorum. 300 liraya da akıllı telefon var 3000 liraya da. Bu farka değer mi kullanıcı karar verir.

  • mustaa @mustaa

   firmaları şımartan biz kullanıcılarız. şunu sorgulamak lazım ilk simfree iphone amerikada ne kadardı türkiyede ne kadardı kur neydi, şimdi ne kadar kur ne? karşılaştırmayı yapınca kimi doyurduğumuz ortaya çıkacaktır.

  • ERHAN

   5800 da bırak kuş fırlatmaya dengi her oyunu oynayabilirsin iyi yapılmış telefondur.

  • Erdem Ç. @rockerdem

   bu mantık teknolojiye pek uymuyor maalesef. aslında diğer pek çok sektöre de uymuyor. artık çoğu ürün ihtiyaç ötesinde "statü belirtisi" olarak kullanılıyor. otomobiller gibi. 20-30 bin tl'ye de araba alırsınız, 200-300 bin tl'ye de. 200 bin tl'ye araba alan birine "niye şahin almadın ki? onla da trafikte sürüneceksin, bununla da" demek doğru olmaz. adam ondan keyif alıyordur, tercihini o yönde yapmıştır. anlamak zorunda değiliz kendisini. benzer mevzu hobi bölümünde de açılmıştı.

   başka insanların neye, ne kadar para ayırdığı konusunda çok fazla düşünüyoruz millet olarak. daha ucuzunu alıp, aradaki farkı bize takdim etmediği sürece bence gereksiz 🙂

  • Mehmet.Akif

   Allah aşkına, bu adamlar devletimizin cari açığını arttıran etmenlerin başında gelmiyor mu zaten. Sen ben gibi bir telefon al 3 4 yıl kullan adamı değil bunlar. Gösteriş adamı olmak başkadır. Her şeyin en iyisi elleriinde olunca o donanımın onda birini bile kullanmasalarda başları göğe erer.

   Sonra derler ki, devlet neden bu kadar vergi alıyor. Senin devletin bir ürün satıyor yurtdışına tonlarca. Aldığı para senin aldığın telefon parası oluyorsa ve gidenden çok gelen yerine, gelen paradan çok çıkan olmaya başladıysa, devlet de eşek değil bunu dengeler.

   Bence vergileri daha da arttırsa yeri. Sizin gibi oyun kafalı, aklı boş işlerde olan, telefonu oyuncak olarak görüğ hayatını telefon ile boş boş geçiren, zamanının paradan kıymetli olduğunu farketmeyip, ömrünün de bir sınav aracı olduğunu bilmeyip, anlık yaşayan insanlar için müshaktır.

   Dünyaya bakıyorum. Bizim ülkemizde teknoloji gelişsin diyorum. Ama ülkeme bakıyorum ve gördüğüm tek şey var. Hovarda, boş yaşayan, aklı iki bacağının arasında, kendi kültürüne uzak, dinine küfreden bir gençlik görüyorum. Bu gençlikle bizim dünya karşısında şansımızın olduğuna da hiç inanmıyorum.

   Bir ülkede,
   kültürü yozlaştırırsın,
   dili batılaştırırsın,
   dini yasaklarsın ve gençlere uzak edersin.

   Sonra o ülkeyi kendi halkı altın tepsideki bir nimet gibi sunar elin conisine.

   Sizin gibi on telefon almaktansa, ben tel ip 5 aldım. Allah izin verirse 4 seneyi bulsun isterim. Zira firma dayaklaşık 4 senelik telefonuna bile güncelleme veriyor.

   İşte sözün özü, sen üret, tüketme. Tüketirsen birisinin verdiği gıdada zehiri, teknolojide silahı ve boş işleri, sonra seni tüketirler de altından halı gidince anlarsın paşam. Kuru zemine oturur kalırsın. Sonra üşütürsün.

  • Emre K @emre-k

   Devletin stratejisi teknoloji üretip ihraç etmek yerine "ara eleman" yetiştirmek (bunu bizzat kendileri dile getirdiler), elindeki yetişmiş beyinlere ar-ge imkanı sunmayıp yurtdışına gitmelerini seyretmek olunca kimseyi suçlamamak lazım. Ben de bir telefon alıp 3-4 sene kullanan kişiyim ama parası olup 6 ayda bir değiştirene de karışmam bana ne kadar ters gelse de çünkü onun cüzdanı, onun hesabıdır o.

   Biz bir ton domates satıyoruz adam bir telefon satıyor bizle aynı kârı yapıyor. Tarımdan, fason üretim yapmaktan kimseye hayır gelmiyor artık. O zaman teknolojiyi tasarlayıp onu ihraç etmek ana hedef olmalı,o zaman cari açık falan kalmaz.

  • Ahmet

   Bu ülkeden adam gibi bilim adamı yetişmiyorsa tek suç devletindir.Bilim adamı yetiştireceğine ezberci, uygulama ve pratik nedir bilmeyen bir nesil yetişiyor.Üniversitede şu an asistanlara bir soru sor seçenekleri ver(doktorluk) direk doğru olanı seçerler ama soruyu sorup çözüm yöntemini sen geliştir dediğin anda hiç bir şekilde analitik düşünemez ve elinde bir şık olmadığı için her hangi bir çözüm yolu üretemez.Dediğim gibi analiz yapmayan, ezbere dayalı bir nesil yetişiyor ve tek suçlusu Devlet.Cari açığı kapatmanın yolu ihracı arttırıp, ithalatı azaltmak.Bunun yolu nitelikli eleman yetiştirmek, bunu yoluda ezberciliğe dayalı değil analitik düşünmeye dayalı bir nesil yetiştirmek...

   Ayrıca kimsenin zevkine, kullanıp attığı telefonlara karışamazsınız.Onları aşağılayamazsınız, isteyen istediğini alır kardeşim siz kendi aldığınızla ilgilenin neden milletin aldığı sizin gözünüze batıyor?

  • murat

   senin bu yazdiklarina aynen katiliyor ve alkisliyorum.Keske yazdiklarin ulkemizin gercekleri olmasaydi...

  • TechNoFire

   512mb ram i olan ANDROID telefon kullandin mi hic?
   IS zaten %40-70 arasinda kullaniyo
   kullaniyo geriye 100mb flan kaliyor
   kaliyor... uygulamayi acinca direk kasmalar olabilir
   Ama dedigin gibi 4GB rami olan telefon(daha cikmadi bildigim kadariyla)hic biseyde kasmaz...
   Bende G2 kullaniyorum, hiçbir sıkıntım yok.

 • BurakCn @glomstorm

  Bu telefonu onceki LG gibi nexus la da karsilastiracakmisiniz

 • Ziyaretçi

  Böyle güzel bir telefona micro sd kart yuvası koymayarak LG kendi kendine çalım atmış. Çok yazık.

 • Ziyaretçi

  S4 satip g2 aldim gayet memnunum tek sikintisi fotograf crkimi bunuda yazilimla duzeltirler. Bu arada sarji 1 gun degil 2 gun gidiyor emin olabilirsin. S4 aksam sarja takmak zorunda kaliyordum

 • lawnmower @lawnmower

  Telefon güzelmiş. LG güncelleme sıkıntısı yaşatmazsa süper olur. Detaylı inceleme çok iyi olmuş. Elinize sağlık. 🙂

 • savcı murat

  Ha şöyle ya doyurucu incelemeler olsun, on dakkalık inceleme nedir abi. Saygılar

 • Alpay @alpay

  güzel inceleme elinize sağlık

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Söz verildiğinden bu yana gelen giden Amiga olmayınca daha çok bekleyeceksiniz gibi görünüyor 🙂

  • berkay özel

   merhaba murat bey sitenizi gerçekten takdir ve fazlasıylada takip ediyorum..özellikle levent beyle çok güzel bir ikilisiniz..yaptğınız incelemeler birçok konuda herkese yardımcı oluyorve sizlerin sayesinde bilinçli seçimler yapabiliyoruz..
   eylül 26 dan bu yana lg g2 32 gb beyaz kullanıyorum fazlası ile araştırdığım ön siparişle aldığım telefondan genel olarak çok memnunum..sizin yakın zamanda yaptığınız detaylı incelemeyide çok beğendim..gerçekten araştırmacı ilgili bir insansınız.eklediğiniz bazı parogramlar olduğunu gördüm.yalnız ben özellikle bir youtube videosunda gördüğüm sanal tuşları o satıra ortaya dokunup hafifi yukarı çekince ortaya çıkmasını sağlayan bir program varsa bunu soracam size..saygılarımla..

 • ismail ozan izci @asaltek

  çok doyurucu bir teknoseyir klasiği incelemesi olmuş.

  ben de elektronik markette az biraz kurcalamıştım, gerçekten iyi bir telefon. sırayla bir note3 bir g2 elime aldığımda, note3 devasa duruyor, fakat aralarında yalnızca 0.5" lik bir ekran büyüklüğü farkı var, lg yi tebrik etmek lazım, ezeli rakibi dize getirmeyi başarmış görünüyor. Üstelik pil performansı da note3 den çok daha iyiymiş. snapdragon800 avantajıyla da, samsung gibi müşterisini enayine yerine koymamayı tercih etmiş. Zaten hep böyle oluyor, firmanın başı göğe erdi mi, ilk yaptığı şey müşterisini hayal kırıklığına uğratmak oluyor, bu tüm firmalarda aynı, önce nokia, sonra apple, şimdi de samsung...Ama hep yerlerini dolduracak başkaları çıkıyor, hep de çıkacak.

