Depolama

WD Blue 250 GB SSD İncelemesi

WD'nin Blue SSD sürücüsünü inceliyoruz. Daha önce de yer verdiğimiz ürün güncellenmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

ADATA HD710 Pro İncelemesi

ADATA'nın dayanıklı harici diski HD710 Pro'yu İnceliyoruz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

QNAP TS-832X NAS İncelemesi

QNAP'ın profesyonel NAS çözümü TS-832X'i inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • WhiteJAWS @whitejaws

  İnceleme için teşekkürler, fakat çok yüzeysel olmuş, bari en az 5-10 dk kadar 10 Gbps ile dosya aktarımı vs 1 Gbps ile dosya aktarımı, içindeki en işe yarayabilecek uygulamların tanıtımı olsa, güzel olurdu.

 • huseyin/azuren @hegemen

  Çok güzel alet inceleme için teşekkürler.
  Alamayacak olsak bile var olduğunu bilememiz yeter.

 • Cantona @cantona

  10 Gbit x 2
  speed of life 🙂

 • prometrik @prometrik

  @gamsizm Aslında incelemeleri hazırlarken, bir de ayrı bir video olarak kurulum/kullanım videosu hazırlasanız rehber tadında? Güzel olmaz mı? Youtube da rehber olarak videolar bulunuyor ama her ürüm ya da cihaz için olmuyor. Olanlarda çoğunlukla aşırı amatör. Siz 5-10 dakikalık bir video yapabilirsiniz. İzlenme oranı da iyi olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle uzun dönemde. Tabi ekstra bir çalışma gerektireceği için getiri/götürü hesabını siz daha iyi bilirsiniz. Qnap, mi süpürge gibi ürünler için iyi olabilir. Mi router 4A ya bakarken fark ettim bu durumu.

Bigboy M.2 SSD Kutuları

Asnet firmasının kendi markası olan Bigboy, M.2 SSD'leri sisteme dışarıdan bağlamaya yarayan disk kutuları üretmiş. Biz de bunları temin edip inceledik. Bilendenal'dan satın almak için tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 30
 • harkab @harkab

  big boy… samsung alt markası sanırdım, 2 gb bellekleri hala çalışıyor, gurur duydum.

 • OptimusPrime @optimusprime

  Bu NVMe diskler standart kullanıcı için tam bir para tuzağı. Test sonuçlarına aldanıp Samsung evo plus 1 TB aldım, sata ssd'ye göre anlamlı bir fark göremedim. HDD'den SSD'ye geçmek gibi değil. Evet, büyük dosyaları kendi içinde kopyala yapıştır hızı ya da MKVToolNix programında düzenlediğim verileri oluşma süresi sata ssd ye kıyasla süper hızlı ama hepsi bu kadar. SSD bile bu alanlarda zaten yeterince hızlı, bu fark için kesinlikle değmez. Laptop açılış kapanış süresi bile sata ssd ile neredeyse aynı. Ayrıca laptoplarda uzak durmak lazım, müthiş ısınıyor. ısındığı için kasa içini de ısıtıyor, işlemci fanı hiç durmuyor. Stabil çalışan laptop alttan üstten kömür sobasına döndü. Allahtan cihazda sata girişi de var da tekrar sataya döndüm. Şimdi fotoğraf arşivimi saklamaktan başka bir b.ka yaramıyor. Belki desktop pc kasası içinde güzel bir soğutma ile işe yarayabilir ama bir daha "laptop+NVMe" mi;tövbe!

  • 45ACP @45acp

   bende adata S50 1TB gen4 5000/4400 disk var 3 4 aydır.sırf x570 anakartı boşuna mı aldık diye aldım yoksa evo 970 var uzun zamandır ve sata3 evo 860'tan bir farkı olmadığını zaten görmüştüm.daha kötüsü 2013'te aldığım bi intel 180gb var hala çalışıyor diğer bir makinemde ve o alet zamanında bile yavaştı millet 550/500 kasarken ben 440 falan alıyordum.onunla bile farkı yok S50'nin çoğu işte ama nedir gözlerin süpermen gibiyse windows açılış hoşgeldin ekranı sıfır küsür ms daha hızlı la diye avunuyorsun.intel'de denemedim aynı oyunları ama S50 oyunları baya hızlı yüklüyor ama yine de programların bu gücü kullanamadığını düşünüyorum.

 • Fatih Çelikhan @adobe

  Uzun zamandır istiyordum. LP'nin bahsettiği gibi Çin tarafına güvenmedim. Sipariş verdim, bekliyorum. Gelince kullanır bir iki satır yazarım. Teşekkürler TS. teşekkürler LP

Toshiba TR200 960GB SSD İncelemesi

Toshiba'nın TR200 modelinin 960 GB kapasiteye sahip SSD'sini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 32

İhtiyaca Göre Dahili Disk Seçimi

Konuğumuz, Fotoğraf Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır ile hem doğa fotoğrafçılığını konuştuk hem de Seagate'in disk isimlendirmeleri üzerinden doğru disk seçimini ve ürünlerini değerlendirdik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

SanDisk Extreme Portable 500 GB SSD İncelemesi

SanDisk'in içinde SSD sürücü barındıran harici depolama çözümü Extreme Portable 500GB 'ı inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

WD My Passport Go Harici Disk İncelemesi

WD'nin My Passport serisinin Go versiyonunu inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

Samsung 970 Evo Plus 2 TB SSD

Samsung'un yeni çıkan, 2 TB kapasiteye sahip 970 Evo Plus M2 SSD'sini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Synology DiskStation DS218J İncelemesi

Synology'nin daha çok ev ve küçük ofis kullanımı için uygun olan ve temel yedekleme işlevlerini yerine getiren, Synology uygulama mağazası sayesinde birçok ihtiyaca cevap verebilen NAS cihazını inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 41