Windows 10 da SSD olduğu halde HDD'in sürekli tıkırdaması hayra alamet değil değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Merhaba,
Şöyle bir sorunum var. Çift monitör kullanıyorum. Bir tane yeni 4K monitör aldım diğeri 1080P monitör. Hali ile birisi 3480x2160 diğeri 1920x1080.
Windows10 karakterleri sadece bir monitörde güzel keskin görünüyor. İkisinde birden karakterler iyi olmuyor.
Bir diğer sorun ise her windows açılışında, her resolution değişiminde desktop icon yerleri değişiyor. Desktop Restore yazılımı ile eski yerine alıyorum ama sıkıntı vermeye başladı.
4K monitör oyun oynarken ve vido seyrederken baya iyi ama gerisi ciddi ıstırap.
Ne yapmamı önerirsiniz??

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllardır bir çift 1080p monitörümle ile mutlu mesut yaşıyordum. Geçenlerde nereden aklıma esti ise birini 4K bir monitör ile değiştirme fikri geldi. Ben nereden bileyim 2020 yılında bile windows10 'un adam akıllı bir 4K desteğinin olmadığını. Bir monitör 4K diğeri 1080p ve tek bilgisayarda masa üstünü genişlet ayarı ile kullanmaya çalışıyorum. 4K monitörde uygulamaların karakterleri resmen flu gözüküyor. Internette baya bir araştırdım ama tam çözüm bulamadım. Bulduklarımda da ya 4K biraz düzeliyor 1080p monitör bozuluyor yada tam tersi oluyor. Bu güne kadar bu sorunun çözülmemiş olmasına çok şaşırdım. Çözüm hakkında bilgi sahibi olan var ise paylaşabilir ise çok sevinirim.
Bu arada onca para verip neden MAC aldıklarını anlamış oldum 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Gözleri pek iyi görmeyen annem için telefon arıyordum. Açma ve kapaması kolay olan eski bir SAMSUNG d900i uydurduk. Telefon geldiğinde kaydırarak açabiliyor ve yanıt veriyor. Tuş takımını sayarak hızlı arama yapabiliyor. Ama rehberde ki numaraları arayamıyor. Telefonun özelliği olmadığı halde bluetooth üzerinden rehberde ki numaraları sesli komut ile aratabilecek bir bluetooth kit var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllardır kullandığım DROPBOX 'ı bırakıyorum bakalım başımıza bir şey gelecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPad Pro 2018 modellerinin fiyatları malum ve ekran koruyucu olmadan kullanmak cesaret istiyor. Ben sağlam olsun iz bırakmasın diye glass ekran koruyucular tercih ettim ancak param çöpe gitti. Yeni model iPad ‘lerin ekranlarına glass ekran koruyucu taktığımızda dokunmatik hassasiyeti çok fazla düşüyor. Eski usul ince film ekran koruyucular kullanmanızı tavsiye ederim. Hemen hemen en ucuz filmler en iyi sonucu veriyor. Boşuna pahalı cam koruyucular almayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 1809 güncellemesinin ardından bilgisayarda meydana gelen yavaşlama artık kabul edilmez bir hale geldi. Format atmaktan başka çözüm var mı??

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Murat @murats

    MacOS denedim açıkçası beceremedim. Windows alışkanlıkları sanırım sigara gibi; kötü olduğunu bilsenizde bırakamıyorsunuz.

  • Murat @murats

    Efendim 3 yıl sonra tekrar windows yükledim. Aslında buna da şükür zira eskiden yılda en az bir iki defa sıfırdan windows yüklerdim. Windows 10 baya iyi dayanmış. Fakat eskiden yarım gün süren işlem bu defa çok çok daha hızlı oldu. Lastpass, cloud hayat kurtardı.