  Bir s2 kullanıcısı olarak benim LG g2'de tek beğenmediğim şey ekranı oldu. 2 seneden fazla amoled ekrana alışınca, g2de yazıları kaydırırken okumanın bana rahatsızlık verdiğini gözlemledim. Kaydırırken sanki arkasında iz bırakıyordu (beyaz zemin üzeri siyah yazıydı benim baktığım) . Yoksa ekranda renkler, parlaklık falan mükemmel.

  Ben s2 den note3 e geçmek için çok heveslenmiştim, fakat note3 de snapdragon800 işi bozdu, g2 nin de ekranı beni tatmin etmedi, teknoloji olarak geri adım gibi geliyor. g2 nin ekran amoled olsaydı, sanırım şimdi gider bir g2 alırdım, bu yüzden bir sonraki nesli beklemeyi tercih edicem ben. Ancak yeni telefon alacaklar için zamanında s2 nasıl etkili bir telefonsa, kesinlikle g2 de aynı ayarda piyasanın hem fiyat, hem de tatmin bakımından en iyi telefonu konumunda şu an, tercihte tek geçilmesi gereken bir akıllı telefon olmuş. Zaten ismi de s2 - g2, rastlantı değil bunlar, saçma gelse de üreticiler bilinçli şekilde yapıyorlar.

  • ismail ozan izci @asaltek

   bu arada, samsung'un s5 'i zamanından önce çıkarmak için elini çabuk tutmasının tek nedeni G2 olacak.

   galaxy serisine adam gibi bir rakip gelmiş oldu sonunda ve bu tabiki biz tüketicilere yarayacak. Kimbilir, belki bu sefer s5'i adam gibi yapmaya kara verir samsung, neden olmasın. Ama bu sefer işi hiç de kolay olmayacak, hatta samsung bir çıkmazın içine bile girmiş olabilir, fiyat avantajı her türlü LG de çünkü şu an. Kendi kurallarını çiğneyip s5 'i 1600-1700TL den de piyasaya sokamayacak, yine 2000-2100 bandına mecbur. s4'e gelirsek, aynı fiyata satılan g2 ile boy ölçüşebilecek durumda değil.

   ŞİMDİ SAMSUNG DÜŞÜNSÜN...!

   teknoloji karpuz gibi yata yata büyümüyor şeker çocuk. 🙂

  • iergin @iergin

   lg g2 den çok ümitliydim ancak telefonu teknoloji marketinde elime alana kadar. zaten o tuşların arkada olmasını bir türlü kabullenememiştim artı beyazda da(bana göre) iğrenç görünüyordu dedim ki şunun bir siyahını görelim artı yanına bir de beyaz quick window kılıf alırız diye ümitlendim hani beyaz ile siyahın karışımı mobilya gibi şık bir telefon olur dedim. mağazada siyah lg g2 yi elime alınca telefonun çok kalın ve kaba durduğunu farkettim tamam note 2 den küçüktü ama yandan falan bakınca çok kalın artı siyah modelin arkası parmak izi bırakıyor ve parlak plastikten yapılmış bu ne dedim arkadaş yine suya düştü bizim akıllı telefon hayalimiz. çünkü bu kalınlığın üstüne bir de quick window kılıf gelecek telefon olacak 13 mm den fazla ne anladım ben bu işten. zaten gsmarenanın videolarına baktığımda lg g2 ile çekilen videoda fokus sorunu olduğu bariz gözüküyor yani böyle hıçkırma gibi bir şey, aynısını samsung s4 te de görüyoruz ama o hemen fokusu düzelttiği için farkedilmiyor. lg g2 benim için bitmiştir zaten arayüzü bir kere tuhaf yani o hava durumu ve saat falan böyle bir eğreti duruyor. neyse aynı mağazada bakayım başka ne var derken bir baktım sony standı anam karşımda xperia z1. önce inanamadım çünkü biraz büyük geldi gözüme, xperia z ultra geldi aklıma 6.4 inc lik olamaz dedim olamaz sony bize bunu yapamazsın baktım zaten kimsenin z1 e baktığı yok herkes s4, g2, iphone peşinde. neyse elime aldım telefonu yine hayal kırıklığı çok güzel işçilik yani elmas gibi telefon yapmışlar keskin hatlar iphone tarzı arka sol üstte kamera(20.7 mp) falan çok güzel. Ama hakikaten denildiği kadar varmış: sony çerçeveye telefon eklemiş resmen, 5 inclik telefonu yapmışlar note3 kadar. dedim kamerasına bakayım çektim bir iki fotoğraf olamaz 20mp tamam ama kumlanma tarzı böyle bir şey var yani görmeniz lazım. yine hayal kırıklığı zaten kamerada 60 fps ve 4k çekim yok 1080p 30 kare çekiyorsun. . Olmadı sony maalesef gerçekten çok ümitliydim pahalı falan almayı düşünüyordum ama malesef.. başka alınabilecek bu ayarda htc one var ama htc one zaten 4mp hikayesinden ve pili değişmemesi ve sd kart takamamadan dolayı sınıfta kaldı. ee başka hangi telefon var valla kardeşime siyah gm discovery aldık gerçekten on numara ekranı ve tutuş hissi var bir bakın derim hem de ucuz. yalnız siyah harici güzel değil çünkü acayip bir plastikten yapmışlar çok ucuz duruyor ve arka kasa farklı ön çerçeve farklı renk biraz tuhaf duruyor. artı siyahın arkası böyle kadifemsi bir dokuda ve telefon 7.5 mm ilk elinize aldığınızda hissettiğiniz şey ne kadar inceymiş diyorsunuz. kamerası ve ram inin 1gb olması benim için önemli değil diyorsanız discoverye bir bakın derim artı uygulamaları sd karta yükleyebiliyorsunuz ve geçenlerde güncelleme geldi şaka gibi, kamerası da eh işte ama yine de 8mp ve gece fotoğraflarını da bayağı aydınlık çekiyor biraz kumlu sadece. Gelelim diğer alternatife o da huawei ascend p6, bizim işyerinde birisi aldı p6 dan güzel telefon dünyanın en ince telefonu 6.18 mm ve 4.7 inch iphone un büyük hali gibi zaten menü tuşu falan da yok biraz iphone vari bir telefon olmuş. özellikleri de ram 2 gb, kamerası hdr modunda çok iyi çekiyor 8mp ama bu telefonla oyun oynayayım derseniz k3v2 işlemcisi malesef üst düzey oyunları oynatamıyor haa candy crush tarzı oyunlarda sıkıntı olmaz ama real racing kasabilir 1000 tl ye iyi bir alternatif. Ascend p6 dan da isminden dolayı vazgeçiyoruz huwaei ne ya nasıl okunduğu belli değil millete söylüyorsun o neymiş ya diyorlar biraz sıkıcı bir durum artı bu telefona kılıf ya da ekran koruyucu gibi aksesuar ararken sıkıntı olabiliyor grafik işlemcisi de düşük olduğundan maalesef bu da kaybetti. geriye bir tek note 3 kaldı bir de iphone 5(4s i saymıyorum çünkü iphone 5 e göre kalın ve ekran daha ufak). burada note 3 ten bahsetmekte yarar var çünkü note3 gerçekten arkası deri görünümlü siyah olan modeli çok şık tam bir işadamı telefonu olmuş ve elinize aldığınızda aynı discovery de olduğu gibi inceyim ben diyor oradan da kazanıyor artı usb3.0 desteği micro sd kart desteğiyle(64 gb) 13mp kamerasıyla s pen kalemiyle falan bayağı iyi iş çıkarmış samsung. Yalnız amoled ekranın güneş ışığı altındaki performansı nasıl olur ondan çok emin değilim. note3 ün ekran büyüklüğü size fazla gelmiyorsa android tarafının en iyi telefonu olmuş diyebilirim buna benzer htc one max, galaxy mega 6.3, xperia z ultra modelleri var ama aralarında en iyisi bence note 3. burada lg g2 veya galaxy s4 ile kıyas yapılabilir şahsen nasılsa hiçbirini tek elle kullanamıyorum bari ekranı biraz daha büyük olsun diyerek multimedia deneyimini en üst seviyeye çıkarıp note3 tercih edilebilir ve bu vesileyle de telefonun yanına bir de tablet almaktan kurtulabiliriz. eğer seçiminiz android ten yana olacaksa kesinlikle note3 ü görün öyle karar verin yok zaten ios düşünüyorsanız note 3 alacağınız fiyata iphone 5 32gb alabilirsiniz veya iphone 5c. Haa unutuyordum geçmiş senelerin iyi tasarımlı tegra 3 lü bir telefonu var htc one x bunu da düşünebilirsiniz çünkü htc nin telefonlarını gerçekten beğeniyorum ve bu ultrapixel olayından önce çıkardığı ve kamerası iphone 4s ayarında hatta kimi zaman daha iyi çeken 8mp lik bir kamera yani htc ve 8mp artı ekranı da gerçekten parlak. Bu telefonun handikabı da ram inin 1 gb olması ve tegra 3 olması yani pil konusunda biraz sıkıntı olmuştu ama hepsi bir gün gidiyor zaten ve ram dışında telefon tasarım olsun elde tutuş hissi olsun on numara diyebilirim. Bu telefonun fiyatına baktığımızda hepsiburada.com da 1750 tl idi ya bu htc batmaya mahkum yani geçen senenin telefonunu hala 1750 tl den satıyor şimdi çıkardı bir de one max yok parmak izi okuyuculu falan afedersin arkada iki tane delik yani ben anlamıyorum sanki ceo su olacak adam şirketi batırmak için başkaları tarafından htc ye sokulmuş neyse fiyatı düşerse htc one x e de bakabilirsiniz. Bence burada karar verirken kriter biraz da kullanıcı da çünkü tek elle kullanım istiyorsa tek telefon iphone 5(htc one mini ile s4 miniyi saymıyorum ikisini de tasarım olarak beğenmedim one mini bir de 4mp kamera,s4 mini de plastik ve amoled ikisi de kaybettiler) yok büyük isterseniz bence discovery, one x veya note 3 derim. Eğer ki işe gelirken otobüs veya metro falan kullanıyorsanız ve ayakta seyahat ediyorsanız ve yarım saat-1 saat gibi bir vakit toplu taşımada ayakta geçiyorsa bir yere tutunmak gerektiğinden tek elle kullanım imkanı sunan iphone 5, yok oturarak seyahat ediyorum diyorsanız da discovery, one x veya note3.

  • ismail ozan izci @asaltek

   piyasanın tüm telefonlarını özetlemişsiniz, biraz uzun olsa da tamamını okudum, doğru tespitlerde bulunmuşsunuz.

   Yüksek ihtimal, şimdiki kullandığım s2 den sonraki seçimimi büyük ekrandan yana kullanıcam, kullanım rahatlığı açısından s2 ye göre biraz zorlansam da, markette incelediğim note3 ile s2 yi üst üste koyduğumda, ekranın iriliğine rağmen, telefon ebatları arasında çok da büyük bir fark olmadığını gördüm. Şahsen note3 e yakınım, ancak snapdragon800 olmadan beklemeye devam edicem, s2 zaten bu konudaki tüm ihtiyacımı sıkıntısız görmekte.

  • iergin @iergin

   yalnız şu linkteki gerçekse ve harbiden sony bu telefonu adam akıllı yaparsa hakikaten android tarafının iphone u olur. hadi be sony çıkar artık şu telefonu..

   http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380750663511

   o zaman işte harbiden lose yourself to dance...
   http://www.youtube.com/watch?v=TBXv37PFcAQ

  • Mehmet.Akif

   O Of Of destan yazmışsın uşağım.

   Tüm yazını okudum.

   Dediğin gibi, dicovery harika bir cihaz. Parasını en hakeden cihaz. Ben kardeşime alacağım inş.

   Bİr de şu telefonlar ile ilgili kalan değerlendirmen doğru. Tespitlerin çok doğru. Telefon değil, sanki bize hep bir şeyi eksik çöp üretiyorlar,

   Note 3 harika. Ama, ille bir eksik çıkacak ya, onda da pil eksiği var. İşte her şeye bir eksik olmalı. Yoksa nasıl farklılık olacak?:d

   Sanki anlaşmışlarcasına, hiç tas tamam bir telefon göremiyoruz.

  • kiwi

   8.9 mm telefon, kılıf taksan en fazla taş çatlasa 10mm olur telefon ki tüm kılıfların olayı bu
   8.9mm nasıl kalın oluyorsa artık

   saçma sapan söylemler, beğenmediysen değiş saat ve hava durumu logosunu
   bahane arayıp saçmalamakta üstünüze yok

  • iergin @iergin

   hocam mağazada telefonu elinize alıp bakmanız lazım 2 sene öncesinin telefonu olsa tamam ama arka plastik olsun yandan kalınlığı olsun hiç hoşuma gitmedi ki ben alma niyetiyle gitmiştim. ha buna rağmen telefonun kalınlığı ve plastik sizi rahatsız etmiyorsa tercih sizin.

 • Kesb-i @kesb-i

  İnceleme için teşekkürler. Ön siparişle kılıf hediyesiyle 32'lik aldım ve sanırım ilk alanlardanım. Yorumlarda bir küçük hata olmuş. 16lıklar 9 küsür değil 10,62 GB boş yer ile geliyor. Zaten sizin vidyoda 35. dakikada filan görünüyor. 1 GB eksik söylenmiş ama önemli değil. Ben ısrarla 32liğinin alınmasını öneriyorum.

  Uzaktan kumandaya değinmemişsiniz. Diğerlerinden farklı olarak öğrenme yeteneği var. Herhangi bir kumandanın tuşuna 10 cm karşıdan 2 saniye basıp istediğiniz gibi öğretebiliyor karma kumandalar bile yapabiliyorsunuz.

  Telefon şuan hızlı olsa da 4.3 ile gelecek trim, gelişmiş dalvik, java iyileştirmeleri ve opengl 3.0 ile performansını daha da artıracaktır. Antutuda filan 35-36bin alıyor bazen çok testlere takılmamak lazım.

  Kendi kılıfı çok işe yarıyor. Kapağını açınca uyanıyor kapatınca uyuyor. Hiç tuş filan kullanmıyorum artık. Küçük ekran da hoş olmuş. Çift tıkla uyanma için de güncellemeyi bekliyorum ama olması bile çok güzel.

  Ben swiftkey ile de sygicte adres filan yazarken sorun yaşadım. Başka bir uyumsuzluk da var gibi.

  O tuşların arkaya alınması sayeside kenarlar incelmiş. Bence buna değer. Hele Z1 gibi sırf çerçeveden oluşan bir telefon çok kaba oluyor. Dediğim gibi kılıfla kullanınca neredeyse hiç tuş kullanmıyorum. ilk 2222 kişiye tekrardan kılıf verdiler. Bir kılıf da ordan gelecek inşallah.

  Kore versiyonunda tamam kart yuvası ve pil değişimi var ama pili daha zayıf. 2610 mAh olması lazım. Bu da günde 2 saat kadar fark demekki bence hayat kurtarır. Ben kılıf hediyesiyle birlikte 32liğini 1645 liraya mal ettim. İlerde puan kampanya vs. ile çok iyi fiyatlara alınabilir. Bence z1 ile çok rahat baş eden mükemmel fiyat performansa sahip bir telefon. Hatta bence daha da iyi. z1 çok kaba ve ekranı yine olmamış (TFT). Akılma bişey gelirse eklerim. İnceleme için tekrar teşekkürler.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Uzaktan kumanda olayını Android uygulaması olarak ele almak daha doğru. Çünkü orada bakılması gereken başka detaylar da var. Ben çok uzun süre deneyemedim, ofis dışında TV imkanım olmadı, ama çekimde kullandığım Sony'de o kadar başarılı olmadı. Bu işi yapan daha iyi yazılımlar var mı sorularının da yanıtlanması gerekiyor. Birkaç LG TV sahibine bu özelliği öğretmiştim ama kimse kullanmıyor. Gereksiz yere pil bitmesin diye mi düşünüyorlar bilmiyorum. Benim hoşuma gitmişti.

   Swiftkey ile Sygic'te sorun yaşamadım ben. LG'nin klavyesi kullanılmaz durumda bu yazılımda. Ona kıyasla hepsi iyi kalıyor. Kenarların incelmesinde tuşların yerinin değişmesi sadece bir faktör. LCD'nin 'kablolaması' yöntemi değişince aslında bu incelik mümkün olabilmiş. Yoksa açma kapama tuşu zaten tepeye konabilirdi. Tuş seçimi daha çok elin doğal duruşuyla ilgili ki konuşurken gerçekten de öyle.

  • Ziyaretçi

   Murat abi bu programların üstündeki bildirimler için sayıları gösteren program nedir, kullanışlı galiba

 • freeman

  teşekkürler sağolun inceleme için

 • Tarık Behlül Karagöz @tarik

  Elinize sağlık güzel inceleme olmuş.
  Cihaz 60 fps 1080p video çekiyor ve gece kaydedilen videolarda fps düşmesi olabiliyor. Keşke bu sorundan da bahsetseydiniz. Birde video'da focus konusunda pek başarılı değil.
  Ayrıca cihazda 2 yerine 3 mikrofon var ve video kaydında ses stereo kaydediliyor.
  Bu da iPhone gibi cihazlarda olmayan bir fonksiyon.
  Selamlar.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Gece çekilen videolarda fps düşer. Düşmezse zifir karanlık dışında bir şey çekemezsiniz. ISO fazla yükselemediği için cep telefonlarının pozlama süresini uzatmak yani 'fps düşürmek' dışında bir çaresi yok. Yani bu LG'ye özel bir sorun değil, küçük algılayıcının ortak dertlerinden. Fokus konusu da ışığın ne kadar iyi olduğu ile alakalı. Işık azaldığında önünü görmekte zorlanan her kamera fokusu daha zor sağlar.

   Üç mikrofon konusunda emin değilim. AT/T modelinde 3 tane var. Üçüncü mikrofon lensin hemen yukarısında. Ama bize satılanlarda o üçüncü mikrofon yok.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  Öncelikle güzel inceleme olmuş birde @Yavuz arkadaşımızın dediği gibi fazla fonksiyonel bir video edit, fotoşop 🙂 birde vektörel çizim programları olsa ben bu büyüklükteki ve bu donanımdaki cihazlarla mobil iş cebi olarak kullanırım 🙂 kolay gelsin

 • Arda Meyzen @ardamey

  İncelme için teşekkürler.3 haftadır kullanıyorum ve 1 hafta tatile gittim.Kendi foto makinemin yanında video ve resim içinde çok kullandım ve hafıza gayet yeterli geldi , çoğu zaman makinemi çantadan çıkarmdan pratik ve güzel resimler çekebildim.(Sizinde belirttiğiniz gibi kötü ışıktaki çekimler hayal kırıklığı yaratıyor bi ara bozuk bile sandım cihazımı)
  Pil de çok iyi.
  İncelemede deyinilmeyen bir çok özelliği daha var

 • Ziyaretçi

  E posta ya da mesajlarda okunmayan sayısını gösteren uygulamanın adı nedir ?

 • Emre K @emre-k

  Güzel ve doyurucu bir inceleme olmuş. Bir süredir takip ediyorum bu ürünü ama bu videodakiler kadar detaylı bilgilere ulaşamamıştım. Zaten Murat Gamsız'ın kullandığı telefon incelemeleri böyle çok detaylı ve uzun oluyor. (Z10'daki gibi) Birazdan birisi çıkıp LG'ye torpil geçmişsiniz ruhunuzu LG'ye satmışsınız derse şaşırmayın 🙂

  Telefona gelince, evet fiyatlar akıllı telefon için pahalı, evet bu paralara güzel bir PC toplanır/ laptop alınır, evet ülkemizdeki insanların genel alım gücüne göre pahalı ancak tüm bunlar bu telefonun bir fiyat/performans galibi olduğu gerçeğini de değiştirmez. Bu telefonun malzeme ve içerik olarak en yakın rakibi, aylar önce çıkmış Galaxy S4 hala bundan daha pahalı mesela.

  LG biraz S4'ü kopyalamış ve üzerine iyileştirmeler yapmış ancak bu sefer işi becermiş gibi görünüyor. Özellikle maksimum ekran minimum çerçeve olayı çok hoş olmuş.Öyle 3G'li modele farklı işlemci olaylarına girmemesi de iyi olmuş. Bence üründeki tek eksik kart yuvası, neyseki OTG ile bu sıkıntı biraz aşılabilir. Bir de mat yüzeyli bir alternatif sunulsa iyi olurmuş sanki.

  LG bu piyasada ben de varım demek istiyor ve iyi yolda gidiyor. Piyaaya rekabet gelmesi her zaman iyidir. Benzer kalitedeki ürünü rakiplerinden ucuza satmak iyi bir başlangıç. Aşmaları gereken şey ön yargıları kırmak. Bazı forumlarda LG çamaşır makinesi üretiyor ya, oradan telefon mu alınır diyen tipler gördüm çok da güldüm. 🙂 Firmaları tanımayanlar böyle şeyler düşünebiliyor. 3-4 yıl önce Samsung'ta da vardı böyle şeyler ama aşıldı. Biraz telefonun yaygınlaşması ve sürü psikolojisi durumu var yani.

  Bir sonraki incelemede görüşmek üzere.

 • mustafa

  Bu dediginiz sensorler ve daha fazlasi S4 te var ayrica numarali klavyede S4 te var hic bir telefonda bu sensorler yok denmesi ilginc.

 • Mert A

  Hafıza kartının takılmaması tam bir saçmalık, her telefonun bir kusura var. Birine kart takılmaz, birnin CPU'su snapdragon 600'dür, birinin çerçevesi büyüktür. Bir Note 3 kusursuz onund boyutu herkese hitap etmiyor.

 • Ersan Yılmaz @ersanmaz

  İnceleme için çok teşekkürler. Görüntüyü ekrana aktarma konusunda bir sorum olacaktı. Mhl kablo yerine slimport android sürümünden kaynaklanan bir durum mu? Yoksa g2 ile mi alakalı? Sormamın nedeni Samsung galaxy tab 3 t310 tabletim var ve mhl kablosu ile görüntüyü tv ye aktaramıyorum. Slimport u ilk defa burada gördüm (İncelemede bu detaylara girdiğiniz için ayrıca teşekkürler). Mhl yerine benimde slimport kullanmam mı gerekiyor?

 • Erol Yavuz @erolyvz

  Murat hocam gelen giden mesaj çağrı falan olduğunda flash ve ekranı yanıp söndüren uygulama dediniz adı nedir o uygulamanın ?

 • Serhat

  Kesinlikle şu An piyasada bu fiyatla eline su dökecek telefon yok artık olarak diğer markaların amiral gemilerini zor durumda bırakacak bir telefon. Şu An telefon almak İçin bekleyen varsa boşa bekliyor LG g2 gerçekten çok baba bir telefon.

 • Cavid Mammadli @cavid-mammadli

  Cok iyi bi telefon ve de guncel .. Guzel incelemeydi . emeyinize saglik ..

  # Bu arada mona ole napiyo ki =)

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Teknik özellikleri, pili, performansı, renklerin canlılığı, fiyatı iyi...

  Arkadaki tuş, içinin çok dolu gelmesi, micro SD kart desteğinin olmaması kötü...

 • Yusuf

  Arkadaki tuşlar fps oyunlarında kullanılabilse çok yararlı olur diye düşünüyorum

 • Emrah @emrah

  Çok iyi bir telefon ve fiyatı da süper. Ama artık ekranları iyice büyütmeyi bıraksalar. 4.7"'ten fazlası gereksiz...

 • creadatron

  iyi yayınlar... kart yuvası çok sorun olacaktır ama bugün telefon alsam kesinlikle f/p ürünü olarak LG G2 alırım 😀

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  OTG kablosu ile bağlayın depolama birimini filmini izleyin.

 • bLind @blind

  Sd kart girişi olmaması ve kilit tuşunun arkada olması bu telefonun eksileri bana göre.

 • Erdem Ç. @rockerdem

  güzel inceleme, emekleriniz için teşekkürler.

  LG Nexus 4 kullanıcısı olarak beni tek etkileyen özelliği arka tuşları. Artık telefonlar büyüdükçe, tek elle kullanımda bazen parmak yandaki vol tuşlarına erişmekte zorlanabiliyor. bayanlarda daha da zordur eminim. tek tedirginliğim arka tuşların sertliği/yumuşaklığı. parmak öne doğru baskı uygulayacağı için her tuşa basışımda telefonu öne itecek kadar güç kullanmak gerekmiyordur umarım/sanırım.

 • Hanifi Özgül

  İnceleme dediğin budur arkadaş. Klasik bir ts incelemesi olmuş. Lg piyasada google tarafından samsungun karşısına çıkarılmaya çalışıyor. Bu telefonlada olmuş mu?? eeeh diyebiliriz. Şu pil değişimi ve hafıza kartı işi samsungun piyasayı domine etmesini sağlıyor. Bu firmalar bu olayı neden atlıyor anlamış değilim.

  • Kesb-i @kesb-i

   Bir de malesef görüntülü arama yok. Onu da nedense bir tek samsung koyuyor androide. Benim şuan eksikliğini duyduğum tek şey bu. Gurbette yaşıyorum ve s3 mini ile ortalama hafta bir kullanıyordum.

 • UzmanWeb @uzmanweb

  Çok güzel bir inceleme olmuş.Teşekkürler.

 • Kesb-i @kesb-i

  Bu arada yazmayı unutmuşum mesela İngiltere ROM'u yüklerseniz radyo geliyor. Türkiye'deki saçma sapan TRT vergisi (otoseyirdeki tavuk vergisi oldu) yüzünden nokia gibi LG de radyoyu yazılımsal olarak sistemden çıkarmış. TRT vergisi ödeyip te hem TV'de, hem radyoda dakikalarca reklam görmek de ayrıca ironik zaten.

 • Ahmet Turan @project

  çektir,geri iadedir,carttur derken başaralı garanti 16 gblık beyazını 1299 tl'ye aldığım ve şuanlık parasını hakedebilecek telefondur.

  galaxy s3 geçmeme rağmen oh be! dediğim telefon olmuştur.

  (genel değerlendirme)
  * full hd ips ekran olması; güneş ışığında rahatça görebileceğimiz ve daha önce 3.nesil ipadte gördüğüm retina ekran hissi yaşattı bana resmen insanın bakası geliyor.
  * snapdragon 800 yongasıyla gelen bu yeni nesil telefon oldukça üstdüzey bir performans vaat ediyor.bu nedenle samsung galaxy s4vehtc one`gibi rakiplerinden sıyrılarak full hd ekranda grafik performansı daha yeterli geliyor.
  * neredeyse s3 kasasına adamlar 5.2' ekran sığdırmış ki o incecik çerçeve oldukça güzel duruyor.
  * 3000 mahlık çıkarılamayan batarya; pil süresi oldukça tatmin edici ilk şarjlarımda dahi galaxy s3'ün iki katı ekran süresi verdi ki daha yükselecek.

  (şimdi gelelim yazılım değerlendirmesine)
  * arayüz touchwizi andırıyor.
  * arayüz son derece akıcı çalışıyor şuanlık teklemeyle karşılaşmadım.
  * knock-on özelliği süper iki tıkla tuşa değmeden telefonu uyandırabiliyorsun.sanal tuşlu olan her telefona lazım.
  * qslide özelliği çok iyi, eğer daha fazla uygulama desteği gelirse multi-window gibi daha iyi kullanabiliriz.
  * tam olarak ismini bilmiyorum ama bir uygulama içindeyken mesaj geldiğinde sol üst köşede popup şeklinde çıkıp anında uygulamadan çıkmadan cevap verebiliyorsunuz ki çok sevdim.
  * kumanda özelliği sırf gittiğim yerlerde şaka amaçlı kullanıyorum.kumanda bulamadığınızda ekstra bir yardımcınız olacaktır.
  * tema özelliği olması güzel olmuş.çok yakında yüzlerce temayla rom vs. olmadan cihaz daha farklı görünüm olacaktır.
  * bir uygulamay basılı tuttuğunuzda fırça işareti çıkıyor, tekrar tıkladığınız bu uygulamanın resmini yani ikonunu özelleştirebiliyorsunuz ki bu gayet güzel.

  (şimdi gelelim eksiklere)
  * bildirim çubuğu sanki daha güzel tasarlanabilirmiş, çoğu şeyi kapatsam yukarısı çok kalabalık duruyor.
  * çokta üst düzey olmayan malzeme kalitesi, yekpara gövdeye sahip olsada tam sağlamlık hissi vermiyor.
  * knock-on özelliği bazen tekleyebiliyor ama yinede çok rahatsız edici seviyede değil.
  * microsd kart; ben galaxy s3'te sd kart takmadan 16 gblıkla mutlu mesut gittiğim için benim için sorun teşkil etmedi.
  * çıkarılamayan batarya; uzun süreli bir telefon deneyimi yaşamadığım için sıkıntı etmiyorum.
  * kamerada fotoğraf çekerken sanki fps düşüklüğü ile lag gibi bir olay var, yazılım güncellemesiyle giderilebilir.

  galaxy s3 yada galaxy ailesinden geçeceklerinin dikkatine
  * galaxy s3'te görülmeye başlanan o abuk subuk rehber ve telefon için 3-4 saniye bekletip deli eden o kronik sorun bunda yok tak diye giriyorsun.
  * oyundasın tak home tuşuna bastın oda ne bekliyorsun widgetler felan yükleniyor değil mi ? o sorun bunda yok anında geri bildirim.
  * ram miktarına paralel olarak multitasking daha efektif çalışıyor.

  kısaca; bu paraya alabileceğiniz EN İYİ telefon, alın aldırın ve kullandırınız.

  dipnot: radyo isteyenler ingiltere romunu kurarak yada telefonu root edip küçük bir dosya adını düzenleme sonrası radyoyu aktif edebilir.son zamanlarda alınmaya başlanan trt radyo bandrolü tarzında bir vergi alıyor radyolu telefonlardan, üreticilerde fiyatı arttırmamak için donanımda destek olmasına karşın yazılımla kapatıyor.daha sonra güncellemeyle yada bir program yükleyerek bunu aktif edebiliyorsunuz.lg g2'de bu olay aktif edilebiliyor.

 • Ahmet Turan @project

  çektir,geri iadedir,carttur derken başaralı garanti 16 gblık beyazını 1299 tl'ye aldığım ve şuanlık parasını hakedebilecek telefondur.

  galaxy s3 geçmeme rağmen oh be! dediğim telefon olmuştur.

  (genel değerlendirme)
  * full hd ips ekran olması; güneş ışığında rahatça görebileceğimiz ve daha önce 3.nesil ipadte gördüğüm retina ekran hissi yaşattı bana resmen insanın bakası geliyor.
  * snapdragon 800 yongasıyla gelen bu yeni nesil telefon oldukça üstdüzey bir performans vaat ediyor.bu nedenle samsung galaxy s4vehtc one`gibi rakiplerinden sıyrılarak full hd ekranda grafik performansı daha yeterli geliyor.
  * neredeyse s3 kasasına adamlar 5.2' ekran sığdırmış ki o incecik çerçeve oldukça güzel duruyor.
  * 3000 mahlık çıkarılamayan batarya; pil süresi oldukça tatmin edici ilk şarjlarımda dahi galaxy s3'ün iki katı ekran süresi verdi ki daha yükselecek.

  (şimdi gelelim yazılım değerlendirmesine)
  * arayüz touchwizi andırıyor.
  * arayüz son derece akıcı çalışıyor şuanlık teklemeyle karşılaşmadım.
  * knock-on özelliği süper iki tıkla tuşa değmeden telefonu uyandırabiliyorsun.sanal tuşlu olan her telefona lazım.
  * qslide özelliği çok iyi, eğer daha fazla uygulama desteği gelirse multi-window gibi daha iyi kullanabiliriz.
  * tam olarak ismini bilmiyorum ama bir uygulama içindeyken mesaj geldiğinde sol üst köşede popup şeklinde çıkıp anında uygulamadan çıkmadan cevap verebiliyorsunuz ki çok sevdim.
  * kumanda özelliği sırf gittiğim yerlerde şaka amaçlı kullanıyorum.kumanda bulamadığınızda ekstra bir yardımcınız olacaktır.
  * tema özelliği olması güzel olmuş.çok yakında yüzlerce temayla rom vs. olmadan cihaz daha farklı görünüm olacaktır.
  * bir uygulamay basılı tuttuğunuzda fırça işareti çıkıyor, tekrar tıkladığınız bu uygulamanın resmini yani ikonunu özelleştirebiliyorsunuz ki bu gayet güzel.

  (şimdi gelelim eksiklere)
  * bildirim çubuğu sanki daha güzel tasarlanabilirmiş, çoğu şeyi kapatsam yukarısı çok kalabalık duruyor.
  * çokta üst düzey olmayan malzeme kalitesi, yekpara gövdeye sahip olsada tam sağlamlık hissi vermiyor.
  * knock-on özelliği bazen tekleyebiliyor ama yinede çok rahatsız edici seviyede değil.
  * microsd kart; ben galaxy s3'te sd kart takmadan 16 gblıkla mutlu mesut gittiğim için benim için sorun teşkil etmedi.
  * çıkarılamayan batarya; uzun süreli bir telefon deneyimi yaşamadığım için sıkıntı etmiyorum.
  * kamerada fotoğraf çekerken sanki fps düşüklüğü ile lag gibi bir olay var, yazılım güncellemesiyle giderilebilir.

  galaxy s3 yada galaxy ailesinden geçeceklerinin dikkatine
  * galaxy s3'te görülmeye başlanan o abuk subuk rehber ve telefon için 3-4 saniye bekletip deli eden o kronik sorun bunda yok tak diye giriyorsun.
  * oyundasın tak home tuşuna bastın oda ne bekliyorsun widgetler felan yükleniyor değil mi ? o sorun bunda yok anında geri bildirim.
  * ram miktarına paralel olarak multitasking daha efektif çalışıyor.

  kısaca; bu paraya alabileceğiniz telefon, alın aldırın ve kullandırınız.

  dipnot: radyo isteyenler ingiltere romunu kurarak yada telefonu root edip küçük bir dosya adını düzenleme sonrası radyoyu aktif edebilir.son zamanlarda alınmaya başlanan trt radyo bandrolü tarzında bir vergi alıyor radyolu telefonlardan, üreticilerde fiyatı arttırmamak için donanımda destek olmasına karşın yazılımla kapatıyor.daha sonra güncellemeyle yada bir program yükleyerek bunu aktif edebiliyorsunuz.lg g2'de bu olay aktif edilebiliyor.

 • Fatih Kubilayhan Dede

  Murat abi bi sorum var. Alternatif bildirim uyarısı veren uygulama yükledim demişsin. ( whatsaap ikonunun üzerininde kaç mesaj geldiğini gösteren) onu bizimle de paylaşır mısın?

  malum, androidde herhangi bir launcher yüklediğinde yada hatta üreticinin arayüzünde bile bazı uygulamalarda ne kadar bildirim geldiği tam randımanlı çalışmıyor. ios daki gibi. bu tür uygulamalarla bu eksikliği gidermeye çalışıyoruz maalesef.

 • Ziyaretçi

  Asus Fonepad Note 6 fiyat açısından cazip olacak gibi. Donanım açısından top telefonlara bakarak biraz zayıf olsa da bence Türkiyede alıcısı çıkar. İncelemeniz mümkün olursa seviniriz.

 • Alpasus

  Nedense bu video yu izledikten sonra biraz soğudum gibi bide toplu bir karşilaştırmada ağır yorumlar yaparsanız sevinirim

 • Emre

  Çok güzel bir telefon olmuş htc one la büyüklüğü aynı ama ekran daha büyük simdi merek ettğim birey daha var htc butterfly s modelini ckkardi bu iki telefondan hangisi daha iyidir merak ediyorum htc nin butterfly s incelemesini bekliyorum iki telefonuda burada karsilastirmak için bekliyorum ..güzel inceleme

 • Onur Özcan @onur-gtx

  İncelemeyi çok beğendim darısı diğer incelemelerin başına.LP VE Murat abiYE selamlar, 7/24 EVERY TIME TEKNOSEYİR

 • Murat Kara

  Galiba şimdiye kadar izlediğim en kapsamlı ve en güzel telefon incelemesi. Tekdir ediyorum.

 • Kadir

  Hazır arkadaş arkadaki tuşlara değinmişken benimde bi sorum olacak murat bey telefon hala elinizde ise yada kullanırken arka kapaktaki tuşların çevresinde yada farklı yerlerden gelen gıcırtılar var diyorlar… sizdede varmı acaba ?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Eğer telefonu kanırtırsanız gıcırdıyor. Her ne kadar kapak çıkmasa da aslında sonuçta bir kapak ve ince plastik. Zorlarsanız ses çıkaracaktır. Lumia 920'den ya da HTC'den öyle bir ses çıkmaz örneğin ama biri ağır diğeri metal. iPhone'dan da ses çıkmaz. Ama yerterli bir basınçta kasası yamulur. İncelemede söylediğimiz gibi, Samsung ve LG ucuz plastik kasa tercih ediyorlar. Bu da hem fiyatta hem de kalitede ucuzluk yaratıyor.

 • teknocu

  iphone 5 malzemesi süper.

 • Onur Özcan @onur-gtx

  murat abi sence nasıl bilmiyorum ama samsung biraz cimri mi davranıyor. düşüncelerin nelerdir (malzeme konusunda) ?

 • UFC

  15 dakikada %10 pili gitti telefon hayvan gibi pil emiyo bide 3000mah mı neydi. Sırf G2 için söylemiyorum ama bu telefonların pil işini ciddi anlamda çözmeleri lazım.

 • kyha

  ah be lg bir de şuna sd kart girişi koyaydın ya...

 • sinann

  miracast desteğinden bahsetmemişsiniz.

 • UFC

  Levent abinin şu kapanışlardaki pişmanlığı çok komik 😀

  Başka bir videoda görüşmek üzere 😀

  Başka bir incelemede görüşmek üzere olsa daha iyi olurdu sanki 😛

 • DarthVader @darthvader

  Murat Bey ve Levent Bey,

  Öncelikle detaylı ve güzel incelemeniz için teşekkürler.

  Bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Sanırım sizin elinize gelen test örneği Türkiye' de çıkmayacak. Çünkü Türkiye' de satılan daha doğrusu LG Türkiye' nin sayfasında bulunan bilgilerde ve LG Türkiye' nin bastırdığı katalogda 802.11 ac nin desteklendiği belirtilmiyor. Ben Amerika sayfasına baktığımda 802.11 ac desteğini ve LTE desteğini gördüm. Ancak orada belirtilen telefonun kodu D801 bizdekiyse D802. Bu bilgiler ışığında tahminimce bölgelere göre ayrı özelliklerde piyasaya sürülüyor olabilir. 🙁 Yanlışım varsa affola.

  Saygılarımla

 • Veysel @spectrum

  İnceleme çok güzel olmuş, karşılaştırmayı da bekliyoruz 🙂

  Ancak, ben bu telefonu almazdım, hafıza kartı takamadığım için...

 • Ready_2_Go

  Koredeki versiyonu Türkiyeye getirirlerse almayı düşünürüm. Hafıza kartı takılmayan pili değişmeyen telefon çöptür buna İphone5 dahil. Alayı çöp. Hepsini toplayıp kıyma makinesinden geçiricen bunların.

 • Anıl T. @aniltek

  Kendi şahsi düşüncem bu benchmarklar'dan gına geldi. Benchmarkta süper çıkan s4 alıyorsun kullanırken uygulama durduruldu hatası hiç hoş olmuyor,

 • iergin @iergin

  Yalnız arkadaşlar biraz önce ipad air ve ipad mini 2 tanıtıldı ikisini de gerçekten çok başarılı buldum harika olmuşlar. ipad air 2 kat daha hızlanmış, 450 grama düşmüş ve 7.5 mm e incelmiş ipad mini benzeri olmuş tasarım olarak. ipad mini 2 de retina olmuş ve 64 bit. tablet tarafında uygulama ve oyun bakımından ipad rakipsiz çünkü söylediklerine göre ipad e özel uygulama sayısı 500bin i geçmiş. şimdi siz iphone a bir uygulama satın aldığınızda aynı uygulamayı ipad te de kullanabiliyorsunuz(5 farklı cihaza kadar). şu an herhangi bir akıllı telefon aldığınızda o telefona uygulama ve oyun yükleyerek(para ödeyerek) aslında işletim sistemine yatırım yapıyorsunuz.bu durum da önemli bence, tabi ben de para çok sıkıntı yok diyorsanız ayrı konu o zaman telefonunuz android tabletiniz ipad ve bilgisayarınız windows olabilir. ama tabletiniz android olmasın(levent abi ve murat abi lafım meclisten dışarı). bu durumda varyasyon şöyle oldu iphone+ipad, android telefon+windows 8 pro tablet, note 3(telefon+tablet).

 • MegaWolt @megawolt

  iphone 5 16gb modeli 13,2 gb yer verirken bu korelilerin (samsung-lg) 9gb vermesi hiç kabul edilir birşey değil.

  bu arada iphone 5s incelemeniz ne zaman olacak? hız testlerinde en hızlı telefon ip5s görünüyor.

 • Ziyaretçi

  Inceleme icin tesekkürler. Bugün telefon alacak olsam ilk tercihim bu olurdu.

  Bu arada iletisim bölümünden bir mesaj gönderdim, sitenin logosu ile ilgili. Okundu mu merak ediyorum. Adresimi yazmistim.

  Tüm ekibe kolay gelsin.

 • Intel @intel

  çekilen fotoğraflara baktım, bilğin leş yahu. Kontrast çok dengesiz gibi geldi bana ayrıca keskinlikde de sıkıntılı gibi.

 • Myuksel @myuksel

  Slimport ve Mhl hakkında bilgi rica edeceğim.
  Bu teknolojileri telefon üreticisinin de ayrıca desteklemesi mi gerekir yoksa anroidin yapısında bulunan özelliklerden midir. GM discovery sahibiyim ancak ne mhl ne de slimport ile ilgili en ufak bir bilgi kırıntısı bulamadım net üzerinde.
  Teşekkürler...

 • netknight

  öncelikle elinize sağlık diyorum, haftasonları çalışan bir lg cep telefonu promotörü olarak, anlatılan çoğu şeyi bilsem de, yine de epey bişey öğrendim sizden. benim extradan ekleyebileceğim bikaç nokta var cihazla ilgili, mesela:

  - cihazla ilgili yazılımsal bir problem olduğunda lg'nin 444 6543 no'lu teknik desteğini arayarak "call remote service" uygulamasıyla sizin telefonunuza "teamviewer" programı gibi uzaktan erişim verebiliyorsunuz. tabii özel dosyalarınıza girilmiyor. eğer sorunu anlamak için özel dosyalarınıza girilmek istenirse bunun için bir onay alınması gerekiyor.

  -bazen duyuyorum cihazla ilgili saf android var diye. hızlı geçişlerin olması saf android kullanıdlğı anlamına gelmiyor. saf android için nexus 4 ve çıkacak nexus 5'e bakmak lazım. çünkü nexus 4'te telefonu aldığınızda gmail, chrome, youtube harici bir uygulama yok. hepsini kendiniz indirmek durumundasınız.

  -müşterilerin cihazla ilgili bana belirttikleri en büyük kusur 16 gb hafıza ve sd kart takılamaması mevzusu. örneğin sony xperia z1'de böyle bir durum yok. samsunglar'da zaten yok. hatta "htc desire 500" bile 4 gb'la geliyor ama sd ile genişletebiliyorsunuz. çözüm için box.net uygulamasını telefona kurmak lazım, böylece 50 gb yer elde edebiliyorsunuz box.net'ten.

  -cihazla ilgili kılıf, ekran koruyucu vs.. mecidiyeköy'deki cevahir'e gelmeden solda kalan lg binasında bulabilirsiniz.

  -kulaklık taktığınızda telefon size uygun medya işlemleri ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor. müzik mi çalmak istiyosun, vidyo mu açayım gibisinden.

  -quick memo var, ekran üzerinde not alınabiliyor, telefon numarası gibi mesela. ya da ekranın resmi alınıp üzerinde değişiklikler yapılabiliyor. g pro'da yanda sol üstte bir tuş vardı bunun için ve o tuş özelleştirilebiliyordu. örneğin o tuşa basarak facebook açılıyordu, gibi.

  - batarya içindeki hücrelerin özel bir teknoloji ile sıkıştırıldığı bir batarya bu arada. tasarımsal nedenlerden veya kullanılan özel teknolojiden ötürü çıkarılabilir yapılmamış olabilir. yurtdışındaki 2610 miliamperlilk lityum ion pilken, burdakiler 3000'lik ve lityum polimer, yani daha kaliteli.

  sonuç olarak cidden iyi bi telefon ama şu 16 gb mevzusu ciddi bir kusur bence.

  • Ziyaretçi

   Li Po pil Li ion'dan daha mı iyi? Emin miyiz?

  • netknight

   Benim bildiğim, li po piller de li ion un bir çeşidi ama daha az yer kaplayıp, daha fazla akım sağlayabiliyor. Yani daha uzun süre ağır yük altında çalışabilmesini sağlıyor cihazın. Buna karşın dikkatli kullanılmadığında patlama tehlikesi yaşatabiliyor. Benim fikrim de lg nin bu pilin patlama ihtimali yüzünden kasayı açılamaz yaptığı yönünde. kasanın hafifliği ve uzun pil ömrüne karşılık, kasanın açılamazlığı tercihi diyebiliriz kanımca. Bu arada geç bi cevap olduğu için kusura bakmayın, yeni gördüm mesajınızı çünkü.

 • Zafer @zafer

  Levent Abi'den softkeylere genel olarak bir giydirme beklerdim 🙂 sonuçta ekrandan yer tutuyor, ve büyüklüğü ayralanamıyor.

 • kiesto_afri @kiesto_afri

  lg g2 incelemsi biraz baya olumlu benim için ama z1 de görmek lazım

 • uygar @uygaru

  Üf, geç kalmışım, neyse özet geçeyim. Eskiden orta ve alt seviyelerde görürdük fiyat performansı, bravo LG'ye en iyiyi en iyi fiayata sunuyor.
  Ama bence bu videonun bombası, son sahne 🙂

 • İbrahim

  yine çok güzel bir inceleme olmuş son kullanıcıyı en çok bilgilendiren incelemeyi TS ekibi yayınlıyo

 • osman

  Dün elime geçen telefon beni heyecanlandırmadı. Ses mono, kulaklık eğimli, illa sağı sağa solu sola takacaksın, bas zayıf. Teknosada elime beyazını almıştım hoşuma gitmişti, menülerine baktırmamışlardı, arayüz çocuksu. Klavye zayıf, swype öneririm. Arka tuşlar illa teli elinde kullan diyor, o da tek şekilde tutma şartıyla. Hız iyi, 10,6 gb boş yer bırakmışlar bize, yeter diyelim. Ekran muazzam kalite ama yine de film seyretmek için takdir edersiniz ki küçük. Kullanılır mı? Alanlar güle güle kullansın, almayanlar birkaç yüz lirayı sorun edip HTC ses ve kasa kalitesinden, Samsung tecrübesinden ya da Sony ile havuz başı keyfinden mahrum kalmasınlar bence. Ah şu discovery e 2 gb ram koysalardı.

 • Ali

  Levent abi Samsung Note 3 incelemesini ne zaman yapacaksiniz sabirsizlikla bekliyorum.

  • Ziyaretçi

   Jobs abinin dediği gibi "Yanlış tutuyorsun" 🙂

   Geldiğini sanmıyorum. Burada sormak yerine Samsung TR'ye "Teknoseyir'e Note 3 ne zaman gönderiyorsunuz" diye sormamız gerek. Aslında topluca yapsak fena olmaz.

 • hakan

  38 snde oynadiginizh oyunun adi nedir

 • Cihan Arikan

  Sevgili Murat ve Levent Abi,

  Lg deki kotu anilarimdan kurtulamadigim icin, hemen ilk yaptiklari guzel telefona olur vermek istemiyorum. Zira artik 2000 tl lerin konusuldugu bu piyasada, paramizin degerini elimize aldigimiz cihazla degil; guncelleme, destek, dayaniklilik gibi degerlerin on plana ciktigi zamanla olcecegim...

  Her ne kadar note 3 almis olsam da, yine de, note 3 degerlendirmenizi bekliyorum ☺️

  Saygi ve sevgilerimle

  Cihan

 • Bahadır

  Merhaba bir süredir takip ediyorum ama eleştirilerinizi hiç yerinde bulamadım kusura bakmayın. Hele ki o mimikleriniz çok yapmacık.

 • Murat Celep @murat_celep29

  Ekranın neresi abartılı allah aşkına gün ışığında dışarıda mükemmel görüş açısı veriyo. Bu rada lg yi tebrik etmek gerek yapıla bilinecek en iyi ekranı yapmış... ayrıca kamera lensinin camıda safir kristal cam, değerlendirmede bu yok... hafızaya gelince yakında lg mini usb uçlu bellek çıkarıcak otg kablosuz maxsimum 4mm ebadında telefonun şarj yerine takılıp tüm dosyalarını taşıya bileceğin..hafıza kartı görevi yapıyor ister cüzdaninda taşı ister şarj yerinde takılı kalsın bi nevi lastik tapa gibi..artık çok ta umrumda değil 16 lık 32 lik...android telefonlar içinde bence zirvede lg g2,,,

 • Ziyaretçi

  Teknosadan diyarbakır ninova magazasından 20.10.2013 te aldığım LG G2 telefonum kullandığımda panelde gölge izlerinin kalıcı olduğunu mağaza müdürünede gösterdim.ancak şehir dışında olmam sebebiyle 25.10.2013 yani 5 gün sonra mağazadan ayıplı ürünün değişimini talep ettim.5günlük cihazın bozuk olmasa değişebileceği ancak problemli olduğu için servise gönderileceğini söylediler.magaza 5 günlük ürüne yardımcı olamıyorsa internetten 100 tl hediye çekiyle alırdım.teknosaya güvenerek aldğım ürünün değiştirilmemesi beni bu uzun sürece sokmaları çok haksız bir durum.işin acı kısmı 12 yaşındaki oğluma 5 gün önce hat alarak verdiğim eski telefonumu kullanmak üzere çocuktan almak zorunda kaldım.ne müşteri hizmetleri nede mağaza bu durumlara olumlu yaklaşmıyor.müşteri hizmetleri robot kayıt cevapları veriyor.eğer bu şekilde herşeyi mağazaya yönlendiriyorsa biz derdimizi kime anlatacağız.yıllarca alışveriş yaptığım bu mağazada ilk kez cihazım bozuk çıktı ve hiç kimse gereğini yapmadı.kendimi kandırılmış his ediyorum.çünkü daha ucuza varken teknosa ismine güvenip daha fazla para verdim.yazıklar olsun.Teknosa bana robot çözüm cevabı yazacaklarsa yazmasınlar artık saf yerine koyulmak istenmiyorum.

 • mayonez

  ne kadar gereksiz konular yahu. şu özellik bu zelik. milet daha faturalarını ödeyemiyor. don gömlek aamıyo telefona servet yatırıyollar. ikinci kore savaşına giriyoz yani.

 • TeknoHırsız

  14$ milyon değerinde LG G2 çalınmış. Telefonları taşıyan kamyonun şoförü mola vermiş, geri gelince bir bakmış kamyon yerinde yok.

  http://blog.gsmarena.com/14-million-worth-of-lg-g2s-stolen/

 • Mehmet Avcı @mehmetavci

  Bildirim sayısını gösteren uygulamanın adı ne ?

 • Mehmet

  LG G2, 32 GB. Beyaz... Avustralya'dan 1.085 TL.'ye arkadaşlara aldırttım ve buraya gelen birileriyle gönderdiler. Şu anda kullanıyorum. Henüz kayıt falan yaptırmadım. Bu fiyata bu özelliklerle LG bu sene golü attı diyebiliriz.

 • kivanc

  Beyler sarji 2 saatlik filme dayanmiyor %20ye iniyor 3kran patlakliginida azaltiyorum ayrica facebookta gezerken bike cok isiniyor benim g2 sorunlumu acaba acil cevap lutfen

 • Mustafa

  Merhaba, whatsapp gmail gibi uygulamalarda mesela burda lg g2 whatsap 1 facebook 22 kırmızı bildirimler var bunlar bende yok nasıl yapabilirim. Bilgisi olan var mı yeni kullanıcıyım yapamadım.

 • suat halit

  murat bey bildirim sayısını gösteren uygulamanın adı nedir

 • Murat Celep @murat_celep29

  Murat bey slim port hdmi adaptör nasıl buldunuz.,nereden sipariş verdiniz..ben bir türlü bulamıyorum..yardım lütfen

  • Tolga BİLEN

   dx.com veya buyincoins.com gibi sitelerden bulabilirsiniz. Siteye girip "slimport" diye arattırın çıkar karşınıza. Siparişi verin, gelsin kapınıza. 🙂

 • ÖZKAN

  LG G2 3 GÜN ÖNCE ALDIM ŞÖYLE BİR SORUNUM VAR. BAŞKA BİRİYLE KONUŞURKEN BENİM SESİM KARŞIYA UZAKTAN KONUŞUYORMUŞ GİBİ AZ GİDİYO. FAKAT HOPARLÖRE ALDIGIMDA YANİ DIŞARDAN KONUŞMAYA KARŞIYA GİDEN SES DÜZELİYOR. AYARLARLAMI İLGİLİ SIKINTI VAR ANLAYAMADIM.

 • bekir

  bende lg klavye durdu diye bi sorun oluyor

 • osman

  http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-lg-g2-d802-16gb-fiyati,1333750.html burda fiyatlar1200-1300 tl civarında anormal değil mi niye bu kadar ucuz

 • bulut

  16 32 hangisi daha iyi

 • ayhan gencer @ayhan-gencer

  Murat bey video izlemek için neden 107 Saniye bekliyoruz bu çok kötü olmuş

 • olcay

  LEVENT ABİ çok bilgili çok sevimli bi adam yorumları harika kendisini 2 gündür izliyrum hayran kaldım. espiriler konuşma tarzı mükemmel. kendisine teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. bizzat iletebilirseniz sevinirim. General Mobil Discorvery ilgili yaptıgı söyleşisi hayatımda gördüğüm en iyi söyleşi. süpersin abi.

 • olcay

  699 GENERAL DİSCOVERY ALSAM YOKSA PARAYA KIYIP 1499 LG G2 Mİ ALSAM ÇOK KARARSIZ KALDIM. UZUN VADELİ DÜŞÜNÜYORUM BİDE GÜVENLİ SAGLAM OLSUN. FAKAT DİSCOVERY YETER Mİ DİYEDE DÜŞÜNÜYORUM. SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ARKDAŞLAR

 • Ziyaretçi

  Arkadaslar xperia Z1 almayı düşünü
  Yorum görüşleriniz nelerdir

 • Oğuzhan Kuyumcu

  Performans olarak mükemmel bir telefon. Şuana kadar herhangi bir sıkıntı vermedi. İnternet erişim hızı gayet iyi. Herhangi bir grafiksek kasılım,sıkıntı yok.Birçok kişi arka tuşlara kafayı takmış durumda fakat hiçbir kötü yanı yok. Fiyat ve özellik olarak alınabilecek en iyi telefon. Kamerası kendince gayet iyi sonuçta bu bir telefon ve tam bir fotoğraf makinasının kalitesi beklenmez.Diğer cihazlarda daha iyileri var fakat performans ve görsellik istiyorsanız gayet iyi bir telefon.Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.Keşfedemediğim daha bir çok özelliği var.Fiyata bakarak marka satın almayın derim cidden mükemmel bir telefon .. 🙂

 • Murat3K

  Sayın Murat Gamsız,
  telefonun Wi-Fi ı 802.11 n mi yoksa 802.11 ac mi?.... Ben LG nin kendi sitesinde ve bazı kaynaklarda 802.11 n olarak gördüm de...Tşk ederim şimdiden

 • Murat3K

  Telefonla birlikte gelen uygulamalar ve oyunlar kaldırılabiliyor mu? (uninstall yapılabiliyor mu? )

 • Kenan

  Merhaba,
  Lg g2 telefonu 2 haftadir kullaniyorum yeni fark ettigim bir sey var telefonu kulaginiz yakininda salladiginizda yada parmaginizla ust yandan hafif tikladiginizfa ust taraftan icten sanki birsey kopmusda oynuyormus gibi bir tikirti geliyor.
  Sizce bu nedir genelde olan bir seymi kullanimda bir sikinti yasamadim ama tesadufen bu sesi duydum. Cevabinizi merakla bekliyorum, iyi gunler.

  • efe

   benim telefondan da ayni ses geliyor, ama bir zarari yok gibi. ayrica sesim karsi tarafa cok boguk gidiyor konusurken. bugun servise vercem bakalm ne olacak.

 • Ziyaretçi

  Sevgili Murat Bey , bende Lg G2 alalı, 3 gün oldu .Simkartımı kırdırmam gerekiyormuş. Henüz takmadım daha dikkatimi çeken telefonu incelerken saat ayarının ara ara kapatıp açmamda yanlış göstermesi oldu yani saat doğru değil . Ayarlardan gmt +2 ist.ayarını yaptım ama neden böyle anlayamadım. İade etsem mi bilgi verirseniz sevinirim..Saygılarımla.

 • Pachenko

  Telefonun içindeki uygulamaları ve oyunları kaldırabiliyor muyuz?

 • Kenan

  lg g2 kullanan arkadaşlar kameranin olduğu yerden telefonu salladığınızda tıkırtı geliyormu

 • ibrahim

  pil ömrü olarak 800 cycle dan bahsedildi.Acaba ortalama hergün şarj etsek bu cihazın ömrü ne kadar olur.Kapağı açılmayan bir cihaz için önemli bir kriter bence..

 • Ahmet

  Ben de telefon almak için yaklaşık bi 20 gündür araştırıyorum. Z1 , 5s , htc one ve g2 arasında kararsız kaldım. Kararım g2 yönünde. Şçyleki z1 iyi hoş ama pahalı ve alt ve üst tarafta fazlasıyla boş alan var. 5s de iyi hem pahalı hemde pil ömrü az. htc one pil ömrü kısmen iyi görüntüsü şık ama foto iyi çıkartmıyor. Bundan dolayı g2 32gb almaya karar vermiş bulunmaktayım. Video da emeği geçen herkese teşekkürler

 • hakan

  LG G2 telefonum var televizyona bağlayıp film izlemek için hdmi kablo arıyorum 1 haftadır bulamadım . bu özelliğe uyumlu olmadığını söylüyorlar teknosadan aldım bir türlü olmadı geri verdim yardımcı olabilir misiniz uygun kablo var mı

 • Okday

  Teşekkür ederim, güzel bir çalışmaydı.

 • Ziyaretçi

  fotoğraf makinesi kullanmaya görek yok artık iyi bir telefon aldınızmı yetiyo üst düzey telefonlar tabiki

 • ilker

  Aşağı kaydırarak açılan "kurgusal olmayan panel"deki uygulama kısa yollarım kayboldu. İnceleme videosunda da bu alanın darlığından ve özelleştirilemediğinden bahsediliyor. Ama yanlışlıkla da olsa bir kısmı kaldırılabildiğine göre değişebiliyor sanırım. Hiçbir ayar menüsünde de bulamadım. Lg g2 kullanıp yardımcı olabilecek var mı?

 • Mehmet Gultekin

  Ben LG G2'yi 20 gün önce aldım. En şey harika ama benim cihazımın hiç bir uygulama kullanmadan bile şarjı 24 saat dayanmıyor. Satıcı ile görüştüm inanmadı ve servisi gönderelim dedi,20 günlük telefonu servise gönderme sözü üzerine cihazdan buz gibi soğudum. Önerilerinizi bekliyorum.Saygılar

 • İbrahim

  Murat Bey selam. LG G2 da HDMI çıkışı var mı yardımcı olmanı rica edeceğim. Daha önceleri HTC EVO ya HDMI dönştürücü kablosu taktığımda TV den görüntü alamıyorum. Aynı kabloyu LG G2 ye taktım görüntü alamadım.

 • B.Ç.

  Teşekkürler teknoseyir ekibi sizin sayenizde daha çok şey öğrendim ve lg g2 yi aldım çok memnunum tek aklımda kalan android güncellemesi.? Ne kadar çok önem vermeyin deselerde güncel her zaman iyidir bana göre ve insallah bi gün sizi ziyaret edebilirim iyi çalışmalar.

 • ErayG @erayg

  Merhaba,

  G2'ye OTG kablosuyla harici diskleri ve 32 - 64 GB gibi büyük USB bellekleri sorunsuz bağlayıp çalıştırabiliyor muyuz? Bazı makinelerin büyük boyutlu bellekleri görmediğini duymuştum bu yüzden kafam çok karıştı

 • tolga

  Ben lg g2 aldim bunun size sormam biraz sacma ama telefonda uygulamalarda kasma oluyor ve bunun yazilimsal oldugu soyleniyor. Arayuz guncellemesi ve kitkat guncellemesi hakkinda hicbir yerde bilgi yok bunu nereden ogrenebiliriz acaba yardimci olursanız cok sevinirim

 • Tarık

  Merhaba inceleme için teşekkürler. Benim merak ettiğim bildirimleri göstermesi için hangi yazılımı yüklediniz acaba. ?

 • burak

  bir şey sorsam ben bu telefonu bugün aldım da androidi nasıl güncelleyebilirim

 • Ziyaretçi

  lg g2 nin cami gorilla glass 2 mi 3 mü

 • Ziyaretçi

  öncelikle ağzınıza sağlık... g2 aldım çok güzel, ama radyosu yok, internetsiz çalışan bir radyo yüklemem mümkünmü? bir arkadaş almanya için üretilenlerde radyo var, almanya rom'unu yüklersen radyon olur diyor, bu mümkün mü? ve nasıl rom yüklenir? cevaplarsanız sevinirim...

 • Alp

  Güzel bir inceleme olmuş ancak değinilmeyen konular var. Cihazın kulaklık ses çıkışı çok düşük. Böyle bir cihaz için ses seviyesi en az 2 katı olmalıydı. Servis menüsünden ses daha da açılamıyor anca root edilip üçüncü parti yazılımla ekolayzır ayarıyla açılabiliyor. Cihaz bu arada IPS panel. IPS panellerin renk doğruluğu çok yüksektir. Matbaa ve masaüstü baskı işlerinde çoğunlukla IPS panelli mac bilgisayarlar kullanılır. IPS panelin vereceği renk doğruluğu Amoled'in çok çok üzerindedir.

 • ibrahim cihan @maviada

  Merhaba. İncelemede kullandığınız telefonda Light Flow yüklü görünüyor. Ben kendi telefonuma (LG G2) yükledim ama çalışmadı. Sizde çalışıyormu acaba?

 • Gökhan Alkan @gkhnn

  general mobile discovery elite bekliyordum baktım görünürde pek bişey yok bugün g2 aldım:).
  telefon ile ilgili dayanıklı değilmiş gibi konuşmalar geçiyordu bazı yerlerde onuda cepkask alarak çözdüm gibi 10 numara 5 yıldız oldu:D

 • engin

  Lg g2 kullandığınızı Biliyorum.sorum şu ki;
  Ana Ekrandayken ön tuşlara uzun bastığımda google search
  Ve quick memo geliyor.ben buraya bir program kısa yolu daha
  Koymak istiyorum.bunu nasıl yaparım.teşekkürler.

 • rsezer @rsezer

  Günlük kullanımda 4.4.2 ile birlikte 24 saati çok rahat çıkarmaya başladım. 3G, wifi, bluetooth, gps vb. kullandığım hiç bir bileşeni de kapatmıyorum.

 • Murat Uysal @muratuysal

  Fiyat/Performans oranında alınabilecek en iyi telefonlardan bir tanesi.

 • Ahmet Arda @ardauye

  fiyat / performans olarak piyasadaki en iyi telefonlardan

 • Murat @murats

  Hemen Hemen ilk çıktığı zaman iphone 4 IOS 7.0 güncellemesine kızarak G2'ye geçmiştim. Iphone 'dan sonra bir android telefonda birazcık zorlansam da o zamandan beri mutlu mesut yaşıyorum. Genel olarak çok memnunum. Bu günlerde fiyatları garantili satışlarda 1300 TL seviyesine düştü. Almak isteyen arkadaşlar için şiddetle tavsiye ederim. Telefon fiyatlarının delirmiş gibi 2500 TL olduğu bir zamanda bence bir fiyat performans canavarı.

 • mobilyakkus @mobilyakkus-com

  LG G2 almayı düşünüyorum kararsız kaldım kullanan arkadaşlar yorumlar yaparlarsa sevinirim yoksa sony z1 almayı düşünüyorum

 • Emre Hasan Erol @erolemre

  900 tl civarina düşmesini bekliyorum olmadı 2. el almayı planlıyorum ..bu nedir arkadaş 1 yıldır 1300 tl civarı 🙁

 • Tarık BAYRAM @baytarik

  Bilgisi olan yok mu arkadaşlar LG G2 telefonum var fakat Facebok ve twetter bildirimleri gelmiyor. Hangi uygulamayı kurmamız gerekli ? @gamsizm

 • OnuR

  Ne zaman cevaplıycaksınız sorumu :S

 • Farti @cromwelle

  Var orda yazan sitede özellikler kısmında öyle ama alanlarda bir sıkıntı görülmedi şu anda.

 • OnuR

  Teşekkürler murat abi. 😉

 • TARIK

  Merhaba inceleme için teşekkürler. Benim merak ettiğim bildirimleri göstermesi için hangi yazılımı yüklediniz acaba. ?

 • İbrahim

  videoyu seyretmemiştim çok faydası oldu. Teşekkür ederim

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Hepsini bilemem de burada satılan modelde var gözüküyor.

 • OnuR

  sunu merak ediyorum ac desteği tüm lg g2 lerde mevcut mu._?

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Ben 433Mbps hız ile AC destekli modeme bağlanıyorum. AC bağlantısı ile bu hıza ulaşmak mümkün.

 • OnuR

  Lg G2 yi araştırdım n11 gibi sitelerde wi-fi 802.11ac desteği yok olarak gözüküyor ama turkcellin satış özelliklerinde ve sizin incelemenizde var görünüyor yardımcı olurmusunuz böyle bi farklılık olabilir mi_? Şimdiden teşekkürler..